Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2008 16:21
deni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> drinking smiley tak to je určite "100 %" informácia" smoking smiley
> mňa by skôr zaujímal ten "kúsok diaľnice", ktorý
> sa tu stále spomína eye rolling smiley odkiaľ a kam vedie, lebo
> si myslím, že pre tých čo idú trasu "Rédics-Mursko
> Središče" nie je zaujímavý, ak sa dá obísť (už sa
> tu o tom písalo)
> eye popping smiley ja už tomu asi prestávam rozumieť confused smiley

Mrkni se na můj příspěvek z 9.7.08 - tam to máš popsané. Ve směru do HR odboč za H-SLO celnicí doleva na Dolga Vas - Lendava - tam doprava směr Maribor a na kruháči za Lendavou doleva směr Čakovec a jedeš úplně bez problémů. Kdyby jsi za celnicí neodbočil, je tam značka "silnice pro motorová vozidla" (7.7. tam byla) a i když to údajně ještě zpoplatněné není, hádat se s nějakým slovinským aktivním policistou nemá cenu.
Jinak cesta přes Redics a Mursko Središče je pro mě lepší a kratší alternativou než přes Goričan, navíc je ve SLO o dost levnější benzín.
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2008 17:34
...všechny zdraví...Rohal...je v půli Maďarska...chytl se slovinského kamionu a věří, že ho protáhne až přes Lendavu...(pokud neodbočí za Zalabaksou na Lenti a Goričan...)...foťák má v ruce, tak bude fotit variantu HU... Lendava...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2008 20:46
Houston
veď práve .... tú trasu čo si popísal, to mi je úplne jasné thumbs up ale keď si pozriem mapku spoplatnených ciest v Slovinsku

napr. toto :
[www.hak.hr]

tak neviem o akom "kúsku diaľnice" na tejto trase sa tu stále píše eye rolling smiley
smiling bouncing smiley a som "tá" deni thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2008 22:08
Deni

Promiň za ten mužský rod. To víš...nováčekyawning smiley

Jinak se jedná o dálnici A5, která vede z maďarských hranic kolem Lendavy (tvoří její obchvat) směrem na Murskou Sobotu a Maribor. No a z Rédicse se na tu dálnici napojuje dálniční přivaděč - přestavuje se stará cesta č.3.
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2008 06:42
Na tom hraničním přechodu Goričan z Maďarska to dnes bude asi náročné. Viz web kamera.Snad to celníci nebudou blokovat.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2008 10:27
...když se průběžně dívám na Web kameru od Maďarska Goričan...tj. pár aut a hladký průjezd...do HR
...a ze Slovinska...Macelj...fronta nedohledná za roh...je mi to jasné...kde se valí Tsunami......smiling smiley
Sveyk
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2008 11:50
Přes Maďarsko cesta celkem dobrá ale proč si komplikovat cestu přes Mikulov a Vídeň. Já osobně jsem jel po dálnici přes Bratislavu.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2008 12:58
...to je v pořádku...pane " Hašek "...a kterým přechodem do HR...?smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2008 20:29
pokud jste tankovali v lendavě ,nevíte náhodou jestli není v noci uzavřena?????
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 07:24
Aká býva premávka cez Maďarsko pondelok večer a v noci? Ide moc kamiónov? Zvládne to aj žena za volantom.
Lienka
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 09:18
...pondělí...je s ohledem na turisty průchodnější...a i když to některé kamiony hrnou jak ďasi...tak je to potřeba využít...píše se tu dokola...chytnout se kamionu, hlídat ukazatele a on Tě proveze Maďarskem přičemž ví...dávno před Tebou, kde se měří rychlost...tak asi tolik...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 10:09
for Bessy: psal jsi, že tvoje cesta přes maďary na Gričan je celkem v poho, někdo uvádí na čem ty maďaři jezdí. Myslím stav komunikace. Můžeš prosím uvést jestli to opravdu není tankodrom směr Lenti na M70 Goričan. Nebo bych to vzal na Lendavu. Díky
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 10:25
...Junku...běž na forum OSTATNÍ...vlákno...Bessy přes Maďarsko a vůbec......prohlídni si fotky, podívej se na video...
...a pokud je cestou nějaká mulda i díra...rozhodně je to lepší než naše silnice...několik omezení upozorňuje na horší místa...ale jak už zde bylo psáno...většina omezení na 50 nebo dokonce 30 km / hod je naprosto nepřiměřené snížení...( třeba i na ...pár týdnů nové silnici z Lenti do Tornyiszentmiklos) ...nicméně rychlost se snažte dodržovat a nevyhazujte zbytečně za pokuty...ale v HR za prozaičtější útratu...třeba sýrem nadívané ligně ...a jinak dávejte prosím pozor...nějak se těch dovolenkových nehod ...všeobecně množí...ahoj...Bessysmiling smiley
Fabia
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 16:14
Naprostý souhlas s Bessym. My jezdíme přes Maďarsko už šest roků a já nedám na Maďarsko dopustit, jenom škoda těch zbytečných omezení rychlosti.... B.
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 17:06
Zdravím, také jsem to letos zkusil přes Maďarsko zpátky z Chorvatska a již nikdy více.Velký kamionový provoz, rozbitá silnice, trmácení u větších měst. To bude lepší koupit tu známku ve Slovinsku a jet opět přes Rakousko. Nikoho nechci odrazovat, je to můj názor a do Chorvatska jezdím nepřetržitě patnáct sezon ale takovou cestu jsem ještě nezažil.
arantir
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 18:39
do HR som isiel 3x a vzdy v nedelu vecer z Ba cez Madarsko (cesta cislo 86),cez Redics do SI a dalej do HR.cesta v noci upkne v pohode,par kamionov,ani raz som nestretol policajtov,sem tam trochu rozbita,ale nijaky extrem,aj u na nie su vsetky useky ciest uplne nove.tento rok idem zase po starej dobrej trase za Redisňcsom v Si odbocim na Lendavu po starej ceste a neriesim

stastnu cestu vsetkym a prijemnu dovolenku

PS:sranda naozaj je,ze mimo obce predbehnete kamion,v obci spomalite tak maximalne na 60-70(srat ich 30/40,v noci nemeraju) a ten kamion vas aj tak vzdy predbehne :-) mimo obce zase vy jeho a takto dokola
Včera jsme se vrátili z Makarské, podmínky vynikající, super počasí-neustále takřka jasno a bez mráčku, voda tak 26-29, prostě paráda.Kvalitní ubytování v apartmánu v Zivogosce za 15EU/os/den. A teď k cestě ..

Cesta tam:
Odjezd pátek 28.6. ve 22.30 z Prahy přes Znojmo-Vídeň-Graz-Maribor-Záhřeb-Makarská, stylem pokud to jde, tak vše po dálnici.Tuto cestu jsem absolvoval již několikrát - mám jí velice rád - takže jsem to jel takřka již poslepu. Vždy jedu na noc, doposud jsem na ní nikdy nezaznamenal žádné vážnější problémy. Připomínám jen, že poplatek ve Slovinsku v té době byl stále ještě jen 0,75EU.

Problémy:
1) hraniční přechod v Mariboru (příjezd tak v cca.5:30-6:00 ráno), přechod úplně ucpaný, popojíždění tak 1 hod
2) výjezd z Mariboru - totálně ucpáno, problém zřejmě ve špatně seřízených semaforech při průjezdu městem, opět tedy popojíždění krokem tak 30-40min než se to rozjelo po příjezdu policie a ručním řízení dopravy
3) přes zbytek Slovinska celou dobu v koloně, předjíždět se tedy nedalo, a ani to nemělo žádný smysl, prům.rychlost tak 50-60km/hod.
4) hraniční přechod do Chorvatska - Macejl - samozřejmě opět ucpáno, ale nakonec čekání netrvalo zas až tak dlouho, počítám tak opět 30-40 min
5) menší autonehoda na dálnici při výjezdu ze Záhřebu, policie dorazila poměrně rychle, takže do 30 min se kolona aut se rozjela
6) opět autonehoda a to hned před vjezdem do tunelu Sveti Rog (cca.11:00 dop), takže docela průser, opět čekání tak 1 hod než se to celé rozjelo, poté co jsme projeli tunely a začaly sjíždět dolů, jsme zjistily, že z druhé strany stojí také neskutečně dlouhá kolona popojíždějících aut, po celou dobu provoz řídila policie, dle pohybu obou kolon bych soudil, že upřednostňovala spíš směr na Split než od něj. Chudáci lidi co popojížděly krokem v tom stoupání na Sveti Rog, do všeho toho úmorné vedro (odhaduju tak 40C na slunci), klimačky v autech jely naplno, no super zážitek! ... my jsme aspoň popojížděli z kopce, což považuju za o něco lepší, ale měli jsme toho taky dost. V této souvislosti doporučuju brát s sebou na cestu do auta opravdu dostatek tekutin, není to žádná sranda na tom slunci vegetit.

Zbytek cesty do Makarské již bez sebemenších problémů.

Cesta zpět.
Odjezd pátek 11.7. ze Splitu ve 22:00, přes Chorvatsko naprosto plynulý průjezd, stupeň dopravy hodnotím tak 2-3. Vzhledem k tomu, že již vešel v platnost poplatek za dálnice ve Slovinsku, rozhodnuto jet přes Maďarsko, trasa Goričan/Letenye - Nagykanizsa - Zalaegerszegh - Kormend - Szombathely - Csorna - Mosonmagyorvár - Rajka - Bratislava, tj.po mezinárodní E65. Tuto trasu jsem před tím nikdy nejel, takže jsem byl docela zvědav co mne čeká. Bohužel musím naprosto souhlasit např. s příspěvkem uživatele s nickem Altom ze dne 06.07.2007 na 1.straně této diskuze zde. Do Szombathely to ještě jde a cesta celkem utíká, pak se však změní okolní ráz krajiny - už jen samá kukuřičná pole, a prudce se změní také kvalita vozovky-vyjeté koleje jako prase, tímto způsobem absolvujete další cca.2-2,5 hod. Jedním slovem ... ubíjející a chvílemi možná i ne moc bezpečné (auto přede mnou se jen o vlásek nesrazilo při předjíždění kamionu s jiným v protisměru, řidič(ka) byl ale zřejmě totální idiot, protože předjíždět v zatáčce kam nemohl(a) vidět, může jen někdo takový). Během cesty 2 krátká bloudění, značení opravdu není úplně nejlepší .. prostě klasický stav jako v Čechách, což už tady pár lidí zmiňovalo.
Nakonec jsme šťastně dorazily do Bratislavy a pak už to byla - po ne zcela povedeném průjezdu Bratislavou - brnkačka po českém tankodromu s označením D1.
Maďarsko mi na první pohled připadalo jak venkov u nás, ale tak před 10-15 lety, dokonce jsem jednu chvíli předjížděl povoz tažený koňmi, což mi na mezinárodní silnici plné kamionů, přišlo celkem zvláštní. Za celou dobu jsem napočítal 3 benzinky, z toho 1x JET a to ještě ve městě (tuším že Zalaegerszegh) a 2xOMV, odpočívadlo žádné, motorest či nco podobného nic, zastavit můžete tedy tak maximálně u někde u lesa. Překvapil mne počet projíždějících Němců a Rakušanů v protisměru (zřejmě už věděli o zácpách na dálnicích v Rakousku), dále poměrně velký počet Poláků. Nejvíce ale Slováků, pro ně je to ale asi skutečně výhodná volba. Čechů zas až tak moc nebylo.

Zhodnocení:
Pokud vás zajímá můj názor, tak trasu přes Madarsko bych již nerad v budoucnu někdy opakoval, oproti dálnicím v Rakousku je to opravdu o ničem. Tuto trasu lze doporučit jen nouzově, pokud nejste opravdu šetřílci (přitom já si o sobě myslím, že jsem) raději bych volil variantu zakoupit si slovinskou známku a po návratu ji zkusit za 500,-Kč někomu odprodat. Maďarská varianta mne opravdu hodně zklamala, když zvážím fakt, že by se cestou něco přihodilo např.s autem, vůbec si nedokážu představit, jak to celé řešit. Druhá varianta, která mne pak napadá, je ujet co nejméně po Maďarsku a vrátit se co nejrychleji do Rakouska a směr Vídeň. Tato trasa byla zde v diskuzi také myslím již zmiňována.
A třetí varianta - a asi nejlepší - bohužel mne nenapadlo v HR si zajít do e-cafe a na internetu si to přečíst - je zde již několikrát zmiňovaná starou cestou přes Maribor

Co se týče trasy přes Rakousko, je opravdu důležité načasování !!!! Vyjíždět v okamžiku, kdy se očekávají problémy (začátek prázdnin, víkendy apod) je skutečná HLOUPOST A ZBYTEČNÝ RISK !!! Snažte se sledovat veškeré dostupné informace (především dopravní zpravodajství), vřele doporučuji využívat e-stránky Chorvatských dálnic (WWW.HAC.HR), jsou tam i webové kamery s aktuálními náhledy na problémová místa !!!

Všem kteří míří letos o prázdninách do HR přeji šťastnou a příjemnou cestu. Pokud budete mít nějaký podnětný dotaz, můžete mne zkusit kontaktovat na emailu, pokud budu vědět, rád zodpovím.

P.S. Pokud budete chtít na místě poměrně levně doplnit zásoby, doporučuji zajet do BiH. Nafta 30 Kč (2,5 BHM), lahvové i plechovkové pivo tamní provenience (poměrně chutné) 12Kč (1,- BHM), brambory 6,-Kč/kg, okurky 10Kč, rajčata 12-15 Kč atd.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 19:52
...Makarska is No.1...škoda...že Tvá cesta zpět domů nevedla na Lenti a Kórmend...byla by ...jak úspora času ...většinou je tady nový povrch ( na foru OSTATNÍ...vlákno Bessy přes Maďarsko...to můžeš vidět jak na fotkách i videu od 24.06.08) ... na E 65 je opravdu více vyjetých kolejí ...více kamionů... úspora poplatku za HU dálnice...jen 100 km přes HU a pak rakouská dálnice...třeba příště...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 21:07
osobne si myslím, že pre CZ je lepšie zvoliť Bessyho trasu.

ja nemám čo riešiť smer Maďarsko z BA
treba si v Maďarsku chytiť kamión. kto je kamionista vie prečo. kamionisti sú vodiči tak ako my, aj oni musia dodrživať rýchlosť.
majú však tú výhodu, že majú vysielačku a pomocou nej sa informujú o meraní rýchlosti, o policajtoch (potvrdené z viacerých zdrojov)
zažil som to isté ako arantir. mimo obce som predbehol kamión, v obci zasa kamión predbehol mňa a stále tak dookola smiling smiley
tak som si chytil kamión a išiel za ním smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jfk30 (13. 07. 2008 21:19).
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 21:18
Tak jsem stejně jako vloni absolvoval cestu Vsetín-Pelješac a zpět přes Maďary.
Vzhledem k tomu, že nejsem nějaký závodník, tak mi těch 180km po běžných cestách HU nevadí, jen občas když mě při rychlosti 90km/h předjíždí kamion,tak to nebylo nic moc. Je fakt, že si dávám pozor, aby mě nenutilo auto tankovat v Maďarsku, protože těch benzinek není mnoho.
Jinak jezdíme přes hraniční přechod Redics do Slovinska, Lendava a Mursko-Sredisče, a letos nás dostali Slovinci s tím jejich značením a kufrovali jsme jak při cestě tam, tak i zpět, a nebyli jsme sami, dělají totiž novou dálnici místo původní cesty... Takže kdo tudy jede, tak je důležité se držet pseudodálničního návěstí na Dolga vas a tím pádem je možno se vyhnout centru Lendavy. V praxi to znamená při cestě tam na prvním kruháči hned za přechodem (benzinkou) rovně (značeno tuším právě na Dolga vas). Při cestě zpět taky na prvním kruháči rovně (značeno Dolga vas i Lenti). Samozřejmě potom, když bude sjezd na Dolga vas, tak pokračovat rovně a pak už je značení dobré (Čakovec,resp. Hungary v opačném směru). Zajímavé je, že text Redics se prakticky na žádné ceduli při cestě zpět nevyskytuje, se zrušení hranic asi tento ztratil na významu...a to nás proti loňsku zmátlo i na cestě zpět...
Ladis007
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2008 21:49
Jedu ve čtvrtek taky ze Vsetína na Pelješac. Dá se na nově budované cestě zhruba v půlce Slovinska při cestě k moři odbočit doprava na tu benzínku směr Murská Sobota, která byla před 2 roky cca 300 metrů od hlavní cesty minulý rok, už takový divný polokruháč byl skoro u benzínky, ale na serveru www.promet.si už je tato uznačena, že se na ni nedá odbočit. Vždycky jsem tam tankoval. Dík za odpověď
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 08:57
Houston napsal(a):
-------------------------------------------------------
> deni napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > drinking smiley tak to je určite "100 %" informácia" smoking smiley
>
> > mňa by skôr zaujímal ten "kúsok diaľnice",
> ktorý
> > sa tu stále spomína eye rolling smiley odkiaľ a kam vedie,
> lebo
> > si myslím, že pre tých čo idú trasu
> "Rédics-Mursko
> > Središče" nie je zaujímavý, ak sa dá obísť (už
> sa
> > tu o tom písalo)
> > eye popping smiley ja už tomu asi prestávam rozumieť confused smiley
>
> Mrkni se na můj příspěvek z 9.7.08 - tam to máš
> popsané. Ve směru do HR odboč za H-SLO celnicí
> doleva na Dolga Vas - Lendava - tam doprava směr
> Maribor a na kruháči za Lendavou doleva směr
> Čakovec a jedeš úplně bez problémů. Kdyby jsi za
> celnicí neodbočil, je tam značka "silnice pro
> motorová vozidla" (7.7. tam byla) a i když to
> údajně ještě zpoplatněné není, hádat se s nějakým
> slovinským aktivním policistou nemá cenu.
> Jinak cesta přes Redics a Mursko Središče je pro
> mě lepší a kratší alternativou než přes Goričan,
> navíc je ve SLO o dost levnější benzín.


Takže já jel přes Lendavu v noci 5.7. a na SLO hranici mě celník hrozil, že mi dá 300euro pokuty, že nemám vinětu. Z toho plyne, že ta silnice JE zpoplatněná. Původně jsem chtěl taky odbočit na Dolga Vas, ale v noci a mezi několika kamiony se mi to nepovedlo... více o mé cestě na vlákně Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
Osobně jsem s cestou přes Maďarsko spokojen. Provoz střední, značení dobré, kvalita cesty slušná, dlouhé rovné úseky na předjíždní a běžné množství hazardujících šílenců.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 12:35
Ad Slovinský úsed)
Když jsme jeli směrem k moři, tak v Redicsi za celnicí jsme jeli tuším vlevo, rovně za kruháč se mi právě kvůli těm různým dálničním návěstím moc nechtělo. A to nás hnalo nějakými bočními cestami až do centra Lendavy, kde jsme to nějak prokličkovali na ty dva kruháče za sebou a jeli už dál podle ukazatelů směr Čakovec.
Zpět už jsme byli ostražitější a hned na prvním kruháči před Lendavou jsme to vzali dle ukazatelů směr Lenti (resp.Hungary) a rozhodně jsme zde neviděli žádnou značku dálnice či silnice pro mot. vozidla či ceduli "viněta". Byly tam jen návěstí v zelené barvě, tj.dálníční. Takže jsme tam s klidnou duší najeli, navíc se jednalo o jeden pruh mezi kužely, tak jakápak dálnice tongue sticking out smiley . Ale příští rok jsem zvědav jak to tam bude.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 14:50
Ve směru z HU je to stejné, taky jeden pruh, kužely a spousta nejrůznějších cedulí - přesto to JE placený.
zb
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 15:07
Pár postřehů z cesty přes Maďarsko:
Trasu Frýdek-Místek – Borak(Pelješac) jsem rozdělil do dvou dnů s noclehem v kempu Ražanac u Zadaru.Stejně rozdělenou cestu jsem měl vloni když jsme jeli přes A a SLO.
Pokaždé jsem vyjížděl v pátek ráno v den vysvědčení.

Cesta vloni Frýdek-Místek-Brno-Mikulov-Vídeň-Maribor-Lučko-sjezd Posedarje-Ražanac

Cesta letos F-Místek-Makovské sedlo-Bytča –slovenská D1-Bratislava-H-Csorna-Sombately-Kormend-Redics-SLO-Lendava-HR-Mursko Središče-Čakovac-chorvatská dálnice-sjezd Posedarje-Ražanac.

Obě cesty jsem zvládl za stejných 12 hodin, rozdíl v km byl minimální neměl jsem žádné zácpy a přestávky byly podobné.
Obě cesty mají své mínusy i plusy.
Plusem „rakouské cesty“ je bezpochyby více méně stále stejná kvalita silnice.
Mínusy – okreska Mikulov-Vídeň
- semafory ve Vídni i když Vídeň projedete plynule nějakou dobu to trvá
- ucpaný maribor
- slovinská mýtnice/ eventuelně nově shánět známku
- vytíženější přechod SLO/HR
Plusy maďarské cesty- velice kvalitní slovenská D1 (v porovnání s trasou Ostrava-Brno)
-plynulý průjezd Bratislavou
-dobře značené silnice v Maďarsku
-hladký průjezd přechodu H/HR eventuelně SLO/HR
Minusy maďarské cesty - dobrý povrch má třetina cesty Maďarskem,druhá třetina má vyjeté koleje takže to houpe, ale dá se jet, a na třetinu cesty maďaři ještě nepoužili technologii parního válce –tady nezbývá než zatnout zuby a jet.
- občas traktor na cestě
- pokud chytnete naložený pomalý kamión je ho třeba předjet, naopak pokud nějaký rychlý stačí se ze něj pověsit.

V Maďarsku je celkem svižný provoz .Omezení v obcích na 50 a často 30 nebrali projíždějící kamiony a místní v potaz a vesele to přes obce hnali 70 a mimo obce 110. Snažil jsem se v obcích dodržovat rychlost a byl jsem tam za brzdu provozu.

Cestou tam jsem projížděl malý kousek přes Slovinsko Redics-Lendava-Mursko Središče.Ve Slovinsku hned za přechodem je nachystán kousek nové rychlostní komunikace do Lendavy.V době mého průjezdu – tři dny před známkou – byla dodatková tabulka s nápisen „Viněta“ zakrytá fólií, ale odbočení na sjezd na okresku bylo zakázáno (Zákaz vjezdu).
Díky tomuto opatření jsme se na zpáteční cestě slovinsku úplně vyhnuli.

Okrádání turistů na mýtech.
Vloni platil kolega na mýtu Lučko v eurech – oškubali ho o 10 euro.
Letos mýto Svatá Helena
Jeli jsme v úseku čakovac –sveta Helena. Lístek na vjezdu byl opravdu označen čakovac cena měla být 29 kun. Ten zlodějíček v budce ale vydal zpět na 36 kun a když jsem chtěl účtenku tak mi s úsměvem dal připravenou na úsek Goričan -Sveta Helena. Čert vem 7 kun ale ta bezmoc mu tu zlodějinu dokázat když jsem měl vstupní lístek již odevzdaný.Kámoši co jeli se mnou dopadli stejně.Takže je to okrádání běžné.
Cesta směr zpátky mýtnice Lučko já i kámoš jsme měli připravené přesně 171 kun. Druhý kámoš platil dvěma stokunovkama a nazpět už nedostal. Mohl se hádat jak chtěl.

Zpáteční cesta Pelješac (Borak) –hr. přechod Goričan -Lenti-Kormend - Szombately - Csorna-Bratislava-Bytča – Frýdek-Místek jsem jel v jednom dni a to ve středu, Čistá doba jízdy 14 hodin 45 minut, celková 16hod 30 minut. Dálnice tempomat –tachometrových 140, přes maďarsko mimo obec 100-110, v obci 50-60. celkem to odsýpalo nikde žádné zdržení.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 18:50
vídeň opravy, vše se hrne přes hungary,domnívám se že obětovat pár eur se vyplatí a jet přes slovinsko,jedu 2.8, č.budějovice,linec,pak na A9,z ní na S36,klagenfurt,unterloibl,ljubljana,rieka,senj,jablanac a rab.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 21:53
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu ve čtvrtek taky ze Vsetína na Pelješac. Dá se
> na nově budované cestě zhruba v půlce Slovinska
> při cestě k moři odbočit doprava na tu benzínku
> směr Murská Sobota, která byla před 2 roky cca 300
> metrů od hlavní cesty minulý rok, už takový divný
> polokruháč byl skoro u benzínky, ale na serveru
> www.promet.si už je tato uznačena, že se na ni
> nedá odbočit. Vždycky jsem tam tankoval. Dík za
> odpověď

Na tu benzinku se dá z kruháče z obou směrů v pohodě odbočit. jen nevím,jestli je otevřená nonstop - já tam tankoval odpoledne.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2008 23:51
Ahoj,chceme touto cestou jet poprvé (z Vých.Čech,Brno,Bratislava,na Barcs,Bosanska Gradiška,Banja Luka,Jajce,Livno,Šestanovec,Brela,Omiš)Odjíždíme 24.7.2008 večer.Pokud se do té doby vrátíte,prosím o sdělení jaká byla cesta.Jsem tady dnes poprvé a nemám s touto formou sdělení zkušenosti.Proto prosím o zprávu i emailem,moc díky J. jaroslav.marcal@quick.cz
Re: Přes Maďarsko
15. 07. 2008 05:19
Jara napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,chceme touto cestou jet poprvé (z
> Vých.Čech,Brno,Bratislava,na Barcs,Bosanska
> Gradiška,Banja
> Luka,Jajce,Livno,Šestanovec,Brela,Omiš)Odjíždíme
> 24.7.2008 večer.Pokud se do té doby vrátíte,prosím
> o sdělení jaká byla cesta.Jsem tady dnes poprvé a
> nemám s touto formou sdělení zkušenosti.Proto
> prosím o zprávu i emailem,moc díky J.
> jaroslav.marcal@quick.cz



Čau,
nevím odkud přesně z vých. Čech jedeš, ani co tě nutí jet přes Brno - Bratislavu a pak přes Maďarsko? Ono mě je to v podstatě i jedno. Ale já bych to jel z Brna na Mikulov, pak na Vídeň. Dále Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovač a do Omiše.

Proč tudy? No protože je to mnohem lepší cesta!

Z cesty přes maďary budeš jen otrávenej a podle mého názoru tím nic nezískáš. Ale jsi plnoletý, tak si jeď kudy chceš.
Daniel32
Re: Přes Maďarsko
15. 07. 2008 09:53
13.07. som sa vratil z Tucepi a cestu tam aj spat som siel z Bratislavy cez Madarsko.
Cesta tam v stredu z Bratislavy o cca 23:00 - Csorna, Szombathely, Kormend, za Zalabaksou som odbocil na Lenti, Goričan. Cesta nam trvala 3:40. Cesta absolutne v pohode bez vacsej premavky. Kvalita ciest znesitelna, neprisla mi nijako obmedzujuca. Je pravda, ze cas za ktory prejdete Madarsko (pri tak prazdnych cestach ako sme mali my) zalezi na tom ako ste ochotni prekracovat povolene rychlosti hlavne v obciach.
Ja som sa za Csornou zavesil za jeden chorvatsky kamion (ten ma vyblikal aby som ho pustil), ktory isiel chvalabohu tiez na Gorican a ten si tazku hlavu z rychlosti nerobil, takze sme spolu dosli az na hranice.

Naspat do Bratislavy sme isli tou istou cestou. Bola burka a prsalo (vzdy ked sa vraciame z Chorvatska tak v Madarsku prsi), takze sme isli tak rychlo ako nam pocasie dovolilo. HR-HU hranice v Goricane sme prekrocili o cca 16:30 a cesta cez Madarsko nam trvalo taktiez cca 3 a pol hodiny.

Pre mna osobne je toto najprijatelnejsia cesta. Do max 4 hodin som v Chorvatsku na dialnici. A zatial by som ziadnou inou nesiel.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 98
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.