Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2007 11:27
já jedině goričan již 10 let po sobě a ani jednou fronta většinou jízda tam v pátek večer.v madarsku hned odbočit za celnici první odbočku vpravo,no opravdu první a pak vás netrápí žádná matrice t.j. známka.jinak koleje jsou vyjeté noto je to nejmenší.takové silnice jako jsou v madarsku jim můžem závidět.vždy je to o pohodě a kamiony jsou v létě všude.u nás doma jedině rajka goričan a smět baa zpět to saméška voda nebo brela..zdarec.já
PetrM.
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2007 16:38
Co furt někteří maj s tou matricí či vignetou v Maďarsku při cestě do Chorvatska. Je to tak prosté, M15, M1 a odbočit na exitu Mosónmagyarovár na Csornou. Otázka několika málo minut bezva jízdy.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2007 09:50
Este raz sa chcem spytat, kto bol uz tento rok v Chorvatsku, treba si kupit matricu aj na kratkom useku Becsehely-Letenye alebo nie je spoplatneny? V pripade, ze by sme isli cez Madarsko po cese E65 a zo Zalaegerszegu pojdeme na Nagykanizsu-Becsehely-Letenye. Lebo viem, ze na tomto kratkom useku /Becsehely-Letenye/pred chorvatskou hranicou je uz dialnica. Dakujem.
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 09:26
POZOR!!! Od přechodu Rajka je "dálnice" nově zpoplatněna. Jel jsem tudy v půlce července a do té doby byl úsek od Rajky na dálnici M1 a pak až po sjezd na Czornu bez poplatku. Nyní je nově již na přechodu budka, kde prodávají dálniční známky a hned za přechodem veliká cedule, kde je napsáno, že úsek je placený a že je sledován kamerami. Sjel jsem tedy ihned za přechodem na státní a vzal to raději tudy.
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 11:57
To Rosik

Seš si jistý, že to neplatí jen pro kamiony??? Přečetl sis nápisy na ceduli pořádně??

Poplatek se platí pro kamiony a pro vozidla kategorie D1 je tento úsek bezplatný!!! (Dle informace platné od 1.4.2007)
Viz: [www.motorway.hu]
Juraj
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 12:46
Je to blbost.
Byvam v Bratislave, takze to mam za rohom, takze by som o tom mal nieco vediet.
V polovici jula som chodieval do Madarska na jahody, a ziadnu zmenu na polodialnici M15 som si nevsimol.
To by hadam museli avizovat aj na tej web stranke takuto zmenu.
Budka na predaj dialnicnych znamok tam bola odjakziva.
Boli by blazni, keby si pustili osobny tranzit smer 86 cez Mosonmagyarovar (lebo nikto by nedal 1500 HUF za 13km polodialnice a 5 km dialnice).
Nakladaky musia mat od 1.4. znamku uz aj na cestach 1. triedy, takze je to osetrene.
Miro7
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 14:01
Rad by som upozornil na zmenu pri prechode cez Slovinsko. Asi tam stavaju a tak sa nam stalo ze sme zle odbocili a pokracovali do vnutrozemia Slovinska namiesto k Chorvatskym hraniciam. Viacero aut tam bludilo. Myslim ze treba pri pumpe odbocit dolava a nie doprava.
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 15:42
for Miro7. maš pravdu,Slovinsko je katastrofa,tiež sa mi tam podarilo odbočiť na vnutrozemie,ale po 2km sa mi to nezdalo,tak som tam videl Slovinskych policajtov a tych som sa pýtal na spravny smer.Bol tam riadny chaos,kopa ludí bludily.Ako píses pri pumpe do lava,pumpu treba minut tak že ju mam po pravej strane auta smerujuc do Chorvatska.
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 16:10
Dobrý den, letos jsme opět řešili, kterou cestou jet na Makarskou. Zkusili jsme obě. Vyjeli jsme současně, kamarád přes Maďary, já přes Rakousko s tím, že se setkáme na Dálnici v HR. Jeli jsme ve čtvrtek na Cyrila cca kolem 20 hodiny a u Karlovace (na naší oblíbené benzínce) jsme si dali sraz. Čekali jsme na něj cca 2,5 hodiny. Pro úplnost dodávám, že jsme jeli oba podle předpisů. Myslím, že to záleží opravdu na dopravě a dalších věcí a nedá se říci, že je to jednou trasou bez dalšího rychlejší.

V roce 2004 jsme jeli také přes Rakousko a jiní známi jeli přes Maďary. Trvalo jim to 18 hodin a nám jenom 14 (1067 km). Vyjížděli jsme v pátek kolem 19 hodiny.

Možná jsme měli štěstí, ale po roce 2004 jezdím výlučně přes Rakousko, vyjíždíme kterýkoli den, mimo pátek.

Ovšem záleží na každém jakou cestu zvolí.
Monika-1403
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 17:25
Este raz sa chcem spytat, kto bol uz tento rok v Chorvatsku, treba si kupit matricu aj na kratkom useku Becsehely-Letenye alebo nie je spoplatneny? V pripade, ze by sme isli cez Madarsko po cese E65 a zo Zalaegerszegu pojdeme na Nagykanizsu-Becsehely-Letenye. Lebo viem, ze na tomto kratkom useku /Becsehely-Letenye/pred chorvatskou hranicou je uz dialnica. Dakujem.
Juraj
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 18:11
Este raz davam do pozornosti link spravcu madarskych dialnic, kde sa vyslovene pise, ze usek M7 medzi Becsehely a Letenye je toll free.
MAd_cz
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2007 21:41
Proč všichni jezdíte po E65 ? Ve čtvrtek v noci mířím do Chorvatska a zamlouvá se mi cesta z Bratislavy přes Rajku, M15,M1 a M7 kolem Balatonu a dojedu v podstatě až na přechod do Letenye. Časově to musí vyjít určitě lépe, na délku o cca. 120km dál + dálniční známka za 2200ft ...
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 08. 2007 07:50
Není to tak jisté, dcera tam stála na té dálnici 2 hodky v zácpe/ dálnice Madarsko/, ale je pravda, že jela v sobotu dopoledne.
Juraj
Re: Přes Maďarsko
01. 08. 2007 11:31
120km naviac ???
Tak to sa potom vobec neoplati.
Cez Rakusko je to naviac iba o 60km. Aspon zo Slovenska a Moravy. Z Ciech je to este menej.
Ani na Balaton nechodim cez Budapest. Budapest je najkratsia cesta pre stredne Slovensko (cez Sahy) a pre vychod (cez Miskolc).
Pet_TDI
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2007 16:05
Jenom pro upřesnění použití dálniční známky v HU - www.madarsko.cz/doprava/dalnice.
Phil
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2007 22:33
Trasa přes Maďarsko nás zatím nikdy nezklamala.Jeli jsme vloni a stejně tak i letos. V sobotu trvá max 2,5hod-obec 50km/h,mimo 100km/h.Sice nudná krajina,ale potkám auto tak jednou za 5minut,tudíž žádná kolona.To se nedá říct o Chorvatsku,kde jsme cestou zpátky objížděli oba tunely,jak Sveti Rok,tak Malou Kapelu,které uzavřeli.Vyjížděli jsme 4.8. v 6 ráno a s přestávkami i objížďkami tunelů trvala cesta 13 hod.

Biograd/Moru-Zagreb-Čakovec-Redics-Csorna-Bratislava-Malacky-Břeclav-Praha.
Platili jsme pouze chorvatskou dálnici.
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2007 11:52
Včera som sa vráril z Chorvátska. Vždy som chodil cez Maďarsko (Csorna, Sombathely,Redics,Lendava, Mursko Središte) a vždy bolo všetko OK. Tento rok však cestou tam 29.7. Chorvatskí colníci kontrolovali batožinu priemerne asi u dvoch z piatich aut. Mám pocit že si vyberali väčšie, resp. drahšie vozy. Jeden známy sa musel vrátiť do Slovinska a vyhodiť tam nejaké potraviny, druhy zase musel zaplatiť clo 100KN.
Krátky úsek cesty v Slovinsku je totálne rozbitý, opravujú tam cestu, cesta je tam úzka a naviac tam stoja kamióny. Na benzinku sme voľakedy odbočovali vpravo niekoľko metrov, teraz je rovno vedľa kruhoveho objazdu na ceste. Neviem či sa tam ešte vobec oplatí tankovať, benzin v Chorvátsku vyjde asi rovnako. Tento rok nedoporučujem ísť touto cestou.(Možno nabúdúce ak sa cesta dokončí). Naspäť sme išli cez Goričan - Letenye- Tornyiszentmiklos - Lenti - Zalakabaksa. Všetko v pohode.
Re: Přes Maďarsko
16. 08. 2007 14:53
Tak jsem se vratil ve stredu z Biogradu na moru a cesta pres madarsko byla zase OK stejne jako v patek k mori. M15 u Bratislavy je _samozrejme_ bez poplatku daleko horsi je to se znacenim na useku M70 mezi Becsehely a Letenye (jezdim pres Sarvar-Vasvar-Zalaegerszeg-Borsfa a pak na dalnici) az jsem se na tu dalnici tam bal vjet. Jsou tam znacky vyzadujici vignete pri ceste do HR a pri ceste zpet jsou tam znacky vignete jen pro nakladni auta.
[www.motorway.hu]
Re: Přes Maďarsko
20. 08. 2007 17:32
Vrátil jsem se sice už 26.7.2007 ale chu´t do psaní mám až teď. Jezdil jsem přes maďary od r.2000, ale po letošku už asi na to se.u. Jeden kamión za druhým, samozřejmě cesta díky nim za ty roky v havarijním stavu, takže jestli ještě do HR pojedu tak přes Rakousko a nebo letecky, protože mě to těch 13 hodin v autě už nebaví. Takže tak. A všem kdo maďary pojedou tak co nejméně kamiónů a vyjetých kolejí(ty v Csorně jsou už spíše na buginu)
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2007 09:09
Michalx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátil jsem se sice už 26.7.2007 ale chu´t do
> psaní mám až teď. Jezdil jsem přes maďary od
> r.2000, ale po letošku už asi na to se.u. Jeden
> kamión za druhým, samozřejmě cesta díky nim za ty
> roky v havarijním stavu, takže jestli ještě do HR
> pojedu tak přes Rakousko a nebo letecky, protože
> mě to těch 13 hodin v autě už nebaví. Takže tak. A
> všem kdo maďary pojedou tak co nejméně kamiónů a
> vyjetých kolejí(ty v Csorně jsou už spíše na
> buginu)


Ano, ty vyjeté koleje tam jsou. Chytil jsem tam podvozek.
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2007 23:01
prosím vas o malou radu. V útery odjíždím do chorvatska přes madarsko a malý kousek slovinska. Ten neplacený usek dalnice M15 v madarsku je pocať? (viz. odkaz)

[mapy.idnes.cz]

kde musím odbočit na mosonmagyaróvár a pak pokračovat na jánossomorja, scorna, szombathely atd. nebo můžu jet ješte dal na M1 a odbočit až na te odbočce co je přimo do jánossomorja na E65. Diky všem co poradismiling smiley (doufám, že se to konečně tady ujasní podle te mapy kokud to je vlastně zdarna smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2007 10:27
mates 1:M15-M1 a z té sjedeš u toho Mosonmagyarovar.Potud je to bezplatné.Jen bych nejel přes slovinsko páč se tam staví,ale za Zalabaksou bych odbočil na Lenti a odtud na Goričan.Čau Michal
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2007 11:17
Pro lepší pochopení. Jeď až na M1 ta je po sjezd na Janosmarja (ach ty názvy) bezplatná všude jsou cedule VINETTE ale ty jsou nad 3,5 tuny a v tom Slovinsku je ta stavba fakt blbá tak lepší za Zalabaskou na M70 taky se neplatí
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2007 20:51
thumbs up moc diky. Tomu slovinsku se teda vyhnu, snad nezabloudím...A jsem rád že to je snad už všem jasné pokad to je zdarmaspinning smiley sticking its tongue out Přeji všem co teprv pojedou štastnou cestu smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 08. 2007 21:37
...Jedu z Vyškova na Mikulov, před Vídní na Seyring, zkrácení průjezdu Vídní, po A2 ...na 138 km ale odbočím na Rudersdorf a Kórmend..chci se vyhnout těm drbanům ve Slovinsku a pak po známé trase kousek Maďarskem... na Goričan...jsou to fofry...rakouská známka na 10 dnů je v podstatě za měsíční slovenskou...šťastnou cestu všem, Petr
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2007 10:10
Ahoj vsichni.Vratil jsem se z dovolene z chorvatska,vse bylo super až na pokutu na dalnici v madarsku mezi obci Becsehely a Letenye v hodnote 55Eur.Za 9 km.dalnice cca.1500 korun je pro me dost.K dispozici mam doklad o pokute i brozurku Autopalya.Tak čaute
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2007 10:58
eduard06 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj vsichni.Vratil jsem se z dovolene z
> chorvatska,vse bylo super až na pokutu na dalnici
> v madarsku mezi obci Becsehely a Letenye v hodnote
> 55Eur.Za 9 km.dalnice cca.1500 korun je pro me
> dost.K dispozici mam doklad o pokute i brozurku
> Autopalya.Tak čaute

Seš si jistej, že to byl tento úsek? Oni totiž nedávno otevřeli Nagykanizsa - Becsehely a ten zpoplatněn je! Ale v případě, že máš pravdu, pojedu přímo přes Letenye - když přežiju 3 hodiny celé Maďarsko po obyčejných silnicích, těch pár km už vydržím.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2007 11:42
Ano je to správně - M7 je zpoplatněná Becsehely - Letenye ale M70 co vede do Letenye směrem od Rédicsu není zpoplatněna. Je do i v diskuzi výše a je zam i odkaz na mapu autopalya, kde to je popsané. [www.motorway.hu]

(Pokud člověk špatně odbočí, může ho to stát hodně)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Jakon (29. 08. 2007 18:41).
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2007 14:08
na odkaze : [www.motorway.hu] je napsáno že úsek " M7 motorway between Becsehely and Letenye border station (222.5-231.2km)" je zdarma. Ale v v novinkách je již naspáno že od 24. srpna se tento úsek plus několik nových km slavnostně otvírá a od tohoto data je zpoplatněn pro všechny typy vozidel "The Nagykanizsa-Sormás section of the M7 motorway will be subject to toll payment for all vehicle categories from the time of its opening. Consequently, vignette inspections should be expected along the whole length of the section."
Doufám že jsem to správně přeložil a pochopil.

Takže by bylo zajímavé předložit případné kontrole kopii jejich webu s výpisem toll free úseků -smiling smiley ale to bysme stejně asi neukecali.
Radši pojedu mimo ten dálniční úsek.
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2007 14:34
Hmmm,
všiml jsem si, že i u nás, jak se změní značení, tak se tam švestky natáhnou a kasírujou. Za pár dní zmizí a už o nich nikdo neví..... smiling smiley Jo Červíčku, to je teda prevence.....
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 98
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.