Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2011 13:45
Páni,či už niekto prejde o 30,40,50km viac ako ten druhý podla mna ani tak nezaváži,dôležité je aby každý došiel v zdraví a v pohode tam kde to mal naplánované,a samozrejme aj domov.jedno však viem potvrdiť z videa čo natočilo sme:Berényi Lovarda tam kde obedujú,ozaj super miesto na oddych,vynikajúca kuchyna ,velké porcie,ihrisko pre deti.platiť sa dá v pohode s kartou,ale dialničnu predavajú len na hotovosť.aspon min.rok to bolo tak.niekde bola debata starý a nový goričan.tak cez starý sa osobákom nedá prejsť.možno info staré tak ssry.hádam ma nezvozíte ako o 3 príspevky viššie cool smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2011 15:19
Juraj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A okrem toho keď už sa dostal do Redicsu tak mal
> pokračovať cez Slovinsko, nikto ho nenúti ísť po
> diaľnici, na kruhovom objazde sa môže rozhodnúť,
> že obíde tých 5km diaľnice cez Dolgu Vas a
> Lendavu, je to možno 5 minút. A ešte by sa aj
> vyhol zdržaniu na Goričane, a ešte by aj vyhral.
> Slovinci tú diaľnicu nestavali preto, aby mohli
> vyberať pokuty a striehnuť na tých pár áut, ktoré
> idú do Čakovca. Takýto dojem totiž človek
> nadobudne z médií. Tá diaľnica je tam pre tých,
> ktorí idú ďalej do Slovinska, na Maribor a
> Ljubljanu, čo je takmer 100% TIR tranzitu. A tých
> pár osobákov ide cez Lendavu a nikomu to nevadí.
> Okrem toho kupujú známku na hraničnom prechode
> Rajka a ešte v eurách, so zlodejským kurzom, keby
> platili kartou alebo vo forintoch, tak to majú
> niečo cez 6 euro. A tiež asi nepoznajú, že
> diaľnica je zadarmo až po M1 exit Csorna, lebo je
> tam jasne vidieť že jeden išiel cez
> Mosonmagyarovar.
> Každý rok títo redaktori robia tieto video
> reportáže, a každý rok je tam nejaká chyba. A
> keďže SME číta tisíckrát viacej ľudí ako toto
> fórum, tak zase zástupy ľudí budú obchádzať
> diaľnice tam, kde netreba.


taky jsem se podíval na to video a můžu prohlásit že je těžce neobjektivní.Za prvé ten borec jel úplně zbytečně přes Mossonmagyarovár, a potom tam byly práce na silnici u Csorny.Podle videa už to je před dokončením,takže v létě v pohodě.To samé v bleděmodrém ta dálnice do Slovinska.Navíc jeli podle předpisů,což alespon při jízdě po 86-ce se (a pánové ruku na srdce) často nejde.Takže hodnota reportáže...nula eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2011 16:34
Hay borci nechcem šíriť paniku, len sa xcem spýtať možno sa mýlim a možno sa zmýlil môj známy, išiel minulý týždeň do záhrebu na služobku tak som ho poprosil nech skúsi 86-tku z nej na Lenti, Letenye priamo na Goričan, nakoľko on je taký luxusmen a radsšej využíva dialnice. Chcel som totiž vedieť že aká je, nakoľko som už po nej vyše dva roky nešiel.
nuž vyskúšal ju a povedal, že je v ovela lepšom stave ako bola pred 4 rokmi keď po nej išiel naposledy čo ma potešilo, ale tiež mi povedal, že je od Letenye zákaz na hraničný prechod starý Goričan pre osobné automobili. pýtal som sa ho či to nebolo nejak upravené alebo či tam nebola nejaká iná tabula, a povedal, že nič iné okrem zákazu pre osobné automobili nevidel, preto musel prejsť na nový Goričan, lebo nechcel riskovať pokutu. Preto sa pýtam, či je to pravda alebo či niekto nemáte ohľadom toho nejaké info. Verím že niekde na fore to tu je ale hrabať sa mi v takom počte stránok čo tu je moc nechce :-)
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2011 16:46
ano je tam jenom cedule pro nákladní automobily. Ale co mám osobně vyzkoušené dvě minulé sezóny po sobě, tak od 1.6. do 31.8 je možné přes starý Goričan přecházet. Není tam žádná cedule, která by o tomhle informovala. 4.6.2011 bych měl projíždět přes starý Goričan, jakmile se dostanu někde na net, odešlu potvrzující info.
Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2011 16:49
kamil díky ti za info, daj to sem potom veľkými písmenami aby som to neprehliadol .-)
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 08:10
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kamil díky ti za info, daj to sem potom veľkými
> písmenami aby som to neprehliadol .-)


Zopar stranok dozadu tu pisal Bessy,ze stary Gorican bude urcite otvoreny.Ja sa na toto info spolieham.Ale ak sa to este overi,budem spokojnejsi.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 09:32
Ahoj,ohladne toho stareho goričanu:na velku noc sme boli v chorvatsku,neviem prečo ale zle som odbočil na hraničný priechod a až neskôr bola tabula s prečiarknutou značkou os.autá tak som išiel dalej že sa niekde otočím,ale pred tým nás zastavila madarska hliadka Clo-Vám,tradičná otázka čo nesiete kontrola dokladov,a nakoniec kam idete,ja že chorvatsko rabac a chlapík nato že však máte zlí smer,povedal že kade do goričanu ale na starý aby sme nešli lebo nás nepustia.možno v lete to bude iné neviem.colník povedal že len pre nákladné autá je starý prechod.Aron
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 09:38
... Dany ... zjistíme za 19 dnů smiling smiley zatím se musí, tak jako poslední léta pro osobní dopravu přes nový ... starý přechod Goričan pro individuální turistiku otevírávají od 01.06. do 31.08. smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 11:39
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Dany ... zjistíme za 19 dnů smiling smiley zatím se musí,
> tak jako poslední léta pro osobní dopravu přes
> nový ... starý přechod Goričan pro individuální
> turistiku otevírávají od 01.06. do 31.08. smileys with beer


Bessy mas info,ked prechadzas novy Gorican,ci potrebujes madarsku vignetu?Aj ked sa na dialnicu napojis tesne pred colnicou?
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 16:23
to danny,minuli rok kontrolovali pred hranicami,chodili od auta k autu s takym skenerom,ale nemyslim si ze je to kazdodenna zalezitost.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 17:50
Proč si myslím, že bude starý Goričan otevřený. Hraniční přechody



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (12. 05. 2011 17:50).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 18:35
... Dany ... někdo zde loni psal, že jej celníci před tím, než ho ze starýho Goričanu ( mimo měs. VI. až VIII. ) poslali na nový přechod
a že byl upozorněn, že má zaplatit poplatek ... za ty asi 2 km z nájezdu z M70 na na nový přechod ...
nicméně ten dotyčný žádný flastr neplatil a nevím o nikom, kdo by za ty 2 km platil ... když tak se prosím ozvěte, pokud vznikl problém ...
... Kamile Ty jsi jak ohař ... jak jsi to vyšťáral ... ? thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 05. 2011 18:46).
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2011 23:16
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 08:58
Takze je to potvdrene...hot smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 11:41
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> po HU dialnici a skratkou Gyor Szekezsfehervat mi
> to stále vychádza o rovnú 100vku viac ako po 86ke
> cez Vasvar, Zalaegerseg, Nagykanzsa. a HU
> dialnicou a skratkou po 82jke Gyor Vesprem je to o
> 36km kratšie, takže oproti 86ke 65km naviac. ja
> len neviem ktorou skratkou je to pohodlnšie. ale
> skor ta 81ka kedže ma cca 80km a v ceste 2dediny a
> dve mesta, 82ka 100km 6dedin a 4mesta dosť lesa a
> par serpentiniek.


82ka je úplne naprd. Tie serpentíny pred mestom Zirc sú strašne nepríjemné lebo sú tiahle a cesta je úzka. Pri 60-ke som sa tam skoro vybúral ...
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 11:47
Dobrý den, když máš prachy, tak jeď po dálnici a když ne tak seď doma na ř..ti. Jooo Darko Ty si pěkný chytrolín! ne nemám čas číst všechny pí...oviny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Roman.k (15. 05. 2011 12:05).
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 12:10
Roman.k napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den vážení, vkládám zde jeden odkaz, který
> už konečně všem bude jasný a každý si udělá
> obrázek kudy-tudy a nebudou dohady. Ti kluci
> slovenští to moc pěkně udělali :
> [auto.sme.sk]
> rasy-dvomi-autami-vyberte-si-najlepsiu.html


bože zase jeden co dřív píše než čte.Laskavě se namáhej kliknout o stránku na zpět.Mimochodem ta reportáž je na h....o .
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 12:51
Juraj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mihal306 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > po HU dialnici a skratkou Gyor Szekezsfehervat
> mi
> > to stále vychádza o rovnú 100vku viac ako po
> 86ke
> > cez Vasvar, Zalaegerseg, Nagykanzsa. a HU
> > dialnicou a skratkou po 82jke Gyor Vesprem je to
> o
> > 36km kratšie, takže oproti 86ke 65km naviac. ja
> > len neviem ktorou skratkou je to pohodlnšie.
> ale
> > skor ta 81ka kedže ma cca 80km a v ceste 2dediny
> a
> > dve mesta, 82ka 100km 6dedin a 4mesta dosť lesa
> a
> > par serpentiniek.
>
>
> 82ka je úplne naprd. Tie serpentíny pred mestom
> Zirc sú strašne nepríjemné lebo sú tiahle a cesta
> je úzka. Pri 60-ke som sa tam skoro vybúral ...


Uplne naprd nie je, su aj horsie cesty - minuly rok som tade isiel tam-spat, je fakt ze tie serpentiny nie su moc prijemne, ale zas tam bola skoro nulova premavka (tam som siel v noci a naspat vecer).
Tento rok vyskusame 82-ku.
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2011 14:57
Loni jsem v tech serpentinach jel v noci, desti a mlze a moc prijemny to nebylo. Provoz byl nula a zviratka taky (asi sedely doma, pocasi bylo, ze bys srnku nevyhnal).
Re: Přes Maďarsko
16. 05. 2011 14:48
No možno som nemal zrovna svoj deň, keď som po tej ceste išiel, takže som si ju moc neobľúbil. Ja inak cestu č. 82 využívam na cestu do Siofoku, lebo je to pre mňa bohužiaľ najkratšia trasa. Ale na dlhú cestu by som si ju asi nevybral.
Inak novinka na stránke www.autopalya.hu - po zvolení češtiny ako jazyka sa otvorí "Pruvodce po maďarských dalnicích". Nepríjemnou novinkou je zdraženie ďiaľničných poplatkov a zrušenie mimosezónnych taríf. 4 dňová známka stojí 1650 Ft oproti minuloročnej cene 1530 Ft a 1170 Ft mimo sezóny.
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2011 20:30
Juraj skús namiesto cesty 82, cestu 81 na Székesfehérvár, je tam kvalitný thumbs up asfalt, menej obcí, jednoduché a kvalitné smerové značenie. Absolvoval som ju minulý rok a v tomto roku pôjdem určite opäť po nej.
Z navýšenia poplatku za H diaľnicu by som nerobil žiadnu tragédiu typu SLO.
Ide asi o 1 éčko na cestu tam i späť.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (19. 05. 2011 20:33).
Re: Přes Maďarsko
20. 05. 2011 10:23
Tydlo - ja zostávam stále verný 86-ke. Mne sú akékoľvek obchádzky proti srsti. Ja sa stále akosi prikláňam k najkratšej trase, to neviem, v akom zúfalom stave by tá cesta musela byť, aby som zvolil obchádzku. Vzhľadom k tomu, že po 81 je to až o 100km kratšie, tak mi to nedáva nejaký prínos, to radšej pôjdem pomalšie a v konečnom dôsledku strávim taký istý čas na ceste ale mám o 100km menej na tacháči. Úplne iná vec je cesta späť, lebo cestou tam ide človek ešte relatívne oddýchnutý a najhorší úsek je na začiatku cesty, ale po týždni pobytu v "trópoch" (aspoň pre mňa) je človek vyčerpaný, po 7 hodinách jazdy po diaľnici cez celé Chorvátsko ešte takýto mizerný úsek abslovovať na konci cesty, väčšinou už v noci, ja som to teda ešte v takomto garde nikdy neabsolvoval, lebo každú dovolenku som zatiaľ ešte zakončil v horách na strednom Slovensku, čiže som vždy absolvoval spiatočnú trasu cez Budapesť a Šahy. A inak je to cítiť, že je to o 170km naviac, aj keď je to po diaľnici. Či už tak alebo onak. Takže pre mňa osobne sú stále rozhodujúcejšie kilometre, som vyčerpaný rovnako či idem po horšej ceste, alebo po lepšej a o 100km dlhšej.
Re: Přes Maďarsko
21. 05. 2011 23:41
Prosím,kdy začíná premávat starý Goričan "Letenye" pro turisty.

Je to letos 1.6.?Pro osobáky?Nebo nastaly zmněny.confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 05. 2011 07:55
Dle mého zdroje by to tak mělo být 1.6 - 31.8.2011. Zdroj je o 12 příspěvků zpět yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 05. 2011 17:28
Mám dotaz, líbí se někomu tahle trasa? nebo jel ji už někdo? takto koncipovanou?
Cz - Wien - Neutal - Szombathely - Rédics - Čakovec - Hr.

Hodil jsem to go viamichelin, ale podle propočtů mi vyjde stejně drahá, a přitom časově delší. Je to navýšení příplatkem za dálnici již od řekněme Čakovce?
Re: Přes Maďarsko
28. 05. 2011 18:35
Myslím, že Romans ji jezdí. Chci ji taky letos jet a proč Neutal jede se po A3 a po S31 až do Oberpullendorfu pak Koszeg atd.
Re: Přes Maďarsko
28. 05. 2011 19:56
Jojo, neměl jsem tu mapu tak přesně blízko nazůmovanou. Přesně tak to myslím. Zajímalo by mě, jak to tam je náročně nenáročně.. ono totiž Viamichelin mi nejen v km a hodinách, ale i v cenách píše podobně, a vychází mi to dráže (aspoň) myslím, než slovinská známka.... je tam více dálnice v Hr, že jo?
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2011 11:02
Ďiaľnicu v HR použi až od Varaždinu. Je to tak o 13 KN menej.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2011 13:33
Pro Noela .... dalši trasa do Zagreba pres Feldbach a Ptuj

Brno 0km , prum.rychlost 0 , čas 0 , spotřeba 0

Viden 123 , 87 , 87min 4.4
Ilz 273 , 93 , 173 , 4,3
Feldbach 299 , 90 , 199 , 4,3
G.Radgona 338 , 87 , 235 , 4,3
hranice Slo/Hr 398 , 81 , 298 , 4,2
Lucko 464 , 82 , 343 , 4,2

To znamena,cesta z Brna na Lucko meri 434km.(zatim nejkratsi cesta) pri prumerne rychlosti 82km a spotrebe 4,2(1,9Tdi) trva 5hodin a 43minut.Nazpet jsem jel jeste o 10minut rychleji..Platil jsen jen znamku v rakousku,ve slovinsku nic.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2011 14:35
Pro eduard06:
Díky za info, to jsou přesně takové informace, které je možné perfektně porovnat a pak si zvolit svou trasu. Ale zatím to vypadá, jako bys plnil moje zadání ... A ještě: úplné podrobnosti fakt nejsou třeba, to by byla skutečně dizertačka, a na studium dlouhých materiálů tu mnoho lidí naladěno není. I když to porovnání spotřeby na té které trase, pokud je u stejného auta a se stejným řidičem, má také docela slušnou vypovídací hodnotu. Ještě jsem zvědav, kolik lidí se zapojí - ale sezóna ještě nezačala. Co vlestně děláš, že tak často jezdíš na jih (pokud to není utajovaná skutečnost)?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.