Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
02. 04. 2011 23:52
Mihal306.Jsi víjmečný svou upřímností,proto čtu stále tvé jedinečné příspěvky.A pokud to někteří nepochopí tak aby se na to raději vy......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (03. 04. 2011 08:45).
Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 13:00
Mám takovou utkvělou myšlenku – pokusit se udělat pokud možno ucelený materiál co se týče porovnání jednotlivých tras do Chorvatska, kilometráže, trvání jízdy, možných či pravděpodobných překážek a nebezpečí na cestě a třeba i jiných poznatků (občerstvení, noclehy?). Mělo by to sloužit hlavně pro nováčky, ale i tehdy, když má někdo „zajetou“ trasu a z nějakého důvodu ji chce změnit.
Aby to ale nebyl čistě teoretický souhrn informací, ovlivněný osobními sympatiemi jednotlivce k té či oné trase, chtělo by to spolupráci několika – raději více – členů fóra, kteří by změřili kilometráž a čas na svojí cestě na dovolenou a informaci poslali třeba přes vlákno „Kdo jste se už letos vrátil …“. Jsem ochoten tyto informace posbírat a sumarizovat, případně zohlednit veškeré připomínky, anebo ke spolupráci přibrat několik zájemců –„ koproducentů“.
Vzhledem k tomu, že trasy (s výjimkou Německa, rakouské A9 a nástupu ze severní a střední Moravy přes slovenskou dálnici) má dva body, kde se setkávají (Brno a Zagreb), porovnání tras se dá soustředit na tento úsek. Dokonce i Moraváci (..SK dálnice) mohou určitým porovnáním informace využít. Nechci ze sebe dělat objevitele nebo průkopníka, podobné informace už tu byly publikovány od jiných členů fóra, nicméně vždy zůstalo u dílčích informací. Tak jsem vytáhl jednotlivé trasy přes plánovač ViaMichelin a tady je výsledek:
1. Brno – Wien – Graz – dálnice SLO – ZG: 498 km 5:15 hod
1a. Brno – Wien – Graz – objezd dálnice – ZG: 515 km 5:50 hod
(můj odhad, trasu neznám, někdo upřesní)
2. Brno – Wien – Fürstenfeld – Goričan – ZG: (BESSY) 551 km 6:55 hod
3. Brno – Blava – „86“ – Goričan – ZG: 530 km 7:00 hod
3a. Brno – Blava – „86“ – Redics – SLO – ZG: 512 km 7:00 hod
4. Brno – Blava – Györ – Székesf. – Goričan – ZG: 592 km 6:50 hod
5. Brno – Blava – Budapest (M0) – Goričan – ZG: 654 km 6:20 hod
6. Brno – Břeclav – Vídeň - …. (varianty 1., 1a., 2.) ? ?
7. Brno – Blava – Vídeň - … (varianta 1., 1a., 2.) ? ?
Jsou ale dílčí pochybnosti, že trasy jsou vygenerovány přesně. Například zde rozdíl 3 – 3a představuje 18 km, podle jiného zdroje 8 až 9 km. A kde je pravda?
Vzdálenosti se od skutečnosti budou pravděpodobně lišit max. o 10 km (při zadávání průjezdních bodů bere plánovač střed města). Časy na cestě u dálničních úseků většinou odpovídají poměrně přesně, u silnic bývají udané časy podle mých zkušeností delší, než je skutečnost. Každopádně tady je prostor k porovnání se skutečností. Je však třeba porovnávat porovnatelné, tedy sjednotit způsob měření. Mohlo by to být v Brně místo, kde se opouští dálnice D1, v Zagrebu pak mýtnice Lučko – vstup směrem k moři. Co se týče času, je třeba uvádět čistý čas cesty (chod motoru), případně mimo to zvlášť součet časů přestávek ( pro orientaci těch, kdo si sami netroufají odhadnout potřebu odpočinku).
Zajímavé budou i dílčí údaje:
Brno – Blava (po dálnici)– Rajka hranice 1:15 hod
Brno – Blava (mimo dál.) – Rajka Hranice 1:35 hod
Rajka hran. – Goričan hran. 235 km 3:30 hod
Rajka hran. – Redics hran. 205 km 3:00 hod
Dále by materiál mohl obsahovat“překážky, rizika“ – např. co si tak narychlo vzpomenu:
1., 1a: v hlavní sezóně,pátek – sobota, obzvlášť okolo 1.7., 15.7., 31.7., …? - kolony na hraničním přechodu Macelj- čekací doba výjimečně až několik hodin!!. Riziko pro majitele vozidel VW, BMW, Mercedes – přehnaná celní kontrola u Slovinců.
2.,3.: kvalita vozovky v maďarském úseku, v noci pozor na zvěř !! Nárazové kolony na HP Goričan (nový). Polodálnice M 70 je pro vozidla do 3,5 t bezplatná, naopak pozor – nezabloudit na M7 za odbočkou na nový Goričan. Kamiony: v týdnu hustý provoz, přes víkend zákaz jízdy (jen výjimky). Žňové období – pozor na zemědělskou techniku. Osobní názor: cesta tudy je vhodná pro ty, kdo nespěchají, jedou přes den, nejlépe přes víkend. Méně vhodná v noci a za deště a také při vyšší rychlosti (zhoršená viditelnost vs. kvalita vozovky).
4., 5., ??
Nebo: Pozor na průjezd Bratislavou, pokud nemáte zakoupenou slovenskou dálniční známku. Úsek k novému přechodu do Maďarska je placený!! Naopak polodálnice a část dálnice směr Budapest je v maďarském úseku až po odbočku na Csornu bezplatný.
Pokud by se podařilo nasbírat od členů fóra dostatek podkladů (podle mne několik desítek příspěvků k tématu není vůbec nereálné), může vzniknout materiál, který skutečně pomůže. Jednotlivec, při vší úctě ke komukoliv, nemůže sám dát dohromady tak obsáhlý materiál. A už vůbec ne tak, aby byl (z pohledu většiny) přiměřeně objektiní.
Jestli se komukoliv bude tento nápad zdáti zbytečným či marným, přejděte jej prosím mlčením. Nikdo zde není k ničemu nucen, ale dobrovolnosti se meze nekladou. A podotýkám: ani trochu mi nejde o nějaké zásluhy, ale jen a jen o výsledek – a to při vzpomínce na zmatek v hlavě, který jsem získal při pokusu zjistit, jak je to vlastně s tou cestou „86“….
P.S.: Možná že ve finálním stadiu by se do toho mohl vložit i Admin ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil noel (07. 04. 2011 08:58).
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 13:48
.... Noel ... velice zajímavý materiál, pokud by byl uceleně zpracován s foto ( video ) dokumentací a taky s niancemi, proč kdo, kudy jede ...a jejich výhody ... resp. nevýhody ... ostatně dílčí a kvalitní popisy různých tras už zde jsou ...
a pak je už na každém ... co si z toho kdo co vybere ( a to může být pro turisty změna v trase ze dne na den ... aktualizace i dle počasí ... bylo málo záplav v Rakousku, Maďarsku, na Slovensku, ostatně i u nás, kvůli kterým si cestovatelé narychlo upravovali trasy ?... yawning smiley
... pak by si různé plátky jako MF dnes a další mohli nechat snít o takovém Bedekeru ... když vzpomenu na jejich chabé pokusy o podobnou věc v sobotní příloze novin ... thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (04. 04. 2011 20:04).
Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 14:24
Rýchlo preč z tohto fóra, lebo sa zblázním aj ja!
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 14:26
Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 15:10
Jezdim z Olomouce do Makarske nekolikrat do roka a proto mam nekolik tras,ktere nebudu konkretne popisovat ale trasu si vyberu podle mesice,casu i doby pobytu v chorvatsku.Jsem zastancem jizdy pres madarsko ale menim trasu pro zpertreni a ekonomiky.Pokud chci jet nejlevneji a pohodove,jezdim malou alternativou Bessyho trasou,kdy odbocim z rak.A2 u mesta Oberwart a po ceste cisle 50,57,56 dojedu do Kormedu a dal pres Gorican a Plitvice do Makarske.Cena teto trasy na "10"dnu pobytu(10rak. dal.znamka) je i s naftou 3200kč tam i zpet a doba jizdy je okolo 13hodin.Celkova kilometras je do 1000km.Pokud chci jet nejrychleji jedu pres Viden,Maribor a Zagreb do Makarske po dalnici zaplatim 6400kč za vse tam i zpet ale mohu byt v chorvatsku jen tyden,protoze Slo.dal znamka je tydeni.Pokud chci pobyvat delsi cas jedu pres madarsko,protoze kupuji levne ctyrdenni znamky tam i zpet.Cena je stejna jako pres rakousko.Platim vic kilometru ale mene za znamky.Doba jizdy je potom okolo 11hodin.Po mem oblibenem madarsku po 86 ale pres Sarvar jsem prestal jezdit,protoze se zhorsila kvalita silnice i zvysil se pocet kamionu.Zapisuji si km,cas i spotrebu a vse me tak vyslo.Dodrzuji pravidla silnicniho provozu.Preji stastnou cestu na jadran



Upraveno 2krát. Naposledy upravil eduard06 (04. 04. 2011 15:14).
Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 18:14
noel, klobúk dolu, bude to poriadna šichta, konečne vlákna s príchodom vône leta ožívajú aj zaujímavými myšlienkami a témami
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2011 21:54
ja len doplním, že odkedy som aktualizoval mapy pre igo , na NQ Q4 2010, tak GYOR sa tam vola RÁB a SZEKERFEHERVÁT je tam uvedený ako STOLIČNÝ BĚLEHRAD. smiling smiley
neviem v com je problem, ale pri vyhľadavaní tých miest ich najde aj pod povodnýmy nazvamy.
A ešte jedna poznámka, BLAVA je potok pri Trnave smiling smiley
ale ďakujem Noelovi za súhrn smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 09:29
Takže na doplnění a vysvětlení:
1. Příspěvek výše prosím nepovažujte za konečný materiál, ale za kostru, kterou bych chtěl postupně doplnit a precizovat
2. Mám pocit, že alespoň pár lidí to zaujalo a že snad přispějí (měření, fakta)
3. Chci postupně každý relevantní příspěvek k tématu zapracovat a postupnou editací včerejšího příspěvku prezentovat. Abych se vyhnul tendenčnosti, klidně některé pasáže můžu zpětně vymazat, pokud důvod k tomu bude objektivně vysvětlen
4. Samozřejmě není možné, aby jeden člověk objel a změřil všechny trasy. Ale naopak nevidím problém v tom, když cestovatel změří a popíše „svou“ trasu způsobem, který je měřitelný s ostatními příspěvky
5. Uvědomuji si rozdíly v přesnosti tachometrů – s tím se nedá dělat nic jiného, než průměr hodnot (pokud se sejde více měření)
6. Ze včerejšího příspěvku časem vymažu všechny vysvětlivky a komentáře. Zkusím vymyslet systém, aby celý materiál byl přehledný. Škoda, že fórum „nebere“ tabulátor.
7. Kdo chce, ten se zapojí, kdo nechce, tomu by to (snad) nemělo vadit. Předpokládám, že asi na přelomu července a srpna by mohl být sběr dat dostatečný .
8. Samozřejmě by bylo vynikající, kdyby to někdo doplnil o odkazy na už publikované příspěvky (Bessyho trasa, Rohálova trasa, odkaz na kalkulátor mýtného, fotky, videa…). Já to ale (zatím) neumím.
P.S. pro Mihal306: zhruba před dvaceti roky byl název Blava mezi Bratislaváky běžnou zkratkou . V té době jsem tam bydlel. Ale připouštím, od té doby se leccos mohlo změnit …
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 11:29
Noel, stale je smiling smiley to bolo len tak pre zaujimavosť smiling smiley
ja pojdem určite trasu BA gyor szekesfehervat goričan, potom hodim patrične info.
niektori si obľubili tesco v szombathely čo jazdili po 86ke, dobre spomenúť ,že aj na tejto trase majú tú možnosť a to v gyor a szekesfehervate.
inak neviem či by nebolo bobré keby si s tým založil nove vlakno, lebo toto už može byť pre novačika dosť neprehladne.
idealne by bolo keby tvoj súhrn bol ako prvý príspevok a potom sa už len aktualizoval a doplňal. napríklad kade do HR 2011 kedže popisuješ aj trasu rakusko, slovinsko.a dalej za tym už sa može rozoberať to ostatné a vždy ked pride niekto novy nemusí hladať , ma to hneď na začiatku.
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 14:43
to noel:
jestli ti to v něčem pomůže tak ti podávám ruku ku pomoci je to tam + - 500 metrů
[forum.ihvar.cz]
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 15:22
NOEL,konečně zas jednou užitečný příspěvek (a ne jako příspěvky od Bessyho),pokud se bude aktualizovat,budou informace na kupě a já nebudu muset lítat po fóru.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 18:36
celvin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> NOEL,konečně zas jednou užitečný příspěvek (a ne
> jako příspěvky od Bessyho),pokud se bude
> aktualizovat,budou informace na kupě a já nebudu
> muset lítat po fóru.thumbs up smiley


Asi málo čteš. Jsu zvědavý s čím novým přijdete.confused smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 19:00
celvin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> NOEL,konečně zas jednou užitečný příspěvek (a ne
> jako příspěvky od Bessyho),pokud se bude
> aktualizovat,budou informace na kupě a já nebudu
> muset lítat po fóru.thumbs up smiley

Na Bessyho nám nesiahaj!!
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 20:37
No nevím, jeden (určině ne první) pokus už tu byl zde od Vlady a taky to nějak umřelo na úbytě. Opět to rozpoutá dohady, která trasa je lepší atd., bude následovat přehršle příspěvků a to hlavní se v tom ztratí. Toť můj (a asi nejen můj) názor.
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 20:58
Máte někdo Pánové a Dámy zkušenost cestovat z Frýdku Místku,Bytča,Bratislava,Rajka,Csorna,Szambathely,Kormend,Letenye? To co tady čtu tak většina z vás vyjíždí z Čech,nebo z jihu Moravy.Proto nám zatím 86 vyhovuje,jako že je to změna s dálničním stylem,kterého je při cestě na jih dost.Nicméně silnice jsou hodně poškozené,nebo v opravě.A proto hledáme i jine cesty přes Hungáry,které jsou zajiímavé.Máte někdo prosím zkušenost?
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 21:19
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máte někdo Pánové a Dámy zkušenost cestovat z
> Frýdku
> Místku,Bytča,Bratislava,Rajka,Csorna,Szambathely,K
> ormend,Letenye? To co tady čtu tak většina z vás
> vyjíždí z Čech,nebo z jihu Moravy.Proto nám zatím
> 86 vyhovuje,jako že je to změna s dálničním
> stylem,kterého je při cestě na jih dost.Nicméně
> silnice jsou hodně poškozené,nebo v opravě.A proto
> hledáme i jine cesty přes Hungáry,které jsou
> zajiímavé.Máte někdo prosím zkušenost?


a proč to z Frýdku nevemeš po dálnici přes Brno ? Je to rychlejší než přes ty kotáry v beskydech
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 21:20
Kopero, píšete, že Vám silnice č. 86 vyhovuje a současně se ptáte na zkušenosti s touto trasou. Proč? Když po ní jedíte, tak snad máte zkušenosti sám, ne? Jo, kdybyste napsal, že využíváte č. 86, ale chcete nějakou změnu přes Maďarsko, ale ne po dálnici, to už by takový dotaz měl smysl.
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 21:50
Tažu se osob,které mají vyzkoušenou lepší trasu z tohoto směru.Ne proto že nám je 86 cizí.Přes ty Beskydské kotáry se mi jeví cesta kratší,než přes Hranice ,Brno.My vzjíždíme přesně z obce Ostravice,kde se scházíme..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (05. 04. 2011 21:58).
Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 22:08
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tažu se osob,které mají vyzkoušenou lepší trasu z
> tohoto směru.Ne proto že nám je 86 cizí.Přes ty
> Beskydské kotáry se mi jeví cesta kratší,než přes
> Hranice ,Brno.My vzjíždíme přesně z obce
> Ostravice,kde se scházíme..


jezdíval jsem trasu Bratislava-Rajka-Csorna-Sárvár-Kezsthely-Nagykanizsa-Letenye-Goričan.Letos ale Slováci zdražili dál. známky a beru to přes Rakousko a pak Madarsko.
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2011 22:10
... Michale ...máš pravdu, že budou kolem Noelova díla pršet komentáře ... ale do jeho díla, pokud se mu zadaří ... se nikdo nenabourá, když jen on sám ( ač s pomocí a návrhy druhých ) bude trasy, návrhy, vhodné připomínky a doplňky zapravovat do pouze jediného příspěvku ... viz . Luis s trasami na Harcovnu ... smiling smiley formou úpravy svého příspěvku
hlavně aby měl tu " svatou trpělivost " ... yawning smiley
... a propo k 86ce ... když ji posoudím jako celek ( těch 40 km co po ní v Maďarsku jedu ... včetně místních problémů ) tak bych po ní jezdil raději než těch 35 km tankodromu D1 z Vyškova do Brna ... tím spíš, že letos už na těch konkrétních 40ti km 86ky tolik děr nezůstane ... kdežto ty betonové pražce na D1 zůstanou ještě 10 let ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (05. 04. 2011 22:20).
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 03:41
Co se vyhnout dálnici na Slovensku?Je to cca 70 km zpoplalatněných cest.Neví někdo kde je poslední sjezd na české straně?Počítám se sjezdem už v Břeclavi.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 06:49
... p.winkler ... a odkud se dostaneš do Břeclavi ? smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 06:55
Z Ostravy
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 07:18
V Breclavi. Loni jsem se nechal unest GPSkou a sjel na hranicich a ony tam byly betonove zatarasy, tak jsem se musel vratit :-)
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 11:04
Pokud nespěchám tak jezdívám na Přerov,Hulín Otrokovice a pořád až do Břeclavi,pak přechod do Rakouska kde se situace cest rapidně zlepší a jsou bez děr a vyjetých kolejí a pokračuji kolem Moravy až na přechod Pamhagen do Maďarska,potom po č.84 až na kruhový objezd na č. 86 a potom dále jak kdo chce až do Chorvatska.Vyhnu se tím dálnicím,ale je cesta pomalejší a tím i časově delší.Jel jsem i kolem Balatonu na sever Chorvatska a přes Bosnu až na Mostar,Metkovič a dále pak Pelješac. Naprosto nejkratší trasa,která do této části je.Samozřejmě není pro závodníky,ale spíše pro "kochače" thumbs up smiley

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 11:12
Pro Rohal: díky za příspěvek, samozřejmě že o něm vím a chtěl jsem tě v budoucnu poprosit o souhlas, aby ve formě odkazu mohl být uveden u příslušné trasy. Zatím se mi jeho pomocí podařilo zjistit, že rozdíl vzdáleností u maďarské trasy Redics x Goričan je skutečně s vysokou pravděpodobností okolo těch 18 – 20 km. Já si letos přesně změřím Rajka – Lučko, teď jsem to jen odečítal z jiných relací. Tvoje trasa je 337 km, přes Goričan musím upřesnit. Jenom teď nevím, co bude hlavní příspěvek, protože klobouk dolů, to jak jsi zpracoval tvoji trasu, to zcela jistě nelze překonat.
Pro Ajax: pro ostřílené borce tady skutečně mnoho nového nelze přinést, jedná se hlavně o sběr a systemizaci dílčích údajů. Hlavní problém je, že např. údaj o kilometráži Brno – Zagreb může být různá, když jeden měří okraj města, druhý centrum a podobně. Proto chci shromáždit srovnatelné údaje a porovnat je v jednom příspěvku. Ale každému je jasné, že to, co může udělat jeden člověk a co skupina lidí, je diametrálně odlišné. Proto jsem si dovolil požádat členy fóra o spolupráci (opakuji: jen toho, kdo v tom vidí smysl)
Pro Zahajskej: máš pravdu, pokud nenasbírám dost srovnatelných údajů, aby se s nimi v konečné fázi ztotožnila většina, tak tenhle materiál zapadne stejně, jako předcházející pokusy.
Pro p. winkler: přes Břeclav do Bratislavy a dál na Rajku jezdím. Je to asi 18 km navíc, časově 20 – 25 minut. Když si odečtu 5-10 minut na koupi, vyplnění a nalepení slovenské známky v případě jízdy po dálnici , není ta časová ztráta tak velká. Ale chce to trochu znát trasu, značení není nejlepší a když zakufruješ, tak se to skutečně nevyplatí. A pozor, je třeba ještě znát průjezd Bratislavou na starou Rajku, protože dálniční nájezd SK – HU ja na slovenské straně zpoplatněn.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 11:36
noel, prejazd bratislavou ti možem spracovať, včetne odbočenia na maďarskej strane na dialnicu ktorá je po mošoň nezpoplatnená.
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 13:03
to noel: můžeš v pohodě vždyť jsem to dělal pro ty kdo chtějí jet po 86 aby nekufrovali
to michal306: vem to už od Kůt
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2011 14:06
Loni jsem to jel s navigaci dal jsem "zakázat dálnice"a provedlo mě to bez problému.Hledám pouze sjezd někde u Lanžhotu.Je tam parkoviště,ale zda se mi,že bylo zavřené.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.