Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 11:11
Do HR.pojedu 24.8. přes starý Goričan.Ale zpátky,když se budu vracet tak podle příspěvků bude zavřený.Potřeboval bych vědět,jestli je zpoplatněný úsek od státní hranice po kruhák,kde se odbočí na M70 (cca 2km).Někdo píše,že jo,někdo že ne.Tak nevím a hu vinětu nechci kupovat.A ješte jestli je někde před koncem HR nějaká benzínka,když přes starý G.nepojedu.Díky všem za odpovědi.
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 12:07
paneboze
bellas !!!
vsak si pozri znacky alebo stranky
ak ich nepoznas nikam nechod !!!
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 14:55
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> paneboze
> bellas !!!
> vsak si pozri znacky alebo stranky
> ak ich nepoznas nikam nechod !!!

Vidím pane z tvojich posledných príspevkov,že si majster sveta,ktorý nechápe,že pre niekoho je pohyb po cestách nutné zlo, ale tento človek môže perfektne ovládať mikrobiológiu o ktorej možno ty nič nevieš.Ja tu vystupujem ako nováčik, napriek tomu,že mám viac ako 2 mil. km na osobáku a otočiť bez spánku Zurich,Rimini,Frankfurt mi nerobí problém.Dokázal som to aj z Parížom, ale 3tis. km je už makačka. V HR som bol na dovolenke 17x, ale v čase,keď jediná diaľnica bola ZG-Karlovac a všetci sme chodili cez Plitvice, apartmán a hotel s klímou bol skôr rarita.Potom mi odrástli deti a po 10 rokoch som sa vrátil do HR s vnúčatami teraz v júli a idem s ďalšími koncom augusta. Ak bude zdravie slúžiť, je jasné,že o rok si to zopakujeme.
Toto fórum je perfektné a obdivujem ľudí typu Bessy, ktorí s neuveriteľnou trpezlivosťou stále dokola vysvetľujú veci,ktoré sú pre nich samozrejmosťou.
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 16:52
... Onical ... 3000 km to už je na kolaps ... drinking smiley
... ještě jednou pro Bellas ... pokud Chorvati neudělají změnu, pak domů pojedete přes " nový " přechod Goričan ... a ten je na konci chorvatské dálnice A4 a pokračuje maďarskou dálnicí M7 ... obě jsou zpoplatněné ...
... nicméně nevím o jediném případu, že by někdo za pár set metrů z " nového Goričanu " po odbočku ... na SLO, Ljubljana, nezpoplatněnou M70ku a Letenye ... něco Maďarům platil ... takže projeď tímto novým přechodem a žádné placení ... platit musí ten, kdo pokračuje po M7 směr Nagykanizsa, Budapešt atd ... viz foto smiling smiley

... pokud jde o čerpačku ... za Zagrebem ve směru na Maďarsko je odpočivadlo Sesvete istok a čerpačka OMV ... a za ním ve směru na Maďarsko odpočivadlo Ljubešćica istok s čerpačkou INA ... a nenechávej to na poslední chvíli, jako já, když jsem si s necelou půl nádrží ( nafta ) ve Splitu pořád říkal " to počká, to počká " ... a na čerpačku za Zagrebem jsem dojel s litrem nafty ... ( tankoval jsem 60,8 litrů a nádrž má 62 ) grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 08. 2010 16:55).
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 17:50
onical, tak vidis, keby ze si aj bellas pozrie starsie prispevky pri na odkaaz www.motorway.hu kde je napisane po slovensky (alebo cesky) co je zadarmo
ja sokor myslim ze bellas to napisal ako provokaciu co som napisal na tie fotky
teda pevne tomu verim ze sa neopital nieco co je na fotkach dva prispevky vyssie ze znamka je na M7
a ak si uz pozeral moje prispevky tak by si si vsimol ze aj ja opakujem vela veci znovu a znovu ale co je moc to je moc
daj si smileys with beer a pocitaj kilometre
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 18:05
Ekonomická cesta - Slovensko po staré, Maďarsko po 86, v HR nájezd na dálnici ve Varaždinu.

[hr-veci.falesnik.net]

velmi podrobně rozepsáno, vkusně upraveno smiling smiley

by in0x smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 18:30
Omlouvám se všem za mylnou informaci,prodej maďarských dálničních známek na čerpací stanici na D2 u Podivína byl zrušen.Ověřoval jsem si tuto možnost telefonicky.Musím hledat jiné řešení.Odjezd za 9 dní-Živogosce
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 18:42
fanda: Kup si ji na odpočívadle Moson - to je přesně mezi nájezdem M15-M1 a sjezdem na starou 86. Tento úsek dálnice je taktéž spolu s M15 neplacený smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 08. 2010 07:30
Bessy..Díky moc!!A všem ostatním,kteří z mého příspěvku měli trauma se hluboce omlouvám.Opravdu jsem starší příspěvky nečetl..Chtěl jsem jen být v obraze,jak to tam vypadá,protože když jsem tama jel naposledy,tak místo dálnice tam rostla kukuřice...
Re: Přes Maďarsko
12. 08. 2010 08:10
Poplatek za HU dálnici se dá zaplatit v Praze a Brně v pobočce ABA/UAMK.
Re: Přes Maďarsko
12. 08. 2010 15:34
super, na nic nezabudol, ani na to, ze kradnu na mytnici Sv. Helena smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 09:11
Kde ta sv. helena přesně je? Ukáže někdo na mapě??
A chci se zeptat o kolik je cesta mimo dálnice (jak má popsáno třeba Falesnik) časově delší než po dálnici přes Budapest? Díky..
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 09:18
sveta helena je mytnica pred zahrebom ked ides od madarska
casovo tu mas asi rovnake pri dodrzani rychlosti
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 09:46
A jak silnice 86?? Dá se to? Kvuli pracem na ní?? Nejeli bysme ten Slovinský cípek přes redics a lendavu, ale spíš pres lenti a lovasci do chorvatska primo..
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 10:03
... Misha88 ... pokud chceš řešit cestu přes Lenti ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ... a máš čas prolistuj si tohle ... smiling smiley [forum.ihvar.cz]
... já to jezdím přes Rakousko a Maďarsko ... přičemž na této trase ( v Maďarsku ) ... jsou pouze jedny semafory s čekáním cca 5 minut ... ( u Kálócfy )
... celkem jedu přes Maďarsko cca do 1,5 hodiny ... při dodržování rychlosti vč. těch jejich " slavných " omezení v dědinách ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 08. 2010 10:04).
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 11:24
Bessy díky moc, kouknu. ty přijíždíš od Vídně? my chceme od Blavy..
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 15:04
Teraz je cas na malu oslavu.
Sme na 86. strane vo fore o ceste c. 86.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Juraj (13. 08. 2010 15:05).
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 16:01
mozna se to uz tady psalo, madarska dalnicni znamka jde koupit online zde [www.izishop.hu] .
je to trosku prapodivna aplikace, plati se bezpecne kartou pres madarkou banku .
Po ukoncenu transakce je moznost poslat potvrzeni na mail.
No snad to funguje a moje znacka byla zapsana do databaze, ted jsem si znamku koupil vecer odjizdim smiling smiley.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 16:56
Áno, písalo sa. Ja som ju nekupoval kôli tej divnej aplikácii. Zvykol som si kúpiť na benzínke.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 17:45
... Misha88 ... tak tam je těch zdržení více než přijedeš z Rajky do Kórmendu ... ano, já jedu ...
... Vyškov ... Brno ...Mikulov ... Vídeň ... A2 ... ze 138 km na E66 ... ...Heiligenkreuz ( AUT / HU ) ... Kórmend ... 86 ... Zalabaksa ... po 3 km doleva ... Lenti ... Tornyiszentmiklos ... M70 ... Goričan ... smiling smiley
... Juraj ... chlape, Ty máš postřeh ... grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 08. 2010 17:46).
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2010 20:40
misha88 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bessy díky moc, kouknu. ty přijíždíš od Vídně? my
> chceme od Blavy..

Ved si daj tu bessyho trasu do planovača a uvidiš.... štart a ciel k tomu prejazdne body
Chod z BA do Wiedne po dialnici neviem čo riešiš....
Alebo použi Madarsku dialnicu......
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 12:53
Do HR.pojedu 24.8. přes starý Goričan.Ale zpátky,když se budu vracet tak podle příspěvků bude zavřený.Potřeboval bych vědět,jestli je zpoplatněný úsek od státní hranice po kruhák,kde se odbočí na M70 (cca 2km).Někdo píše,že jo,někdo že ne.Tak nevím a hu vinětu nechci kupovat.A ješte jestli je někde před koncem HR nějaká benzínka,když přes starý G.nepojedu.Díky všem za odpovědi. .............




Já jsem jel zpět přes Nový Goričan a ten kousek dálnice zpoplatněný není. Je ale potřeba sjíždět hned prvním sjezdem za celnicí a nepřejet ho.Dál už by byl problém.Je to ale dobře značené.Stačí jet jen v pruhu na kterém je na asfaltu napsáno M70.
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Turista (21. 08. 2010 12:55).
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 13:38
Kdy by mel byt St.Goričan zavřený?? Díky..
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 15:54
... teď mi přišla mms ... bez podpisu ... dnes je nový Goričan zavřený pro přetížení a kolony ... posílají vše na starý Goričan ...smiling smiley
zjistím, kdo to poslal včetně foto z čekání na starém přechodu ...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 08. 2010 16:02).
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 17:18
Bessy a kde je novy a kde stary?? Z HU z Letenye je ten stary jo?
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 18:23
... takže mms byla od Patak ... smiling smiley

... Misha88 ... když jedeš po M70 ( bez poplatků ) od Tornyiszentmiklós ... tedy shora ...
1) máš odbočku na horní červený kruh přímo na starý Goričan ... značený jako pro nákladní dopravu ( v VI. až VIII. 2010 i pro osobní ) ...
kdyby jsi pokračoval níž ...
2) najedeš na spodní červený kruh ...což je nový Goričan ...je to ovšem zbytečné a navíc se vystavuješ nebezpečí, že někdo může chtít dálniční poplatek za M7 ( za cca 2 km placené dálnice po hraniční přechod ... je to ta " vodorovná " dálnice na snímku ... pravda ...někoho na to ( psalo se tady někde na vláknu ) Chorvati upozorňovali ... zatím ale nevím o nikom, kdo by za ten kousek M7ky platil ... smiling smiley
... takže z M 70ky nejedeš do žádného Letenye ... ani na okresní 7čku ... jedeš do prava ve směru jízdy ze severu na dobře značený přechod starý Goričan ... i když značený náklaďákem ... grinning smiley kapišto ...
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 21:37
Ok, tak chci použít st.goričan grinning smiley!!! Na google mapách totiž ten nový ještě nemají, je tam na satelitním teprve ve výstavbě. Proto šlo trochu mimo mě, kde vlastně ten nový je. A on už je hotový. Na mapach.cz jak jsi posílal, je to už vidět, zřetelně. Ok. Jedeme ve středu, takže to beru přes starý.

Kdy ten má být ale zavřený??
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2010 21:54
... Misha88 ... tam projedeš přes starý přechod ... na SZ mi pošli své mob. tel. číslo ... 01.09. to zaktualizuji a dovíš se po sms, jestli to ještě půjde přes starý rovnou na M70 ... ( starý přechod je lépe vybavený ... vč. restaurace a čerpací stanice INA ) nebo pojedeš kousek po M7 ... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 08. 2010 10:40
Bessy, pošlu. Díky.
Já chci jet ale ne celou trasu po 86tce ale chci (cesta tam) zahnout na Sárvár a dolů k Balatonu, tam na starou 7čku...vedle dálnice a po ní do Letenye a na St. Goričan...to stejné zpět. Ted mi totiž volal Prochy, jel 86tku před dvěma dny a od Szombathely dolu ze je to des a hruza, vybagrovana vozovka a tak. Takže to chci střihnout na ten Balaton, kousek zajíždka, ale zas ho uvidíme...
Re: Přes Maďarsko
22. 08. 2010 14:59
Já to prdnul takhle ale ten první úsek před Sarvárem jsem zdupal, měl jsem ještě popojet na Hegyfalu a jet po 84.
Jinak ale paráda, minimální provoz - ale nejel jsem na Goričan , pak jsem uhnul v Baku na Lenti a Lendavu.


Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.