Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 17:38
... Mello ... je to o tom ... že v Maďarsku kopíruji hranice Slovinska ...a vyhnu se i Redicsi ( aniž bych jel do Slovinska ) ...
pokud jde o Lenti ...Lovácsi ...tak nejen tam, ale od Lenti až do Tornyiszentmiklos je nový koberec ...a z Tornyiszentmiklose je to z kruháče 19 kilometrů po polodálnici M70 ( bez poplatku resp. s poplatkem od 3,5 tuny a více ) ... s evropským povrchem až na Goričan ... no a z Goričanu po chorvatské A4ce ... až na Lučko a z Lučka ...už víš ... smiling smiley
( " polodálnice " M70 ... proto, že se střídá několik km 4 pruhy a pak zas několik km 2 pruhy ... )

Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 17:55
Aha, tak to nezní zle. smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 19:27
Janka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 86 2+381 5+390 Rédics Aszfaltozás Félpályás
> lezárás 00:00 - 24:00 04.19 - 08.01 Jelzőlámpa, 40
> km/ó
> 86 19+500 21+860 Kálócfa -
> Kozmadombja Útépítés Félpályás lezárás 00:00 -
> 24:00 04.19 - 08.31 Jelzőlámpa, 30 km/ó
> 86 159+950 160+100 Bősárkány Útépítés Félpályás
> lezárás 00:00 - 24:00 04.26 - 06.30 Jelzőlámpa, 30
> km/ó
> 86 6+798 8+557 Resznek Útépítés Sávlezárás 00:00 -
> 24:00 06.01 - 07.31 Jelzőlámpa, 40 km/ó
> 86 94+500 98+600 Szeleste Útépítés Útszűkület 00:0
> 0 - 24:00 10.08 - 09.30 40 km/ó
>
> Tak jsem právě našla aktuální omezení na 86 v
> týdnu od 14.6. ze zdroje na str.73, tak si to
> proberte. My pojedem nakonec 86 a podle provozu
> možná zkusíme event. nejet na Szombathely ale
> zkusit ten Sarvár, Vasvár.....ale rozhodneme se až
> na místě. Dám vědět buď přes Jitčin počítač přímo
> sem, nebo pošlu zprávu Bessymu a ten to sem dá.
> Sretan put všem.


hot smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 19:36
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Madudík ... já už to psal tolikrát ...smoking smiley
> ... hlavní motivace byla buzerace ve Slovinsku,
> kde mají spadeno na Passaty, Audiny ad. ( zeptej
> se Tonnyho Starka ) ... komplet vyskládávat auto
> už nebudu ... až se nějací " krypli " dohrabou na
> kufrový VIN ... pak motor ... pak vše skládat ...
> ale to už o Tebe dávno ztratili zájem ...
> ... pak ta známka za 800... atd...
> ... jak bude HR v EU ... bude to jinak ...pojedeš
> z Mikulova po dálnici až do Splitu ... přes
> Slovince, kde jim rád dám i 30 Euro ... za hladký
> průjezd ... smiling smiley
> ... a v podstatě jedu v pohodě a o nic pomaleji
> ... cca 110 km přes Maďary ... to je prosím mé
> vysvětlení ... a tak jak já tuto trasu nikdy
> nikomu nevnucoval, tak mi naopak nikdo nevnucoval
> jinou ... je mnoho cest a každý má v tomto případě
> svobodnou vůli ... za 6 litrů nafty objedu
> Slovince bez Maďarské i slovenské známky ...
> ... z hranic SLO /HR po A2 na Lučko dáš 27 kun ...
> já z hranic HU / HR ...tj. z Goričanu na Lučko po
> A4 36 kun a nafty propálím za 90 CZK víc na Lučko,
> kde se potkám se " slovinci "


Tak se nezlob, že mě nenapadlo pročítat těch 70 předchozích stránek.yawning smiley Já si jen chtěl ověřit jestli je v tom něco jiného a jak vidím tak je.smiling bouncing smiley Já podobnou trasu zvažoval, tudíž jsem se snažil uvážit i tvou trasu. Dík za inspiraci, i když nenaplněnou. thumbs up smiley BTW co Vídeň a její vyhlášené dopravní špičky. Jezdíš v noci? A když už jsme u toho za jak dlouho jsi z Brna na přechodu Goričan?
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 20:05
... Vídeň ? ... co jsem se na Foru naučil jezdit přes Syering, nikdy nebyl problém, otázka 20 minut ... teď to bude díky A5 ze Schricku ještě pohodlnější ... škoda toho dálničního paskvilu z Pohořelic do Mikulova ...
... Vyškov / Goričan asi 6,5 hodiny ... Goričan / Split asi 5,5 až 6 hodin ... a to langsam ... smiling smiley
... dříve jsem jezdil výhradně na noc ... nyní párkrát po sobě přes den, pač si to vyžádala posádka, aby něco viděla ... a loni vlivem aktuální situace
... odjezd ve 23,00 ... letos odjezd asi v 18 hodin ... yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 20:19
Bessy: přemýšlím o tom, že bych využil tvé trasy, ale mírně ji zkrátil - místo Körmendu jet v Rönöku na Kondorfa-Szatta (jakési okresky) a místo Goričanu jet přes Lendavu a u Varaždinu najet na dálnici ... teoreticky by se dalo oproti klasice přes A-SLO-Macelj ušetřit - pár lasiček na mýtném a něco asi i na spotřebě. Nacvakal jsem to do navigace a říká, že Uh.Hradiště-Biograd - 817 km, 10h5min ...

Co myslíš? smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 21:05
... In0xi ... správný postřeh , měl jsem odbočení z E66ky v Rónóku připraveno ... pro případ větších komplikací na 86tce ...
... pak by trasa vypadala ...
... Rónók ... Kondorfa ... Nagyrákos ... Szatta ... Kerkafalva ... Csesztreg ... Lenti ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ...
... je to podstatně kratší než po 86tce ...ale nemám to odjeté a to , že mě tam zavede navigace ještě není rozhodující ... chce to
někoho, kdo to prověří ... yawning smiley
... i když si myslím, že už je to dávno projeté ...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 06. 2010 21:11).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 21:27
Tak já to projedu a natočím grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 21:30
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
13. 06. 2010 21:31
No a zároveň s tím vznikne i videonávod projetí Lendavou, a to se vyplatí ... grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 14:11
průjezd Madarskem máme dopodrobna rozpitvaný, ale dálnice před Bratislavou je průser, ted jsem se vrátil, je to na dvě hodiny čekání, frézování, opravy, doporučuji objet tento úsek přes Stupavu a těsně před vjezdem do města zpátky
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 15:00
článek ze SM: [www.edisk.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 15:16
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> článek ze SM:
> [www.edisk.cz]
> .17MB.html


to je Svět motorů ???
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 15:17
Tak to čtu ten SM. A trošku zapoměli jet až dolů ne? smiling smiley
Ja se nějak nemůžu stotožnit s těma kolejema, blouděním,....smiling smiley . .... radši ten "servis" v rakouskusmiling smiley
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 15:35
jezdíme už osm roku přes maďarsko a uz máme projety více variant ale teď tu jsem se dočetla že nekteří najedou v Bratislavě na dálnici a vyjedou až vlastně v chorvátsku z dálnice tam kde jsou ubytováni
zaujalo mne to a jestli se muže někdo vyjadřit jaké jsou výhody použít dálnici přes maďarsko mne zatím napadlo jenom ze za : plus asi pohodlná cesta a nehrozí srážka se zvěří , zápor je ale asi najeto o hodně více kilometru ,mad.známka ale ta není tak drahá
kdo to má vyskoušeno mohl by vyjádřit svuj názor
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2010 15:37
Jediná nevýhoda je větší nájezd kilometrů, jinak jen samé výhody. Rychlost, bezpečnost, pohodlnost.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 01:38
Pro nás je dálnice lepší ve všech směrech co uvedl Mello, a ten větší nájezd kilometrů je vyvážen rychlejším dojezdem a další plus je spotřeba. Oproti okreskám, a ve vesnicích kde 40 střídá někdy i 30 tak máme i ušetřeno na naftě.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 07:14
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... tak máme i ušetřeno na naftě.

Moc tomu nerozumím, ale vždy jsem měla dojem, že pokud pojedu 130-140 km/h, tak průměrná spotřeba bude vyšší než při rychosti 80-90 km/hod. Můžete mě někdo poučit confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 07:28
učitelka ...u turbodieselového motoru to takhle jednoznačně říct nejde
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 07:30
Luky, coze to mas za auto ked mas na dialnici nizsiu spotrebu?
Tom
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 07:37
Je to zcela jasné mám 3 diesel ( ted jezdím 1,5 110k ) a na okreskách 80-90Km/hod to žere PODSTATNĚ míň než na dálnici 140Km/hod.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 08:39
Velice zajimavá diskuse o žraní dieselu na dálnici ------okresky oba názory jsou správné a každý má pravdu, akorát nevim co třeba naše učitelka řekne žákům ve škole na takovouto zapeklitou otázku
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 13:31
já jedu 25.6. po této osvědčené trase : Brno-Bratislava (D2)-Rajka-Csorna-Sárvár-Sumeg-Keszthely-Nagykanisza-Leténye-Goričan-Zagreb.
Pravda,úsek před Csornou není nejkvalitnější,zato ale superrychlý úsek Sárvár-Keszthely vám to bohatě vynahradí.Tam pokud pojedete pod 110 km/h,začnou vás nahánět i kamiony.Policie je pouze v Csorné a v okolí balatonu.
Ještě jedna věc : ve Světe Motorů z 11.6. je údajně napsáno že "starý" hr. přechod Letenye-Goričan je průjezdný pouze pro občany HR a H.Jinak pouze po novém dálničním přechodu,kde prý i úsek z Letenye do celnice (cca 3 km) je zpoplatněný !! eye popping smiley Co je na tom prosím vás pravdy ?
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 13:36
darko, není to pravda, nyní v sezóně je starý přechod otevřený i pro cizince, pár stránek dozadu to někdo potvrdil smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (15. 06. 2010 13:38).
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 13:46
25.6. jedu po této léty osvědčené trase : Brno-Bratislava (D2)-Rajka-Csorna-Sárvár-Sumeg-Keszthely-Nagykanisza-Leténye (po staré cestě)-Goričan-Zagreb.
Pravda,úsek před Csornou je horší,na druhou stanu to bohatě doženete na superrychlém úseku Sárvár-Keszthely,kde se nejezdí mimo obec pod 110 km/h.
Ve Světě Motorů z 11.6. údajně psali,že "starý" hr. přechod Leténye-Goričan je po spojení dálnice s chorvatskem průjezdný pouze pro občany HR a H.Jinak pouze po dálničním hr. přechodu,kde je úsek z Leténye až k celnici (cca 3 km) údajně zpoplatněn !! Co je na tom prosím vás pravdy ??
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 14:09
Už se to tu řešilo, na stránkách správce maďarských dálnic není úsek od nájezdu z M70 až po hranici veden jako bez poplatku, ale když si z těch samých stránek stáhneš leták v češtině, tak tam je veden jako bez poplatku. Někdo tu pak prohlásil že českému letáku mohu věřit.
Český leták



Upraveno 1krát. Naposledy upravil madudik (15. 06. 2010 14:12).
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 14:18
madudik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už se to tu řešilo, na stránkách správce
> maďarských dálnic není úsek od nájezdu z M70 až po
> hranici veden jako bez poplatku, ale když si z
> těch samých stránek stáhneš leták v češtině, tak
> tam je veden jako bez poplatku. Někdo tu pak
> prohlásil že českému letáku mohu věřit.
> Český leták


no ten kilometr už nebudu řešit,pojedu zrovna po staré až do HR.Jinak dík..
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 14:20
ten článek ze SM - ze kdy to je? Že se tam píše cosi o tom, že je silnice 86 kdesi na jihu rozkopaná... nevíte, jestli pořád?

EDIT: už jsem to našla :-) No nic moc zprávy. Ukážu to manželovi, ale předpokládám, že díky tomu, že pojedeme v noci, se na to vykašleme a touhle cestou prostě pojedeme.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Adult (15. 06. 2010 14:26).
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 18:07
... Darko ... taky mě trochu zmátl ten " Svět motorů " ... v němž psali, že ...
... 1) starý Goričan nepropouští turisty ... což bylo asi před sezónou a článek mohl mást ... nyní již, tak jako loni pouští ( loni otevřeli pro turismus taky v červnu )
... 2) na starém Goričanu, odkud redaktora hnali na nový Goričan upozornili ... že z M7 ( což je dálnice zpoplatněná ) na rozdíl od M70, která vede ze severu od Tornyiszentmiklós ( která je zpoplatněna až od 3,5 tuny výš ) ... má zaplatit poplatek za ten jedenapůlkilometrový " úsek na hranici ...

... řešte to jednoduše ... ti co jedou od Letenye po okresní silnici č. 7 a ti, co jedou ze severu po M70 ... jeďte na starý Goričan a šmitec ... nemáte důvod platit ...
... ten, kdo jede po M7 ... ten ji platí v celém projížděném úseku ... tato dálnice je zpoplatněna ...

P.S. " mimo zápis " ... já jel loni po M70 bez poplatku ... pak jsem před novým Goričanem ( který jsem si chtěl prohlédnout ) najel na M7 ... a neplatil jsem nic ... a taky po mně nikdo nic nechtěl ... yawning smiley


...to červené ... je asi 1,5 km konce M7čky před hranicemi HU / HR ... za který by měli ... podle Světa motorů platit všichni ... tedy i ti, kdo nejedou ke Goričanu po M7 ...
... v sezoně ( od června ... vše řeší viz. výše " starý " Goričan " ) ... mimochodem ... to mi připomíná žabomyší války ve Slovinsku ... grinning smiley
...a na to se napijem ... drinking smiley



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Bessy (15. 06. 2010 18:32).
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 18:58
Bessy ty jsi výborný plánovač.
Hele mám osobní dotaz (sice to tu někde bude,ale trošku se v tom člověk ztrácí), kam že to jedeš?
Protože jak tu někdo psal, čím níže (myšleno v chorvatsku) jedeš, tím je vzhledem k času lepší to rakousko.
Uvažuju chvilkama o Tvé variantě ze zážitku, ale ta moje pohodlnost furt převažuje sad smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 303
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.