Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 04. 2010 19:27
Právě tyto zkušenosti jako Juraj měli i naši známí. Popisovali to jako nekonečné a zbytečné čekání u benzinky. Proto odkazuji výše na ABU.
Re: Přes Maďarsko
29. 04. 2010 21:32
Chtěl bych poprosit Elfkinga o stručný popis trasy.Jezdili jsme do hr na10 a více dní a nepřemýšlel jsem nad tím,že na sedm nocí týdenní známka nestačí.Stejně si myslím,že u nás zvítězí cesta přes Hu,protože jsme si ji oblíbili.
Re: Přes Maďarsko
30. 04. 2010 06:59
o to je asi fakt ze na dialnici v rajke moze byt problem
ja som ju kupoval v salgotarjane alebo v budapesti
podla toho kadial idem
a cestu spat som si kupil dopredu, vsak viem kedy chcem ist domov a mam tam eset 3 dni rezervu

furt opakujem to moje, z BA do HR cez madarsko eee po dialnici, nezmysel, nezmysel a este raz ....
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 04. 2010 08:20
na margo "zver v Madarsku" .... dnes som šla, ako každé ráno, po diaľnici Leopoldov - Trnava - čo je pre predstavu tak cca 20 km. Bilancia bola nasledujúca .. 1 mrtva srnka hned pri vjazde na dialnicu, 1 mrtvy prerastený zajac a 1 mrtvy normálny zajac ... Takže asi tak ... Zver Vás môže zastihnúť na každom kroku a nie len po okreskách v HU. Idem tento rok tadiaľ po 5x a za celý ten čas som videla iba jedneho mrtvého zajaca a jednu živu stojacu srnku na okraji cesty.
Re: Přes Maďarsko
30. 04. 2010 08:49
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych poprosit Elfkinga o stručný popis
> trasy.Jezdili jsme do hr na10 a více dní a
> nepřemýšlel jsem nad tím,že na sedm nocí týdenní
> známka nestačí.Stejně si myslím,že u nás zvítězí
> cesta přes Hu,protože jsme si ji oblíbili.


Fando, ja idem na 10 dnovy pobyt, cize 10+2 dni cesta. Kedze chcem ist iba po dialniciach, tak si kupim v madarsku mesacnu znamku. Neviem, ci tym usetrim, alebo prerobim, ale ja som clovek pohodlny a toto mi vyhovuje. A aj tak som este chcel ist po dovolenke na vylet do Budapesti, cize to spravim urcite takto.
Na HR dialniciach budem mat pripravenu presnu hotovost, aby ma neoklamali (vraj to maju vo zvyku). Idem do HR autom 1x, cize neviem co ma caka. Ale uz mam teda jasno, ako pojdem.
Re: Přes Maďarsko
30. 04. 2010 11:18
ked ides po dialnici od madarska tak ta neoklamu, to nemaju ako
ale ked prides na dialncu za goricanom tak mne raz ratali uz od goricana
no som zastavil a vratil som sa tam a po "handrkovani" mi rozdiel vratil
kua kua
Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 11:54
Klamu na mytnici Sveta Helena, pred Zagrebom.
Zatial sa ma tam snazili oklamat kazdy raz.
Aj ked sa ide z Goricanu, tak v podstate tiez klamu, lebo listok nezadaju do pocitaca, a tym padom si celych 36kn zoberu do vrecka. Prejavuje sa to tym, ze na tabuli sa nerozsvieti pozadovana suma. Len zoberu peniaze a otvoria rampu. Tym padom nemaju sancu vediet, ci idete z Goricanu alebo z Varazdinu a chcu vzdy 36kn. Alebo ani nic nepovedia a ked im date stovku, tak vam vydaju 64 namiesto 77.
Takym istym sposobom obcas klamu aj v Sestanovaci. Tam si zoberu miesto 171kn 191kn. A tiez sa casto suma nezobrazuje na tabuli.
Skuste si pytat zakazdym potvrdu. Uvidite, ako sa budu tvarit tongue sticking out smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 11:57
a proto jsem platil v loni všude kartou a vše v pořádku..thumbs up
Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 13:56
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a proto jsem platil v loni všude kartou a vše v
> pořádku..thumbs up

Jenom nesmí mýtař, když uvidí kartu v ruce vykřiknout "neradi". Potom lovíš pod tlakem v peněžence a má tě na lopatě. Loni jsem si couval zpět pro "ošizné", protože mi vrátil asi o 15 kun míň. Nejdrobnější jsem měl totiž stovku. A nakonec mu stejně pár kun zůstalo za prsty, protože jsem ty drobný v šeru blbě zkontroloval.
Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 15:23
7Peter7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pre elfking presne tak vyrážame aj my 23.07.2010.

my tiež ideme cez H po diaľnici. Išli sme tak minulý rok z HR a bolo to fajn, cestou do HR sme šli tiež cez H po diaľnici, akurát sme skúsili "skratku" a zišli sme pred Budapešťou z diaľnice a fajne sme poblúdili, aj keď je pravda, že ma tá cesta "vnútrozemím" dobre prebrala. Išli sme bez navigácie a bez mapy, s tým, že nemáme kam zablúdiť grinning smiley

inak, diaľničnú známku cestou do HR, sme kúpili asi až na 3.pumpe...do H sme prišli v zlom čase...o polnoci majú všetky pumpy zavreté cca 30-45min. Cestou späť sme kupovali známku na 1.pumpe na diaľnici, čo je asi možno aj 40-50km za HR hranicami...ale neboli sme jediní...hľadať búdku v protismere by ma fakt nenapadlo thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yuyulik (03. 05. 2010 15:28).
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 18:08
... snad nikomu z nás nebudou vracet tak ... jako tomuto Maďarovi ... thumbs down

Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 19:54
Si vždy nachystám drobné. Za 15 let se mě ještě nestalo aby mě někdo ošidil.
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 05. 2010 23:29
MichalK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kure napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > a proto jsem platil v loni všude kartou a vše v
> > pořádku..thumbs up
>
> Jenom nesmí mýtař, když uvidí kartu v ruce
> vykřiknout "neradi". Potom lovíš pod tlakem v
> peněžence a má tě na lopatě. Loni jsem si couval
> zpět pro "ošizné", protože mi vrátil asi o 15 kun
> míň. Nejdrobnější jsem měl totiž stovku. A nakonec
> mu stejně pár kun zůstalo za prsty, protože jsem
> ty drobný v šeru blbě zkontroloval.


když platím kartou tak mám nachystané i drobné, kdyby náhodou....zvláště na Sv.Heleně...thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 08:05
yuyulik, blahozelam k tomu ze ti este nedosiel domov ziadny sek
riadna odvaha
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 11:09
Sek len tak nepride.
Musia byt natoceni na video, a to si clovek vsimne vzdy, ked sa niekde kameruje.
A pri natacani z iduceho auta hned zastavuju.
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 11:13
Šek môže prísť v pohode, nakoľko v HU majú systém, ktorý to kontroluje na tak zvaných mýtnych bránach cez kameru. Každé auto idúce po diaľnici musí byť zaevidované v systéme a cez kameru sa to vyhodnocuje, preto je to len virtuálna diaľničná známka s potvrdením o zaplatení.
Peter
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 11:51
yuyulik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 7Peter7 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Pre elfking presne tak vyrážame aj my
> 23.07.2010.
>
> my tiež ideme cez H po diaľnici. Išli sme tak
> minulý rok z HR a bolo to fajn, cestou do HR sme
> šli tiež cez H po diaľnici, akurát sme skúsili
> "skratku" a zišli sme pred Budapešťou z diaľnice a
> fajne sme poblúdili, aj keď je pravda, že ma tá
> cesta "vnútrozemím" dobre prebrala. Išli sme bez
> navigácie a bez mapy, s tým, že nemáme kam
> zablúdiť grinning smiley
>
> inak, diaľničnú známku cestou do HR, sme kúpili
> asi až na 3.pumpe...do H sme prišli v zlom
> čase...o polnoci majú všetky pumpy zavreté cca
> 30-45min. Cestou späť sme kupovali známku na
> 1.pumpe na diaľnici, čo je asi možno aj 40-50km za
> HR hranicami...ale neboli sme jediní...hľadať
> búdku v protismere by ma fakt nenapadlo thumbs up


Chcem sa ta spytat, ci je obchvat okolo Budapesti dobre znaceny a neda sa nejako omylom :-) zabludit. Teda ci je jasne na navestidlach znacene, ze idem na balaton, alebo Letenie.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 12:08
To že nebere karty na mě zkusili jednou, prostě jiné nemám a starej se. Tak prý ať si vycouvám, tak ani náhodou. Mají tam kartu napsanou a tak proč by jí neměl brát a ať zavolá šéfa. To vám je kouzelné slovíčko. Najednou to šlo jako po másle. Odmítám v cizině platit v hotovosti.
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 12:11
Z ktorej strany ideš???
Vždy sa musíš držať obchvatu okolo Budapešti M0 a potom sa napojiťna M7.
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 12:48
7Peter7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z ktorej strany ideš???
> Vždy sa musíš držať obchvatu okolo Budapešti M0 a
> potom sa napojiťna M7.


Idem z BA
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 12:53
jura, never tomu ze kontroluju len z auta
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 13:47
Pre Elfking - ak chceš ísť po diaľnici (čo je naozaj pohodová cesta) od Blavy to máš veľmi jednoduché a nemáš kde zablúdiť. Na prvej odbočke na M0 vpravo a po cca 3,5 km na M7 zase v pravo smer Szekesfehervar a potom stále rovno až po hranice.
Peter.
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 19:36
elfking: cestou do HR sme sa nechiac napojili až za Balatonom, cestou späť sme problém pri Budapešti nemali
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 19:41
za balatonom? smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 20:47
...nevíte, jestli se na novém Goričanu bude dát letos tankovat? Dejte vědět, pokud se někde dočtete, zda letos opět na turistickou sezónu otevřou starý Goričan, tam je to s tankováním OK. Díky za info, J.
Re: Přes Maďarsko
04. 05. 2010 21:47
Tak, máme Rohalovu trasu Slovinskem uloženou v navigaci - můžeme jet :-D
Re: Přes Maďarsko
05. 05. 2010 06:39
to Adult: příjemnou cestu

kdyby byla nějaká změna tak dej prosím vědět
aktualizoval bych to v rozpisu
Re: Přes Maďarsko
05. 05. 2010 10:14
jo jo :-)
musím přiznat, že původně jsem to podle mapy a rozpisu pochopila celé jinak. Až mapa na počítači ukázala, jak to vlastně je. Překvapilo mě, že hned za tou benzinkou Petrol začíná být ta silnice placená.
Re: Přes Maďarsko
05. 05. 2010 11:34
yuyulik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> elfking: cestou do HR sme sa nechiac napojili až
> za Balatonom, cestou späť sme problém pri
> Budapešti nemali


Z dialnice ste zisli zamerne, alebo omylom ??
Re: Přes Maďarsko
05. 05. 2010 13:47
elfking napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
>
> Z dialnice ste zisli zamerne, alebo omylom ??


ono to bolo tak, pri kupovaní ďialničnej známky v H sme sa dohodli s takými mladíkmi, že oni majú navigáciu a pôjdu "skratkou", že môžeme ísť s nimi, tak sme išli za nimi, na diaľnicu v H sme ani nevyšli v Tatabánya, lebo sme šli cez Komárno..no, lenže mladíci sa akosi pozabudli a zle nastavili navigáciu a to nás hnalo kade tade, proste úplne blbo...blúdili sme o 2.00v noci vnútrozemím H..napojili sme sa nakoniec nie v Székesfehervári, ale až pri výjazde na Kaposvár, čo je už pomaly ku koncu H diaľnice

tento rok už pôjdeme so svojou navi smoking smiley...aj keď stratí to to svoje čaro, keď si nebudeme baterkou svietiť do mapy
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.