Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 18:47
Super návod. Zkonzultovala jsem to s tou svojí mapkou a je to přesně ta cesta, kterou jsem měla na mysli já. Jen by mě zajímalo, kde udělali soudruzi v našem autě v loňském roce chybu a zabloudili smoking smiley

Určitě také vytiskneme a pro jistotu vezmeme v červenci s sebou. Joj, už se nemůžu dočkat!!!
Re: Přes Maďarsko
20. 04. 2010 14:45
Adult: su len 2 moznosti, kde soudruzi udelali chybu, podla toho, o ktory podivny kruhac sa jedna.
Ak ide o kruhac hned za madarskou hranicou (poznavacie znamenie - cervena pumpa Petrol) tak ste chybu spravili, ze ste nesli do toho "lesa" aj ked lesom by som to moc nenazyval. Ide o najvzdialenejsi vyjazd z kruhaca, ktory vas zenie za plot dialnice (mozno toto je ten les, ktory mas na mysli). Ak pouzijeme hned ten prvy vyjazd tak sa dostaneme na spominanu dialnicu.
Druha moznost ako sa dostat na dialnicu je odbocit z Dolgej Vsi smerom na Dobrovnik. Tam su kruhove objazdy hned 2, na kazdej strane dialnice jeden (podla toho, ktorym smerom chcem ist). Je to vo vyske na viadukte. Tak si skus spomenut.

Inak ano, ide sa po hlavnej ulici v Lendave, len tam v rozhodujucom mieste na namesti treba odbocit doprava (smer Murska Sobota, Maribor) - ale da sa to hned spoznat, lebo rovno sa tadial snad ani neda prejst - je to velmi siroky kruhac. A potom nasleduju tusim este 2 dalsie kruhace (prvy rovno, druhy doprava), az kym pride ten rozhodujuci, kde je smerovka Cakovec (dolava). To je uz v podstate na takych viaduktoch nad dialnicou (dialnica ide ako keby v zareze).
Chvilu dialnica skutocne ide po pravej strane, ale este minimalne 5km pred chorvatskou hranicou sa viaduktom odklana smer Madarsko.
Re: Přes Maďarsko
21. 04. 2010 14:02
Juraj: jj, to mas pravdu. Chtel jsem tu ale jen rict, ze existuje i jina cesta na projeti Slovinskem - mimo dalnici a ze je v pohode :-)
Re: Přes Maďarsko
21. 04. 2010 21:10
Manžel se se mnou koukal na mapu a říkal, že loni jsme bloudili při cestě tam i zpět. Při cestě tam jsme, přesně jak píšeš, jeli na prvním kruháči rovně a ocitli jsme se na dálnici. Při cestě zpět ho to pořád navádělo na této mapičce místo po hlavní žluté silnici rovně po Glavne ul. - kamsi do kopce téměř po nezpevněné vozovce.
Nicméně s tím návodem to letos bude brnkačka, moc se mu ty fotky líbily. Argumentoval sice, že bude tma a nic neuvidíme, ale přeargumentovala jsem ho, že na začátku července bývá většinou kolem čtvrté hodiny téměř světlo a v pět úplně světlo :-D
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 04. 2010 18:56
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Kamil ... i pro letošek platí... pro vozidla
> do 3,5 tuny ( viz. příspěvek beda ) ... kdo jede
> po polodálnici M70 od Tornyiszentmiklós ... až po
> odbočku na nový přechod Goričan ... včetně kousku
> dálnice ( t.j. odbočka z M70 na Goričan ... ) ...
> se neplatí maďarský dálniční poplatek ...
> ... v současné době je pro osobní dopravu starý
> Goričan zavřený ... ( loni se pro osobní dopravu
> otevřel jen po dobu turistické sezóny ...t.j.
> červen až září ) ... smiling smiley


to Bessy: thumbs up ako vzdy....

a tento rok opat po "tvojej" trase smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
22. 04. 2010 20:58
Jezdili jsme taky přes SLO,ale teď se snažíme jet přímo do HR.Jízda přes cípek SLO je okouzlující,ale nájezd na dálnici v Goričanu je ale ulevující,vše ale závisí na každém.
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 04. 2010 21:25
Já mám také pro letošní rok již jasno: vyhrála to Bessyho trasa v návaznosti doplněna o trasu Rohalasmileys with beer

Děkuji Vám pánové!!!
Re: Přes Maďarsko
23. 04. 2010 15:22
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Právě včera jsem se vrátil z Maďarska z lázní a
> projeli jsme téměř celou cestu do HR až pod Kormed
> a je v místy v dost špatném stavu.Potkali jsme u
> Szombathely frézy a opravovaly silnice.Trpěl
> jsem,ale s autem a uvažuji o změně trasy,i když
> přes HU jezdím už dlouho.


Právě ze stavu 86 - tky přes Maďarsko mám letos velké obavy. Již loni byla v dost špatném stavu, především úsek Körmend - Redics. Tam jamám vyhýbaly i náklaďáky. Cestou tam pojedu za světla, takže se jamám dá zčásti vyhnout, ale zpět potmě, a z toho mám dost strach, neboť z Černé Hory tam budu tak kolem půlnoci.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 04. 2010 15:35
... přátelé díky ... jsu rád, že stejně jako Zdenkova ( Rohalova ) trasa ...tak i tzv. " Bessyho stezka " byli někomu nápomocny ...já tu " svou " jen hodil do Fora, ale jistě je projetá mnoha jinými cestovateli ... a jistě i dřív, než jsem ji " splácal " já ...yawning smiley
...modlím se za to, aby ji do června vyspravili ... zvláště u Zalalóvó a v okolí Zalabaksy ... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2010 00:03
Karel M. - my jedeme po tmě cestu tam, zpět za světla - tak jsme na tom podobně. Věřím manželovým schopnostem, nic jiného mi nezbývá. Také věřím v opravu, alespoň nějakou...
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2010 14:55
Jsem jednou v Lendavě zapomněl odbočit vlevo na DOLGA VAS ,jel jsem chvíli po dálnici rovně,
tam byla odbočka na LJUTOMER , pak ORMOŽ , tam hranice a vjel jsem do VARAŽDINU.
Když člověk špatně odbočí, není ještě nic ztraceno, všechny cesty vedou k jadranu........
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2010 19:31
hej, kym ta neskasnu ze ides bez znamky winking smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 04. 2010 22:07
Prosím o info,zda někdo jede po dálnici směr Budapešt a pak objede Balaton a vrací se na Goričan.Zajímá mě zejména čas a kilometry.Někde jsem to už viděl a nemůžu to najít.Jedu z Moravy přes Bratislavu.Klasická trasa se mi zdá dost rozbitá a přes SLO se mi moc nechce.Dík
Re: Přes Maďarsko
26. 04. 2010 22:35
Fando, Google na tuhle otázku odpovídá takto:
Brno-Makarska přes A,SLO je 949km, 9:33 hod.
Brno-Makarska přes Bratislavu a Maďarsko kolem Balatonu je 1.100km, 10:15 hod.
Obě verze po dálnicích.
Závěr si udělá každý sám.
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2010 22:09
Tak nějak jsem si myslel ,že to je.Slovinská známka 7 denní stojí asi200,což je zanedbatelná položka proti nárustu kilometrů při objetí Balatonu.Kvůli pohodě cestování se snážím tu maďarskou cestu vylepšit.Letos musím jet termín so-so,tak se snažím si to usnadnit..Díky
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2010 23:33
Fanda..........7. denní slovinská známka 15. éček.......... u nás těžko shánim euro pod 25 kč
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2010 23:35
jenže při termínu so-so asi ta sedmidenní nestačí, ne?
Vůbec jsou ty sedmidenní platnosti hloupé, týž problém je na Slovensku, když jedeme so-so, tak bysme potřebovali známku osmidenní.
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 08:11
Ja pojdem piatok vecer a tiez chcem ist okolo Budapesti cez Balaton az na Makarsku. Je to sice dlhsia cesta, ale zasa velmi pohodova.
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 08:47
Pre elfking presne tak vyrážame aj my 23.07.2010.
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 09:31
elfking - konečně někdo rozumný,kdo to chápe..

Jezdíme taky tak..a nic proti tomu nemáme...
Ale bohužel,chodím na jiné fora..a tam jsou lidi,které..to se*e..až moc...
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 10:14
elfking napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja pojdem piatok vecer a tiez chcem ist okolo
> Budapesti cez Balaton az na Makarsku. Je to sice
> dlhsia cesta, ale zasa velmi pohodova.

Tiez sa tak tento rok chystame, ale asi to trochu skratime, nepojdeme az okolo Budapesti, ale od Gyoru cez Mor a Szekesfehervar.
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 10:39
Vela ludi si to skracuje cez 86, ale podla mna ide o bezpecnost a pohodu. Ja sa nikam nenahlim a ked budem unaveny, tak na dialnici je mnoho odpocivadiel, kde si pospim. A hlavne je skvele, ze z Prahy az po Šestanovac je dialnica, cize ziadne bludenie, alebo tak. Ja chcem vyrazit z Bratislavy asi okolo 18:00, za 3 a pol hodiny prejst Madarsko a potom pomalicky po HR dialnici az po Šestanovac. Ziaden stres. idem predsa na dovolenku relaxovat a nie sa stresovat. :-)
a som rad, ze mate poniektori moj nazor
:-)
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 11:24
mne to je jedno kadial kto ide, ale ked vyberam cestu tak vyhodnejsiu
a tu ako pisete, je dlhsia kilometricky, dlhsia mozno aj casovo, strovite viac paliva, a bezpecnejsia urcite nie je
aj tam vam moze skocit jelen
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 18:52
Omlouvám se vypisoval jsem si ceny dálničních známek a napsal sem si za 7.5 éček,což je pro motocykly,dík za upozornění.Letos pojedeme pouze na týden,tak si myslím,že 7-denní by mohla stačit.
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 20:03
ak budes spat 6 noci tak by ti mohla stacit
no ak ides na tyzden tak budes spat 7 noci a to ti stacit nebude
teda jestli se nepletu, hihihi
Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 21:10
přesně to si taky myslím. Kupujeme dálniční známku v sobotu v noci (=brzy ráno, prostě v sobotu v 01:00), což znamená, že platí do příštího pátku. Tu sobotu, kdy jedeme domů, už to nepokrývá :-( Hloupé.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 04. 2010 21:57
Jen pro info:
Maďarskou dálniční známku nebo by se dalo spíše říct potvrzení, stejně jako slovinskou dálniční známku se dájí zakoupit i v ČR a to u Autoklubu Bohemia Assistance, a.s. známou pod zkratkou ABA.

Ušetří to čas a někdy i nervy se sháněním u benzínek v zahraniční!
Re: Přes Maďarsko
29. 04. 2010 10:57
s madarskou by som sa nestresoval, to sa nemoze stat ze ju niekde nebudu mat :0
a casu strovis tolko ako keby si platil tankovanie
Re: Přes Maďarsko
29. 04. 2010 13:02
Skusil uz niekto tento rok kupovat madarsku znamku online na webe?
Viem ze sa do dalo vraj aj minuly rok, ale stranka nebola zabezpecena bezpecnostnym protokolom - ja by som to cez nezabezpecenu stranku neriskoval...
Re: Přes Maďarsko
29. 04. 2010 15:15
bedo: ja som sa minule poriadne nacakal v rade v MOLke pri Mosonmagyarovari.
Totalna strata casu.
Neviem, ci na hranici v Rajke by to bolo lepsie (pocul som uz aj tam, ze su tam v sezone pekne fronty).
Maju to zle vymyslene. To je sice pekne, ze to predavaju na kazdej pumpe, lenze prakticky to kupujes iba v okoli hranic. Vo vnutrozemi je to nanic. Madari maju rocne.
Ja musim kolko krat schadzat z dialnice k pumpam pri Hegyeshalome a Leveli, kde je to lepsie.
Tak isto treba schadzat z dialnice do Letenye, lebo tam to tiez nie je kde kupit na hranici (ja som tu spominanu budku nikde nenasiel). Udajne je v protismernej casti dialnice, co ma teda tiez fakt logiku ...
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.