Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 16:04
tak už jednou di do prdele se svejma vejšplechtama. ...mírni hormony,...
to, že tě kdysi promákli Slovinci, jesti nemáš kradanej WV, je smutné, ale stalo to...
na to konto jsi vymyslel nesmyslnou cestu po rakouské dálnici a před Grazem náhle odbočit na východ do Maďar až k tomu tvému Körmendu...
jako "guru" tohoto fóra, tě následovali neznalci, kteří "bessyho cestu" absolvovali a vsadím se, že tak jedinkrát více ne....
čeho je moc, toho je příliš....

jinak, alespoň v loňském roce byly kontroly turistů na hranicích s H oproti se SLO daleko častější a přísnější....
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 19:36
...mack napsal...tak už jednou di do prdele se svejma vejšplechtama...
...Macku... za příznivce " maďarské cesty " ...Tě vítáme do klubu ... aniž Tě...stejně jako ostatní někdo někam přemlouval...
...kde Tě prosím Tě maďarští policisté čapli...?... muselo to jistě být na více místech, když máš tak přesvědčivou informaci o tom, že Slovinci
nedělají problémy...
...a propo ...víš kdo mi přiřkl přezdívku guru...?...( byl na foru ještě před rokem )...nějaký Jeliman... tedy... on měl takový nick...grinning smiley
Tvůj je hezčí... grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (09. 02. 2010 19:39).
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 20:01
Pánové klídek a žádné napadání,je to fórum.Je fakt,že mne nikdy Slovinci nekontrolovali,mám asi štěstí a nebo nevypadám jako pašerák thumbs up Ale v loni při cestě přes Maďary nám vlezli do obytňáku na Goričanu,tak i na nějakém přechodu na severu při cestě tam i zpět a nějakého Slováka s osobákem přede mnou prohmátli dosti drsně,až mne zamrazilo.Prostě v loni kontrolovali hlavně Maďaři. Nám jen kuknuli dovnitř a když zjistili,že tam žádného Albánce ani Turka nevezeme tak nás pustili dál bez dalšího zdržování. Bessy kamaráde,nic ve zlém,ale osobně souhlasím s mackem,trasa kdy zaplatím krásnou rakouskou dálnici a pak dál odbočím na Maďary a pojedu po jejich okreskách mne po loňsku nadobro vyléčila,to raději objedu tu slovinskou dálnici.Nemám problémové auto tak se kontrol VIN nebojím. Jinak myslím,že za HR dálnici jak tou tak i druhou stranou moc neušetřím,nechce se mi hledat co stojí dálnice od Goričanu a nebo Macelje do Zágrebu ??? Jak jsem již tady několikrát psal,jakou trasu si kdo zvolí je věc každého z nás a jeho osobní věc. Napadání není na místě. angry smiley

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 20:01
přátelé neřešme jiné problémy
nevím jak komu ale mi jde o to jak co nejlépe zvládnout cestu přes skoro sousední Maďarsko a kousek Slovinskem
(viz toto téma kterého se držme)
stylem šup sem šup tam a už jsme v HR

viz: strana 54 - Rohal



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Rohal (10. 02. 2010 07:39).
Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 21:30
To Mack:

Není třeba nikoho napadat tímto stylem. Ať si jede každý cestou, která mu nejvíc vyhovuje. A pokud chceš být "guru", nic Ti v tom nebrání.Osobně také nejezdím přes Goričan, jedu sice přes "Maďary", ale říznu to přes cíp Slovinska, je to pro mě rychlejší, téměř žádné čekání, nikdo mě auto nekontroloval, mám ale Octavii. Loni zpět přes Goričan, více než půl hodiny čekání, připadali mě mnohem přísnější než když jedu přes ten kousek Slovinska. A navíc ještě zajížďka.Ale je to můj názor, není třeba být vulgární, vážím si tohoto fóra kvůli přátelskému a téměř rodinnému duchu, kde lze nalézt potřebné informace. Buďme za to rádi a nezkažme si to.

Karel
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 21:32
už se poprali?spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 23:15
Tak já jezdím z jižní Moravy přes Hodonín, Kúty, Bratislavu, Madarsko po 86, Slovinsko přes Lendavu mimo dálnici, potom do Čakovce, za ním na dálnici a po ní až do Šibeniku, celkem 817 km. Při spotřebě 7 l/100 km po 30,-- Kč za litr, slovenské známce za 150,-- Sk (bývalých) a nějakých 180 Kun za chorvatskou dálnici mně to vychází na zhruba 96 Eur (26 Kč = 1 E). Cesta v neděli tam, v pátek zpět, v klidu a pohodě přes den bez kamionů. Jak tedy Michelin přišel na těch 125 Eur přes Maďarsko, nechápu. Cesta s asi 5-ti kávovými a WC zastávkami 10 - 11 hodin.
Oproti dřívějším rokům se maďarská 86 přece jen zlepšila a dokonce loni spravili i tu obrovskou jámu před slovinskými hranicemi, ta tam byla snad 5 roků. Přes Rakousko je to jistě pohodlnější, ale cesta mně trvala zhruba stejně dlouho. Pokud mohu, tak se přeplněným dálnicím (a to rakouská rozhodně je) raději vyhnu, protože při havárce tam taky mohu stát půl dne na fleku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (09. 02. 2010 23:18).
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 02. 2010 23:53
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
>Nemám problémové auto tak se kontrol VIN nebojím.

to buď rád.....moje auto/passat/ je taky bezproblémové, a proto se tomu slovincovi může líbit grinning smiley Je to nepříjemné jak prase, když ti někdo půl hodiny vrtá do auta a pak ti řekne ať jedeš a ani se neomluví za držení.

Cesta přes Maďarsko podle mě není vůbec nepohodlná, pomalá nebo já nevím co tady na forku ještě koluje za nesmysly. Já jezdím přes Bratislavu a pak po 86 přes maďary na Goričan - mám to sjeté za "chvlku" (ne teda moc předpisově...)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (10. 02. 2010 00:00).
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 06:44
kde to madarsko len je smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 07:03
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak už jednou di do prdele se svejma
> vejšplechtama. ...mírni hormony,...
> to, že tě kdysi promákli Slovinci, jesti nemáš
> kradanej WV, je smutné, ale stalo to...
> na to konto jsi vymyslel nesmyslnou cestu po
> rakouské dálnici a před Grazem náhle odbočit na
> východ do Maďar až k tomu tvému Körmendu...
> jako "guru" tohoto fóra, tě následovali neznalci,
> kteří "bessyho cestu" absolvovali a vsadím se, že
> tak jedinkrát více ne....
> čeho je moc, toho je příliš....
>
> jinak, alespoň v loňském roce byly kontroly
> turistů na hranicích s H oproti se SLO daleko
> častější a přísnější....


Nevím jestli jsu neználek ale za16let ježdění do Chorvatska jsem projel snad všemožné trasy a takzvaná Bessyho stezka mi vyhovuje nejvíce. Nevím o co se chceš sázet ale já tudy letos pojedu už po čtvrté. Takže nenapadej někoho bezduvodně. Každý at si jede jak mu to vyhovuje.
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 07:45
Souhlasím s tím,že napadat tady ve foru je úplně zbytečný.Jsou tady jen lidi kteří mají Chorvatsko moc rádi a já sem chodím pro rady od lidí,kteří je sem dávají dobrovolně a nikomu je s pistolí u hlavy nevnucujou.Vždy si tady vyberu co potřebuju a když mi něco nesedí tak to nechám ostatním,těm to přece sedět klidně může.Pro cestu do Chorvatska letos třeba taky řeším problém.Jedu tam dvakrát,jednou na romantický týden sám s manželkou(psal jsem o tom v jiném vlákně)a potom na čtrnáct dní s dětma.Časově je mezi nimi víc jak měsíc a proto tady hledám informace o cestě i přes Madarsko protože se mi nechce kupovat dvě známky ve Slovinsku.Ono to třeba dopadne stejně tak,že si je koupím,ale nemám důvod si to tady neproštudovat a už vůbec někomu za to nadávat.Mám tady ty lidi rád i když sem je nikdy neviděl.Oni mi totiž(ty jejich rady) kolikrát pomohli víc,než nějaký pochybný samozvaný znalec.yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 07:48
...Macku... " prdíme na nevraživost..."
...Bessyho stezka....určitě nebyl hlavní problém... a přes Maďarsko se jezdilo, když ještě žádný Bessy , ani Forum Chorvatsko nebylo... natož abych měl ghurevské schopnosti ...grinning smiley
...jakmile Chorvati vstoupí do EU, nebude Schengenský prostor končit na hranici SLO / HR či HU / HR,... Rakušani ještě popotáhnou dálnici k Mikulovu, Slovinci na jih ...a tím se efekt rychlého cestování ( Brno ...Split za 8 hodin ) a skončením buzerace na hranicích uzavřeného prostoru v EU ...vyplatí i přes nejdražší dálniční dovolenkové kilometrovné * ( SLO )...v Evropě ( * hlavně pro jihomoravany )
...hezký den na Foru všem... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 02. 2010 08:27).
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 08:10
iba to ze chorvati do EU vstupit velmi nechcu
domaci sa ma pytal ze co sa zmenilo tym ze sme isli do EU
ze mame len modry pasik na SPZ-kach
a v podstate mal pravdu
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 09:07
To nás se taky nikdo moc neptal.grinning smileygrinning smiley Teda vlastně vůbec se nás neptal.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 09:52
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Macku... " prdíme na nevraživost..."
> ...Bessyho stezka....určitě nebyl hlavní
> problém...

Inu, jak nějaký čásek sleduji Tvoje příspěvky, tak jsem nabyl dojmu, že jsi křesťanského zaměření, a tam je jeden atribut "odpouštějme"....
Zastyděl jsem se a přijmi moji omluvu....
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 10:27
...Macku... pro nás účastníky zájezdu ( Forum Chorvatsko ) mj. platí i to, co jsi zmínil ...je to vzájemné... už se tím netrap...
...holt do dovolené to musíme nějak překlenout... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 02. 2010 19:37).
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 18:30
to Mack: Musím zatleskat a taky smeknout.Omluva se dneska už moc nenosí a proto jsem moc rád,že si ukázal svůj charakter.thumbs upthumbs up
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 19:14
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 19:20
...Mack...
...posílám pozdrav... z Vyškova... smiling smiley


Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 19:36
Císařovna Alžběta -Sisi- měla též Uhry v oblibě. Ta ale cestovala koňmo, když letadla ještě nebyla.
Taky jedinkrát jako neznalec jsem cestu Maďarskem absolvoval a Mack by sázku vyhrál!
Už nikdy více!
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 20:15
Já jezdím z Hodonína do Zadaru , už léta jezdím přes maďary, i když kličkování mezi jamami s vlekem s lodí není až taková výhra, Slovinsku se vyhnu úplně, vjíždím rovno z maďarské hranice na chorvatskou dálnici. Jezdím tak, abych Madˇarsko projel dopoledne a na jámy dobře viděl. Pro jednání s madarskými celníky doporučuji plynnou maďarštinuspinning smiley sticking its tongue out, vždy jsou překvapeni tak, že nám nekontrolují ani tam lod naloženou pivem, ani zpátky travaricuthumbs up smiley, na vzdálenost to mám stejné jako přes Rakousko - taky jsem jezdil - ale vyhnu se kopcům a Slovinsku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (10. 02. 2010 20:53).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 22:44
Pokud bych jel "economy" styl, tak jedině přes Slovensko od Holíče až po Bratislavu po neplacené cestě, Maďarsko po 86 a za Zalabaksou to švácnout na Goričan abych náhodou nepřejel kruháč v Dolga Vas grinning smiley je to sice o kúšček delší na čas (možná), ale je nižší spotřeba a kratší vzdálenost než při cestě přes A smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 22:55
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud bych jel "economy" styl, tak jedině přes
> Slovensko od Holíče až po Bratislavu po neplacené
> cestě, Maďarsko po 86 a za Zalabaksou to švácnout
> na Goričan abych náhodou nepřejel kruháč v Dolga
> Vas grinning smiley je to sice o kúšček delší na čas (možná),
> ale je nižší spotřeba a kratší vzdálenost než při
> cestě přes A smiling smiley


in0x: jezdím do Bratislavy po staré, ale už od Sudoměřic, pak po 86.....no a pak na Goričan, dřív jsem jezdil přes Dolgu Vas....subjektivně se mě zdá být na čas lepší trasa na Goričan......protože když jedu přes Dolgu Vas a než se vymotám přes Čakovec k dálnici......
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
10. 02. 2010 23:49
Tony Stark: jj, já myslel od Sudoměřic, blbě jsem to specifikoval grinning smiley - za Sudoměřicemi se najede na takový motýlek a šupem na Skalicu smiling smiley na Hodonín a potom přes řeku Moravu do Holíče jsme jeli jen jednou, když byl zavřený Petrov, tak to byl tak trošku porod grinning smiley (btw. Uh. Hradiště yawning smiley )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (10. 02. 2010 23:49).
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 08:19
průjezd Slovinskem přes Dolga Vas trvá pouhých 11 minut smoking smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 09:40
Rohale ale není tam nějaká dálnice? Neplatí se. Nebo se to nechá přes tu Lendavu objet? Ale asi ano. Oni místní také musejí nějak objíždět.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 10:42
in0x: ještě teď mám kopřivku, když si vzpomenu na tu objíždku - taky jsme tama jeli...na starém žel. přejezdu, myslím před Ratíškovicama jsem málem nechal půl podvozku.....

Šatava: dálnice tam je, nevím jak teď, ale bývávala zpoplatněná...
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 11:05
zase neprehanat s podvozkami
ked pojdes na ceste ktora je rozbita 150 km/h jasne ze to nie je bohvie co
ale ked sa snazis dodrzovat rychlost este som nezazil problem
v lete urcite nie
a po 86ke a cez kusok slovinska som siel asi 3x tam a 3x spat a nikdy ziadny problem
ak bola nejaka jama na ceste tak bola aj oznacena
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 11:37
Bedo: ano, jel jsem trošku rychlejc....ta cesta v tomto úseku, tedy před Ratíškovicemi, je slušná, ale z ničeho nic je tam starý žel. přejezd, který je označen jen jednou jakousi značkou...té jsem si všiml, až když jsem tama jel podruhé....a k tomu dodržování předpisů...na 86 je tolik 30tek, že jsem je vůbec nedodržoval a držel se za slovenským busem, který to tam mastil 90...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (11. 02. 2010 11:38).
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 11:55
po 86-ke su 30-ky cez obce ... v noci to asi nik nedodrzuje no viac ako 50 tam nepojdem uz len s principu
a ak si dobre pamatam tak asi 2x bola 30-ka aj na ceste, z toho raz boli vyfrezovane jamy ... to bola prenosna
a raz si pamatam taku co bola naozaj nevyznamna a nepochopil som preco tam bola
inac ta cesta je uplne v pohode
samozrejme ak sa nechas strhnut a na tych dlhych rovnych usekoch na to nesliapnes a potom netrafis nejaku zver ktorej je tam pozehnane
ja osobne tu cestu mam rad, akurat teraz uz tatial nejdem lebo hatvan - budapest - gorican je vyhodnejsie
no ist po dialnici je pre mna osobne veeelmi unavne
ale kazdy nech si ide kade chce, len netreba strasit jamamy a pod.
vsak domaci tadial chodia dennodenne a je to v pohode
to u nas na ceste su ovela vacsie diery
ked rano idem do prace este nic nie je a vecer prask ... jama jak hrom
ale oni cakaju kym zacne prsat a zacnu ich lepit - to im budu lepsie drzat potom asi
najviac ma stve ze tento rok sa asi do HR nepozriem sad smiley ... bo dojde dalsi prcek a manzelka o tom nejako nechce pocut ... ale ja budem verit az do septembra ze si ro rozmysli smiling smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.