Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
16. 08. 2009 22:36
to Ariely, hneď v Komárome je pumpa. Pôjdete od hraničného mosta stále rovno a pumpa je po pravej strane.
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2009 08:07
Mám otázečku - loni jsem tankoval na "starém" Goričanu, ale nějak nevím, a dnes před odjezdem se mi nechce pročítat toto vlákno...dá se tankovat, je benzinka i na novém Goričanu? Díky za odpověď...
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2009 11:46
Ne na novém Goričanu není benzínka , jenom na starém přechodu je INA , jinak na dálnici cca po 50 kilometrech od přechodu je pumpa v obou směrech ,též INA Novi Marof.
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2009 12:07
Vážení kolegové, trasu přes HU jsem loni absolvoval 2x k plné spokojenosti, více tady: [www.chrysler-club.net] (příspěvek susa).
Jen bych měl jeden dotaz: pokud chci ušetřit za dálniční známku SK za ten kousek do Bratislavy, poradí mi někdo, zda je nutné odbočit už na Břeclav nebo stačí sjet z dálnice až na Slovensku hned na prvním exitu Kúty?
Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2009 12:16
>vokurek

podle mapy zpoplatněných úseků mapa je nutno sjet ještě před přechodem.
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 08. 2009 15:55
V každém případě je vjezd na slovenskou dálnici bez známky pokutován.Tak je třeba sjíždět fakt před celnicí.Konkrétně letos cesta zpět-hned za celnicí uzavřena celá dálnice od Maďar /Rajka/ a svedena doprava vpravo přes benzinku a kontrola všech vozidel,neunikl nikdo,nebylo kam.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 08. 2009 08:35
inak je to (aspon podla mna ) chrapunstvo angry smiley , s tou nasou platenou cestou, tak madari maju kus nespoplatneny,a toje tam moznost v pohode obist po okrskach, a u nas hned za hranicami bac dialnica a "clovece plat" bez moznosti odbocit, samourejme ina vec je ak prechadza dialnica durch z jedneho statu do druheho...
Re: Přes Maďarsko
22. 08. 2009 19:54
ako bez moznosti?
este v madarsku mas moznost odbocit na staru cestu
ked ides do ciech 9alebo z ciech) tiez musis zist mimo dialnice uz pred vjazdom do statu
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 09:14
Dobrý den, bohužel jsem v rychlosti prošla toto vlákno, ale nenašla jsem, co jsem potřebovala.
OHLEDNĚ E-VIGNETTY. Chtěli jsme ji koupit online, bohužel vše proběhlo OK až do posledního kroku, kdy jsme si měli vybrat ze 3 variant snad nějaké "asistence" (Light, Basic, Premium). Zaškrtli jsme Light, načež nám vyskočilo info okýnko v maďarštině (že je asi něco špatně). Tak jsme zkusili Basic, to samé. Jelikož jsme ani po slovníku nerozlouskli, co po nám maďarská strana chce, tak se ptám tady zkušenějších.

Nebudu se rozepisovat, že mě může nas....t, když vše je v angličtině, ale upozorňovací okýnka v maďarštině. Tak jen doufám, že nám to nesežere všechny prachy na účtě. DÍKY MOC. Spěchá, ve čtvrtek vyjíždíme.
Případně, kde na dálnici koupíme VIGNETTU ?
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 09:41
katterina, ja som tiez nepochodil ale preto ze stranka kde som mal dat udaje o karte bola len http (nie https), cize bola nezabezpecena komunikacia a tam cislo karty nedam. Tak som kupoval na bezninke. Kupis to na kazdej. Ak ides od BA tak na tom kusku dialnice ktora je pre osobaky zadarmo je jedna benzinka. V podstane je problem iba nakup znamku v goricane pri vstupe s chorvatska, tam ju nema skde kupit.
Preto som kupoval do predu. Na bezninke si kontroluje SPZ auta, skratku krajiny (SK), zaciatocny den a sumu (ak vies kolko mas platit)
Pozri si www.motorway,hu a prepni si slovencinu
ja som kupoval 2x 4 dnovu a ta druha bola pre cestu spat a tam som mu napisal aj datum kedy pojdem spat.
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 11:27
To katterina: máš povolenou platbu kartou přes net? , bo já jsem to neměl a šlo mi to až po povolení (čes.spoř). Jinak víckrát asi platit nebudu, protože si strhli ještě kolem 80 Kč za nějaké zprostředkování
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 11:29
No nazdar, my jsme v podstatě objednávku nedokončili, protože jsme se zasekli na posledním kroku online (výběr asistence nebo co). Tak snad nebudeme překvapení.
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 11:53
No právě ta asistence, či co mi tenkrát napsala, že nebylo navazáno spojení. Až po kontaktu spořky a povolení k platbě (poplatek 30 Kč) došlo k spojení a pak jsem mohl zaplatit. Na výpisu byla platba za vignetu, tam i zpět a poplatek cca 80 Kč asi za tu asistenci (nikdo mi na emila neodpověděl)
Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 12:01
ja som zastanca netu a viac krat som tu probagoval platbu cez net, ale po problemoch (ktore som tiezx mal) teraz urcite odporucam benzinku.
tam to trvalo par minut, len sa nesmies spliest v tych udajoch a musis si odlozit potvrdenie
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 08. 2009 19:45
Taktiež doporučujem kúpu na benzínke.Trvá to len chvílu, zaplatíš len tolko čo máš.ŠPZ-ku si skontroluješ na displeji, čo tam majú a podpišeš.Takto si môžeš kúpiť E-vinetu aj dopredu na cestu naspäť. Napríklad na novom Goričane si E-vinetu nekúpiš.
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 06:55
viete niekto ako zistím aktuálne dopravné obmedzenia v Budapešti?
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 15:49
Mně by zajímalo, zda se dá maďarská známka koupit ještě někde na Slovensku před přechodem (Bratislava). Díky.
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 17:27
Neda.
Najblizsie na hranicnom prechode - uz na madarskom uzemi.
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 20:04
koscj
skus stranku www.motorway.hu alebo na www.madarsko.cz v casti automobilova doprava v bode16 je t.c. na ktore si mozes zavolat.
Teraz v nedelu som prechadzal cez B. z M7 na M3 podla navigacie a na trase neboli ziadne obmedzenia
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 20:31
RadimK, urcite nie, teda podla motorway.hu
Juraj, s tou hranicou to nie je az take presne, na goricane ju asi nekupis, aspon podla toho co tu pisu ludia a ja som tam tiez nevidel nic o znamkach
koscj: ake obmedzenia myslis? ak chces prejst M7 M3 tak myslim ze ak by aj nejake obmedzenie bolo tak to bude vyznacene
a ak nie a zabludis tak chod po hlavnej ceste a raz urcite natrafis na nejaku znacku co ta bude smerovat na tvoje cislo cesty winking smiley
Re: Přes Maďarsko
25. 08. 2009 23:20
cayo> dik moc.
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 08:17
ja som kupil znamky cez internet, nebolo to moc zlozite aj ked je tam ten registracny poplatok. madari maju velmi dobre znacene cesty,ako vravi bedo urcite nezabludis
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 08:42
velmi dobre ako velmi dobre winking smiley
kazdopadne treba pozerat cislo cesty a nie nazov obce/mesta kam chces ist
lebo to nepochodis
a netreba sa bat ze ides zle, lebo napr. v budapesti nie je za kazdou krizovatkou znacka ze ides na smer napr. M3, ale iba ked mas zabocit, resp. zist z hlavnej cesty tak mas znacku
a na klasickych cestach si na hlavnej ceste pred krizovatkou ked nemas znacku
aspon tak to ja chapem
lebo akonahle prejdes krizovatku mas znacku ze ti zacina hlavna cesta
proste madari winking smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 10:20
bedo: ja som myslel Slovensky prechod (Rajka), na ten sa RadimK pytal.

To vies ze viem ze na Goricane sa neda, ved sam som to pisal.

Ono sa ta znamka da kupit len na madarskom uzemi, lebo vsetci predajcovia su zapojeni do online registracneho systemu, to by nasa pumpa musela mat zahranicnu linku do Madarska (predpokladam ze je to privatna telekomunikacna siet, nie cez internet).
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 10:28
takže keď idem od Goričanu a nemám známku, musím si ju kúpiť na prvej benzínke v Maďarsku... Nie?
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 10:46
Ano, musis odbocit pred hranicou na LKW (nakladne vozidla) a ist cez stary prechod, a na kruhaku exit smer cesta c. 7 smer Letenye, Nagykanizsa, Budapest (zeleny podklad), nie dialnica! (modry podklad).
V Letenye je jedna pumpa po lavej strane, potom je tusim este jedna po pravej strane, a urcite je pumpa po pravej strane este aj v Becsehely. Za Becsehely je vyjazd na dialnicu. (Becsehely je dlha dedina jak blazon ... confused smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 10:55
ak vies kedy pojdes spat tak si kup znamku rovno cestou tam
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 11:13
A neni to mírně "na palici" ? Určitě je možné jet po dálnici do prvního prodejního místa ! Na co potom je to propojení dálnic, když musím vypadnout kvůli nákupu známky?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 12:00
Je to na palicu.
Prve predajne miesto na dialnici je 38km za hranicou. Dovtedy ides nacierno. Neradim to skusat, hned za hranicou to intenzivne kontroluju.
Proste je to vsade rovnake. Zamer je jasny - vybrat od motoristov co najviac penazi. Ci je to v Slovinsku, Madarsku, na Slovensku alebo v Cesku.

Prepojenie dialnic je vyhodne len pre Madarov, lebo ti maju rocne znamky.
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 12:19
urcite to zadarmo nie je, iba prvy kilometer po odbocku na M70
inac bratranec jazdi na kamione a ten mi hovoril ze ked ide so slovinska a namaja sa na M70 tak madarsku dialnicu moze zaplatitna poslednej slovinskej benzinke
teda ak si to dobre pamatam ako vravel
lebo M70 je pr enich spoplatnena

co sa tyka goricanu, tyak pri ceste tam som stal ako curak a ked som sa uz konecne pohol tak som si vsimol budku na ktorej bol cerveny znak dialnicnej znamky
bol po pravej strane pri ceste do chorvatska tesne pred rampu
teda ak si to dobre pamatam
ak niekto tadial pojdete tak to pripadne omrknite co to je zac a ci som dobre videla kua kua
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.