Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2009 11:21
Ist cez Redics je absolutne bez problemov, a Slovinci nic neskomplikovali.
Len treba nezabudnut na prvom kruhaci za hranicou odboci dolava, nie na dialnicu - myslim ze to kazdy zvladne.
Lendava je velmi male mestecko a kilometrovo to dokonca vychadza o par sto metrov kratsie ako po dialnici.
V centre Lendavy treba na kruhaci odbocit doprava smer Murska Sobota, Maribor, lebo rovno by sme nedosli nikam. Na jednom z dalsich kruhacov je uz potom smerovka na Cakovec.
Uplna pohoda, cele to zaberie len par minut.
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2009 13:44
mňa zaujíma ten 3 km úsek (niečo ako rýchlostná komunikácia, povolená rýchlosť 110 km/h) v okolí Szombathely. Išiel som za tmy, takže som naokolo toho veľa nevidel.
možno budúci rok to bude zasa o nejaké km dlhšie a tým pádom aj pre nás pohodlnejšie.
máte niekto informácie ohľadne tohto úseku?
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2009 13:48
neviem ako to je tam ale napr. od salgotarjanu po hatvan je takych usekov asi 5
neviem ci maju kilometer
je na nich rychlost 110, dva pruhy jednym smerom dva druhym a je tam zakaz obiehania kamionov
a su znacky ze o 5 km bude taky usek
je to asi o bezpenosti, aby si sa neplasil a neobiehal lebo su tam tiahle zakruty ale pockal 5 km a obehnes vsetky nakladiaky co idu pred tebou
tak mozno aj tam urobili nieco podobne
ktovie winking smiley
Re: Přes Maďarsko
01. 08. 2009 18:51
Děkuji všem, kteří doporučovali cestu Rajka - Budapešť - Goričan. Byl jsem velmi mile překvapen! Sice je to o 130 km dál, než klasická cesta přes Szombately, ale mně to vyšlo o půl hodiny rychleji. O to ale ani tak nejde - hlavně ta pohodlnost - bez nervů kdy předjet nebo nepředjet kamion apod. Nevýhodou je samozřejmě poplatek za známku 7,50 EUR na 4 dny a vyšší spotřeba, ale zapl jsem si tempomat na 130 a jel v klidu a v pohodě. Co bylo ještě nepříjemné, tak zdržení při zakoupení dálniční známky. Na Rajce jsem čekal asi 15-20 minut (čt. ráno kolem 7.00) a při cestě zpět na novém přechodu v Letenyi vůbec prodej známek nebyl. Musel jsem jet asi 15 km načerno po dálnici, než byla značka s prodejem známek v hotelu asi 2 km od dálnice. (Nevíte zda se nedá známka zakoupit on-line předem přes internet?)
Píšu jen svůj názor, někomu možná více vyhoví cesta po státní silnici (hlavně těm dárcům orgánů, co zde píší přede mnou) - já mám raději dálnice.
A ještě jedna poznámka. Při cestě zpět jsme byli v pátek asi kolem 17.00 na Lučku. Na tabulích stálo: Cash - 30 minut - No cash - 0 minut. Nechtělo se mi tomu věřit, ale stejně jsem byl rozhodnutý vyzkoušet novou předsunutou mýtnici "No cash". A stálo to za to! Celá operace (vložení tiketu, vložení karty a odebrání karty) trvá asi 10 sekund! Fronta žádná! Projeli jsme to tedy bez čekání ihned. Na Cash byla fronta asi 3 km, což zhruba odpovídá té půlhodině čekání. Nechápu, že lidi více nevyužívají toho bezhotovostního bezobslužného systému nové mýtnice. Všem tedy doporučuji platit na Lučku kartou.
Re: Přes Maďarsko
01. 08. 2009 20:03
Rosik,
dialnicna znamka sa da kupit aj cez net. My sme si ju toto leto tak kupovali.

Zaujima ma ale to platenie bezhotovostne na LUCKU, to sa da len kreditnou kartou, alebo aj beznou kartou, ktorou sa da platit v zahranici? Lebo vraj sa tam nezadava pin, tak neviem, ci to nie je mozne len kreditkami.
Re: Přes Maďarsko
01. 08. 2009 21:36
Platit se dá asi jakoukoliv kartou. VISA, MC, Maestro apod. s kterou platíte v obchodě. PIN to skutečně nechce.
Re: Přes Maďarsko
02. 08. 2009 08:15
Rosik, predaj madarskej znamky na nete: [www.autopalyamatrica.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ali4e (02. 08. 2009 08:16).
Re: Přes Maďarsko
02. 08. 2009 09:28
Ok. Díky za typ! Určitě je lepší si známku zakoupit v klidu z domova, než pak stát frontu nebo hledat, kde známku zakoupit na hranicích.
Re: Přes Maďarsko
02. 08. 2009 11:01
ja som tiez chcel kupovat znamku cez net ale bacha na infosky o karte
odomna ich chcelo na nezabezpecenej stranke (iba http nie https) tak som ziadnu znamku nekupil ale kupil som ju za hotovost na bezinke
Re: Přes Maďarsko
02. 08. 2009 16:11
ahojte, ja mam taku otazku... cez ktory Gorican je lepsie ist? cez stary alebo cez novy? alebo cez SLO? lebo odradza ma to vybalovanie kufra a to buzerovanie policajtov...
dik.
avatar Re: Přes Maďarsko
02. 08. 2009 16:19
Zdravím,jel jsem přes oba přechody a mohu doporučit ten starý(je stále označen pro kamionovou dopravu)je tam míň lidí.Přes nový jsem jel zpět a čekal cca 25 min.v koloně.Tak jestli ti to pomůže....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 18:16
Zdravim Vsetkych, asi o 3 hodiny odchadzam do HR, len otazka-isto nie je spoplatnena do 3,5t M70 v useku Tornyisz....-Letenye-Gorican? Vdaka za rychlu reakciu,
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 18:42
mikiska: NIE JE!

Čítaj poradne!
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 18:47
Tak ako hovoríš, je to bez poplatku na 100%, nemusíš sa báť. Šťastnú cestu a potom napíš ako bolo.
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 18:48
DAKUJEM PEKNE, aj citam poriadne, ale uz som nasiel aj prispevok , ze uz sa plati aj do 3,5t. Bolo pisane, ze sa bude platit po dokonceni nejakej tej trasy, ale ci to uz je dokoncene, alebo nie?...........radsej sa opytam.Takze to este asi madari nedokoncili...............
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 18:49
Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak ako hovoríš, je to bez poplatku na 100%,
> nemusíš sa báť. Šťastnú cestu a potom napíš ako
> bolo.


dik aj Tebe-ked prideme isto napisem, caw
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 19:57
www.motorway.hu

a ked ides po ceste 86 nema zmysel ist po m70
ale kazdy nech ide ako chce

peknu dofcu, len tisko zavidim
a v tom splite riadne povzbudzuj !!! smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2009 22:18
to thomas:
3x Lendava a 3x len pasy, ani raz som nemusel vystúpiť z auta a ukazovať čo mám v kufri

to bedo:
tak v tom Splite to bude zaujímavé smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2009 16:05
souhlasím s JFK3O,Slovinci jen prohlídl jeden pas a to ho snad ani neotevřel v momentě jak uviděl děti na zadních sedadlech a Chorvati jen mávali nic víc. V loni to bylo úplně stejné,takže kolem Lendavy Rohálovou cestou pohoda.Ještě mě čeká cesta zpět(zrovna jsem v Igrane),ale myslím si že to bude stejné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (04. 08. 2009 16:07).
Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2009 18:39
to thomas:

Aby som tak troška parafrázoval jfk30 - mimo tento rok 3 posledné roky 3x Goričan (starý samozrejme) a 3x len pasy, ani raz som nemusel vystúpiť z auta a ukazovať čo mám v kufri, tento rok 2x Goričan (nový) a 2x len pasy a tiež som ani nemusel vystúpiť z auta a ukazovať čo mám v kufri. Pred tým ako som začal jazdiť cez Goričan 2x cez SLO, 2x zbežná prehliadka kufra (nič dramatické, ale bola) a vnútra auta a 1x chceli vidieť aj čo mám v strešnom boxe... takže si vyber....
Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2009 20:20
ja tohto roku stojim pol hodinu na novom goricane, predomnou maximalne 10 aut (vela som povedal)
nikomu nic nepozerali
ale ked sme dosli na rad tak trapne otazky typu, lsd? hasis? kokain? kalasnikov?
debili
Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2009 21:35
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> spinning smiley sticking its tongue outpmajco:
> no inac neviem co fajsis ale daj aj mne
> ides na stary Gorican a v budke si si nevsimol SLO
> colnicku?
> to snad nemyslis vazne winking smiley
> cez aky prechod sii to vlastne siel winking smiley

siel som cez stary Gorican okolo 23 hod. - nekecam - budka nalavo na Chorvatskej strane zhasnuta, nikto, budku napravo som velmi neprizeral, tiez tam mali uplnu tmu, vpredu asi 15m som videl mladeho colnika postavat, tak som siel asi 30km rychlostou k nemu a nevsimol som si, ze pani colnicka sa zobudila a zdvihla hlavu zo stola. Az ked som presiel vedla budky, tak v spetnom zrkadle som si vsimol, ako sa vyklonila z budky a mavala po mne.
Tak som sa vratil, podal jej pasy na ktore takmer ani nepozrela a poslala nas dalej k mlademu...
Na celej colnici som nevidel ani 1 auto, ani nikoho ineho okrem tej colnicky a toho mladeho!
(Na druhej strane boli este samozrejme Madari, ale tiez ziadne auta, ani oproti)
Zeby to bolo nedelou?

Minuly rok som siel do CRO v polovici juna v stredu v noci cez Redicz - vtedy som videl prve auto od colnice az v cakovci a ked som vtedy nabehol na chorvatsku dialnicu, tak prve auto som zbadal az po myslim az 150-200km, aj to v protismere - mi to nechcel nikto vtedy verit, ale zena mi je svedkom.
Som mal depky z tej tmy a samoty - som sa bal, ze som nabehol omylom na odstavenu dialnicu...
Zena stale stresovala, ze kde to prideme. Keby som nemal gps navigator, tak by som to bol vtedy schopny otocit na najblizsom exite.
Auta sa zacali na dialnici objavovat az za Zahrebom, aj to len sporadicky. Akurat vtedy od Zahrebu lialo, ako z krhly, hmla, tak na skoro celej dialnici az po Malu kapelu bola obmedzena rychlost na 100km, co aj zodpovedalo stavu vozovky (miestami na povrchu vozovky bola nejaka vrstva takeho bledeho/siveho blata - hlavne v zatackach a ked dialnica prechadzala vedla skalnatych stien) - si pametam, ze uz v 80km rychlosti oktavka dobre nesedela na ceste, ako som zvyknuty...
Keby sa dalo, aj teraz by som hned nahadzal veci, zenu a deti do auta, sadol za volant a uz by ma asi nic nezastavilo, az rano Chorvatske more.
By som to nostalgicky struhol cez Slovinsko podla Rohalovej cesty - ako za starych casov...
No nic - dost bolo snivania, rano vstavam do prace!
Tak aspon vsetkym na cestach stastnu cestu a dovolenkarom pekne pocasie!
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 06:46
ano, dialnica od goricanu mozahreb byva dot prazdna, aj ja som pisal ze minimum aut som stretol - v porovnani s preplnenou madarskou
vsetci tiahnu na slovinsko a taliansko po M70
no nic to nemeni na situaciu ze si to stale nepochopil !!!! spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
takze este raz zopakujem:

ides na stary Gorican a v budke si si nevsimol SLO colnicku?

dufam ze teraz si to uz vsimnes
ak nie tak tu je vysvetlenie
gorican je hranicny prechod z chorvatsko-madarsko
SLO je oznacenie pre slovisnko
takze este raz sa pytam co robila ta colnicka na goricane? spinning smiley sticking its tongue out
ja som to pochopil tak ze si to gorican napisal omylom a malo tam byt mursko srediste
ale ktovie
ved ja len podpichujem
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 07:49
Ahoj

Abych ukončil popichování. Sám jsem musel jednou poprosit kolem půlnoci maďara v Koszeku, aby mi otevřel závoru. Byl z nás tak vyjevený, že ani nic nechtěl. To ještě bylo za pasové povinnosti. Ale dotaz na aktuální stav silnic před Redicsem. Jak prosím vypadají aktuálně cesty úplně dole?? je něco opraveno nebo je stav spíše horší.
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 09:50
Bedo,

Ty mas na tych colnikov "stastie" grinning smiley mne tiez len mavli a dovidenia, neusmievas sa na nich nejak provokacne?

bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ja tohto roku stojim pol hodinu na novom goricane,
> predomnou maximalne 10 aut (vela som povedal)
> nikomu nic nepozerali
> ale ked sme dosli na rad tak trapne otazky typu,
> lsd? hasis? kokain? kalasnikov?
> debili
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 09:56
preco myslis?
mna sa len pytali blbosti
to ze som tam cakal pol hodinu to nema so mnou nic spolocne
oni to tam jednoducho totalne flakaju
bratranec jazdi kamionom a do chorvatska nechodi velmi casto no ked ide vzdy vraj z neho robia na goricane debila sad smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 12:31
Mal som trosku obavy pred cestou cez madarsko po 86tke, pretoze som to isiel prvy krat ale z mojej strany velka spokojnost. Je sice pravda, ze ta cesta nie je ako dialnica, ale po podobnych cestach jazdime aj u nas a nestazujeme sa. Zver absolutne ziadna, doprava podobne. Hranicny prechod HU/SLO nasledne obchadzka cez Lendavu a SLO/HR bez problemu. Mozem odporucit dalej... Pri normalnej jazde dedina 60 km/h a mimo max 100 km/h cesta nieco cez 3 hodiny...
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 12:42
detony, aky problem si cakal na prechode HU/SLO ? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 13:29
Tak jsme se taky v neděli 2. 8. vrátili z Chorvatska - je mi po moři smutno. Jeli jsme z Opavy na Makov a Bytču, pak po slovenské dálnici až do Bratislavy, potom zastávka ve Velkém Mederu, kde jsme si zařídili ubytování na tři dny. S malýma dětma si člověk musí naplánovat cestu s přestávkami. Užili jsme si termály, hlavně v Dunajské Stredě - v Mederu nás kúpalisko absolutně nenadchlo. Protože jsme trasu přes Maďarsko po 86 už jeli třikrát, rozhodovali jsme se, jestli jí zůstat věrni i letost a vyplatilo se. I když jsme zvažovali trasu po maďarské dálnici a pak přes Goričan, tak stará dobrá 86 zvítězila. Takže klasika z Mederu na Gyer, pak na Csornou, Szombately, Vasegerszeg, Kormed a Redic. Je fakt, že 86 dostala hodně zabrat, poprvé jsme po ní jeli před 8 lety a nedá se to srovnat. Jeli jsme v sobotu brzy ráno, takže kamiony nebyly, malý provoz. Ale největší díry, hlavně ke konci trasy a u obce Zalalovo už byly opraveny, tankodrom se nekonal, ale dávali jsme bacha. Žádná zvěr, naprosto klidná cesta, míjeli jsme dva Poláky a taky Slováka. Největší sranda byla na prvním kruháči při průjezdu Slovinskem, kde je třeba vlevo odbočit na Dolga Vas, jeden Polák tam zabukoval, ale počkal na nás a hned frčel za námi. My jsme to projeli v pohodě podle podrobných instrukcí tady na fóru. Naprosto žádné čekání na hranicích SLO/HR, ani neotevřeli pasy, prostě SUPER. Jenom jsme je pozdravili "dobar dan" a už se frčelo.
Takže 86 je celkem v pohodě, není to tankodrom, ale fakt už dostává pořádně zabrat, je třeba dát bacha, ale v pohodě se to zvládne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slunce (05. 08. 2009 14:18).
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 13:40
slunce, co tu vsetci ste sa pomiatli?
kto ta mal kontrolovat na hranicu HU/SLO ?
povedz mi to prosim ta !!!
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.