Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 11:52
no zdalo sa nam, ze sa nas madar na hranici pytal, ci nechceme "card" ...ale nepochopili sme aku grinning smiley
vychadza mi to na dialnicnu kartu.
Ale my sme kupovali az na prvej benzinke. Zhruba 40-50 kilakov po dialnici
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 12:25
To ste mali stastie, ze nekontrolovali dialnicne znamky.
Tie prve kilometre za hranicou na to vyslovene poluju.
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 12:58
juraj, ako vies ze mali stastie? smiling smiley
je by som to tak ruzovo nevidel
az rok mas povinnost odlozit si email alebo sms-ku o zaplateni poplatku, a myslim ze to iste plati aj o tom ked to kupis na benzinke
kludne ich mohli zachytit a domov im pride pokuta
ja osobne by som nikdy na dialnicu nevysiel bez nalepky tak ze by som len co len tusil ze tam nalepku treba
inac padlo by vhod keby ze napisu aj konkretne miesto benzinky kde znamku kupili
lebo ak to nie je na bezplatnom useku, nema tam zmysel znamky predavat winking smiley
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 15:10
Len som si nie isty, ako je to s vymozitelnostou takejto pokuty ...
Ked ta nezastavia este na dialnici, je to podla mna uz problematicke ...
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 15:41
Madarsko je v EU tak ako aj Slovensko, dnes nie je problem s exekuciou vramci EU. Vramci komunitarneho prava existuje tzv. Europsky platobny rozkaz a aj Europsky exekucny prikaz. Takze darcek k vianociam v podobe vyzvy na zaplatenie pokuty pre majitela vozidla moze byt realitou. Za to to nestoji...radsej cez web v pohodli nakupit e-vignette. [www.autopalyamatrica.hu]
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 15:42
Niekde som cital, ze v Madarsku instaluju na dialnice kamery na snimanie ECV aut a naslednu kontrolu na zakupenie elektronickej znamky.
Ak maju elektronicky zaznam o priestupku, nemusia ta zastavit.
Re: Přes Maďarsko
14. 06. 2009 15:49
Tak sme sa tiež vrátili v sobotu cez Goričan. Tam som išiel cez starý prechod, úplne prázdno cca o 08.00 hod. v sobotu, naspať cez nový HP, a potom cez M 70 tiež v pohode asi o 15.00 h., len maďarský colník - mladý chlapec konroloval kufre. Pýtal sa na alkohol a cigarety, kedže som nič nemal po 1. min nás pustil ďalej. Ale v odstavnom pruhu rakušák vyložil celý obsah auta, toho si tam teda podávali. Asi im niečo zatajil. Ten starý prechod sa mi zdá lepší, menej áut a vybavenosťou, nabudúce pojdem len cez satrý Goričan. Inak cesta cez HU v pohode, išiel som Besssyho trasou na Lenti, potom Tornyiszetmiklós a Letenye. Využil som aj odpočívadlo na M 70, čo písal Bessy, fakt dobré a čistotné WC. Prejazd Maďarskom asi 3,5 hod. pohodovej jazdy. Dík Bessy, vďaka Tebe som neblúdil a išiel hneď na prvý šup. Kedže som išiel cez deň, zvieratá na ceste som žiadne nepostrehol, sem tam nejaký holub ale to bolo všetko.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 06:02
Ak niekto kupoval madarsku dialnicnu 'znamku' na hraniciach v goricane prosim nech to sem napise.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 09:55
Ahoj všem,

Dnes jsem se vrátil a zkusil jsem trasu Brno - Bratislava - Budapešť - Goričan - Zagreb.
Trasa Brno 196. km D1 - Zagreb mýtnice Lučko : 650 km, čistý čas 5 hod 31 min. Jel jsem podle předpisů.
Tady je pár poznatků : loni jsem jel Bessyho trasou tam (díky Bessy, cesta byla v pohodě) a zpátky přes celé Maďarsko po 86, zdálo se mi to únavný, tak jsem to letos zkusil celý po dálnici. Maďarské dálnice super, hodně benzínek i odpočívadel, prakticky žádný omezení rychlosti (jen asi 4x na 110 km/h). Provoz nebyl nijak velký. Cestu jsem si fakt užil. Možná to vyjde časově nastejno, je to dražší, ale subjektivně jsem byl tak nějak víc v pohodě a odpočatější. Obě cesty jsem jel přes noc. Vrátil jsem se dnes v 6 ráno ( a ještě píšu ). Takže až pojedu v srpnu, tak asi znovu takhle. Jinak ještě: přechod Rajka - přechod Goričan, čistý čas 3 hod. Nevím jestli jsem to loni udělal rychleji, pochybuju. Celníci na Goričanu v pohodě, asi jsem měl štěstí, protože tam vždycky nějaký auto stálo a kontrolovali ho.
Zdravím Mike
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 10:27
To Mike8
Dik za info, ak môžem, mám nejaké otázky.
1/ cez ktorý prechod na goričane si šiel- starý alebo nový / kam je nasmerovaný zjazd z maďarskej M7?/
2/ kde si cestou späť kupoval diaľničný kupón v Maďarsku / min.rok ho bolo dostať až pred Budapešťou/
V´daka
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 10:42
To mamutv
1/ automaticky mě to navedlo na ten nový, já o tom moc nepřemýšlel, navigace mě furt hnala někam jinam, ale jel podle cedulí Zagreb, bylo to fakt rychlý.
2/ Já byl jen na prodloužený víkend, ale nechtělo se mi domů tak brzo, když bylo tak krásně a kupon mi končil o půlnoci, tak jsem zastavil na nějaký benzínce asi tak 50 km před Budapeští a bez problému koupil nový. Ale i na tom novým přechodu byly cedule Vignete, tak myslím, že to není problém.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 10:57
nie je možné si kupiť spiatočnu dialničnú nalepku v Madarsku už pri odchode na dovolenku??? cesta tam 4-dnova a hned si kupiť 4-dnovu spiatočnu s datumom navratu ??? to by bolo riešenie
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 11:35
je mozne, ak vies kedy pojdes spat .... teda aspon niektory z tych 4 dni winking smiley
no na tom prechode by to mali predavat, bola by to hlupost keby ze ju tam nemaju ... teda uplne nelogicke
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 15:18
Ahoj,
přidám taky trošku do mlýna. Teď se vrátil kamarád z Makarské.Vyjížděl 6.6. v pátek kolem 9 hodiny večerní ze Zlína.
Jel přes Maďarsko "neplacenou" trasou po 86ce a přes Goričan. Nejel tudy poprvé, zná tu trasu více let. Říkal, že byl z cesty totálně otrávený. Táhnul se 30,40,50-kou mezi kolonami kamionů.Jeden dobrák mu taky škodolibě ukázal směrovkou, že ho může předjet v hůře viditelné zatáčce a při předjíždění ho málem trefilo protijedoucí auto. Cesta u Szombathely prý komplet vymletá s dírama a měl prý štěstí, že tam v noci nikde nenechal pneu nebo celé kolo )). Po cestě napočítal 12 paroháčů připravených na jump.Říkal, že byl s řízení velmi unavený a příště neváhá zaplatit tisícovku navíc za Slovinsko nebo dálnici v Maďarsku. Po HR dálnici prý pohoda, jen platit na celnici kunama nebo kartou...proč, už se tu řešilo víckrát, on měl taky tu smůlu...)
Tolik jeho postřehy, prosím nekamenovat, jen si myslím, že sem patří napsat postřehy z cesty. Jo a není to sváteční jezdec!
Mne to teda totálně rozhodilo a asi zaplatím pár forintů za dálnici+benzín navíc.
Sám jsem byl rozhodnutý pro 86-tku ale asi půjdu radši do dálnice.
Zdravím všechny yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 15:42
no niekto ukazuje pravou smerovkou ze mozes predbiehat a lavou ze nie
a niekto presne naopak
a kedze si v madarsku niet sa comu cudovat winking smiley
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2009 16:29
To je právě to o čem jsem psal. Já tu cestu tam zkusil po HU dálnici s tím, že zpátky pojedu tradičně. Loni jsem z toho byl taky dost utahanej, furt ve střehu, tu kamion, pak nějaký zvířata, oči pořád na stopkách. A tak mě ta cesta po dálnici tak příjemně překvapila, že jsem cestou zpět neváhal a zase to mastil po dálnici. Pohoda, klídek. Je to jen můj názor, ale až pojedu v srpnu, tak zase takhle. Dokud Slovinci neudělaj dálnici až do HR tak mě tam neuviděj.
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 09:29
To velkypepa.....děkuji za nové postřehy z cesty přes Maďarsko...vždy jsme tady po 86 projížděli ve dne, letos jsme chtěli vyjet kolem 22 hodiny od nás z Opavy.....
jak jsem ale teď četla tvůj příspěvek, tak jsem dost znejistěla..moody smiley
.ty zvířata atd...jedeme 3 auta , tak to budu muset ještě probrat s ostatníma...díky za čerstvou informaci....smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 09:52
Danny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To velkypepa.....děkuji za nové postřehy z cesty
> přes Maďarsko...vždy jsme tady po 86 projížděli ve
> dne, letos jsme chtěli vyjet kolem 22 hodiny od
> nás z Opavy.....
> jak jsem ale teď četla tvůj příspěvek, tak jsem
> dost znejistěla..moody smiley
> .ty zvířata atd...jedeme 3 auta , tak to budu
> muset ještě probrat s ostatníma...díky za čerstvou
> informaci....smiling smiley

Jejda, určitě jsem nechtěl znejisťovat jen aby tu byly dva názory na cestu.
Osobně jsem se rozhodl, že pojedu po dálnici přes Budapesť kolem Balatonu.Vyjíždíme za 14 dnů.
Startujeme cca ve 3 ráno- jak se nám bude chtít vstávat.Na balatonu uděláme přestávku a kolem 12, když to slušně půjde, budeme na Krku.
Až se vrátím,určitě nahodím nějaká fota z cesty.
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:10
To velkypepa: jj.rozumím, je mi to jasnésmiling smiley
Chtěla jsem tě ještě poprosit, hledám už to tady dost dlouho, mohl by jsi mi poslat nebo někdo tady z vás Bessyho trasu přes Maďarsko?
Tu kde se jede směr z Bratislavy na Goričan.po 86 .....před dvěma lety , kdy jsme jeli do HR ,
jsem ji každé posádce auta se kterýma jsme jeli ,vytiskla na tiskárně, aby se někdo kdo tam ještě nejel, neztratil...smiling smiley
Bohužel ji tady letos nějak nemůžu najít...nebo na které stránce aspoń je....smiling smileyděkuji....
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:16
Bessyho trasa str.37



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (16. 06. 2009 10:17).
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:17
Ahoj Danny, posílám Ti odkaz na Bessyho stezku a velký pozdravyawning smiley
[www.ihvar.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:19
Danny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěla jsem tě ještě poprosit, hledám už to tady dost dlouho, mohl by jsi mi poslat nebo někdo tady
> z vás Bessyho trasu přes Maďarsko? Tu kde se jede směr z Bratislavy na Goričan.po 86 .....Bohužel ji tady letos nějak nemůžu najít.....
------------------------------------------------------
no, nechci být imperialistický štváč, ale já měl za to, že Bessyho trasa je jiná, vede přes Vídeň a Slovensku se totálně vyhýbá....., i když taktéž končí na Goričanu spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:26
To Rosamarine: ahoj ...smiling smileymoc a moc ti děkuji!!!
já tady teď moc nepobývám ,eye rolling smiley
zaměstnává mně hodně tady toto....můj nový koníček...
[www.photopost.cz]
nebo
www.dana66.phorum.cz

nevím, jestli se to znázorní...smiling smiley
ale polepším se...slibuji, bylo mi tady vždy s vámi moc dobře...a vidím , že tady těch" starousedlíku", taky hodně zůstalo...
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:28
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Danny napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Chtěla jsem tě ještě poprosit, hledám už to tady
> dost dlouho, mohl by jsi mi poslat nebo někdo
> tady
> > z vás Bessyho trasu přes Maďarsko? Tu kde se
> jede směr z Bratislavy na Goričan.po 86
> .....Bohužel ji tady letos nějak nemůžu
> najít.....
> --------------------------------------------------
> ----
> no, nechci být imperialistický štváč, ale já měl
> za to, že Bessyho trasa je jiná, vede přes Vídeň a
> Slovensku se totálně vyhýbá....., i když taktéž
> končí na Goričanu spinning smiley sticking its tongue out

Taky mám ten pocit....
Najíždí se na Szombathely z Rakouska nebo tak nějak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil velkypepa (16. 06. 2009 10:30).
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:32
Velkypepa, po niekolkych cesta cez Madarsko po 86ke som tohto roku tiez rozhodnuty ist na Gorican z Bratislavy cez madarsku dialnicu. Len neviem ci pojdem po dialnici az po Budapest, alebo v Gyori pojdem na Szekesfehervar po 81ke. Zvazoval si aj tuto moznost? Alebo mate niekto skusenost z cestou po 81ke z Gyoru do Szekesfehervaru? Dik



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Daniel32 (16. 06. 2009 10:34).
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:35
Je to vůbec nevadí, omlouvám se vám...
samozřejmě, že mi bude stačit trasa z Szombathely a dál....jedná se mi spíše o objetí Slovinska...
já už si to jinak vyhledám na Google Maps...vlastně bych si to tam mohla postupně najít všechnosmiling smileyyawning smiley....
ale i tak díky....
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 10:54
Daniel32 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Velkypepa, po niekolkych cesta cez Madarsko po
> 86ke som tohto roku tiez rozhodnuty ist na Gorican
> z Bratislavy cez madarsku dialnicu. Len neviem ci
> pojdem po dialnici az po Budapest, alebo v Gyori
> pojdem na Szekesfehervar po 81ke. Zvazoval si aj
> tuto moznost? Alebo mate niekto skusenost z cestou
> po 81ke z Gyoru do Szekesfehervaru? Dik


Ahoj,taky pojedu přes Bratislavu.
No, mám to štěstí,že mám v kanceláři holku z Maďarska, takže jsem to s ní řešil a kategoricky mi řekla ať neblbnu a jedu po dálnici.
Je to tam samá malá dědinka a omezení, nehledě na to, že měří jako zběsilí. I Viamichelin ukazuje cestu kolem Pesti jako rychlejší.Je sice pravda, že je tam cca nějakých 60 km navíc ale můžeš to sypat 130 nonstop(nebo více,podle odvahy))) .
Na druhou stranu je třeba vzít v potaz dopravní špičku v Budapešti, která prý začíná kolem 9 hodiny dopolední(které se chci vyhnout), ale měl bys to minout pokud nezajedeš do centra a jen to lízneš po obchvatu.Potom by tam mohl být prý problém při cestě v pátek nebo neděli, kolem Pešti a Balatonu,protože spousta lidí tam odjíždí na víkendy. Já jedu ve středu a vracet se budu nevím kdy(až nás to v Hr omrzí),ale asi zase ve všední den, tak doufám, že nás víkendová špička Budapešti mine.
Tož tak....
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 15:45
Pro Daniel32:
Loni jsem jel poprvé trasu Praha, Bratislava,Györ, Székasfehérvár, Goričan a dále na Pelješac (do té doby 16x standardně přes Vídeň a Maribor). Vše po dálnici, vyjma úseku mezi Györem a Székesfehérvárem po silnici 81. Vzdálenost mezi městy je cca 90 Km, cesta mi připadala v pohodě. Osobně si myslím, že zajíždět až do Budapešti je zbytečné. Jinak jízda po M7 naprosto v pohodě, v porovnání s D1 neporovnatelné...Je potřeba počítat s menší hustotou pump a odpočívadel. Těch sto kilometrů navíc mi stojí za tu pohodovou jízdu, než abych objížděl Slovinsko po okreskách a dálniční známku jim nezaplatím z principu.
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 16:33
Čaute ! My odchádzame do Chorvatska teraz v noci zo štvrtka na piatok , pojdeme cez hr.prechod Komarno a tak to vyzera , ze potom takmer cele Madarsko po dialnici az po Letenye / Gorican. Ideme na 2 autach , s 3- tím, ktore ide z Viedne sa stretavame v Letenye . ... a potom smer Krk.. Vsetko by bolo fajn,az na predpoved pocasia co som dnes pozeral. V piatok este paradicka- 31 st.ale od soboty to zacina, 23 dazd, nedela - pondelok 25 st prehanky., dalsie dni zatial nie su. Uz sa mi podobna vec stala pred 2 rokmi vo Vodiciach. Ak sa to zopakuje aj tento rok , tak Chorvatsko viac nie......:!!!! Vlani 12 dni v Grecku ..len slnko , teplucko..300 slnecnych dni v roku.. Ide niekto na Krk tento tyzden ?
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2009 17:55
To Ital: Ja som bol na Krku od 6.6.2009 do 13.6.2009 prepoveď bola tiež nič moc, celý týždeň okolo 22,23 C, ale poviem Ti že som sa aj bál ako to dopadne. Po príchode v sobotu zamračené, sem tam dážď, v nedeľu ešte horšie, síce bež dažďa ale hrozný vietor, no od pondelka sa to zmenilo ako čarovným prútikom, na slnku doslova horúco až do soboty. Síce občas polooblačno, ale sme sa opálili za 5 dní krásne do hneda. takže žiadny strach, počasie sa mení veľmi rýchlo.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 245
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.