Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 15:42
bedo,tak teď jsem s toho i já lama,kámoš jel asi před třemi týdny a hned za přechodem najel na tu zpoplatněnou H7.Říkal,že nebyl schopen se s toho tam vymotat,musím se ho na to přesně poptat co a jak.Pak to sem dám,ale je to tak,mají to snad protaženo až na hranice.Pokud si tama teď jel tak to beru zpět,jinak ani já tomu tady nevěřím.Znám je dobře.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 15:45
nie, nesiel som teraz tadial ale nechapem odkial vsetci beru ze H7 je spoplatnena !!!
lebo mapka kde sa plati a kde nie je tu
[www.dars.si]
ta druha mapka je o tom kde je co postavene a co sa kde postavi
pisal som aj na 3 miesta do slovinska a vsade ma odkazali na tuto mapu
pozri vsetky moje prispevky v tomto vlakne a najdes aj tie maily
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 15:58
Mapa je mapa,ale zkutečnost může být jiná,konkrétně já jsem v loni jel a kruháč před Mariborem jsem projel jako by nic,v domnění,že je bez poplatku,nic jsem tam neviděl a spousta lidí jela a už tam byla cedule,pak ji zase sundali atd.Prostě nevěřím ohledně Slovinska ničemu.A osobně si myslím,že zpoplatní i ten kruháč u Ptuje,až otevřou ten nový úsek dálnice.Už v loni bylo u map napsáno,že směr na Macelj bude zpoplatněn od letoška,tak bych se tomu nedivil.Tak jak mne nepřekvapila ta cena známek,Prakticky horší než v loni.Za 35Eček půl roční a dnes za 15 týdenní,je to prostě k smíchu co dělají.Právě ty dohady co tady jsou mne trápí nejvíce,člověk dodnes vlastně neví na čem je,jeden píše,že Mxx je bez poplatku,druhý,že ne a zatím tama nikdo nejel.Jak budu něco vědět rád se podělím,zkutečnost je ta,že to mají až na hranici hotovo a to v loni nebylo.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 16:03
pozri, su to oficialne stranky
kludne si vytlac maily co poslali, mapu, a ked nejaky policajt bude chciet nieco tak zober mobil a zavolaj na ambasadu
bud ta pusti hned prec alebo sa budete natahovat
alebo ked sa tak bojis uplne kasli na slovinsko a chod 86kou cez madarsko a potom na gorican
a mas pokoj
len nezabudni spravne zabocit na hranice aby si nepokracoval po M7 lebo to mas tiez na pokutu smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 16:20
jj tak uvažuji,až na ten jeden problém,správně odbočit thumbs up smiley jinak jsem v kýblu. Ne strach nemám,ale co se ti Slovinci vzbouřili tak jsou čím dál větší problémy. Předtím jsem to nasadil na dálnici a nebylo co řešit až k moři. Teď aby člověk už půl roku studoval co a jak je na cestě nastraženo,zda je potřeba nějaká Karta prvej pomoci,bumáška pro vnuka,jeden řízek navíc nebo nedej bože někde omylem odbočit,to jsem donedávna neřešil. Naši známku mám,Rakouskou jsem si koupil na první jejich benzince a pak dle kalkulace mýtného frčel.Prostě klídek a pohoda. Celníci se otáčeli zadky k nám,abychom je moc v noci nezatěžovali,když jsem poslušně s okénka ukazoval pasy. Čas ukáže až se to tam začne rozjíždět,vždyť už je červen.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 16:23
ja by som to asi fakt neriesil smiling smiley
slovensko prejdi bez znamky a kup madarsku a od SK-Hu hranic ides po dialnici
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2009 15:53
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ja by som to asi fakt neriesil smiling smiley
> slovensko prejdi bez znamky a kup madarsku a od
> SK-Hu hranic ides po dialnici

Dobrá myšlenka. Ale nebude ten obchvat Budapešti ucpaný?
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2009 16:47
pozeral si mapu?
lebo tym obchvatom od BA na balaton ides par km,
a nemyslim ze by to malo byt upchate, len su tam nizsie rychlosti aspon na smer M3
resp. boli ked som tadial isiel naposledy ale to este nebl uplne dostavany
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2009 17:24
Myšlenka dobrá,ale pro nás /Morava/ poměrně dosti velká zajížďka.Přece jenom po té 86 je to přímo.Co se týká obchvatu Budapeště tak bych to černě neviděl.Je to poměrně mimo ni, s M1 na M0 a M7,ale jak říkám minimálně 100 navíc ????

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2009 15:21
Obchvat M0 v smere M3 na M7 od Miškolca na Balaton a Goričan na dĺžku ca 65km...
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2009 17:24
To: Bobila1
Tá červená (neviem od koho) je asi za tú dĺžku obchvatu...
K veci - obchvat M0 sa podľa všetkého oplatí použiť pri prejazde z M3 na M7 cez Budapešť len v pracovných dňoch a počas dopravných špičiek.
Už som to tu raz písal, ale napíšem to znovu: Pri ceste domov z Chorvátska 7.9.2008 nám prejazd z M7 na M3 cez Budapest (Alžbetin most) trval 20 minút (od 22.30 do 22.50 hod.).

Leonard Maed
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2009 19:04
to Leonard. 27.8.2008 som to pri ceste domov šiel 14 min. O 04.00 ráno.

Ooooooj červené. To nebolo chvastúnstvo. Budapešť prázdna a šlo to. Viem, že v živote už mi to takto nevyjde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (05. 06. 2009 22:58).
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 09:27
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Leonard. 27.8.2008 som to pri ceste domov šiel
> 14 min. O 04.00 ráno.
>
> Ooooooj červené. To nebolo chvastúnstvo. Budapešť
> prázdna a šlo to. Viem, že v živote už mi to takto
> nevyjde.


To je dobré. 14minut a kolik kilometrů? Já jsem taky projel Budapest velmi rychle v roce 1979. A to jsem jel skoro centrem. Z Gyoru směrem na Bělehrad. Byla to Škoda 1000 MB.
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 10:45
To Leonard Maed: Tak si to odmeraj a uvidíš, vo štvrtok som bol na letisku v Budapešti a pri odbočke z M3 na M0 sú tam tabule a pri M7 je vzdialenosť 61km. Odporúčam nech si to každý odmeria. Ja inak stále chodím cez centrum, jasné že v noci a je to rýchlejšie.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 14:18
Budapešť chodím cez centrum, z M3 ďalej rovno okolo ZOO, na Hosok Tere (neviem ako tam dať to prehláskované o), celú Andrássy ut., vľavo na Károly a doprava na Erzsebet híd. Ďalej je to jasné. Späť to navedie na Petofi híd, stále rovno až po Oktogon a zase Andrássy út po Hosok Tere, okolo kúpaliska, ZOO nájazd rovno na M3. Pozeral som si vtedy km, ale nepamätám to už presne.
Bobila - rudla, bedo a tvsat písali o objazde z M1 od Blavy s pokračovaním na M7, na Goričan. Tam idete po M0 tak dva km. Čo nestojí za zmienku.
Z M1 na M7 Budapešť
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 14:28
Mirku TV zdravím.Ten kruháč před Mariborem je ok bez známky ,ale odbočka na Maribor z něj je silnice pro mot.voz. a tam je potřeba známka.Minulý rok jsem tam platil 150 eurthumbs up smiley Dnes v noci vyjíždím do Šibeníku ,ale jedu přes čabajky protože mám silně převážený vlek.
Nazpět se vracím ve středu klasickou cestou přes Slovinsko tak Vám sem hodím nejnovější info včetně těch nových známek.Ahoj
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 17:17
Prosím o radu
Jezdíme od Brna po D 2 na Blavu a dále 86, letos chci zkusit frčet po dálnici M1, M0, M7
Kde mohu konkrétně koupit maďarskou známku ( pumpa před Blavou atd) ?
Zřejmě nám pomůže Batulin.

Mnohokrát děkuji všem za radu.

pekař z Deštného
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 18:15
To: Bobila1
Nemal som nič iné na mysli, len to, že ten obchvat je naozaj dlhý (neviem, prečo ho mám merať, keď má 61 km).

To: Eifel
Asi tu - súdiac podľa červených - zavadziame cestovateľom zo západu. A možno majú pravdu - vlákno má názov Přes Maďarsko a nie Cez Maďarsko.

Leonard Maed
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 19:14
kare-l, kup cez net, alebo ked pojdes od BA tak zides na madarsku dialnicu a prave na usek ktory je zadara
tam je jedna benzinka a myslim ze tam urcite pochodis
po tej benzinke je odbocka a dalej uz platena dialnica
ak sa nepodari kupit znamku zbocis priamo na cestu 86 a ides po overenej trase
no myslim ze nic neziskas tym ze pojdes po dialnici
mas to dlhsie kilometricky a tak casovo sa to vyrovna
no stovis viac benzinu a este aj znaku kupis
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2009 22:01
jak píše bedo, na dálnici první pumpa. Loni, když jsem jen na velkou cenu F1 Hungaroring tak jsem ji taky tam kupoval. Vlezeš do prodejny uvidíš dva stolečky kde jsou lístky. Jeden vyplníš (nejde to zkazit je to i ve slovenštině) a odevzdáš u kasy. zaplatíš a dostaneš doklad o zaplacení a jedeš dál.
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 12:38
28.5.2009 Starý hraniční přechod Goričan opět otevřen. Po intervenci župana medžumurské oblasti, byly revokovány smlouvy mezi Maďarskem a Chorvatskem ohledně uzavření starého hraničního přechodu pro osobní dopravu. Starý přechod bude pro zahraniční turisty otevřen od 1.6. do 31.8. Pro občany Maďarska a Chorvatska po celý rok (příhraniční styk). Na starém Goričanu je velké parkoviště, restaurace, několik směnáren benzinová pumpa, tedy kompletní vybavenost pro odpočinek, která na novém přechodu zatím chybí. Otevírá se také proto, kdyby došlo ke kolonám na novém mostě, aby byla alternativa sjet na starý přechod. Tedy i ten, kdo tankuje LPG bude mít po starostech kde plyn natankovat.
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 16:39
12.6.2009 vyrážame do Chorvatska, plánujeme ísť cez Rajka - Szombathely- Kormend - Zalbaksa - Lenti - Lovászi - Tornyiszentmiklos - Gorican
viem že o tejto trase tu bolo popisane viac než dosť, ničmenej stále nemám jasno v dvoch otázkach :

- keď sa v Tornyiszentmiklos napojim na kruhovom objazde na M70 dojdem až na Gorican skutočne bez dialničného poplatku ? (na niektorých mapkách napr. google maps sú časti M70 označené už ako dialnica M7; tiež tu niekto spomínal spoplatnený úsek po km 19 ??)

- je cesta z dialnicneho prechodu Bratislava/Rajka po odbočku z dialnice na Csornu bez poplatku ?

ďakujem za radu
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 17:25
brano, skus sa zamysliet nad aktualnostou map na googly
napr. si pozri obchvad pesti M0
konkretne od M3, a potom si prepni na satelitny snimok
a co nemas jasno v tych otazkach ked tu o tom bolo popisane dost?
keby si si aspon raz pozrel starnky dialnic v madarsku www.motorway.hu tak uz take otazky nepolozis winking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 18:21
...braňo...
a) ...M70 bez poplatku
b) ... nevím
smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 18:55
Bedo a Bessy, ďakujem za radu tu mapku na www.motorway.hu som samozrejme videl, problem je v tom, že som videl aj ďalšie ine mapky z čoho nasledne pramenila moja neistota

ak 100% plati co je mapke na www.motorway.hu, tak potom :

- cesta z hranice Slovensko/HU po dialnici po odbočku na Csornu musi byt bez poplatku
- Tornyiszentmiklos - Goričan je tiež bez poplatku

doteraz som chodieval vzdy cez stary prechod v Rajke a potom po starej ceste do Mosonmagyarovaru - vlani som si vsimol ze hned za hranicami na maďarskej strane je novy nadjazd ktorym sa da prejst zo stareho prechodu na novy (dialnicny)

Chodievali sme pravidelne cez Redics, toho roku sme si povedali ze Slovinsko obideme (aj tak sme tam vždy troch bludili - najprv za hranicami v Slovinsku a potom pravidelne v Čakovci..)

vďaka

Braňo
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 19:09
ano je to zadarmo
samozrejme pre osobaky
ja sa vzdy drzim oficialnych stranok a potom nie je o com
v slovisnku sa da pobludit no je tu navod ako teraz ist, presne krizovatku za krizovatkou
a v chorvatsku ste ako bludili?
vsak su tam znacky zagreb a priamo sa nede cez ziadne mesto, iba takymi bocnymi obchvatmi
teda aspon mne sa este nepodaroli prist az do mesta winking smiley
ja skor cestou spat vzdy zabudnem zist z dialnice tam kde mam winking smiley
vzdy som chodil k varazdinu a vlani som isiel k cakovcu - omylom
no a mal som kuny presne odlozene na dialnicu
este ze som vedel ze niekde v kufri mam 1 euro winking smiley
no ten autobus za mnou mal radost ked som hladal prachy v kufri winking smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 19:24
pro braňa:
obě místa na která jsi se ptal jsou opravdu bez poplatku, pojedeme tak už počtvrté. Když přejedeš v Bratislavě dálniční přechod Rajka pokračuješ rovně dál, neodbočuješ ani na Rajku, ani na Mosonmagyarovár, jedeš stále až na dálnici a z ní sjedeš sjezdem na Csornu (ony tě i tabule upozorňují, že dál začíná placená zóna), je to vlastně bezplatný obchvat Mosonmagyarováru, aby jim nejezdil tranzit přes město. No a dole od Tornyiszentmiklos po Goričan je to pro osobáky také zadarmo. Zpoplatněné to je kdybys přijel shoda po dálnici od Nagykanizsy. Šťastnou cestu, Jana
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 21:46
...za pár hodin Vám pošlu přes Vojtu62 foto MMS z kruháče Tornyiszentmiklós...kde se od Lenti najíždí na M70, včetně info, potvrzující, že M70 je bez poplatku...( cedule ...matrica nad 3,5 tuny )
...tak to vydržíte...ale buďte v klidu...tím spíše, že už je znovuotevřen starý přechod Goričan...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2009 22:20
to Braňo
dialnica, skôr polodialnica Rajka (za starým prechodom nájazd je vľavo) po odbočku na Csornu je zadarmo. Môžu ťa pomýliť značky, ktoré požadujú vignetu, ale hneď pod ňou je dodatková, ktorá zobrazuje nákladné auto a autobusy (teda vigneta platí nad 3,5t).
Išiel som tento rok do Mosonu niekoľkokrát (Tesco) a je to zadarmo, tak ako minulý rok.

už sa neviem dočkať aktuálnych, nových info smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2009 07:08
jfk, co je na tom polodialnica? on nemysli prijazd na dialncu, ale cast dialnice vieden - budapest a ten usek je naozaj pre osobaky zadarmo
janka, tranzit nie je spravne slovo. proste iba osobaky maju tuto vyhodu, nakladny tranzit musi platit skoro vzdy, je prakticky nemozne prejst madarsko bez nalepky, ak to vobec mozne je.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.