Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 13:27
my cestujeme do chorvatska a černé hory už 10 let a cestu známe skoro nazpaměť. když se to tak s tím slovinskem komplikuje, tak chceme jet přes HU. pročítala jsem si to tady, ale tím, že tu bylo více variant, HU neznáme a máme trošku strach, když nevíme kde se platí a prd rozumíme, tak jsem se odvážila zeptat. navigaci máme, ale ještě jsme s ní do zahraničí nejeli, tak nevíme jak se zachová.
děkuji za popis cesty a všem, kteří se mě zastali.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 13:38
to princezno, poprvé jsem jel přes HU na navigaci i-GO, jel jsem v noci a pohodička. Jenom to chtělo, tuším dvěma průjezdními body, donutit, aby trasa vedla tak, jak bylo třeba a všechny potřební informace byly na tomto webu.
Pro úplnost TomTom, ale i Navigon se v tomto směru ukázal jako nepoužitelný....spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 13:57
no zabludit sa da hocikde, nie len v madarsku, ale po 86 - ke fakt nemas problem ked sa niekoho chitis a ides
len aby ten dotycny potom v slovisnku vedel ze nema ist na dialnicu
kludne sa mozes napojit za mna smiling smiley
chceme ist koncom juna
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 14:02
beno, my jedeme 26.6. chceme vyjíždět kolem oběda z ostravy... :-)
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 14:33
Je už M70 spojena s dálnicí ve Slovinsku?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rudla (25. 04. 2009 11:07).
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 14:45
Tady jsou vidět nezpoplatněné úseky :
[www.motorway.hu]
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 15:00
výňatek z vyhlášky Ministerstva hospodárstva MR o doprave č. 37/2007
Rýchlodopravné tepny bez úhrady pre kategórie D1, D2, D3 a D4
Číslo cesty
Začiatočný bod Konečný bod
Dopravný uzol
Dopravný
uzol č.
(Km úsek)
Dopravný uzol
Dopravný
uzol č.
(Km úsek)
M0
Kompletná dĺžka
(vrátane sekcií 2/A a 2/B v severnom úseku,
spájajúcich Cestu 2 a M3 diaľnicu)
M1 Budapest 5 M0 diaľnica 16
M3 Budapest 11
M0 diaľnica
(označenie 2/cool smiley
13
M5 Budapest 13
M0 diaľnica (Gyál
dopravný uzol)
24
M7 Budapest 5 M0 diaľnica 16
M4
(Cesta 4)
Budapest 19,100 M0 diaľnica 25,000
M7 M70 diaľnica 231 Štátna hranica 232
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 15:49
princezna: no s piatku na sobotu urcite nikam nepojdem
a neodporucam to nikomu
lebo to su nastupne terminy do hotelov a to je vtedy plno sad smiley
raz som tak siel cestou domov a pred zahrebom som trcal na dialnici ako blbec sad smiley
potom som im za to cakanie este aj musel zaplatit
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 16:43
to bedo: my jedeme do černé hory, už 4. rok, jedeme do soukromí, máme ubytování zajištěno. je tam super... vyjíždíme vždy v pátek a v sobotu dopoledne jsme tam. cesta super, pže jedeme ještě v červnu a tam ještě není tolik lidí.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 18:25
...princezno...doma, ve svých soukromých zprávách máš ode mne ( i na doporučaní Rohala ) ...přesný popis cesty, jak objet Slovinsko, ...cestu zvládnete bez problému...několikrát si to zkonfrontujte s mapou...navigací se neobtěžujte...silnice jsou v Maďarsku dostatečně označené...vše zvládnete bez problémů...smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 18:42
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ......navigací se neobtěžujte...silnice jsou v Maďarsku dostatečně označené...vše zvládnete bez problémů...smiling smiley
-------------------------------------------------------
prohlásil znalec navigací..... Jenom nedodal, že pokud by alespoň elementárně nějakou vhodnou využíval, s největší pravděpodobností by neměl na kartě skorořidiče, tuším, 6 bodů a "papíry v ohrožení" smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 18:47
pricezna: vsade je super ked nemusim rano vstavat do prace smiling smiley
ale cierna hora je na moj vkus dost daleko sad smiley
to by som musel ist cez srbsko aby ma nedrazdilo celu cestu more smiling smiley
a do CH treba pas alebo tiez staci obcianka?
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 20:30
Ahoj! Chci jen reagovat na radu " v noci se chytit za kamion kterýmu zvěř nevadí" taky jsem to jednou zkusil ale po prvním kamínku do předního skla (podle rány snad panelu) jsem toho rychle nechal. Jezdím většinou v sobotu přes den, kamiony nejezdí a sem tam někdo na kole nevadí. Taky si koupím ty píšťalky co se nalepí na auto a údajně plaší zvěř už jsem jí za ty léta viděl dost jednou jelena u cesty a skoro sem si umazal trenýrky.
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2009 21:33
Tam musíš mít Pas.
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2009 12:33
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...princezno...doma, ve svých soukromých zprávách
> máš ode mne ( i na doporučaní Rohala ) ...přesný
> popis cesty, jak objet Slovinsko, ...cestu
> zvládnete bez problému...několikrát si to
> zkonfrontujte s mapou...navigací se
> neobtěžujte...silnice jsou v Maďarsku dostatečně
> označené...vše zvládnete bez problémů...smiling smiley


Naprosto přesně, jak píše Bessy. Papírová mapa Maďarska úplně postačí. A pokud by byla přece jen nějaká cesta uzavřená, tak jsou vyznačeny objíždky. cool smiley. Vůbec se nemusíte nikdo bát.
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2009 15:29
do Chorvatska stačí občiansky !!!
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2009 21:32
to CH nebolo CHorvatsko ale Cierna Hora smiling smiley)
Mirod: prejazd budapestou
26. 04. 2009 08:30
mirod:
tak som bol vcera v tej pesti a snazil som sa zapamatat co a ako
takze od Siah ides klasicky na Retsag a ta ta navedie rovno na M2
to je dialnica iba s casti, vacsinou je iba polovicny profil preto znacky na znamku budu iba pre vozidla nad 3,5t
ked sa bude M2 koncit a napajat na M0 musis sa drzat v pruhu vlavo, potom to s tebou spravi velky obluk do prava a si na M0
vlastne ani nie tak na M0 ako iba na nejakej pripajacej
tam sa drz na smer M3, cize sa drz v pravom pruhu
prvy zjazd to este nie je ten tvoj ale druhy uz ano
tam sa zase nezlakni ze na M3 treba znamku, je to iba polopravda, lebo znamku treba na smer do Hatvanu nie do Budapesti
ale ty asi znamku budes mat
tak a teraz si uz na M3-ke smerom do Budapesti
tam ides zase uplne ne koniec a drz sa v druhom pruhu z lava
ten ta privedie presne tam kam chces aj cez tu mimourovnovku na konci
inac pred koncom su aj znacky M1, M7 a neviem co este ktore ta smeruju na tento pruh
potom po nom ides klasicky az na Lagymadyosi hid (to je most cez Dunaj)
jedina taka kvazi odbocka je tesne pred nim, ty ides v pravo - ale nie je to klasicka krizovatka, len taky ako keby zjazd
samozrejme mas tam velku zelenu tabulu kde je M1 aj M7 a v bielom je naznaceny ten Lagy... most
zase ides stale rovno a ked prejdes most prides na koniec a tam bude ostra zakruta do lava (ziadna krizovatka)
tu si uz na ceste c 6
z nej budes mat znacku do prava na M1 a M7
ja som pokracoval rovno a ked budete mat po lavej ruke Dunaj veeelmi blyzko, tak za naslednym mostom co pojde ponad cestu zabocte do lava a prejdite po tom moste a nasledne zase do lava na smer TESCO alebo CAMPONA, zaparkujte v podzemi a mozete ist do www.tropicarium.hu
bolo fasa az na to ze nas prcek ku koncu spadol a rozbil bradu a krv isla zo vsade sad smiley
co uz
dufam ze som pomohol



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedo (26. 04. 2009 10:56).
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 14:31
BEDO: do Černé Hory ještě musí být pas. v Chorvatsku stejně jedete kousek přes Bosnu, takže tam stejně být pas musí. i když Černá Hora nevím jestli je v unii. těžko říct...? my právě k moři najíždíme až na Makarske, a v Černé Hoře jedeš kus mimo moře, až jak najíždíš na trajekt, tak už jedeš u moře, jinak jedeš horama....
BESSY: už jsem se dívala děkuji ti moc
Re: Mirod: prejazd budapestou
27. 04. 2009 18:40
v Bosne myslis asi Neum
tam neviem ci je nieco potrebne lebo ked ides pruhom transit tak ta nik nekontroluje
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 19:05
To Karel z HK: Karle prosím tě kde se dají koupit ty píšťalky na plašení zvěře, ještě jsem o tom neslyšela a té zvěře jsme už taky potkali dost. Díky
avatar Re: Mirod: prejazd budapestou
27. 04. 2009 19:25
...několika přátelům jsem odepsal...soukromou poštou...ale protože už dotazy zacházejí do detailů, upravuji trasu objetí Slovinska přes
Rakousko...Maďarsko...Chorvatsko ... ( přes přechod HU / HR tzn. Letenye/Goričan ) pro potřeby rodin s dětmi, kteří dosud nejeli, resp. jezdili přes Slovinsko...je to jízda způsobem " langsam "...zvolna bez honění se ...je zde hrubé časové rozvržení trasy, jsou zde typy na přespání, či odpočinek...tato trasa je jen jedna z možností...a těch je zde dostatek, jen si vybrat ...místopis této trasy je popsán na tomto vláknu dostatečně...smiling smiley

1) Mikulov... Vídeň...až na výjezd z Vídně na Graz cca 2 hodiny ( přes Seyring...bylo popsáno na foru )...
2) Vídeň...odpočívadlo na A2...cca na 84 km A2 ...od Vídně pauza...svačinka...nebo přespání ( perfektně vybavené možnost i tankování ale tam jsou drahé PHM...je to rakouská Shell ) cca 1 hodina ...
3) Z odpočivadla na 138 km ( pořád dálnice A2 ) včetně svačinky cca 1 hodina...
4) Ze 138 km A2 t.j. výjezd z dálnice na Maďarsko ( popsáno viz. text co jsem poslal ).....
tj. cca " langsam 1 hodina " do maďarského Kórmendu
5) Kórmend je nudla město...cca 10 minut průjezd...po projetí celým Kórmendem...před kruháčem, ze kterého se odbočí na silnici č. 86 do prava...je v pravo supermarket...nákupy a případně přespání...
6) Kórmend...odpočivadlo na maďarské polodálnici M70 ( bez poplatku ) cca 1 hodina...
...možnost přespání ( bezproblémové ) vybavení venkovní stoly, čisté, udržované WC, voda... žádné houštiny , frekventované...Češi, Poláci, Maďaři, Slováci...
7) Z odpočivadla na M 70 na přechod Letenye / Goričan cca 15 minut
8) Jste na chorvatské dálnici A 4 směr Zagreb, od Zagrebu můžete pokračovat např. dálnicí A 1
...resumé =...z Mikulova po chorvatskou hranici navrhuji 3 možnosti bezproblémového přespání...( kromě jiných )...
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 19:39
Už to tady někdo psal měli by to mít u pump a třeba v Tescu
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:00
Market napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Karel z HK: Karle prosím tě kde se dají koupit
> ty píšťalky na plašení zvěře, ještě jsem o tom
> neslyšela a té zvěře jsme už taky potkali dost.
> Díky

Já to koupil v Tescu, ale jestli to funguje nevím...možná je to jen takové placebo, ale zatím jsem žádnou zvěř nesundal...
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:10
Díky podívám se po tom. Také jsme zatím tu zoologickou viděli stát jen na okrajích, ale i z toho máme vždycky blbí pocit. Zkusíme píšťalkytongue sticking out smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:20
tak jsem hledal a žádné tisícovky děkovných dopisů nad vynikajícími píšťalkami na odpuzení zvěře jsem jaksi nenašel, jenom např. toto [www.zenaaauto.cz] spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:34
To princezna. Od 03/2008 v Bosne pas nepotrebuješ, stačí OP. Je to v minuloročných príspevkoch o BiH. Mám to osobne vyskúšané 2x.
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:40
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To princezna. Od 03/2008 v Bosne pas nepotrebuješ,
> stačí OP. Je to v minuloročných príspevkoch o BiH.
> Mám to osobne vyskúšané 2x.


Tento příspěvek opět nesouvisí s daným tématem

Protože upozornění soukromou zprávou se minulo účinnosti, musím reagovat takhle.
Stejně několik členů tohoto fóra zkopírovalo moji zprávu do diskuze. Já měl za to, že soukromá zpráva je právě jen pro osobu tomu určenou. No to nevadí. Odpovědi některých na upozornění, že jsou, mimo téma byly velmi vulgární. Tady v reakci na tento příspěvek si to určitě nedovolí.
Vím, taky tento můj příspěvek je mimo téma, ale je to jen reakce a upozornění na příspěvky vás pisálků, kteří musí reagovat vždy a ještě být rádoby humorní. Věřte nikoho to nezajímá.

Na soukromou diskuzi a vzkazy tady máte SZ, chat a nebo e-mail.
Mám takový pocit, že je tady skupina asi 25 – 30 lidí, kteří jsou asi VIP členové fóra. Ti můžou všechno, psát nesmysly, když se někomu něco nelíbí hned to hlásí adminovi, jak je někdo na něco upozorní ihned vymýšlejí jak dotyčného odsud vypudit.
Myslím, že když můžou psát „VIP“ členové mimo téma, můžu také já.

Prosím nereagujte na můj příspěvek tady na fóru, protože se v tom tady za chvíli nikdo nevyzná. Jestli ho chcete zhodnotit je tady možnost (červená nebo zelená), anebo pište SZ.
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:40
Ano, ale myslím,že jen v turistické sezóně.
Re: Přes Maďarsko
27. 04. 2009 21:41
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, ale myslím,že jen v turistické sezóně.


Tento příspěvek opět nesouvisí s daným tématem

Protože upozornění soukromou zprávou se minulo účinnosti, musím reagovat takhle.
Stejně několik členů tohoto fóra zkopírovalo moji zprávu do diskuze. Já měl za to, že soukromá zpráva je právě jen pro osobu tomu určenou. No to nevadí. Odpovědi některých na upozornění, že jsou, mimo téma byly velmi vulgární. Tady v reakci na tento příspěvek si to určitě nedovolí.
Vím, taky tento můj příspěvek je mimo téma, ale je to jen reakce a upozornění na příspěvky vás pisálků, kteří musí reagovat vždy a ještě být rádoby humorní. Věřte nikoho to nezajímá.

Na soukromou diskuzi a vzkazy tady máte SZ, chat a nebo e-mail.

Mám takový pocit, že je tady skupina asi 25 – 30 lidí, kteří jsou asi VIP členové fóra. Ti můžou všechno, psát nesmysly, když se někomu něco nelíbí hned to hlásí adminovi, jak je někdo na něco upozorní ihned vymýšlejí jak dotyčného odsud vypudit.
Myslím, že když můžou psát „VIP“ členové mimo téma, můžu také já.

Prosím nereagujte na můj příspěvek tady na fóru, protože se v tom tady za chvíli nikdo nevyzná. Jestli ho chcete zhodnotit je tady možnost (červená nebo zelená), anebo pište SZ.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.