Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

webcamery na cestě do Chorvatska

Autor pavel.k77 
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
23. 11. 2021 10:47
vidim prispevky ...

23. 06. 2019 15:32
a nasledujuci az
25. 03. 2021 09:01

takze anoo, hladal som to ale nenasiel...preto sa pytam

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
23. 11. 2021 11:47
Jestli to nebude tím, že se to řešilo ve vlákně Přes Maďarsko v souvislosti s ucpáváním hraničních přechodů...
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
24. 11. 2021 12:04
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdybys sledoval diskuzi, jistě bys věděl, že se
> tento problém tady řešil v minulém roce. Závěr:
> web kamera na přechodu Goričan není.
> Do angličtiny si to přelož sám.

To jsou zase chytré řeči, hlavně že když témata plevelí místní ''elita" tak je to v pohodě. Normálně se zeptal, buď nereaguju nebo normálně odpovím.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
24. 11. 2021 13:19
Zato ty jsi zase chytrý jako Svobodná Evropa s Hlasem Ameriky dohromady, ty místní elito.

Nesledovat, přijít, zeptat se, to není žádné umění. Snad nechceš,aby ti to, co bylo už napsáno, někdo vyhledával a strkal ti to pod nos, popřípadě ještě s omluvou servíroval .
Navíc je zde funkce Vyhledat, kterou když chceš, k informaci se v 99% propracuješ.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
24. 11. 2021 22:35
Elito nebo jelito, je to jedno grinning smiley
Na Goričanech prostě (veřejně dostupné) kamery nejsou smoking smiley
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
25. 11. 2021 13:17
Proč se hned napadáte, stačila jedna odpověď, že tam kamery nejsou a nemuselo se dál nic řešit.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
25. 11. 2021 15:28
... je to ale škoda, že na poměrně frekventovaném přechodu nic nemají ... rád jsem přes Goričan jezdil a člověk mohl aspoň trochu vidět, jestli je volnější starý přechod, nebo dálniční přechod Letenye/Goričan ... přes aktuální kameru je to obvykle aktuálnější, než až když napíší na HAKu stav průjezdnosti ...

smileys with beer
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
25. 11. 2021 17:11
To je pravda. Já tudy taky jezdím. Někdy po dálnici, někdy přes starý. Mít info by bylo fajn.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
25. 11. 2021 19:03
Také tudy jezdím. Jen nikde nemohu dohledat zda starý přechod funguje pro osobní auta po celý rok nebo jen o sezoně. Opravdu jsem to zde hledal na 99%.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
26. 11. 2021 13:02
Jel jsem přes starý poslední den září a byl normálně funkční.

MirekŠi
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
26. 11. 2021 13:30
[www.google.cz]

Já bych to viděl tak.
Dva přechody Maďarsko - Chorvatska kousek od sebe.
První, starý Goričan je pro ty, co jezdí v Maďarsku po "státní" a nejedou po maďarské dálnici.
Druhý, nový Goričan, je pro ty, co jedou po dálnici.
Viděl bych to tak, že oba přechody jsou otevřené po celý rok. Kliknutím na značku přechodu se ukáže: otvírací doba 24 hodin

Je to nejspíš stejné jako v Rakousku hraniční přechod Spielfeld. I když je zde malý rozdíl, pomalu neexistující "schengenský" prostor.
[www.google.cz]
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
26. 11. 2021 17:18
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jel jsem přes starý poslední den září a byl
> normálně funkční.

Já jsem přes něj jel právě také v půlce září a byl funkční. Ale někde jsem se kdysi dočetl (už právě nevím kde) že starý přechod je funkční pro osobní dopravu od června do září. Jinak je pro nákladní dopravu. A ano jak píše kabinet302 je otevírací doba 24hodin.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
27. 11. 2021 17:14
Doplním,jestli je jen do konce září, nevím?? Když jsem dojel k přechodu, tak se jevil jako "mrtvý". Trochu mne to zaskočilo, ale všimnul jsem si zeleně svítícího semaforu a když jsem přijel k budce tak mne bez problémů pustili. Starý přechod používám hodně často při cestě, poněvadž je tam možnost dotankování. Na novém dálničním benzina není. Jestli je průjezdný i v říjnu, nemohu potvrdit. Jinak také hojně využívám cestu přes kousek Slovinska, ale vzhledem k letošním opatřením, jsem o další hranice raději upustil a použil jsem cestu HU - HR. Jediné co mne mrzí, je ten kousek cesty s 86 k přechodu starý Goričan, mohli by díry už konečně spravit. Jezdím bez Maďarské známky.

MirekŠi
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
27. 11. 2021 23:55
STARÝ GORIČAN:
Letenye I.
Közúti Határátkelőhely
Nemzetközi személy-és teherforgalom (tranzit)
Nyitva: 00.00-24.00

Preklad:
Letenye I. Cestný hraničný priechod
Medzinárodná osobná a nákladná doprava (tranzit)
Otvorené: 00:00-24:00

NOVÝ DIAĽNIČNÝ PRECHOD:
Letenye II.
Autópálya Határátkelőhely
Nemzetközi személyforgalom (tranzit)
Nyitva: 00.00-24.00[/b]

Preklad:
Letenye II. Diaľničný hraničný priechod
Medzinárodná osobná doprava (tranzit)
Otvorené: 00:00-24:00

Zdroj: police.hu
[/b][/b]
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 00:48
Zdroj www.police.hu - vyfiltrovány přechody do HR (Horvát határszakasz)

Rozkliknutím (v seznamu HP) získáte další podrobnosti, kde mají pro Goričan I (starý) uvedeno, že je přechod pro mezinárodní osobní a nákladní dopravu (tranzit) od 1. září 2020. Nějaké sezóní omezení tam uvedeno nemají..
Pokud kliknete na přechod v mapce, tak se zobrazí informace, co vložil Vlado o příspěvek výše.

Kdo pravidelně váhá, který přechod je který:
Letenye - Goričan I, respektive Letenye I. Közúti Határátkelőhely
Letenye Autópálya - Goričan II, respektive Letenye II. Autópálya Határátkelőhely,
tak to Autópálya je maďarsky dálnice.

Osobně mám na Goričany I / II takovou mnemotechnickou pomůcku, že jednička je pro mě ten přechod, kde se najím a natankuji... Tudíž jednička je ten starý mimo dálnici smileys with beer
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 08:10
Letos 31.10. jsme přes starý Goričan jeli a normálně byl otevřený. Pokud to situace dovolí, vyzkoušíme ho letos ještě 27.12.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 12:12
Všem velmi moc Děkuji za odpověď.
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 13:30
Slavkov napsal: jednička je pro mě ten přechod, kde se najím a natankuji. Tudíž jednička je ten starý mimo dálnici smileys with beer
thumbs upthumbs upTakto to chápem dlhé roky aj ja.
Ale hrvati to majú v HAK.map presne naopak thumbs up smiley
Otvor obidva odkazy a prelož si texty v obrázkoch...
[map.hak.hr]
[map.hak.hr]

Doplnenie:
čo sa týka odstránenej žltej tabule so symbolom osobného auta zo smeru od Tornyiszentmiklós (čo tam bola pred pár rokmi), tá je teraz zbytočná, lebo je tam osobná doprava povolená. Naopak, keby bola zakázaná, tak tam tá tabuľa bude, ale s prečiarknutým symbolom osobáku.
smileys with beer viva hrvatska
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 14:07
Na dlouhé cesty zásadně s prázdným žaludkem. Bo jak se najím tak se mě chce spát. Za celou cestu do Drašnice mě stačí jeden řízek s krkovičky.thumbs up smiley
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 14:41
... Ajaxi ...ty jsi ale usnul na špatným vlákně ...
pravda, taky je možný, že ti nepasovala diskuze o kamerách a proto jsi chtěl odvést pozornost ...
nebo sis chtěl psát se Slavkovem o tom, kde se dá jíst na hraničním přechodu ... ?
... no, když už je o tom řeč, tak zrovna na starým Goričanu, před restaurací, měli před časem upoutávku na kokota s přílohou ... to je v překladu kohout ?

smileys with beer
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 15:31
Bessy, že bys zrovna ty neměl fotku toho starogoričanského "kokota"?? Tak sem s ní. Dík.
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 15:43
Jednou při vyučování jsem zažil, že jeden žák řekl druhému ... ty kokote ....Reagoval jsem na to otázkou - Někdo se učí chorvatsky? Třída nechápala a tak jsem vysvětlil, že kokot je chorvatsky kohout. Zajímavé je, že pak už to slovo nikdo nepoužil. Tedy určitě v mé hodině,
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 18:10
To Kabinet, Bessy:
Bessy, že bys zrovna ty neměl fotku toho starogoričanského "kokota"?

Ponúkam vám foto "restoranu KOKOT" drinking smiley
Podľa lanovky poznáte kde to jesmiling smiley
[www.google.com]

Pekný večer.
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 21:16
Nojo, ale Zagreb není na hranicích.
Na Goričanu je tento:

(Fotka by Bessy)
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 21:25
... Jardo děkuji ... nějak jsme ty camery museli odlehčit ... mně totiž furt nejde stahovat z rajce.net a pouštět to sem ... a to mám na rajčeti pár set galerií ...

smileys with beer
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 21:37
To Hill
Perfektná fotka "jelovnika" Prekonal som záchvat smiechugrinning smiley
A teraz si predstavte, čo by mali nakreslené na nápojovom lístku, vedľa studených nápojov (hladna piča) smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
28. 11. 2021 21:43
Jj, ty jazykové variace jsou super smoking smiley

Předpokládám, že pozornosti vašich dětí rovněž neuniklo chorvatské: "pića, piće"... Ať již alko či nealko grinning smiley

... a samozřejmě nesmí chybět ani (již) "klasika":

... a že to vše padá zrovna na Chorvatsko thumbs up smiley
avatar Re: webcamery na cestě do Chorvatska
01. 12. 2021 07:31
... Pavle, sranda musí byt když je pár dnů do Vánoc ... yawning smiley ... odbornosti začnou, jak se rozjaří ... teda, sem tam i teď
vždyť i elektronický hlídač slov nám to zde pouští a zohledňuje roční dobu (myslím ty inkriminované výrazy) ...
... i v polštině by se našla řada slov "na hraně" ... holt jsme fšecí Slovani ...
... ale to už raději neřešme, i tak jsme tématicky mimo kamery ...
teda aspoň si myslím (i když tajné služby nespí grinning smiley )

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 12. 2021 07:44).
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
01. 12. 2021 15:28
Když už si nakousnul tu polštinu, docela mě pobavilo na pláži vidět dámu s knihou, která měla název Oszukana (tak nějak to bylo napsáno...)
Re: webcamery na cestě do Chorvatska
14. 06. 2023 22:15
Vždy jsem sledoval kamery Hak.Hr (Sučuraj, Drvenik Split . . . .) kde se záběry po minutě aktualizovaly, ale od toho útoku hekrů na HAK to nefunguje. Odkaz byl nějak http://www2.hak.hr/…199

Teď jsem našel pouze toto https://www.hak.hr/info/kamere/#a1-zagreb-split-dubrovnik

Někdo ví více ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.