Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nezaplacené pokuty...

Autor Pete 
nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 10:06
Zajímalo by mne zda-li má někdo zkušenosti s nezaplacenými pokutami.Loni se mi stalo, že v Dubrovníku nefungoval parkovací automat /asi schválně/ tak jsme odešli na celý den na výlet na Elafitské ostrovy a večer ouha , za stěračem složenka na 100 kuna.Ale druhý den jsme odjížděli hned ráno domů a na zaplacení nebyl čas a ani se nám po pravdě nechtělo.Teď bych rád věděl,kdybych se tam znova chystal, jestli by mne na hranicích třeba nevyhmátli a nevyžadovali zaplacení.Nemáte někdo tyto zkušenosti? Děkuji
Re: nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 10:14
Hmmm,to je dobre tema na diskuzi.

V srpnu 2005 jsem vjel dopoledne na Splitske nadrazi s tim,ze v 15 hodin bude nakladani aut na Jadran Express. Mladik u brany mi strcil nejaky listek. Az ve vlaku jsem zjistil,ze se jednalo o parkovaci listek na placenem parkovisti. Tento srpen (2007) se tam opet budu vykladat z autovlaku,tak doufam,ze nebude chtit za ty dva roky zaplatit parkovne. Listek mam stale za sklem. I kdyz je trochu vybledly :-)
Re: nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 11:00
Nám sa to stalo v Omiši predvlani sad smiley nezaplatili sme. Minulý rok sme mali už nové EČ thumbs up
Re: nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 16:46
V Chorvatsku vybírá za parkovné kde kdo,kde chce.Vcelku běžně se stává,že zaparkujete na místě kde nikdo nestál a po označení parkoviště ani památky a po návratu k autu už aktivní mládežníci vybírají parkovné.Podobné aktivity většinou ignorujeme,ale předloni v Makarské u školy mladík vyžadoval "parkovné"tak vehementně,že jsme chtěly na pomoc přivolat policii.Potom se uklidnil a v klidu jsme odjely.
Re: nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 18:32
Mám podobnou zkušenost z Pirovacu.Kamarád nakládal loď a já jsem stál s autem na parkovišti a koukal na něj.Najednou přijel na mopedu mladík (spíše kluk) a požadoval zaplacení parkovného.Když jsem odmítl odjel bez dalších řečí.Za chvíli tam zaparkovali němci na svačinu a po určité době se mladík dožadoval parkovného na nich ale myslím, že také odmítli.Mám pocit, že zkouší co vydržíte.Není to však všude stejné.Zdraví Jéřa.
Re: nezaplacené pokuty...
29. 06. 2007 23:05
Mám podobnou zkušenost,předloni jsem jel z Černé Hory a stavovali jme se na večeři v Omiši.Na parkovišti s parkovacími automaty nebylo místo,tak jsem zajel až před nějaký panelák.Při návratu byl za sklem lístek na parkovné ve výši 100 kun.Rychle jsem odjel.V loni jsem jel opět do Chorvatska se stejným autem i registrační značkou sice na Istrií,ale vše bylo ok.Takže asi to nijak podchycené nemají
JIRKA Z R
Re: nezaplacené pokuty...
30. 06. 2007 12:57
...MISTNI DAJI PODLE PZN K SOUDU...ALE S CIZINCI...?...JSOU TO MISTNI PODNIKY NEBO MISTNI SAMOSPRAVA...NEVYPLATI SE JIM SHANET VAŠI ADRESU PRES PZN NEBO PRES SOUD...TAK TO NECHAJI PLAVAT...KDO ZAPLATIL - ZAPLATIL...MISTNI TO ČASTO TAKY ZAHODI...SOUDY JSOU PRECPANE VAŽNEJŠIMI PRIPADY - NEŽ TO PRIJDE NARADU...ČAU!
avatar Re: nezaplacené pokuty...
30. 06. 2007 18:38
Před 14 dny jsme stáli jako vždy v Omiši na placeném parkovišti(kdo zná-tak na tom malém za mostem v centru)Já jsem zrovna takový ten dobrák co platí vždy a všude-takže bych se nezaplatit bála-ale poprvé jsem viděla jak mají i chorvati na tom parkovišti za stěrači lístky na pokuty(cca100kn)
Jezdíme tam už několik let-a opravdu poprvé jsem viděla že by to kontrolovali a dávali pokuty.
Já teda osobně raděj platím a pak mám čistou hlavu a o starost míň.
(mimochodem to jsme řešili s lidma co jsme tam potkali-před asi 4lety nezaplatili v Maďarsku pokutu a jejich známý který je celník je varoval-ať nejezdí přes Ma´darsko-protože ačkoli se nám to zdá pro ně zbytečné-může se stát že opravdu zrovna padne kosa na kámen a podchycené to mít můžou.Samozřejmě nejde o těch pár koru-ale i o penále co si za tu dobu napočítají)
A ještě letošní zkušenost-na hranicích na zpáteční cestě dali před nám vyložit auto-byť v něm byli lidi s asi ročním miminem(holanďani)a auto bylo plné plínek a nesmyslů pro mimino-stejně ho vyložili komplet ven.
Takže jsme koukali jak blázni-protože za ty roky osobně nemám v pasu z žádné celnice ani otisk prstu jakýhokoli celníka-tak tohle mě překvapilo.
Těžko říct co jim brnklo přes nos-němce a jiné kontrolovali jako zběsilí a nám jen mávli.Ale spoléhat na to asi nejde.
Re: nezaplacené pokuty...
04. 07. 2009 12:34
29.6.2009 při průjezdu Maďarskem nám byla vyměřena pokuta za přektočení rychlosti v obci 20000 Forintů. Forinty jsme neměli, Eura nechtěli. Dostali jsme šek a manžel musel podepsat nějaký zelený lístek, což přeložit je zcela nemožné. Jinak by mu nevrátili doklady od auta. Má někdo zkušenost s tím, že pokutu vyměřenou tímhle způsobem do Maďarska nezaplatil? Nikdy nás nikdo do téhle země již nedostane. Co se stane když peníze nepošlu?,??,Děkuji
avatar Re: nezaplacené pokuty...
04. 07. 2009 14:02
...babi...nic neplaťte...tak, jak píše JIRKA Z RI a další...rozhodně ale ze dva roky ať se Vaše auto neukáže v Maďarsku...
...kdybych býval věděl, jak to bude ( bylo ) s nestandartními dopravními značkami ( nebo žádnými )...při měření rychlosti radarem ...městskou policií u nás...( do doby, než se uzákonily značky opravňující městskou policii zákonně měřit rychlost )
tak bych taky neplatil ( byl jsem osel, že jsem to udělal stajně jako mnoho jiných )smiling smiley
Re: nezaplacené pokuty...
04. 07. 2009 16:04
Toto je otázka pre právnika, ktorý povie že treba zaplatit.
Ale je to úplne individuálne. Ja by som neplatil a počkal by som na reakciu madarskej strany. Kamošovi prišiel hneď po vstupe Slovenska do EU, 3 roky starý pozdrav z rakúskej kamery, že ak ho do mesiaca nezaplatí, dajú ho k súdu a bolo tam vypísaných asi 10 paragrafov.

Učiteľ z autoškoly, ktorý nám robieva každý rok preškolenia nám vždy hovorí, že keď nám dajú v cudzine policajti niečo podpísať (pokuta, autonehoda, a iné) a nieje to v rodnom jazyku, tak tam treba dopísať že danému textu nerozumiem a až potom podpis. V prípade nehody to môže byť zásadná vec, lebo môžeš podpísať že si vinný aj keď ste sa dohodli s policajtom že nie si. (Alebo sa môže stať že tomu maďarovi podpíšeš že mu daruješ auto grinning smiley )
Re: nezaplacené pokuty...
04. 07. 2009 18:21
Bábina moc děkuje za radusmiling smiley. Jen na zeleném lístečku je uvedeno rodné číslo manžela, naše adresa, číslo auta, prostě víc již o nás ani nelze zjistit, jen směrovací číslo nenapsali..Tak mám pokušení počkat na upomínku, zda přijde a teprve potom jim poslat ty nešťastné peníze. Myslím, že jedna upomínka by měla být povinná, ale jistá si nejsem. Jiný kraj, jiný mrav. Ach jo..smoking smiley A naše auto se neukáže v Maďarsku už nikdy víceeye rolling smiley. Ale je fakt, že manžel si protřepal nemocné ledviny cestou. Nemohl ani do moře, užíval antibiotika a po tom šoku je nějak podivně uzdravendrinking smileydrinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil babička (04. 07. 2009 18:41).
Re: nezaplacené pokuty...
04. 07. 2009 21:56
Ja bych zašel na dopravni policii a primo se zeptal, co a jak to bude jestli nezaplatim...jak jsem již psal, podle mne neni zapotrebi platit pokuty za nespravne parkovani nebo nezaplaceni parkovneho...vymerene ze strany MESTSKYCH PROVOZOVATELU.(plati pro HR - ono se jim to nevyplati davat advokatovi...- svedci, tlumočnici...). leč jinak by to mohlo vyjit pokud pokutu vymeri POLICIE...to už zavisi na vyrešeni techto otazek mezi staty či v same EU...TAK TO OPTANI NIC NESTOJI..Čau!

A propos - dva češti turiste pred čtyrmi lety udali chorv. policistu, že po nich chtel (a dostal) uplatek...do dnes se to reši - pred par dnema jim zdejši soud do Čech poslal doručenku s predvolanim, aby se jako svedkove osobne dostavili k soudu...tomu policistovi (asi jeho advokatovi) pry nestačilo jejich vyslechnuti u soudu v ČR...počitaji s tim, že svedkove neprijedou...mohli by totiž myt strach, že by jim mohl on sam dokazovat, že mu to sami nabizeli, on se branil atd...Pokud se neodezvou, soud ho zrejme uzna nevinnym...
Re: nezaplacené pokuty...
06. 07. 2009 00:16
Odpovědný za přestupek je ten, který ho spáchal. Nikoliv majitel vozidla. To by snad všechny pokuty za špatné parkování a odpovědnost musely třeba mít i půjčovny vozidel a musely by nést i odpovědnost za jejich chování. Snad jen v některých zemích je to nataveno tak, že to zaplatí majitel vozidla a ten ať se domáhá škody na tom, komu vozidlo půjčil. Ale to jsou spíše výjimky a Chorvatsko k nim nepatří. Takže asi toliko k nezaplaceným pokutám a opětovnému vstupu vozidla na území,kde byl přestupek spáchán. Jiná situace je ale v tom, kdyby vozidlo pocházelo z trestné činnosti, tak při kontrole vám ho okamžitě a bez náhrady seberou a ještě budete muset dokazovat, že nejste spolupachatel. V každém případě bych požadoval složenku, kde bude přesně uvedeno, kam se má pokuta zaplatit, s velkou pravděpodobností to bude finanční úřad. A úhradu pak můžete provést v klidu z místa bydliště a ne se vydat z peněz třeba na začátku dovolené, kdybyste náhodou neměli platební kartu.
Re: nezaplacené pokuty...
09. 07. 2009 19:56
Předloni vyfotil manžela radar v Rakousku.Vesnici si nepamatuji, ale bylo to pár kilometrů od znojemského hraničního přechodu. Čekali jsme, zda nám přijde domů nějaká pokuta.....dodnes naštěstí nic nepřišlo (manžel jel asi o necelých 10km/h víc). Loni si ho vyfotili ve Vídni (taky tak o tu desítku víc než je povoleno) a taky naštěstí nic nepřišlo. Zato já když jsem zaparkovala v Omiši (hned první odbočka vlevo když jedete od přístavu), koupila jsem v automatu lístek a dala na palubku k volantu. Když jsem se vrátila, měla jsem tam lístek na pokutu (asi 100kn) Tak jsem hned naběhla na policejní stanici...nevěděla jsem, že to má pod správou soukromá osoba- nikde to ani nebylo napsané. Tam mi řekli, že oni s tím nemají nic společného...a to bylo vše. Tak jsem si pak počkala na chlápka, kterého jsem tam viděla jak strká lidem lístky za stěrače a hodila s ním řeč. Zavedl mě k jeho šéfovi a hezky jsme si to vyřikali. Mám dojem, že tu pokutu roztrhal už jen proto, že se nechtěl dohadovat s dopálenou, hašteřivou a pěkně spálenou ženskou. No, ale důležitý byl pro mě výsledek než jaký jsem udělala dojem.
Re: nezaplacené pokuty...
09. 07. 2009 22:42
Taky mě asi před pěti lety vyblejskli v Rakousích, před rokem v Moravských Budějovicích a ve Vrsaru na Istrii si mě zapsali bez ptaní nějací mládežníci v bílém, kteří měli na sobě nápis ve smyslu něco jako mládežnický pomocník pomocné stráže policie. Čekal jsem, že něco budu mít třeba při placení na recepci v kempu, ale nic tam nebylo. Myslím, že v případech, kterté jste uváděli, je lepší dělat mrtvýho brouka. I když pozor, poslední dobou se snaží propojovat informační systémy tak, že se budou přestupky v EU posílat do místa bydliště!!! Takže uvidíme.eye popping smiley Když se to někomu přihodí, určitě to dá vědět thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.