Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 08. 2007 07:18
"Výhody" cesty z Omiše přes Šestenovac popsal dobře Frantas ve vlákně Kdo už jste se letos vrátil ?
""Domů odjezd v neděli 12.8. v 10:25 z Omiše od INY. Rozhodli jsme se vyzkoušet nový úsek dálníce ze Šestanovce. Zajížďka o 70 km nám zpáteční cestu prodloužila o hodinku a prodražila o 14 kn, ale viděli jsme co jsme vidět chtěli. :-)""
Chce to buď přijet ve vhodný čas a jet klidně od Dugopolje přes Split nebo sjet v Blato n/C, kde opravdu problematický je pouze závěrečný sjezd z Gaty do Omiše - milovníky adrenalinu určitě potěší. thumbs up smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 08. 2007 10:39
Děkuji všem za rady thumbs up V Dugopolje budu asi tak kolem 8-9 hodiny ranní, tak to vemu nejspíš přes Split.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evulina (16. 08. 2007 10:40).
Evulina: Možná se tam potkáme, ale určitě se nepoznáme.drinking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 08. 2007 08:27
byli jsme na vyhlidce na hore Sv. Jure a je tam krasne videt jak dalnice pokracuje smerem k Dubrovniku milovymi kroky takze co nevidet bude otevrena dalsi cast.od sestanovace to bylo takovych 40km nove dalnice urcite.
59,2 km Sestanovac - Ploce, do juna 2008
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 08. 2007 15:59
Tedy dnes je tam škaredé počasí a spousta nehod posuďte sami od HAKu v 15:03 :
Úlpně je uzavřena státní D6 na výjezdu u Karlovace před Jurovským Brodem přes vesnici Borlin, z důvodu vážné dopravní nehody. A1 dálnice Sveti rok kolona od moře 4 km a Mala Kapela 2,5 km. Mýtnice Lučko od moře 7,5 Km k moři 1,5Km. A2 Zagreb Macelj mýtnice Trakoščan 2km. Velký vítr je na Kvarneru a od Bakara až do Svete Marije Magdalene, smějí tudy jezdit jen osobní auta. To samé most na Pag, zákaz jízdy autobusů na patro, přívěsů a motocyklů. Mezi Gospičem a Svetim Rokem velmi hustě prší a rychlost je ohraničena na 80km/h. Také je uzavřena státní silnice D60 Mezi Cista Provo a Imotski Novi v místě Krivodol, je tam převrácený kamion.
Můžu potvrdit hrozné počasí ve vnitrozemí. Zajímalo by mě, jak je dnes a jak bude v příštím týdnu v Dalmácii.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 08. 2007 18:23
...Lindo...příští týden nic moc, zvláště na Istrii, ale Chorvatsko je krásné i pod mrakem. Ale od 15.09. už bude hezky...víš , to jedeme my...šťastnou cestu...P.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
07. 12. 2007 09:33
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:33).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
07. 12. 2007 15:31
To je fajn, ještě kdyby to protáhli až dokonce.Nebo alespoň do Dugopolje.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2008 17:57
Aké máte skúsennosti s hustotou premávky na diaľnici a v tuneloch, počas sezóny, v nedeľu?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2008 18:02
Loni jsem stál u Malé Kapely v neděli dopoledne v půlce července (15.7) cca 15 min a u Sveti rok cca 30 min.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2008 18:09
Kolóna bola smerom na Zagreb, alebo na Split? A zhruba o ktorej hodine?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (19. 01. 2008 18:13).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2008 18:34
Jel jsem tenkrát na dovču, takže kolona byla směrem na Split. Mám fotku z kolony před Svetim Rokem focenou 15. července 2007, 7:00:02.
To jsem si myslel, že jsem tam byl o dost později. eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (19. 01. 2008 18:40).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2008 19:46
Já jsem jel domu v neděli dvakrát a pokaždé celkem v pohodě. Sice to před tunelama stálo, ale tak maximálně čtvrt hodiny. V porovnání se sobotou je to sranda.
Hroší to bylo až před Záhřebem. Návrat lidí z víkendu do města byl znát. Ale taky to bylo tak do půl hodiny.
Loni 24.8.2008 jsem projížděl Sveti rok okolo 7 ráno zcela bez problémů,zpátky jsem odjížděl 2.září ráno z Gradacu a chytil jsem kolonu vracející se z prázdnin ,takže na HR/SLO hranicím jsem stál,nebo přesněji popojížděl cca 2 hod.No prostě hrůza.Takže uvidíme letos jak to dopadne,tedy jestli vše klapne a pojedeme.drinking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 01. 2008 08:14
Vloni jsme byli na dovči začátkem prázdnin a z pracovních důvodů jsme se vraceli v sobotu, takže jsme měli dost strach z kolon. Před Svetim Rokem jsme popojizdeli cca 40 min, kolona asi 7 km, následně ale Mala Kapela již v plynule. Takže jsme si již říkali, že to tak nejhorší ještě nebylo (byli jsme tam nějak odpoledne).
Ale celkem problém byl na konci dálnice u Zagrebu (Lučko?), kde před mýtnýma bránama byla fakt dlouhá kolona a popojížděli jsme určitě hodinu, naštěstí to už bylo za tmy, takže slunce nepálilo, ale bylo to celkem nemilé překvapení. Na kolonu upozorňovaly informační tabule, ale stejně velice nebylo kam sjet, resp. neznáme to tam, tak jsme to vytrpěli v koloně.
Naštěstí děcka to zvládly v pohodě, povečeřely místo na odpočívadle v autě ;-).
JIRKA Z R
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 01. 2008 12:24
...TAKŽE V CHORVATSKYCH TUNELECH BYCHOM SE NEMELI BAT...VČERA V BRUSELU PREVZALI CHORVATŠTI PREDSTAVITELE OCENENI ZA NEJBEZPEČNEJŠI TUNEL V EVROPE NA ROK 2007 (MEZI EU+HR)...1,5 KM DLOUHY TUNEL "BRINJE" NA DALNICI ZG-ST-DU BYL HODNECEN SPOLEČNE S 51 TUNELY...PODLE "FIA"...(EVR. ZDRUŽENI AUTOKLUBU)..
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 01. 2008 18:17
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...TAKŽE V CHORVATSKYCH TUNELECH BYCHOM SE NEMELI
> BAT...VČERA V BRUSELU PREVZALI CHORVATŠTI
> PREDSTAVITELE OCENENI ZA NEJBEZPEČNEJŠI TUNEL V
> EVROPE NA ROK 2007 (MEZI EU+HR)...1,5 KM DLOUHY
> TUNEL "BRINJE" NA DALNICI ZG-ST-DU BYL HODNECEN
> SPOLEČNE S 51 TUNELY...PODLE "FIA"...(EVR.
> ZDRUŽENI AUTOKLUBU)..

To je ten, který je tak bezpečný, že se v něm dá otáčet i s lodí na přívěsu? spinning smiley sticking its tongue out Jak je možno vidět na You tube (pozor, ne na You bituyawning smiley)
a právě proto, ať žije stará cesta. Plynulá, kvalitní silnice, bez velkých omezení rychlosti. pěkné okolí, zastávka na plitvičkách.... a ušetřený litr za dálniční poplatek se taky hodí. a po dálnici jen, když to nejde jinak. vždyť je to hrozný, jedete sice 130,140, ale pak se platí mýtné a tam půl hodiny stojíte v koloně...
to byla reakce na příspěvek od KASPI
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 01. 2008 12:57
Po dálnici jsem jel již 2x a ještě nikdy jsem v žádné koloně nestál smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 01. 2008 16:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 15:53).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 01. 2008 21:31
Dobrý večer přátele, ačkoliv neřídím, ale jen naviguji, připojím se. Nemohu posoudit situaci v sezóně, ale my jezdíme zásadně v září a to je dálnice prázdná. V roce 2006 jsme se na cestě tam rozhodli navštívit vodopády a vesnici Rástoke a přespat tam, tudíž jsme část cesty museli po staré. Pár týdnů před námi tam švagr zaplatil 600 Kn za rychlost a to jel za 4 chorvatskými auty stejnou rychlostí jako oni a samozřejmě zastavili jeho. Takže poučeni touto zkušeností jsme dodržovali rychlost a neustále za námi jeli přilepení troubící domorodci a vrchol všeho byl místní autobus, který jel na nás doslova natlačený, takže kdybychom byli nuceni prudce zabrzdit, tak jsme na místě mrtví. Manžel měl té cesty plné kecky a nájezdem Gornja Ploča jsme se rádi vrátili na prázdnou dálnici. Krátce předtím jsme viděli dokument o KLDR, kde mají dálnici s 3 pruhy v obou směrech, ale za týden po ní přejede jen několik aut, a tak nějak podobně jsme si připadali. Samozřejmě to je úplně jiná situace, než v sezóně, ale mimo ni pro nás jedině dálnice. Na hranici HU-HR na ni najedeme a fičíme až do naší milované Dalmácie.
Ahoj, pravidelně jezdíme do HR vždy va všední den a ve všední den se také vracíme. Máme vždy zajištěné ubytování v soukromí a pokud si ho zajistíte včas, je možné např. od čtvrtka do středy. Ve všední dny jsou dálnice i tunely prázdné. Zásadně teď využívám dálnici, cestata se zkvalitnila a zrychlila a ta tisícovka za mítné v poměru k celé dovolené je minimum. Podle informací od místních v HR by měla být letos dálnice otevřena až do Ploče. Jelikož jezdíme do Gradacu (poslední obec Makarské riviery cca 7 km od Ploče) tak se nám cesta zase zkrátí minimálně o hodinu a půl.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
27. 01. 2008 18:57
Dálnice sice bude, ale propojení s pobřežím nebude ještě dodělané.
A já stejně asi i když prorazí tunel nad Makarskou, budu jezdit postaru mezi kopcema nad Brelou. yawning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
06. 02. 2008 22:36
tak mám pro vás příznivou zprávu, druhé tubusy budou otevřeny. Sice to bude až 06/2009, ale aspoň nějaká konkrétní informace z tisku.
6.2.08 Druhé tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok do sezóny 2009 ? Slib ministra dopravy Kalmety: do poloviny roku 2009 budou zprovozněny v obou obávaných tunelech druhé tubusy. Tuto informaci přinesl dnes Večernji list [www.vecernji.hr] . Novináři se byli na místě přesvědčit a skutečně vládne u tunelů čilý pracovní ruch (24 hod). Snad se už turisté konečně dočkají hladkého průjezdu po chorvatských dálnicích. 4-5 hodinové čekání v koloně ve velkých vedrech jsou strašné. Necháme se tedy překvapit. Posledním úzkým hrdlem zůstane mýtnice Lučko u Zagrebu, dokud se nenajde jiný způsob, jak platit za chorvatské dálnice. Podle dalšího článku se neoficiálně uvažuje, že oba tubusy budou v provozu vždy jen přes léto. Jejich provoz je velmi drahý a spotřebují měsíčně tolik elektřiny jako malá obec. Přes tunel projelo v prosinci jen 5 tisíc aut. Na takový provoz prý postačí otevřený jeden tubus.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
07. 02. 2008 11:23
Ahoj všichni.Dálnici jsem využil v r.2005 úplně celou od Goričanu až po Dugopolje a dospěl jsem k názoru, že k cestě do Brely nám úplně postačí úsek po tunel Sv. Rok.V r.2006 jsem tedy asi kolem půlnoci dojel k odpočívadlu a benzině ZIR a tam jsme si dali 4hod. spánek a pak jsem teda odbočil na Gračac směr Knin po staré , kde je už i ta stará cesta v úplně perfektním stavu a v 7ráno už jsme snídali v Zadvarje u vodopádů Mala a Velka Gubavica no v 8:30 už jsem se koupal na pláži v Baško Polje a za peníze ušetřené dálnice jsem si vychutnával snídaňové pivečko smileys with beer.
Takže můj názor na Dálnici je jednoznačně ano, ale s rozumem .Až bude hotová dálnice dál směr Dubrovník, tak ji určitě využiji bezezbytku, protože už jsem si taky něco zažil v kolonách na makarské sad smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
07. 02. 2008 11:59
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Podle dalšího článku se neoficiálně uvažuje, že
> oba tubusy budou v provozu vždy jen přes léto.
> Jejich provoz je velmi drahý a spotřebují měsíčně
> tolik elektřiny jako malá obec. Přes tunel projelo
> v prosinci jen 5 tisíc aut. Na takový provoz prý
> postačí otevřený jeden tubus.
Konečně někdo dostal rozum! Zajímavé, že tento nápad, tedy mít v provozu oba tubusy jen přes sezonu, se zatím nikde neprezentoval.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 18:55
Nemáte někdo nové info o dálnici mezi Šestanovacem a Ploče? Stihnou ji otevřít do začátku sezony?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.