Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 07. 2007 22:52
to milena : jsou také bez obsluhy , tedy samoobsluha. Nad mýtnicemi svítí nápisy podle toho se můžete orientovat. Jsou ale jen na větších mýtnicích a hlavně nových.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 07. 2007 23:05
Nový most na Pelješac projektovala Stavební fakulta ze Zagrebu. Začne se stvět na podzim a stavba by měla trvat 4 roky. [www.vecernji.hr] .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
09. 07. 2007 17:16
a na těch mýtnicích bez obsluhy svítí co za symbol???
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 07. 2007 10:42
, ale tento symbol jsem viděl jen dálnici A2 Macejl-Zagreb
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 07. 2007 11:50
Prosím moc o radu:O kolik km je prodloužena původní dálnice, která loni končila ve Splitu /Dugopolje/ a jestli je pokračování do Šestanovce řáně značeno.Jak nejlépe po sjezdu dálnice se dostat do Orebice na Pelješac a druhý dotaz je kdy nejlépe jet zpět-rozhoduji se mezi pátkem 24.8. a sobotou 25.8. aby nebyly kolony.Prosím poraďte v kolik nejlépe vyjet z Orebice zpět do Čech, abychom se vyhnuly zácpám u tunelů a na hranicích. Díky moc
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 07. 2007 12:30
Dálnice je dobře značena až do Šestanovac,my jsme sjížděli rovnou do Brely a celý úsek stojí 171 kun. Zpět jsme se vraceli v neděli 8.7. a projeli jsme v pohodě bez kolon a front. Přeji Vám štastnou cestu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 07. 2007 13:40
Petr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.azm.hr] , ale tento
> symbol jsem viděl jen dálnici A2 Macejl-Zagreb


Je to platba běžnou bankovní kartou (Visa, Maestro...). Podle rady někde tady na fóru jsem tam zajel, do jedné díry dal lístek z dálnice, do druhé platební kartu a navíc stiskl tlačítko pro vytištění lístku. Nedat tam kartu obráceně grinning smiley , bylo to rychlejší než s živým člověkem. Takhle jsem tam kartu musel dát podruhé. Takže pohoda... Vřele doporučuji neb jsem tak ušetřil 5-10 min. u ostatních budek, kde se platilo hotově a stála auta.

PS: Jen rodina na mě koukala jak na blázna, když jsem vybočil z fronty a vydal se k prázdné bráně se slovy "to musí být to na bankovní kartu, jedu to zkusit". K tomu klasické reakce, jak už se těší až budu couvat někam na konec fronty. Tady to ale klaplo hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (30. 07. 2007 13:01).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 07. 2007 14:19
->Petr_K: Pro cestu zpět je jasné využití "karetní" mýtnice na A2 v Macelji, o tom již tu zprávy byly. Jak to ale vypadá na nové mýtnici v Šestanovaci, tam tato mýtnice není? To by znamenalo stát případnou frontu spolu s valutáři :-) Díky za upřesnění!
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
13. 07. 2007 22:38
To pavla999:
Vratil som sa 8.7. v nedelu rano z Dubrovnika, mam cerstve info.

Dialnica Zagreb - Split bola predlzena o 37km do Sestanovacu - je to nadherne dielo chorvatskych stavbarov, fantazia!
Na vyjazde je to este nedokoncene, je tam kruhovy objazd, ale zabludit sa neda, vsade su dobre citatelne znacky /Makarska, Dubrovnik/. Mensie cakanie bolo pri odboceni vlavo na spojnicu dialnice a pobrezia - rekonstruovanu cestu zo Sestanovacu na Brelu. Vsetku nervozitu pred cielom zahladi tato nova cesta az na Makarsku rivieru, sice 1-prudova, ale vybornej kvality.

Pavla- neurob tu chybu ako ja /ked chces ist na smer Ploce- Peljesac/, myslel som, ze cez Makarsku rivieru to bude v sobotu 30.6. preplnene a tak som si to namieril cez vnutrozemie cestou č.62 na Zagvozd- Vrgorac- Ploce. Ale cesta je najme na zaciatku tak uzka, nekvalitna, s mnozstvom serpentin a neprehladnych zakrut na sirku 1 auta, ze "NIKDY VIAC!".

Takze z dialnice treba ist k pobreziu na Makarsku rivieru az do Ploce, tam su dve varianty- obchadzka cca 120km cez Bosnu alebo trajektom z Ploce- Trpanj. Casovo to moze vyjst podobne, cesta cez Peljesac uz moze byt pre vodicov dost namahava, mnozstvo zakrut a serpentin, kym trajekt je neisty, ma malu kapacitu, chodi kazde cca 2-3hodiny, treba prist vcas,najme v sezone!
/cest. poriadky su tu na webe/.

Ja som sa vracal z Dubrovnika v sobotu rano 7.7.2007- cesta bola doobeda v pohode, na Makarskej sme sa okupali a vecer 18.30 sme vyrazili na cestu domov. Z radia HRT2 sme pocuvali dopr. servis, o 18.30 bola zacpa u tunelu Sv.Rok 4km, o 19.30 2km, o 20.30 volny prejazd, podobne aj Mala Kapela / cesta Makarska - Sv.Rok trva cca 2h. po dialnici/.
Pravda, 7.7. bol len zaciatok sezony, situacia sa bude zhorsovat /v Nemecku vo velkych spolk. statoch zacinaju zajtra prazdniny!/.

Cerstvy pohlad na web hak.hr: teraz - piatok o 22.00 tunely bez cakania, Lucko tiez.
O 20.00 bola situacia ina - Mala Kapela obojstranne kolony cca3km, Lucko cakanie 15min.

Cesta domov naspet z Orebicu v piatok rano je ta najistejsia varianta,ja som pred 3 rokmi cestoval v sobotu z Korculy domov do Bratislavy v burkach 24 hodin!! Velmi nas zdrzali 3 havarie na serpentinach Peljesacu , cesty su po zaciatku dazda VELMI KLZKE - horsie nez poladovica!!! Dalsie zdrzanie v zacpach na Makarskej, husty dazd pocas celej cesty cez Plitvice a v Madarsku urobil svoje.
Takze, stastnu ruku pri vybere trasy a zdravy rozum, menej emocii. Vydarenu dovcu!
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 07. 2007 23:09
petr164 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ->Petr_K: Pro cestu zpět je jasné využití
> "karetní" mýtnice na A2 v Macelji, o tom již tu
> zprávy byly. Jak to ale vypadá na nové mýtnici v
> Šestanovaci, tam tato mýtnice není? To by
> znamenalo stát případnou frontu spolu s valutáři
> :-) Díky za upřesnění!

mám pocit, že extra budky pro kartáře od Lučka na jih nejsou, tedy jsem si jich nevšiml. Všude je to mix, krom elektronů s EMC.
Až do Šestanovce jsem nedojel neb jsme se cachtali u Biogradu, takže zkušenost z jihu mi chybí.
je to pro ty, co mají "palubní jednotku" - něco jako u nás kamiony - předplacené mýto
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 07. 2007 00:09
Dneska byl zase supr den na dálnicích, sledoval jsem tady v HR dvoje TV noviny. Rozdávala se zdarma voda, 1,5 hodiny bez pohybu ve stinu 40 C. Odpoledne opět museli pustit tunely jen směr dolů a zpět se jezdilo po objížďkách. Z vedra a únavy bylo pár dopravních nehod, ale bez vážnějších úrazů. Co mě překvapilo, tak poprvé hlásili frontu na mýtnici Sveta Helena od Maďarska 2km. Od tunelu Mala Kapela byla ohraničena rychlost na 60Km/h až do tunelu Sveti rok, aby tak auta nemohla rychle dojiždět a zvětšovat 12 km kolonu před Svetim Rokem. Čas potřebný pro projetí dálnice se blížil k 8 hodinám. Ukazovali i starou cestu pusto a prázdno žádné kolony. Projel jsem minulou neděli nový úsek Dugopolje - Šestanovac opravdu pěkné. Těšil jsem se na nový most přes řeku Cetinu, bohužel není vidět (tedy směr moře). Chlapík na mýtnici mi říkal, že je to vidět jen ve směru Split tedy od Makarské zpět. Kdosi psal, že je špatně značen výjezd na hlavní k moři. Trefilo by tam i malé dítě všude obrovské cedule, silnice od Šestanovace nový koberec a rozšířená , projeli jsme to za 18 minut až na magistrálu k moři.
Cesta tam ( Ostrava - Promajna ) v noci z 5.-6.7. bez problémů v klidu za 13 hodin. Nový sjezd z dálnice k moři u Šestanovac značen zřetelně, jinudy snad ani nejde jet. Spojovací cesta k pobřežní magistrále má nový koberec a místy je rozšířená. Cesta zpět 11.7. přes den trvala i přes 45 minut stání kvůli havárce na dálnici kousek za Olomoucí dvanáct a půl hodiny. V Rakousku se asi na třech místech opravuje dálnice, takže je tam zúžení, ale na dva pruhy v obou směrech, akorát v jednom místě ještě před Grazem bacha, páč jsem jel v pravém pruhu a najednou jsem sjížděl už na exit. Naštěstí se dalo hned na kruháči otočit a vyjet zase na dálnici směr Graz, takže nás to stálo nějakých pět minut času navíc. Dálniční poplatky platím už nějaký ten rok zásadně kartou. Na automatickém odbavení nejsou kolony a dále nemusím přepočítavat vrácené peníze. Bennzín 95 stál od 8 do 8,19 Kun. Ve Slovinsku na OMV 1,05 Eur. Jinak na dálnicích nebylo policajty vidět, kromě tradičních míst v Zagrebu, ale při popojíždění po Chorvatsku byli dost často s pistolovým radarem u oka v kdejaké dědině po cestě a hlavně bacha na ně na spojovačce od dálnice k moři, když tuším že je to Gorna Brela, je tam úzká cesta přes centrum z kopce a rychlost omezena na 30 km a tam snad stojí každý den.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 07. 2007 08:00
Už několikátou sobotu ráno pozoruju, že za mýtnicí Lučko na vjezdu (po odebrání papírku) je chvílema zácpa až k druhé kameře (cca 2 km) a dále. To tam nikdy nebývalo, jako by dálnice nestačila pobrat auta, co na ni vjedou. Nebo je tam nějaká uzavírka nebo omezení? Nevíte někdo?
Je to vidět na dvou pravých horních obrázcích tady - [www.chorvatske.wz.cz]

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 07. 2007 12:23
Cesta tam i zpět byla perfektní, fakt jsem si to užíval. Tam jsem vyjel ve čtvrtek večer (19.7.) a po rozednění jsem byl namístě (Podgora-Čaklje). Cesta trvala 14h. Nikde žádná zácpa a zdržení. K obávanému tunelu Mala Kapela jsem přisvištěl stočtyřicítkou na dálková světla až k omezení rychlosti a zúžení, protože dálnice byla úplně prázdná. Od Zadaru dolu už jsem auto viděl skoro vyjímečně. Dálnice byla jenom moje. Je to prostě nádhera, valit si to po nové krásné dálnici na dálková světla.
Zpět jsem vyrazil v pátek ráno (27.7.) a až na Maribor, kde jsem byl odpoledne (páteční odpoledne) to bylo opět bez zdržení.
Prostě se opět potvrdilo, že když se do HR vyrazí jindy než v pátek odpoledne, tak je cesta naprosto v pohodě.

Felda i přes značné přetížení šlapala perfektně. Žádný technický problém, kapotu jsem pro kontrolu otevřel až cestou domu. 1.6ka se opět osvědčila. Feldu tlačí i do pořádných stoupání na Chorvatské a Rakouské dálnici požadovanou rychlostí a to zdaleka ne na plný plyn. Jela tam už poosmé a já předpokládám, že už naposledy. Rád už bych to vyměnil za něco většího. Ale člověk nikdy neví, klidně tam s ní vyrazím znovu.
ATNARFUS co cesta do Caklje ja idem dnes vecer da sa po tej novej zist z magistraly do Caklje??
Franta PM
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 10:24
Co se děje??? Je pondělí dopoledne, koukám na webkamery na www.chorvatske.wz.cz, na přechodu Macelj prší a dost hustý provoz v obou směrech, mýtnice Lučku na příjezdu od moře kolony, u tunelu Sv.Rok to ve směru k moři totál stojí. Řekl bych, že není pondělí, ale sobota.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 10:42
Pěkně hustý, vypadá to že "pondělí" se začne počítat mezi kritické dny.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 11:19
Do prcic, jedu za 13 dnu z nedele na pondeli, a celou dobu se smeju jak jsem v pohode. eye popping smiley
Tak to teda tak nejak mam pocit v pohode prestavam byt smoking smiley

--
TomKa
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 11:25
taky dostavam strach yawning smiley) jedu z utery na stredu yawning smiley)
Franta PM
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 12:20
Klídek přátelé. Teď už to vypadá, že už to zase jede. Snad jen na Lučku na mýtnici směrem domů je to zasekaný.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 13:07
Lučko u druhý kamery se mi zdá, že se to jen sjíždí. O weeku to stálo i tam pěkně na husto. Asi zapršelo a jih Německa se vrací domů smiling smiley
Sv. Rok vypadá taky moc pěkně a bohužel z obou stran moody smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 14:16
Dotaz pro ty, kteří to už mají (bohužel) za sebou. Než opustím konec dálnice, kde je dobré natankovat. Loni byla poslední pumpa na odpočívadle Kozjak před Dugopolji a letos na novém useku dálnice je nová pumpa před Šestanovací na odpočívadle Mosov. Je prosím ta pumpa už funkční, nebo na to nespoléhat a tankovat raději na Kozjaku. Dík
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 14:35
To pafel

podívej se sem: [www.hac.hr] jsou tam popisy odpočívadel i benzinek (a jiné drobnosti). A tady je to interaktivně: [www.hac.hr] - kdyby tak byla zpracována i naše dálnice....
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
30. 07. 2007 20:24
pafel:
Buď v klidu, ta pumpa Mosor je funkční v obou směrech.hot smileyhot smileyhot smiley Taky jsem to nevěděl a tankoval jsem na Kozjaku. Ale vono je to vlastně jedno. Nejsou daleko od sebe.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 07. 2007 06:38
To pafel:

Já bych tankoval u OMV - Nadin, zaručená kvalita paliva, je to posledni OMV na dálnici, kousek za sjezdem Zadar2. poslední je před Splitem, ale to by jsi musel sjet z dálnice. Před rokem jsem tankoval u "Tifonu"-PUO Jasenice a autu nafta moc nechutnalamoody smiley. Takže v HR jedině u OMV.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil hornet8 (31. 07. 2007 06:48).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 07. 2007 07:20
To Jakon, Hulča, hornet8,
všem dík za odpovědi. Protože mám namlsané auto a u nás papá naftu jen na šelce tak natankuju asi u OMV na Nadinu. Kozjak, popř. Mosov si nechám jako zálohu kdyby měli u Nadinu zavřeno. (došla nafta, výbuch pumpy, přepadení .....)thumbs up smiley
mohl by mi někdo prosim napsat celkovou sumu za použití dálnice Zagreb - Split - Sestanovac? Slyšela jsem, že je běžná praxe i na benzinkach, že obsluha řekne, že karty sice berou, ale nefunguje jim to? Máte někdo zkušenost?oúpravdu se mi sebou nechce tahat balík peněz
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 07. 2007 11:28
Hana_N napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mohl by mi někdo prosim napsat celkovou sumu za
> použití dálnice Zagreb - Split - Sestanovac?
> Slyšela jsem, že je běžná praxe i na benzinkach,
> že obsluha řekne, že karty sice berou, ale
> nefunguje jim to? Máte někdo zkušenost?oúpravdu se
> mi sebou nechce tahat balík peněz

171 HRK, dálnici platím hotově v HRK a naftu v EUR.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vana111 (31. 07. 2007 11:33).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 07. 2007 12:03
To Hana_N:
Jezdím do Chorvatska již řadu let a zatím jsem se u benzinek nikde nesetkal s tím, že bych nemohl platit kartou. Nevím tedy jak dalece je to běžná praxe.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.