Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 05. 2008 20:00
Tak to frčí na dálnici mezi Karlovacem a Zagrebem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil palko (03. 05. 2008 20:18).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 05. 2008 22:23
Je tady prosím někdo kdo mi řekne na kolik Kč mně přibližně letos vyjde dálnice Letenye směr Dubrovnik a jak daleko se po dálnici dá jet (po Split)? Děkuji
Neta76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je tady prosím někdo kdo mi řekne na kolik Kč mně
> přibližně letos vyjde dálnice Letenye směr
> Dubrovnik a jak daleko se po dálnici dá jet (po
> Split)? Děkuji

Vše najdeš tady a dle aktualního kursu si to propočítáš na kč.grinning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 05. 2008 22:46
Poplatek za úsek Goričan-Zagreb je 36 Kn a úsek Zagreb - Dugopolje ( sjezd do Splitu) 157 Kn , dohromady 193 Kn x 3,6 Kč = 695 Kč.Pokud jedete dál na Dubrovnik, pak se dá jet až do Šestanovace a sjet dolu na Brelu. Pak je poplatek za úsek Zagreb -Šestanovac 171 Kn.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 05. 2008 23:12
Děkuji vyčerpávající odpověď. Je tady hodně informací, ale nevěděl jsem jestli jsou aktuální. Za dva týdny jedu do Černé Hory a chci jet rychlejší trasu než jezdím vždycky přez BiH. Zjistil jsem, že ve dnech 23. až 25. května se v Budvě jede GP Montenegra, doufám že nebude velký mumraj a dopravní zácpy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Neta76 (04. 05. 2008 08:20).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 05. 2008 12:09
->Neta76 Pokud se Tvůj speedboat jemenuje Lamborghini, tak je cesta přes Chorvatské dálnice dobrý nápad smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 05. 2008 13:56
Neta76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děkuji vyčerpávající odpověď. Je tady hodně
> informací, ale nevěděl jsem jestli jsou aktuální.
> Za dva týdny jedu do Černé Hory a chci jet
> rychlejší trasu než jezdím vždycky přez BiH.
> Zjistil jsem, že ve dnech 23. až 25. května se v
> Budvě jede GP Montenegra, doufám že nebude velký
> mumraj a dopravní zácpy.

Jel jsem tak v loni a cesta v pohodě jen si to nějak naplánuj aby jsi najel na Makarskou a dále na Dubrovník v noci.Je to sice náročnější,ale zase jede málo aut a cesta je plynulá.A s tím GP no nevím,ale když přijedeš k trajektu přes Boku brzy ráno tak by neměly být fronty.Jo a trajekt jezdí celou noc a vloni stál 4 euráče za auto(osoby se neplatili).Tak doufám,že dorazíš v pohodě my pojedeme stejnou trasu,ale až koncem června.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
10. 05. 2008 23:04
...Chorvatsko...země tunelů...smiling smiley


Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2008 21:26
Můžu ještě poprosit. Šestanovac směr Dubrovnik bude výhodnější jet po E65, než po 62? Děkuji.
V sobotu 24.5. po 14:00h musím být v Bečiči.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 05. 2008 22:37
Neto76,hoď oko na vlákno - Kdo se chystá na Pelješac,tam o tom něco je taky jsem to luštil,ale nevím co bude lepší.
Jedu do Č.H. a přemýšlím co je výhodnější,ale jelikož chci jet tento úsek v noci asi to vemu po magistrále.
D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
19. 05. 2008 15:17
Na webu Ploče je informace o opravě mostu Rogotin na trase magistrály Ploče - Opuzen a objížďce po D62 přes Metkovič (do 30. května). Nemáte někdo informaci, jestli se opravila vozovka po D62 směrem na Metkovič? Pokud ano (nedovedu si představit stav z roku 2005, kdy jsem tam jel), vyplatilo by se asi jet po D62 z Šestanovace místo po magistrále...
Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
20. 05. 2008 16:18
Čím dál víc si pohrávám s myšlenkou, že sjedu z dálnice na Gračac a zbytek dojedu po staré. Stýská se mi po panoramatech před Kninem, ale hlavně po odbočce v Cista Provo, kde krajina poprvé mění ráz a je cítit přímořím. Mám ale strach, že to bude rozčarování po rozmazlení dálnicí. Absolvoval tuto trasu někdo poté co dříve jezdil po dálnici? Je to opravdu "šokéro" nebo je to pohoda? Já si to prostě nějak nedokážu tipnout...
Aldo jsem na stejné notě jako Ty já to taky každoročně nějak vychutnávám.Má to něco do sebe,ty kopečky kolem Kninu,nahoře podle tratě
je-li dobrá konstalace lze potkat Pendolino,mohu říci ,že po otevření dálnice tam je provoz malý a kamion téměř vzácnost.Problém tam jsou snížené rychlosti a ve vesnicích někdy měří.Ale krajina má svůj půvab.Já to každoročně různě kombinuju a co se týče časově proti dálnici,to zas tak drastícké není.V neposlední řadě u dálnice nejsou ty malebné hospůdky,babky se sýry a rakijí.Já na rozdíl od Tebe jedu kotárama na Drniš a protože to je liduprázdný kraj dá se to tam po těch silničkách slušně strkat.
sta
Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
20. 05. 2008 17:53
Moje řeč hoši,malebnost krajiny přes Plitvice,Knin,Cista Provo nikdy nenahradí hromady kamení a tuny betonu okolo nové dálnice.A co se týče ryhlosti tak po pár hodinách kdy člověk jede stopade dálnicí si připadá jako by nejel.Kdežto kilo po staré nebo víc je pohoda.Jezdím to i dálnicí ale ke staré silnici se budu vždycky vracet.A troufám si to v sezoně zajet rychleji po staré silnici než dálnicí.
avatar Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
20. 05. 2008 19:27
...Aldo...Vašku...sta......upřímně řečeno...kdybych nejel s malým děckem, kvůli kterému nechci cestu natahovat ...jedeme Goričan a dále prakticky jen dálnice ...a mimo sezonu...takže rychle...( ...přitom nejedu v průměru 130... ale míň...)...tak bych si bez ohledu na zážitek z jedné z nejkrásnějších dálnic v Evropě...zkusil opět " starou cestu...nejen z nostalgie..ale je tam mnoho krásných míst zcela bezprostředně...bez dálničního efektu....zvaného ....fíííííííúúúúúúú.....smiling smiley
avatar Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
20. 05. 2008 20:08
Ahojte. Minulý rok nám dcera z domova průběžně hlásila průjezdnost dálnice a zvláště před tunely / čevenec - sobota/.
Vzhledem k dost špatné situaci jsme tedy odbočili z dálnice, a jeli dál po staré cestě, jak říká Bessy "bez dálničního efektu....zvaného ....fíííííííúúúúúúú..." s posezeníčkem, kafíčkem atd. No paráda, užívali jsme si to. Jenže vedro a taky únava už dorazila, a tak jsme se rozhodli, že ze staré cesty zase sjedem zhruba za tunelem zpět na dálnici. No, a zde se projevil náš navigační kolaps,nájezd na dálnici se všelijak kroutil a kroutil, až jsme najeli zpět na tu dálnici, a hádejte kde ? Přesně na konci té dlouhatánské řady aut ještě před tunelem....No, co mám povídat, přežili jsme to, dnes se již tomu směji, ale tehdy.....
Ano, ano, já vím - Modeno, Klausi a...a...kdybych měla navigaci - že jo, tak se nám taková stupidnost nestane.....asi....
avatar Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
20. 05. 2008 21:23
Rero:

Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čím dál víc si pohrávám s myšlenkou, že sjedu z
> dálnice na Gračac a zbytek dojedu po staré. Stýská
> se mi po panoramatech před Kninem, ale hlavně po
> odbočce v Cista Provo, kde krajina poprvé mění ráz
> a je cítit přímořím. Mám ale strach, že to bude
> rozčarování po rozmazlení dálnicí. Absolvoval tuto
> trasu někdo poté co dříve jezdil po dálnici? Je to
> opravdu "šokéro" nebo je to pohoda? Já si to
> prostě nějak nedokážu tipnout...


Já to takhle jezdím co je dálnice a vždy v pohodě. Úsek od dálnice do Gračace (cca 15 km) ja stav vozovky trochu horší asi jako naše silnice II. třídy. Někteří sjíždějí už na Udbinu.Jezdím do Gradace. Ušetřím za dálnici a časově to velký rozdíl není. Silnice dobré, ale když se chytí kolona, tak se tam blbě předjíždí. Ale jsme na dovolené, tak nespěcháme. Odpočinek u Peručka namá chybu.
Honza
Re: D62 - objížďka na trase Ploče - Opuzen do konce května
21. 05. 2008 06:51
Díky Vašku (samozřejmě i ostatní), Tvá formulace je natolik sugestivní, že je rozhodnuto. Pokud jsem správně počítal, je to po staré dokonce o cca 40 km méně. Ta silnička před Kninem po úbočích kopců je opravdu nádherná, vždy si přesně vzpomenu na kterém odpočivadle blinkal před 10 lety syn, jak jsem se v serpentýnách do Šestanovace potkal se sáhodlouhým kamionem plným prasat atd. Taky se mi zdá, že od sjezdu z dálnice u Šestanovace je "díra" (= onen známý skalní výjezd nad Brelou) co by kamenem dohodil a já se potřebuju na ten okamžik těšit už z Čista Provo. Toťkaj, hotové, vyřízené!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (21. 05. 2008 06:53).
Vlani sme sa v sobotu poobede vrcali z Dalmacie a pocuvali sme chorvatske rado, ktore kazdu chvili hlasilo zapchy pred tunelmi a pred cestarinami a vychodmi z dialnic. Bolo vzdy mnohokilometrove. Takze aj napriek nasej chuti ist po dialnici sme nakoniec skoncili na starej ceste. Isli sme sice pomalsie a naozaj sme stretali pocetne policajne hliadky, treba davat pozor, niekedy nie je jasne, kde konci dedina....sledovat oproti iduce auta a ich svetelne signaly. Takze v sezone je asi najlepsie cestu si napalanovat na najmenej dve varianty a pocuvat radio( naozaj odporucaj, hlasia to aj po anglicky} a az vtedy sa spravne rozhodnut, ktoru variantu pouzit. A este jeden nazor, stara cesta je najkrajsia smerom k pobreziu, sledovat ako sa postupne z nam blizkej krajiny stava krajina z filmov o indianskom nacelnikovi, potom pridu hory, serpentiny, brala a konecne more, ale tesne pred tymi hroznymi kopcami uz zapinam moj cuch a snazim sa vycitit vonu mora, najskor len jemnucko, ale na vchole kopca to az udrie do nosa. No a cesta naspat domov po dovolenke je najlepsia, cim je najkratsia. Na tej uz nemam chut obzerat prirodu, chcem byt co najskor doma vo vlastnej posteli.
Abych pravdu děl,tak letos mě to nějak drží,rád bych se projel místy, kde už jsem byl.Zpáteční cestu plánuju přes BIH za Splitu nahoru na Sinj,Livno,Banja Luka až na dálnici na Zagreb a možná, že i přes H domů.Nevím,asi jsem blázen,ale i druhý účastník(ce) zájezdu s tím souhlasí,akorát má výhrady proti tomu,abych přitvrdil a zvolil zkratky po okreskách přes hory.To je teprve nádhera,balzám na nervy.Znám i cesty
že i výjezd na sv.Jure ,je proti tomu dálnice.Takže T - 87 a dál se odpočítává.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 05. 2008 11:57
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vlani sme sa v sobotu poobede vrcali z Dalmacie a
> pocuvali sme chorvatske rado, ktore kazdu chvili
> hlasilo zapchy pred tunelmi a pred cestarinami a
> vychodmi z dialnic. Bolo vzdy mnohokilometrove.
> Takze aj napriek nasej chuti ist po dialnici sme
> nakoniec skoncili na starej ceste. Isli sme sice
> pomalsie a naozaj sme stretali pocetne policajne
> hliadky, treba davat pozor, niekedy nie je jasne,
> kde konci dedina....sledovat oproti iduce auta a
> ich svetelne signaly. Takze v sezone je asi
> najlepsie cestu si napalanovat na najmenej dve
> varianty a pocuvat radio( naozaj odporucaj, hlasia
> to aj po anglicky} a az vtedy sa spravne
> rozhodnut, ktoru variantu pouzit. A este jeden
> nazor, stara cesta je najkrajsia smerom k
> pobreziu, sledovat ako sa postupne z nam blizkej
> krajiny stava krajina z filmov o indianskom
> nacelnikovi, potom pridu hory, serpentiny, brala a
> konecne more, ale tesne pred tymi hroznymi kopcami
> uz zapinam moj cuch a snazim sa vycitit vonu mora,
> najskor len jemnucko, ale na vchole kopca to az
> udrie do nosa. No a cesta naspat domov po
> dovolenke je najlepsia, cim je najkratsia. Na tej
> uz nemam chut obzerat prirodu, chcem byt co
> najskor doma vo vlastnej posteli.

Přesně tak pojedeme i my. Na cestě tam nespěcháme a kocháme se, zpět po dálnici. Jedeme mimo sezónu, tak bude pro nás dálnice opravdu rychlá. Ale ještě je to za moooooooc dlouho - tedy\ myslím ten návrat thumbs up smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 05. 2008 22:13
Nevím proč, ale z těch rad na cestu začínám mít spíš depku, než těšení se na dovču. Začínám mít pocit přípravy na hromadnou evakuaci. V mé hlavě se honí představa hordy policajtů ve všech průjezdních zemích, obrovské množství aut - z toho 10% zabavených z různých důvodů cestou Maďarskem a Slovinskem, několik českých občanů zadržených za podvod přelepení známky,další část občanů ošetřených zdravotnickými zařízeními z kolapsu na ucpaných cestách, několik napadených turistů místním obyvatelstvem při průjezdu vedlejšími komunikacemi......už chápu, jakou slast působí nevědomost a neznalost....
A teď nemám na mysli ty příjemné příspěvky, nebo humorné, či věcné



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (21. 05. 2008 22:16).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 05. 2008 22:59
ahoj,rady na cestu už radšej ani nečítam,lebo som spískala kolonu 6 áut+21 ľudí,z ktorích ešte nikto(vrátane nás) nebol v HR autom.Už teraz mi chodia maily a sms typu-"aký dlhý je most na Hvar?!!:.thumbs up smileyKamarát riešil množstvo piva,ktoré môže napratať do auta.Ked som sa ho spýtala na zelenú kartu,vyvalil oči,že čo to je .Ked som mu to vysvetlila,po polhodine hľadania vylovil nepodpísaný zelený zdrap.Takže sa teším,na pár posledných dní pred dovčou,ked šťastne dorazíme,tak tú odloženú Finlandiu asi dorazím ja!smileys with beerP.s.inak sú úplne v pohode.yawning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 05. 2008 23:44
----



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ragulin (03. 03. 2012 10:39).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 05. 2008 13:02
to Ragulin.Dík za povzbudenie,určite to zvládneme!ááááá potom to začne!!!hot smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
01. 06. 2008 23:41
Pokračování dálnice z Šestanovace do Ploče nabírá roční zpoždění. Bohužel chorvatský internet má velmi málo zpráv o pokračování výstavby. Tedy dál jak do Šestanovace se v letošní sezóně jezdit nebude. I kdyby byl úsek otevřen až do Ploče nejsou hotovy tunely Sveti Ilija nad letoviskem Baška Voda a Ravča nad Drvenikem. Tedy pro cestu do středu Dalmácie nemá žádný význam pouze na poloostrov Pelješac. Dalším problémem je změna trasy z Ravče do Čeveljuše (nad Ploče), kde dle nového územního plánu Splitsko-dalmatinské župy je zvolena nová severní trasa o 5,6 km delší než původní jižní. Takže to co bylo naprojektované a schválené bylo nepoužitelné a navíc HAC neměl ještě v únoru 2008 ani územní rozhodnutí o povolení pokračování výstavby v nové variantě. Tato trasa má mít 13 viaduktů a 4 tunely. Tedy do roku 2009 v provozu ? To asi těžko, navíc vede oblastí kde není vůbec zhola nic, žádná silnice ani žádné vesnice a velký průsmyk. Do Šestanovace prakticky kopírovala dálnice státní silnici a vše bylo dostupné. Kbyby zůstalo u původní jednodušší varianty, byla by letos v prosinci dálnice do Ploče hotová, protože 70% už má i asfalt. Aspoň podle HACu. Dále v deltě Neretvi je jedno z nejhorších podloží na Balkáně, kde je do 70 metrové hloubky nestabilní, takže se mohou očekávat další komplikace. Články ze kterých jsem čerpal viz. níže.
[www.slobodnadalmacija.com] , [www.sutra.hr] , [zagvozd1.blogspot.com] , [www.slobodnadalmacija.hr] . A fotografie : [www.serdar.hr] , [www.serdar.hr] , [www.zagvozd.net] , [rastovaczagvozd.blog.hr] , [www.imotskenovine.hr] , [dolinaneretve.bloger.hr] ,
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 06. 2008 12:45
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 23:11).
.........Midas přiznám se,že to pro mě je brnkačka na nervy,já se tam stavoval předloni a s majitelem jsem hodil řeč o starých časech ,on není zapřisáhlým nepřítelem staré Jug.a tak jsem vytáhl nějaké vzpomínky,kdy, kde a jak.No a na vrchol jsem vytáhl staré,ale opravdu staré dináry.
No to nic..............ale nemám to na fotu jako Ty. K tomu netřeba komentáře
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 06. 2008 16:57
teda teď na mě taky dýchla nostalgie, hned bych sedl do auta a jel. Nádherná fotka u toho Kninu. Já pamatuju když tam bylo živo a plné vesnice, dneska jen pusto prázdno a ohořelé domy i když bída tam byla odjakživa. Stará cesta je prostě nádhera. Nejraději jezdím přes Zagreb starou cestou oblastí Zagorje ma Maďarsko. Rozseté domečky po kopcích tam není ten systém dědina s návsí, v podstatě to nekončí. Jednou jsem jel i přes poutní místo Marija Bistrica, ovšem děsné zatáčky a pořád nahoru, dolů. Mladší dcera se tenkrát pozvracela. To jsem to schytal "blbý nápady" . Chodí tam pěšky celá procesí. Někteří i kus po kolenou.

To Midax : Neprodáva v tom Ranči taky ovčí sýr ? Nebo napůl s kravským ? Minule jsem byl bez sýra, horala co u něj beru jsem nad Zadarem nechytl, člověk si každý šutr nepamatuje a on jak na potvoru si "odskočil" uviděl jsem ho až ve zpětném zrcátku. Nikde se nedalo otočit tak jsem to vzdal.
Dálnice pro mě ani omylem (samo že jsem ji projel celou i po částečných úsecích, když nebyla ještě hotová) a těch 30 let zpět mi nikdo nevymaže a byla to nádhera. Až otevřou i druhé tubusy tunelů zase lidí po staré cestě ubude a to je škoda pro ty pěkné hospůdky okolo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.