Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 06. 2016 19:40
podle tohoto článku má být úsek dálnice Ploče-Dubrovnik dokončen údajně v roce 2018.No moc tomu nevěřím
[zpravy.aktualne.cz]
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 06. 2016 20:09
Citaci
Grizzly napsal:
...Nejlepší je míti v autě HILLA a to nejen na cestu do HR. Jardo, nevíš jestli se uvažuje o jeho sériové výrobě?...

Ano, někomu je jakákoli navigace s jakkoli aktuálními mapami přesně na to, jak píšeš (mimo citaci).
Máš pravdu i v tom, že je nejlepší mít v autě Hilla. Mám ho a bloudím jen zcela vyjímečně. Pro ty případy má s sebou Hill ještě hubu, aby se mohl na cestu zeptat.
Jednu navigaci vyrobenou někým jiným zřejmě v Hongkongu jsem ve služebáku po 30 km kecání do řízení utrhl a hodil pod sedadlo. Od té doby s sebou vozím nanejvýš glóbus třeba Podblanicka nebo Beskyd...
Ale zklamu tě: o sériové výrobě se už delší dobu neuvažuje. Poslední funkční vzorek jsem vyrobil před 29 lety, a ten je ještě bez navigace v háji (naštěstí je dobrý v jiných oborech).

Já nevím, jak to přijde, že si pamatuji, kudy jsem kdy jel, a že jsem schopný tu cestu popsat. Čísla silnic jsem se naučil v Německu, Švýcarsku a v zemích Beneluxu, tam se na číslování silnic i stálých alternativních tras dalo spolehnout kdykoli. Pamatuji si i jména míst, křižovatek a vůbec...
Zato ale neznám takové ty cesty, kterými by se hotovost hustěji koulela ke mně, než ode mne. Myslíš, že by v tom mohla být navigace užitečná?


EDIT: omlouvám se za OT a nechávám na uvážení moderátorů, jak s tím naloží.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (04. 06. 2016 20:28).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 06. 2016 07:57
HonzaST220

jak uvádí Hill, značení v Chorvatsku je dobré.

Na cestě č. 8 sledovat směr Dubrovník, pak bude Váš ukazatel na Ston a Korčulu, benzinka INA (doporučuji natankovat, pokud tak neuděláte vBiH, protože na poloostrově je benzín dražší. A za touto benzinkou je ukazatel na Orebič.

Doporučuji si vychutnat sjezd do města Orebiče. Já jej zdolávám během dovolené několikrát.smileys with beer
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 06. 2016 09:20
Upřesním: na Pelješcu je benzín dražší jen ve Stankoviči na vjezdu do Orebiče (BPO, 61. km), typicky o půl až jednu kunu na litru, než v Potomje (INA, 47. km), tam mají celostátně stanovené ceny, tedy stejné, jako na D8 v Zatonu u odbočky na Pelješac (INA, nultý km, odtud uvádím vzdálenosti k ostatním pumpám).
Pak tam byla ještě pumpa Daler v Drače (33. km - o tu se dlouho tahali, jestli ji zastřeší nebo zruší, tak nevím, jestli ještě je, každopádně loni ještě byla), ale tam se držela dlouhá, asi tříhodinová, polední siesta.

EDIT: toto se už netýká přímo dálnice A1, ale polostrova Pelješac.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (05. 06. 2016 10:57).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2016 11:12
Pumpa v Drače spíše nefunguje, než funguje. Na tu bych nespoléhal.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 06. 2016 11:44
Nevíte někdo, zda už plně otevřeli v HR tunely nebo je tam stále zúžení? confused smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 06. 2016 12:10
Jak tvrdí chorvatský autoklub, momentálně se jezdí obousměrně jen:
- na A2/AZM mezi mýtnicí Zaprešić a odpočívadlem Jakovlje (km 10 až km 18, časově nevymezeno)
- na A1 mezi výjezdy Benkovac a Pirovac (km 287.+700m) se jezdí jedním pruhem v každém směru, omezení na 60 km/h
- na A1 je uzavřen jeden tubus tunelu Brinje dnes do 18 hodin
- státní silnice D1 v úseku Krapina - Đurmanec je uzavřena. Osobní vozy mají značenou objížďku městskými uličkami, nákladní doprava musí po dálnici A2,
- atd.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 06. 2016 00:18
khanka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte někdo, zda už plně otevřeli v HR tunely nebo je tam stále zúžení? confused smiley
5.června se oběma tunely, Sveti Rok i Mala Kapela, projíždělo jedním tubusem, tedy obousměrně. Zpět pojedu tuto neděli, tak uvidím zda tam ještě to omezení bude nebo ne.

** Petr **
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 06. 2016 17:39
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 14:39).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 06. 2016 12:45
pro Midax
Děkuji smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 06. 2016 21:36
Pro ty kdo tankují v Neumu v Bosně: Benzina ve městě je v rekonstrukci, benzina INA za Neumem je otevřená Nonstop,
cena Super 95 = 1,914 KM

HR:
LUKOIL pří výjezdu z Opuzenu Super 95 = 8,29 lasiček
INA u odbočky na STON Super 95 = 8,29 lasiček

stav v úterý 21.6. v 18 hodin



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (22. 06. 2016 09:28).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 06. 2016 09:15
Zdravím.
Cena nafty Bosně v Neumu cestou do Dubrovníku 20.6.2016 byla 26,75 kč.Nebo 1,91 těch jejich fifníků???
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 07. 2016 13:05
Zdravím Vás tady na foru potřebuji radu jsem v Trpanji a zítra se budu vracet domů,chci vědět jestli při průjezdu přes BiH stačí OP ,těch co jsem se ptal mě moc jistě neodpověděli.Jistě mohu jet trajektem, ale chci to objet děkuji za radu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 07. 2016 13:18
Pro fajkrt
Ano stačí jen OP....jezdím tak několik let.
Mám to ověřeno ze zastupitelského uřadu BiH.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 07. 2016 13:50
Díky za radu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 07. 2017 10:39
Keď jazdíte na Pelješac, kde si najčastejšie dávate prestávky na dialnici od Záhrebu ?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 07. 2017 12:21
Nic nemám oblíbeného. Vlastně kdekoliv když dostanu chuť. Ale jedno vím jistě, že poslední LPG je Raščane gornje takže tam na 100%, jak jsem psal mezi tím kdekoliv. Určitě ne odmoriště Kozljak před exitem Split. To mi nějak nesedí. Docela v poho jsou odpočivadla a pumpy LUKOil.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 07. 2017 12:38
Řidič by měl zastavit tam, kde potřebuje natankovat nebo si odpočinout, ale ono se to po pár cestách tak nějak ustálí na stejná místa. Takže za mě Brinje (INA) 120km od Lučka a 500km od tankování na JET v Hollabrunn, a pak samozřejmě Krka (315km), to je povinná zastávka yawning smiley .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 07. 2017 13:51
Pýtam sa na skúsenosti, lebo som po tejto trase ešte nešiel, teda nie na juh, zatiaľ len 2x Istria.

Pýtam sa na skúsenosti, lebo je to už dosť veľká vzdialenosť a mám pred ňou rešpekt, tak každá dobrá rada je vítaná.

Cestu si plánujem cez Furkot a s pomocou mapy HAK už mám napichané aj "čúracie" prestávky smiling smiley .

To Brinje a Krku som si tam dal už sám, 2. tankovacia prestávka LPG je Mosor Jug , 1. je Lučko.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 07. 2017 12:11
Panebože,plánovat si "čúracie prestávky". Ved zastavím,kedy sa mi chce a nie,kedy to naplánujem. Ked to budeš mat do naplánovanej prestávky zopár km,to sa radšej poštíš??
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 07. 2017 21:35
poznám svojich ludí, hlavne manželku, viem ako to býva po Lučko, ale aj aj keď ideme nejakú inú dlhšiu trasu.

podľa týchto intervalov som si pripravil možný itinerár a podľa toho mi Furkot spočítal, kedy asi dorazím na miesto. na prestávku som dal 15 minút. manželka si odbehne a ja si poskáčem a ponaťahujem sa.

Spýtal som sa aj preto, lebo mnou navrhnuté miesto nemusí byť vhodné podľa iných skúsenejších.

Mám lepší pocit, keď viem do čoho leziem.

Naposledy som "blúdil" a mal trocha obavy z cesty do neznáma v dobe papierových máp. Teraz si cestu dopredu naštudujem, nechám sa viesť WAZE-om, prípadne ho len kontrolujem a som vnútorne v pohode.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 07. 2017 22:33
Curaci prestavky neplánuju. Benzin budu brat v Murecku a pak na odmoristi Vrpolje. Z mnoha duvodu mi to tak vychazi nejlip.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (08. 01. 2018 18:28).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 07. 2017 07:45
aj ten Prokljan som tam mal nejaku dobu vybratý, ale potom som ho už z neviem akého dôvodu zrušil.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 01. 2018 16:34
... nevíte, kolik stojí 1 cesta tunelem pod Sveti Ilija (Zagvozd/ Baška Voda) ... pro kategorii II. ... ?

smileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 01. 2018 16:44
Fuj tunel! Srdeční záležitost je Myší díra nad Brelou snad to bude už po 18tý áááách móře. A zpět ahóój móře a k tomu z radia "Za rok se vrátím, vrátím se zas byť sedum moří.....a slzy tečou!
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 01. 2018 16:48
Bessy od nového roku je asi zadarmo. Někdo to tady už psal.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 01. 2018 18:49
Je to tak, od 1.1.2018 je průjezd zdarma pro místní i cizince - [www.dalmacijanews.hr]
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 01. 2018 19:36
A tak to je,myslím, dobrá zpráva. Pro cestu tam, Myší díra nad Brelou, jak píše Karel z HK ,ale pro cestu zpátky tunel. Aspoň nemusíme "plakat".
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 01. 2018 09:58
... několik technických dat k plánovanému mostu na Pelješac ...

[www.jutarnji.hr]

z nabídek stavebních společností na stavbu mostu vychází nejlevněji čínské konsorcium ... China Road and Bridge Corporation společně s CCCC Highway Consultants, CCCC Second Highway Engineering a CCCC Second Harbour Engineering ... 2,08 mld HRK
... druzí, s o 0,5 mld HRK vyšší nabídkou přišla italská firma Astaldi společně s tureckou Ictas ... třetí nabídka byla od rakouského Strabagu, která nabídla most postavit za 2,62 miliardy HRK bez daně ...
... stavba má být z 85 % financována z prostředků EU ... a prý se neočekává, že by ji její realizaci ještě mohl zastavit tlak ze strany BiH a zvláště jejího představitele Bakíra Izetbegoviče ...
... malý oříšek yawning smiley je ale v tom, jestli EU povolí financovat svými prostředky ... čínskou firmu ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 01. 2018 10:06).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 01. 2018 16:13
... včera ...
[zpravy.e15.cz]

P.S. ... Evropská unie bude financovat i doprovodnou infrastrukturu: přístupové cesty, tunely, mosty a viadukty, stejně jako obchvat Stonu o délce 8 kilometrů ... dále se má modernizovat stávající komunikace D414 ... komplet vše má být hotovo do roku 2022 ...
( tady asi bude větší priorita jako u mostu na Čiovo ... pač jde i o rychlé řešení mezinárodního sporu s BiH ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 01. 2018 16:50).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.