Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 10:01
Martin R - podle mých zkušeností se dítě ve věku 1,5 roku na TV dlouho dívat nevydrží.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 10:28
Slavkov:

Jo, máš pravdu, ty tablety asi budou lepší volba, ale spíš pro trošku větší děti.

asok12:

My jsme ta dual DVD použily poprvé minulý rok, to měly dcery 3 a 5 let. Je fakt, že dítě 1,5 roku se dlouho dívat nevydrží, ale na chvíli ho to přece jen zabaví.

Když jsme jeli se starší dcerou poprvé, tak měla rok a dva dny. S mladší dcerou poprvé, když měla rok a dva měsíce (starší měla tři). Vždy jsme jeli přes den, cesta tam většinou na dvě etapy s přespáním, cesta zpět bez přespání, taky přes den. Ale přišlo mi, že když byly mladší, tak to bylo lepší. Teď se po půl hodině od začátku cesty ptají kdy už tam budem, jestli je to už kousek a to během cesty slyšíme aspoň 100 x. Když byly mladší tak i přes den dost spaly, neptaly se, takže teď je to DVD dost vysvobození. Většinou pustíme film (90 - 120 minut) a potom krátká přestávka, zase film, zase krátká přestávka, atd.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 10:44
To je pravda na cestě která trvá 12 hodin po první půl hodině začí kdy už tam budem :-) a to ještě mám děti zvracecí takže většinou v té první půl hodině je i ta nevolnost :-(
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 11:08
Tablet už mám v merku, ale ten pomůže tak na půl hodiny
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 11:15
Chce to i celkově s dětma dost jezdit. Chápu, že pokud jedou autem jednou za čas pár km a potom 1x do roka HR tak to pro ně musí být docela nářez. Taky se nám osvědčila zatmavená okna vzadu, boční i to zadní. Udělá to vzadu dost příjemné prostředí, taky je důležitá citlivě zapnutá klimatizace. Ale to platí hlavně přes den.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 12:35
Nejlepší je, když děti řídí a postarají se o dovoz až na místo.smiling smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 12:54
MotoMoto: No nevím, Kuba by asi nebyl proti, ale ještě nedosáhna na pedály. smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 06. 2014 01:39
nejak jsem zapomnel na planovaci kalendar zatizenosti silnic v sezone. Koukam ze za chvilku uz tam zadne modre policko nebude, srpen uz zadne nema sad smiley . K dispozici zde
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 06. 2014 09:59
No moje děti ? Ty se na mne vykašlou. Ještě aby mne vozili do HR. A k moři. Ten starší připravuje akci " Vratno" a to bude : Ve čtvrtek odjezd z HK směr Vratno Gor. (u Varaždina) Návštěva příbuzných - do neděle ! To jste hodní že máte i místo pro mne - povídám. Odpověď - víš, budeš muset zpátky řídit.angry smiley Vyhlášky pletějí všude.
Takže moji synové to asi berou jinak než slušně vychované děti.spinning smiley sticking its tongue out Oni se povezou a já budu taxikář !spinning smiley sticking its tongue out Složení : já , dva synové a tři synovci vše ve věku od 36 do 45 let. Oni jsou již hrozně natěšení !
Moře - ano, vědí co to je.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 06. 2014 13:15
Předloni jsem si vypsala z www.hac.hr chorvatská odpočívadla s dětským hřištěm,ale letos to tam nemůžu najít. Nevíte někdo kde hledat? Děkuji
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 06. 2014 14:13
Je to tento odkaz, psal ho na našich stránkách Jeliman

odpočivadla

najdeš všechna odmoriště (značeno modře) od Zagrebu na jih
u každe fotky je kroužková legenda, co na odpočívadle všechno je
hledej dopočívadla, kde je symbol houpačky a jestli chceš i s benzinkou, tak tam musí být i symbol pumpy

A nebo tento odkaz

odpočivadla 2

______________________
*Dříve pod nickem LOVA registrace 20.7.2006



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ondra.morava (18. 06. 2014 14:19).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 06. 2014 14:19
ondra.morava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to tento odkaz, psal ho na našich stránkách
> Jeliman
>
> [url=http://www.hac.hr/turisticka_karta/turisticka
> _karta.html]odpočivadla[/url]


Děkuji,ale mě to háže chybu. :-(
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 06. 2014 14:20
A nebo tento odkaz

odpočivadla 2

______________________
*Dříve pod nickem LOVA registrace 20.7.2006
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 07. 2014 23:18
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslíš
> tyto
> mapky
?
> Už by tedy potřebovaly poněkud zmodernizovat, ale
> tolik tam toho zase nechybí...


Neviete niekto ako by som sa dostala k tomuto odkazu od Hilla? Mne sa to nedá otvoriť.
Pamätám si, že sa mi to strašne páčilo a už sa k tomu nemožem dostať.
Vopred ďakujem.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 07. 2014 06:05
Oni to poněkud rozšířili a přesunuli do jiného adresáře: [www.hac.hr] .
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 08. 2014 12:39
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 08. 2014 20:47
... někde to jde ... [dnevnik.hr] ... myslíte, že se jim taky zvedne, jako naše D1 u Ostravy ... ? yawning smiley
smileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2015 13:17
Probudil jsem se,takže díky za každé nové ráno.Stačil pohled na došlou poštu s dotazem Vašek kdy ljetos dolaziš? a pár písniček zde na foru a už v tom zase lítám,přes dané předsevzetí,že letos pauza.Nebudu otravovat,tak jen skromný dotaz.Máte
někdo čerstvé povědomí,kde skutečně končí dálnice za Dubrovníkem.?Po dotazu mi z HR sdělili,že je už protažena do BIH a končí jižně od Medugorje.Tím si až tak jistý nejsem.Chci to letos opět pojmout cestovo-putovně,takže musím si trochu udělat
časovou rozvahu.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2015 14:53
Dálnice "za Dubrovníkem"? To pojedeš od jihu? Podle mne, jedeš li od "severu", končí dálnice daleko před Dubrovníkem. Nijak jsem to nestudoval, ale mám dojem, že byla řeč o Ploče. Jistě to tady bude upřesněno.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2015 20:31
Omlouvám se,dobře míněno,blbě napsáno.Samozřejmě se jedná o úsek PŘED Dubrovníkem a sice o dělení dolu na Ploče a na sever A1 pokračuje do BIH.Loni se tam na tom pracovalo,ale už tam byl nějaký pohyb aut.Pojedu ze Sarajeva,tudíž zvažuju
možnost se na A1 napíchnout už tam a vynechat úsek Čaplina, Ljubuški,Prolog.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2015 22:29
Loni jsem poprvé projel celou dálnici od Maďarska a končila ještě před hranici pokud se nemýlím a teď vidím na mapě, že už je v Bosně.Sjížděl jsem na Ploče, dnes by asi bylo lépe na Metkovič?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2015 23:11
Hmmm...taky se o tuto oblast zajímám - kdyby náhodousmiling smiley
Koukám na tu aktuální mapu BiH: [www.jpautoceste.ba]
A taky si myslím, že aktuální informace ohledně těchto úseků jsou a budou i tady: [bljesak.info]



Při hledání jsem "narazila" na takovou zajímavost - raději nekomentuji - přehled kvality dálničních sítí ve světě:



Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2015 08:23
Rero vynikající,díky.Tak toto jsem přesně měl na mysli,hlavně ta spodní část Počitelj,Medugorje,Bijača.Loni mě trochu mátl výjezd z Mostaru,jel jsem po klasice,přičemž jsem cosi po levé straně v dáli registroval,ale navigace v tom směru nesplupracovala a ani na mapě,byť starší,nic pozoruhodného nebylo.Takže letos cosi v plánu je,uvidíme.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2015 19:35
Rero, 81 místo je ještě nadnesené,ale vypadá to hezky v jaké společnosti se nacházíme(Ghana,Arménie...) smileys with beer
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 02. 2015 10:31
Na Metković jsem to zkoušel, ale pokud nejedeš do Mostaru nebo někam do BiH tak pro cestu směr DU je lepší jet po dálnici až do Ploče. Je to výrazně rychlejší a pohodlnější cesta.

ajaf napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsem poprvé projel celou dálnici od Maďarska
> a končila ještě před hranici pokud se nemýlím a
> teď vidím na mapě, že už je v Bosně.Sjížděl jsem
> na Ploče, dnes by asi bylo lépe na Metkovič?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 02. 2015 13:29
Určitě. Na straně BiH končí dálnice po pár stovkách metrů a následuje sjezd po původních silnicích do Čapljiny.
A Metkovič, to je špunt. Nevěřím tomu, že jsem jen pokaždé měl smůlu na frontu...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 02. 2015 14:21
Přikláním se k názoru,ža Metkovič je špunt.Loni jsem měl přesun z MNE do Splitu naplánovaný vnitřkem BIH-Trebenje,Stolac,
Čaplina,Ljubušky.Při tankování v Trebenje a bohulibé konverzaci na malé pumpě,mi dobré duše udělali nejen kafe,ale dali i
dobré rady ,kde jsou poliši a radu vyhnout se Metkoviči,což jsem v plánu měl.Jen se budu opakovat,kdo se bude potulovat v
těchto končinách,nebojte se používat tyto komunikace.Zásobáren PHM a občerstvovadel je po cestě dost,provoz malý.Je
na co koukat a při tom jet svižně.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 06. 2015 10:58
2015 ...niečo nové na diaľnici ? Posledný zjazd je stále VRGORAC alebo sa to pohlo ešte nejak smerom na Dubrovnik ?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 06. 2015 11:11
chrobak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2015 ...niečo nové na diaľnici ? Posledný zjazd je
> stále VRGORAC alebo sa to pohlo ešte nejak smerom
> na Dubrovnik ?

Vrgorac již od minulého roku není poslední sjezd. Po dálnici se dojede až za Ploče, nebo k Metkoviči na hranici s Bosnou. Tam bohužel končí.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 06. 2015 11:24
Tak sjíždí se na Ploče, to co vede do Ploče není už placená dálnice, ale je to přijemné proti tomu co tam bylo dřív. 222 KN od Zahřebu až tam.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.