Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 12. 2013 19:16
Zagreb-Ploče = 228 Kuna

[www.vecernji.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 12. 2013 14:26
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 01. 2014 21:09
Možná to jen špatně chápu, ale mám tomu rozumět tak, že se jede po dálnici až do Ploče? Na Google maps to ještě vidět není.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 01. 2014 22:48
Joo je to tak.A na Guglu to bude tak za rok.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 01. 2014 22:53
Ahojtesmiling smileyR.

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 01. 2014 23:16
Jenže to není ani v mapě hak.hr, dokonce i hac.hr je na informace poněkud skoupý: mýtné už v tabulkách uvedené je, něco málo o tom konci A10 od Prologu do Pločí (ona to totiž už A1 není, ta pokračuje do BiH jen na hranice, zatím ještě není dohodnutá varianta vedení trasy na Dubrovník).
Poblíž M. Prologu je čvor Ploče, od kterého vede polodálnice A10, která má vést právě ze Sarajeva přes Prolog a estakádu u Čeveljuši (napojení na Jadranskou magistrálu D8) do Pločí k přístavu.
Tady se o tom dá něco dohledat: je to skutečně hotové, ale kdy se to objeví, že to hotové je, i v ostatních mapách, netuším.
[www.hac.hr]
[www.hac.hr]
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 01. 2014 09:25
Rero, super video, díky moc, jen v půlce je nějaký střih u blikacích světel, to je co? Mýtnice, nebo co tam je?
Ty psané informace byli takové zavádějící protože mluvili o dálnici až k hranici s BiH, ale to nemysleli hranici před Neumem, ale do vnitrozemí.
Ale buďme rádi za tohle, ten kus mě vždy štval nejvíc.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 01. 2014 09:55
Ahojte.smiling smileyR.
Jo...super cesta. Minulý rok jsme se tam cestou zpátky z Molunatu "motali" - a tak jsem si tu dálnici na dálku fotila...
Tady je to video v pomalejší verzi - původní - než to někdo dal s tou hudbou - na kterou jsem "ulítla" - hned bych jela...



[motorways-exitlists.com]

Na mapách to ještě fakt není, ale pořád lepší verze - než kdyby to bylo na mapě - a v reálu ne. Je to nádherná dálnice v TOP prostředí... [www.openstreetmap.org]
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 01. 2014 11:21
z dálnice sjedete dole u vody za Ploče, myslím že je to obec Rogoznice.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 01. 2014 11:44
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 01. 2014 16:47
Citaci
RadekK napsal(a):
z dálnice sjedete dole u vody za Ploče, myslím že je to obec Rogoznice.

Opravím a doplním: neplacená polodálnice od čvoru Ploče do Pločí má skutečně číslo D425 (zatím) poslení tunel se jmenuje Međak a vyvede vás na mimoúrovňovou křižovatku Čeveljuša mezi Pločima a Rogotinem.

Je ale příznačné, že v openstreetmap už to nějaký dobrovolník dokreslil, zatímco ti, kdo to mají buď přímo za povinnost nebo alespoň za věc profesionální cti, t.j. Hrvatske ceste i Hrvatski autoklub, když už ten provozuje na svých stránkách interaktivní mapu, pořád asi čekají, kdo to za ně udělá. Hrvatske autoceste bych z té kritiky zatím vynechal, přece jen polodálnice čvor Ploče - Čeveljuša je bez poplatku (zatím), její dolní asi tak polovina je v detailním zvětšení v jejich mapě vidět jako bezejmenná silnice včetně smyčky napojení na Jadranskou magistrálu, ale to už v plánovačích i v GoogleMaps také nějakou dobu je, po zmenšení se zobrazuje alespoň jako plánovaný úsek nebo úsek ve stavbě.
Nevím, kdo má v popisu práce zajistit aktualizaci kterékoli mapy včetně datových souborů do navigací, ale měsíc po otevření podstatného kusu dálnice je snad dost dlouhá doba, aby příslušní správci a vydavatelé map měli čas reagovat. Zvlášť, když to mají přímo doma. Asi nejsou správně zainteresováni na dálnici, aby takto projevili hrdost nad tím, jak to stavitelům jde...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 05. 2014 11:25
na Google Earth je nově vyfocen satelitní snímek nad úsekem dálnice A1 Vrgorac-Prolog.Datum snímku 3/14/2014.Dálnice je v tomto úseku v podstatě hotová,jestli je na ní provoz nevím
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 05. 2014 13:04
poslednú časť diaľnice otvárali ešte v decembri 2013, takže je v prevádzke.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 06. 2014 21:07
Jel jsem na Pelješac 31. 5., až do Ploče po dokončené rychlostní komunikaci, prostě super. Už se těším jak budu svištět za týden domů..
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2014 07:05
Tak já bych se domů rozhodně netěšil smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2014 09:45
No jo,ale když tam pojede jěště letos 3x,tak proč by se netěšil domů.
Zdarec
thumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2014 13:46
Vy dálničáři .
Víte jak já jsem šťasten když dojedu na Šestanovac a sjedu z dálnice dolů ? A krásně po magistrále až do Gradacu. To je projížďka, na kterou se nezapomíná.spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beerhot smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2014 17:02
Hradečáku, nejlepší projíždka je po D1 přes Plitvice, kdy potkáš naprosté minimum aut i v plnou sezónu. I když musím uznat, že po dálnici se jede taky krásně, ale já po ní jel jen v září uprostřed týdne, takže jsem jel sám smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (06. 06. 2014 17:03).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2014 20:48
Kamarádi,
jednou jsem jel na Zeltweg- Je to bývalý okruh F 1. To byla cesta jak víno z Moravy. Lahůdka. Každý rok si říkám - zopakuji si to, jenže znáte to vnoučata a babička. Jedem, chceme k moři.
Ano já jsem ten otrok rodiny. Já jsem ten taxikář. spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Ale na rovinu řečeno - na loď jsem si také nikoho z rodiny nebral čili 1 : 1. Jezdil jsem sám a jel jsem si kudy jsem chtěl.
Chci jenom říci, že není jenom dálnice. Kochejte se i přírodou.
Před mnoha lety jsem v Itálii přespal s manželkou v jedné vesnici v takovém penziónku. Prostě se nám to líbilo a bylo to úžasné. Nejenom přespání ale i ta vesnička. Žádný Hilton ale dobrosrdečnost a taková krásná atmosféra.
Nikdy nespěchám k moři. Nemám proč. A to je k nezaplacení !
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
07. 06. 2014 20:53
jezdím každý rok 2x - 3x yawning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 06. 2014 12:12
Zdravím, prosím o názor kde odporúčate opustiť dialnicu ak ideme do Podaci ( cca 30 km pod Makarskou ) . Zvykneme chodiť k Omišu takže dlhšie ako Šestanovac alebo Blato nad Cetinou sme nešli, nepoznáme to nižšie kde sú výjazdy. Chystám sa dobiť ENC kredit dopredu tak aby som si vedela vyrátať trasu.
Ďakujem.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 06. 2014 12:29
Nejrychlejší je vyjet v Zagvozdu, ale za tunel do Bastu se platí zvlášť.
Takže doporučím Šestanovac. I ten výhled na Brelách pak stojí za to...
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 06. 2014 20:03
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejrychlejší je vyjet v Zagvozdu, ale za tunel do
> Bastu se platí zvlášť.
> Takže doporučím Šestanovac. I ten výhled na
> Brelách pak stojí za to...
------

Tahle cesta je už srdeční záležitost. první výjezd na brelách v r 1998 za velkého řevu cikád je v mozku natrvalo zažraná. zavřu oči a vidím i slyšímgrinning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 06. 2014 21:51
Ale hej , máte pravdu zlezieme na Šestanovaci , ideme v pondelok takže by to nemalo byť nejako kritické snáď s premávkou a ten výhľad stojí fakt za to yawning smiley) Nech už to je !!! ... yawning smiley) Aj keď ja mám zas asi najviac v pamati zjazd Blato nad Cetinou išli sme tade dva krát ...prvý a posledný !!! Uf celú cestu smrť v očiach len som sa modlila aby nám neišlo nič oproti , cesta bez zvodidiel , len useknuty asfalt a dole hlboka roklina , nebolo mi všetko jedno yawning smiley)
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 06. 2014 17:47
chrobak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale hej , máte pravdu zlezieme na Šestanovaci ,
> ideme v pondelok takže by to nemalo byť nejako
> kritické snáď s premávkou a ten výhľad stojí fakt
> za to yawning smiley) Nech už to je !!! ... yawning smiley) Aj keď ja mám
> zas asi najviac v pamati zjazd Blato nad Cetinou
> išli sme tade dva krát ...prvý a posledný !!! Uf
> celú cestu smrť v očiach len som sa modlila aby
> nám neišlo nič oproti , cesta bez zvodidiel , len
> useknuty asfalt a dole hlboka roklina , nebolo mi
> všetko jedno yawning smiley)

----
když máš vysokou životní pojistku, pak se nemáš čeho bát ani na Cetiněgrinning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 06. 2014 00:00
vytesat do kamene, ja kazdemu rikam dovolena zacina cestou, divejte se kolem sebe nemate zdani co vam vsechno utece. Za komancu se jezdilo i tri dny, nikdo nikam nespechal zadne dalnice proste nadhera.
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Před mnoha lety jsem v Itálii přespal s manželkou
> v jedné vesnici v takovém penziónku. Prostě se nám
> to líbilo a bylo to úžasné. Nejenom přespání ale i
> ta vesnička. Žádný Hilton ale dobrosrdečnost a
> taková krásná atmosféra.
> Nikdy nespěchám k moři. Nemám proč. A to je k
> nezaplacení !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (11. 06. 2014 21:20).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 06. 2014 17:17
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vytesat do kamene, ja kazdemu rikam dovolena
> zacina cestou, divejte se kolem sebe nemate zdani
> co vam vsechno utece. Za komancu se jezdilo i tri
> dny, nikdo nikam nepechal zadne dalnice proste
> nadhera.
> Hradečák napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Před mnoha lety jsem v Itálii přespal s
> manželkou
> > v jedné vesnici v takovém penziónku. Prostě se
> nám
> > to líbilo a bylo to úžasné. Nejenom přespání ale
> i
> > ta vesnička. Žádný Hilton ale dobrosrdečnost a
> > taková krásná atmosféra.
> > Nikdy nespěchám k moři. Nemám proč. A to je k
> > nezaplacení !

ÁNO, ÁNO - TO JE DOVOLENÁ!!!
----------------
Mě dovolená začíná, když sednu do auta. Od té chvíle lážo, plážo, milá Blážo.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 08:47
Se vším souhlas, ale ono se to lážo plážo změní, když sebou vezete 1,5 roku starý dítě. Takže teď jezdíme v režimech:

Režim SPINKÁ: - nejrychlejší trasou - bez zastávek

Režim NESPINKÁ ALE KOUKÁ Z OKNA: - nejrychlejší trasou - bez zastávek

Režim UŽ HO TO V TOM AUTĚ NEBAVÍ: - hledání zajímavého místa a klidně 1-2 hodinová zastávka
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 09:39
Do tohoto vlákna to asi nepatří, nicméně doporučuji LCD přehrávač, který se dá upevnit na zadní stranu opěrky předního sedadla, většinou se jedná o 2 ks, včetně sady na upevnění, propojení, atd. Ideální je, pokud auto nebo autorádio umožňuje externí vstup zvuku, dá se potom hlasitost regulovat z místa řidiče na autorádiu. Ideální pro režim UŽ HO TO V TOM AUTĚ NEBAVÍ
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 06. 2014 09:55
Nevím, jak to máš ty, ale u nás to byl problém, každý (17, 10, 6) se chce dívat na něco jiného... tudíž každý svůj tablet (v držáku či ne), dva kusy 7" vyjdou cca na stejné peníze jako to dual 7" DVD smoking smiley ... a sluchátka... Navíc to je víceúčelové (WiFi, přpadně model s GPS, DVB-T...)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.