Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 09. 2012 19:07
Valeri a RadekK:
Děkuji za informaci, předal jsem ji a už jsou na místě. Díky. J.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 09. 2012 00:33
Jirka Dl.
Radekk odpovídal Ivče, doufám že tě to nezmátlo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (16. 09. 2012 10:44).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 09. 2012 10:04
K výjezdu od konce dálnice A-1 na CP Vrgorac je to tak, jak uvádí RadekK. Jen trochu rozpracuji trasu, která se mi zamlouvá nejvíc:
asi 100 m za mýtnicí ve Vrgorcu doleva směr Vrgorac - Metković, pak je to asi 1,4 km k semaforům, na nich vpravo po D-62 směr V.Prolog - Metković - Ljubuški (BiH).
Po D-62 je to slabých 6 km do Vel.Prologu, v něm se dvaašedesátka točí vlevo směr Mali Prolog, k němu je to dalších 6 km, pořád ještě po dobré silnici. Když je na ní značka "Oštećen kolnik", tedy Poškozená vozovka, nemusíte se bát ani o nízkoprofilovky, natož o výfuk přeloženého auta (u nás se takový povrch pokládá za "ještě v toleranci" a nikdo by na takovou silnici ještě dlouho žádnou značku nedal).
Jsme tedy těsně před M.Prologem a je čas opustit směr Metković a odbočit vpravo na D-513. I na ní je pár míst s trochu horším povrchem, ale tak, že to snad ani nestojí za řeč. Po ní je to asi 8 km k další odbočce.
Projedeme vracečkami nad Kobiljačou, sjedeme do údolí a na zmíněné odbočce se dáme vlevo směr Dubrovnik (opustíme D-513).
Cesta se točí různě pod (zatím) staveništěm mostu, ale je dobrá. Od odbočky je to 1,5 km na nový nájezd na už téměř hotový úsek rychlostní silnice směrem na pobřeží (ta by časem měla spojovat A-1 s Pločima na straně jedné, vlastně u Prologů má vzniknout čvor s odbočením plánované A-10 směr Sarajevo, jestli nedojde zase k nějaké změně plánu; to tvrdí jeden šéf od župní správy Hrvatskih cest, který by o těch stavbách něco vědět měl, přinejmenším je za to placený, o dalším směru vedení A-1 na Dubrovnik však jen zdrženlivě krčil rameny).
Tato polodálnice (jsou na ní úseky s obousměrným provozem) nás několika tunely a po nějakém tom viaduktu vyvede na estakádu mezi Čeveljušou a Rogotinem, kde rozmáchlou smyčkou ústí na Jadranskou magistrálu D-8.

Značení je velmi dobré v obou směrech, snad jen ve Vrgorcu cestou zpět se směrovky snaží nás navést na A-1 až vjezdem Ravča.
Proto cestou zpět platí ve Vrgorcu semafory (jsou tam jediné na kraji města za obchoďáky). Odbočit na semaforech vlevo a za chvíli jsme na téčku, ale to už je mýtnice vidět.

Cesta, která je značená ve Vrgorcu za dálnicí na Ploče vpravo přes Umčani a Staševicu mi přišla delší (nebo jsem se na ní nudil, ale to už by muselo být), "zkratku" přes Otrić-Seoci už vyzkoušel někdo jiný a z té věčné čtyřicítky nadšený nebyl, nakonec mu to trvalo déle. Mně se "poštěstilo" jet kolem, když u Seoců hořelo a silnice byla zavřená, před zpáteční cestou mi to už bylo rozmluveno výše zmíněným místním, který si nepřeje být jmenován, takže jen tlumočím osobní zkušenost cizích).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 09. 2012 11:20
Díky Hille za podrobný a přesný popis cesty pro Ivču. Neměl jsem moc času to takto pěkně napsat. Doufal jsem, že nějaký fórák, který má na to čas to Ivče dopodrobna popíše.
PS: Jinak nám už ten konec dálnice do Ploče v urychleném tempu firma Konstruktor dostavuje, aby to bylo hotové do roku 2013. Ale myslím si, že to spíše bude do konce kalendářního a na sezonu 2013 s tím moc nepočítám.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
19. 09. 2012 17:52
Termín otevření do Ploče by měl být 7/2013.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
29. 01. 2013 23:06
Zdravím, konečně jsem měl trochu času a udělal jsem kalendář zatížení silnic podle info brožury
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 01. 2013 07:47
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 01. 2013 19:40
Ahoj davide, nějak tomu nerozumím. 14.8 máš naposledy k moři a až do 31.8 vysokou zátěž zpátky. Kdo bude jezdit zpátky, když nejede tam. Já bych ,podle počasí jel 22.8 tam a 1.9 zpátky. Tak jsem z toho jelen. Karel.confused smileyconfused smiley
eca
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2013 11:30
Ahojky. nevím zda píši do správného vlákna, ale sklaní fóriti určitě prominou pokud ne. Chtěla bych se zaptat, zda nevíte jestli je možné jet do Živogošče ne přes Makarskou, ale pokusit se Biokovo objet z druhé strany a přes Vuletici se sjet na Živogošče. Pokoušela jsem se to najít přes pánovač a vypadá, že by to šlo. Jen by se muselo sjet kousek pod Tučepi. Zkoušel jste to někdo? Poradíte? Děkuji
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2013 12:54
No, ne, že by to nešlo.
Ale dálnici můžeš opustit v Zagvozdu, pak se projedeš dost daleko po souběžné D62, nebo si zajedeš ještě kousek do Ravči a pak se po dvaašedesátce budeš vracet až na odbočku Kozica (nebo pojedeš dál směr Ravča a Kozicu mineš po D512). Tak jako tak se po této silnici dostaneš zadem až nad Podgoru a tím kolečkem si cestou zatočíš do sytosti.
Kdysi nás přes tu D512 a dolů na Podgoru honili objížďkou z Makarské, tak o této cestě vím.
Přímější cesta přes pohoří Rilić do Živogoščí nevede (ony jsou vlastně pod nejvyšším vrcholem tohoto pohoří).
Počty jsou jednoduché:
izlaz Šestanovac - Vrulje - D8 - Makarska - Žiovogošće: 49 km, cca třičtvrtě hodiny
A1 Šestanovac - A1 - izlaz Ravča - D62 - Ravča - D512 - Podgora - D8 - Živogošće: 87 km, cca půldruhé hodiny
A1 Šestanovac - A1 - izlaz Zagvozd - D62 - Vuletići - Kozica - D512 - Podgora atd...: 73 km, asi tak stejně dlouho

Záleží na tom, co chceš cestou vidět, a jak moc pospícháš, hele.
eca
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2013 13:22
Hill: díky za info. Nejde ani tak o to jak budeme pospíchat, ale mám obavu, aby přes Makarskou to nebylo ucpaný a nejelo se krokem. Jedem 4 auta + malé děcka, tak mám trochu z té cesty strach. Máme nástup klasika sobota, tak proto. Jo a termín 22.6. Jezdili jsme zatím spíše na Istrii, tak s touto trasou vůbec nevíme. Ještě jednou dík sbírám jakékoliv radysmiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2013 14:20
Jedete mimo sezonu takže v pohodě.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 02. 2013 14:22
z kolon v Makarské bych se 22.6. neobával,předloni jsme tam jeli v tuhle dobu a pohodička.A to jsem jel přes Omiš.Horší to bude 29.6. to tam pojede půlka Německa
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 02. 2013 12:36
Před pár lety jsem to jel z Ravči do Podgory. Není o co stát, rozbitá úzká silnice, už bych tudy nikdy nejel i za cenu, že bych v Makarský stál třeba i hodinu v koloně, což se Vám určitě nestane. Já bych nic nevymýšlel a jel v klidu po pobřeží. Krom toho v Makarský jsem nikdy žádnou dopravní kalamitu nezažil, takže bych se osobně nebál.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 03. 2013 11:28
Lidičky, nevíte jak to vypadá s dálnicí do Ploče? Bude to už letos?

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 03. 2013 14:22
všude "ticho po pěšině", tak tomu moc nevěřím.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 03. 2013 23:36
js13
Nebude. Z nějakýho HR článku jsem vyrozuměl, že by se měla otvírat v červnu, ale mají obavy, že to nestihnou ani do konce roku.
Ravča - Ploče
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 03. 2013 09:59
Podle včerejší zprávy na serveru dubrovacki.hr to s úsekem Vrgorac-Ploče vypadá velice špatně. Přes 200 dělníků co na stavbě pracují vyhlásilo stávku, protože firma Konstruktor jim neplatí mzdy jelikož je v konkurzu. Celá situace je velice komplikovaná a dnes již nikdo nedokáže říci, kdy tento úsek bude hotov.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 03. 2013 16:09
třeba jim to dodělá skokanska nebo euroblia za polovic

_______________________________________________________
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 04. 2013 09:28
to si nejsem jistý, protože ty už se podílely na stavbě části dálnice od Karlovače k Zadaru a od té doby je tam nějak nechtějí a řeší si to jinak. Jestli lépe či hůře nebudu posuzovat.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 04. 2013 16:04
třeba jim to dodělá skokanska nebo euroblia za polovic

Tak tyto společnosti se u nás pokoušely udělat asfaltku mezi chalupami. No nic moc. Skrze asfalt normálně prolézají kameny.
Ať jdou do hajzlu. Po 5ti letech zralé na odpis.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 04. 2013 10:48
vždycky za to může ten kdo kolaudujewinking smiley je to jen na něm jestli ten ojeb přijme

_______________________________________________________
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 04. 2013 20:25
Vždycky ale opravdu vždycky za to může stavební dozor,jak on se dohodne s investorem popřípadě kdo komu víc namastí kapsu.Protože vše co se se na stavbu použije musí být štempl.A ten štempl není zadarmo,prach obyčejnej delník za nic nemůže a běda tomu.........věřte tomu u tý euroblije pracuji pátým rokem jako dělník!!!sad smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
07. 04. 2013 19:05
dolphino: to je pěkná kravina cos napsal. V drtivé většina je za šlendrián vina dodavatelská firma.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
07. 04. 2013 19:26
To Dejff: Tak to určitě, ale vždy jí to musí někdo schválit a podepsat.
Abychom se vrátili k tématu, tak podle cedulí okolo dokončuje dálnici z Vrgorce do Ploče Swietelski.
Mike
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 04. 2013 14:38
Mike
prosím poté nás informuj jak okolo pojedeš.
Já tam jedu 30.6
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 04. 2013 15:25
To Milan Hubner:
Klidně budu, ale nevěřím, že dálnice bude do konce roku dokončena. Před přechodem Mali Prolog-Crveni Grm teprve před nedávnem začali budovat přeložku silnice a most. Od Vrgorce dále se vcelku dosti zahustil provoz (kamiony stavby, autobusy do Medžugorje). Už teď je tam gužva a co bude v sezoně si nedokáži představit. My děláme na dálnici od Ploče na Mostar. Ta by měla být hotova do konce příštího roku. Předpokládám, že se to všechno spustí naráz.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 04. 2013 21:49
Tunel Sveti Ilija: [www.chorvatsko.cz]
Hraniční kontroly: [www.chorvatsko.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (24. 04. 2013 21:52).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2013 07:39
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2013 08:59
Tak já nevím, ale mě se zdá časová úspora skoro zanedbatelná, když to porovnám se sjezdem v Šestanovaci. O kilometrové ani nemluvím. Kdyby ten tunel byl až někde za Podgorou, tak by mě to v cestě k trajektu v Drveniku časově pomohlo. Ale takhle se mi zdá, že nic moc. Nebo se mýlím?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.