Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 07. 2011 11:52
Ahoj Paľo. Jitka mi odporúčala, aby som z Drvenika šiel na Ploče a Ravču. Nevedel som ešte, že pôjdem nakoniec do Omišu. Z Ploče je to na diaľnicu vraj len 10 km, otvorené je to cca 2 týždne.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 07. 2011 12:56
Z Drveniku do Vrgorace přes Ploče je 45 km, z toho Ploče-Vrgorac 28km po klikaté cestě, takže než bude tunel, jednoznačně vychází výhodnější cesta na Šestanovac. Tam hrozí maximálně malé zdržení na semaforech v Makarské.
Navíc ušetříte 20HRK za dálnici smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 07. 2011 15:25
To Pedro66: Vďaka a sa ospravedlňujem že som neprečítal vlákno ako mi naznačil jeden fórista
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 08. 2011 19:09
Všiml jsem si, že na [mapy.idnes.cz] vpravo na stránce Mapa Chorvatska (mimochodem velmi pěkná mapa) už mají dokreslenou dálnici až do Vrgorace. Je tam vidět trochu i způsob napojení na stávající silnice. A silnice dokonce vede i přes BiH. Kam se hrabe maps.google nebo mapy.cz :-)
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 08. 2011 22:01
... tahle vyšla 22.07.2011 v chorvatském časopise Globus ... ovšem ta Radimova je přehledná
[img8chybny-odkaz-rajced0802]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (02. 08. 2011 22:06).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 08. 2011 07:30
Zajimavy ovsem je, ze tu budouci dalnici maji nakreslenou pres BiH a ne pres Peljesac.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 08. 2011 17:22
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajimavy ovsem je, ze tu budouci dalnici maji
> nakreslenou pres BiH a ne pres Peljesac.

Domnívám se že to je správně, tak byla a snad stále je dálnice do Dubrovníku plánována. Interaktivní mapa na stránkách společnosti HAC spravující dálnici Zagreb-Split-Dubrovník je zde: [www.hac.hr].
Barevně jsou odlišeny hotové úseky, rozpracované a plánované úseky.

** Petr **
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 08. 2011 19:52
Jak je planovana nevim, ale stavena je takhle:
[maps.google.com]
max
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 08. 2011 20:57
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak je planovana nevim, ale stavena je takhle:
> [maps.google.com]
> 0.006151,0.012006&t=h&z=17

v odkazu máš zobrazený rozestavěný most na Pelješac, nikoli dálnici
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 08. 2011 07:27
Aha, ja zil v domneni, ze bude pro tu dalnici.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
04. 08. 2011 22:17
Varinaty pro dalnici do Dubrovniku byly tri. Zatim zvitezila ta ktera konci vlastne u Karamatici s napojenim na budoici dalnici na Bosnu, protoze do Ploce je to vlastne rychlostni silnice jako odbocka. Takze co bude dal se nevi. Nez budou penize tak muze byt BiH v EU a pak uz neni co resit ale kdo vi. Je to hlavne politika penize jsou druhem a zdravy rozum efektivita az naposlednim miste.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 08. 2011 15:25
Zdravím, včera jsem se vrátil a trochu zkušeností z prodloužení dálnice do Vrgorace. Problém někdy je, že výjezd z dálnice má jen
dvě výběrní místa na mýtné a někdy tam můžete chytit kolonu. Já ve 4,30 hodin 23.7.2011 více jak půl hodiny. Bude se stávat dokud
nebude pokračování do Ploče. Po výjezdu z dálnice je většina aut nasměrována cedulemi na Ploče cesta celkem slušná, ale hrozně klikatá
a zdála se mi dost zdlouhavá. Já jsem si zkusil najít cestu v mapě, která by se napojila na polodálnici přímo do Ploče myslím A10 a jel jsem
na Dusinu. Celou cestu asi 8 km max 40 km/hod, ale dá se projet a napojit na polodálnici do Ploče. Možnost z Vrgorace jet jako dříve
se jezdilo z Ravči - Velki a Mali Prolog jsem nezkoušel. Myslím si ale, že to po polodálnici bylo lepší než to ženou teď.
Míla
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 08. 2011 10:10
Co si pamatuji, tak správě, variant bylo několik. A ta skrze Pelješac i když už kopali se zastavila a zrušila z vícero faktorů. Jeden byl peníze a druhý byl most, který byl velice politicky problematický. Chorvati ho dokonce chtěli táhnout až do mezinárodních vod, prostě se to hádalo s Bosnou a ták. Takže se ustoupilo. Oni chtěli totiž tu dálnici absolutně mimo to krátké území Bosny, no. A zjevně se to nepovedlo.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 08. 2011 12:10
Nepochopil jsem proč otevřeli úsek dálnice do Vrgoracu když celý den a to i všední hlásí že kvůli zácpě policie odklání auta už v Ravči z dálnice. Sám jsem tam v neděli asi v 9 ráno vycukal asi půl jhodiny..
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 08. 2011 21:35
Protože na něm vybírají mýtné...pokud bys měl ENC nečekal bys ani minutu....jako my.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 08. 2011 12:01
Když už jsi jel bránou pro ENC, nevšiml sis, zda na výjezdu Vrgorac lze také platit normální kartou?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 08. 2011 16:20
Ano lze platit normalní kartou.
Pro výjezd ENC je jen jeden výjezd zcela vpravo se samostatným nájezdem.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 08. 2011 19:20
Díky, Radku
avatar
mdr
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 08. 2011 22:08
Pro jistotu se zeptám - s normální kartou VISA electron ale musím k pokladně do fronty, kde se platí i hotově, že? Nebo se dá normální kartou platit i na ENC výjezdu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (14. 08. 2011 22:09).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 08. 2011 00:22
Ne ENC vyjezd je bez obsluhy proto taky mate "krabicku" jinak by to ztratilo smysl. Pokud chcete platit kartou tak podle mytnice (myslim tim napr. Lucko, Trakoscan atd..) nektere vjezdy jsou jen na platbu kartou nektere jsou zdruzene.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 08. 2011 12:50
Prosim vas nemate nekdo odkaz na ceny mytneho v Chorvatsku? Uz jsem to tu myslim nekde videl ale nenasel. Dik
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 08. 2011 13:04
[www.hac.hr]
[www.hak.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beran (20. 08. 2011 13:05).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 08. 2011 13:10
Dik moc, to byla rychlovka smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 08. 2011 17:47
Lide dobrý, prosím vás, jel jsem letos skustečně a opravdu poprvé po dálnici. Nebudu zde na cokoli nadávat, to se nedá, každý svého stěstí strůjce jest, ale. Jelikož jsem jel až na Pelješac, tak jsem toho zneužil a jel jsem co to dalo. No a tudíž a protože to letos končí na sjezdu Vrgorac, tak až tam. No a co jsem chtěl vlastně řící. Velmi a to opravdu velmi doporučuji, nejezdit tam a vybrat si sjezd dříve a pravděpodobně asi Šestanovac. Mýtnice OK, jak se říká, nema problema, ale ta cesta z toho místa na "jadranskou magistralu" k Ploče, šmarjá to je teror a hnus. A beru to prostě jen z jednoho hlediska. Člověk valí XY hodin k moři a už, už by tam mohl být, je poměrně out a to asi fakt ano a potom tato tragédie. Opravdu doporučuji, tento sjezd NEBRAT!


Jinak výjezd tohoto rádoby sjezdu je kousek za GRADACEM, jak jsou Bačinska jezera.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2011 08:00
Vidíš, my jsme jeli stejně a sjezd se nám docela líbil. Je to po dálnici změna.
Je vidět, že co člověk, to názor.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2011 08:25
Mám vyzkoušené obě cesty (jak za Baćinská jezera, tak za Ploče), ale raději jedu po dvaašedesátce na Prology, v Malém doprava po 513, a vytrpím ten kousek staveniště, co je kolem Kobiljače, protože za ním odbočím vlevo na 425 a za chvilku si vychutnám sešup přes mosty a skrz tunely po nové rychlostní do smyčky mezi Ploče a Rogotinem... pravda, té nové ještě je málo, nějakých 7km, ale jezdím k moři tak, abych na konci nebyl příliš uštvaný. A toto je po dálnici dobrá změna, i když s kusem špatné silnice. Vždyť už to není daleko, tak kam se honit....
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2011 09:20
Souhlasím s Hillem, mám také vyzkoušené obě cesty, přes Prolog jedu raději. smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2011 11:47
Alien napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... No a tudíž a protože to letos končí na sjezdu Vrgorac, tak až tam. No a co jsem chtěl vlastně řící. Velmi a to opravdu velmi doporučuji, nejezdit tam a vybrat si sjezd dříve a pravděpodobně asi Šestanovac. Mýtnice OK, jak se říká, nema problema, ale ta cesta z toho místa na "jadranskou magistralu" k Ploče, šmarjá to je teror a hnus.

Když radíš lidem sjíždět už v Šestanovaci, měly by se taky uvést jednotlivé vzdálenosti

- od exitu Šestanovac přes Zadvarje a dále po Magistrále až ke křižovatce silnice od Vrgorace (u Ploče) je to něco přes 80 km
- od exitu Vrgorac přes Staševicu k nájezdu na Magistrálu (silnice č.8) je to něco málo přes 20 km

Rozdíl min. 60 km a jízda po pobřežní Magistrále může být v určitou dobu hodně pomalá.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2011 18:35
Jestli jsem rozumně chápající člověk, nepojedu tudy v pátek, sobotu, kdyz je provoz po magitrále děs. Ale během dne to je v pohodě. Já nevím, prostě osobně jsem byl z toho sjezdu dost zklamaný, pořád jsem si říkal, sjeď už, ale pak jsem to dojel celé. Jak říkám, jsem zvyklý na mnoho, ale po těch hodinách za volantem, nevím, no.Magistrála je podle mě o něco lepší. Ale jo, každý jak chce.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 08. 2011 14:27
Já jsem sjížděl na exitu Vrgorac v sobotu 2.7. kolem půl osmé ráno, minimální provoz, pak jsem se dal vpravo a bylo to úplně v pohodě. Cesta zpět přes Prolog se mi zdála horší, ale mohlo to být tím, že jsme se táhli pomalu s další kolonou aut za karavany.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.