Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 07. 2011 18:06
Vstupem do EU vzniknou na jihu 2 a asi nemilé hranice
[dnevnik.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 07. 2011 18:46
Dnes bylo dost narváno u Lučka.Přijížděli jsme ve 13.30 k mýtu,ze směru od Maďarska a byla tam kolona jen púl kilometrů.
Šlo to velmi rychle což jsem pochopil pozěji.Těsně před mýtnou branou bylo zúžení do tří pruhú kde stáli zaměstnanci cestariny
a podávali z ruky mýtné lístky.
Říkal jsem si proč tak blbnou,po ujetí pěti km. směr Karlovac jsem viděl kolony v protisměru.Tak mi to bylo jasné.
Prostě zaslouží pochvalu za pružnost.Šikovní hoši.thumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 07. 2011 19:40
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vstupem do EU vzniknou na jihu 2 a asi nemilé
> hranice
> [dnevnik.hr]
> -jug-ulaskom-u-eu-postati-jos-vise-izoliran.html
Naprosto tendenční článek od ignoranta. Plácání nesmyslů.
Hlavně co se týče Schengenu, Než bude HR v Schengenu, bude už dávno postavený most na Pelješac.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 07. 2011 11:01
Takže se mýto platí při opuštění dálnice A1 u Vrgoracu?Nebo je mýtnice na stejném místě jako loni?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 07. 2011 11:45
nereknu vam jestli je mytnice v Ravci na stejnem miste jel jsem tam pred dvema roky ale myslim ze dalnici prehrazoval a nebyla za sjezdem, ale zadna mytnice nemuze prehrazovat usek dalnice, kdyz tam nekonci. Ve Vrgoracu je samozrejme nova mytnice vzdyt by to nemelo logiku, kdyz jsou tam najezdy na dalnici psal jsem o tom 14.5.2011 zde Neco jineho byla kdysi docasna mytnice na Bosiljevu2 a treba Istarskem ypsilonu u tunelu kde nebylo kam z dalnice sjet a vyhnout se placeni mytneho. Tenkrat nebyly nektere useky hotove a sjizdelo se i na docasne pomocne useky.

Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže se mýto platí při opuštění dálnice A1 u
> Vrgoracu?Nebo je mýtnice na stejném místě jako
> loni?
jo
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 07. 2011 12:10
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže se mýto platí při opuštění dálnice A1 u
> Vrgoracu?Nebo je mýtnice na stejném místě jako
> loni?

Neboj, ukazatele tě na mýtnici bezpečně dovedou.

P.S.
To už si doma budeš chystat drobné na placení?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
07. 07. 2011 21:41
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 07. 2011 18:05
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 07. 2011 18:12
Hm,jestli jsem rozuměl překladu tak mraky lidí jezdí na konec dálnice kde se to pak ucpává...není lepší tedy sjet dříve a to v Ploči???Zřejmě nestíhá nová mýtnice....lebočo

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 07. 2011 23:18
Konec dálnice je ve Vrgoracu , tak asi těžko sjedeš dříve v Ploči . Sjet by jsi mohl jedině v Ravči .
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 07. 2011 22:12
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radomíre, netvrdil bych to. Vyjedu z Gradacu a po
> nějakých pár km jsem ve Vrgoracu. No a po dálnici
> až na Vraždin a dál po objížďce do A.
> Nyní je to lepší než se kodrcat po magistrále až
> přes Brelu gor. do Šestanovce.


Nevím nevím,mě to trvalo 50 minut z Gradacu až na nájezd ve Vrgoraci.Bylo to 42 km a samá zatáčka.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 07. 2011 14:55
Oprava myslel sem Ravču,jedu v pátek a pokud vyloženě nebudou hlásit problémy na konci dálnice pojedu až do vybagrovanýho....Howgh

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
prt
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 09:56
Připrav se na térénní vložku, a provoz na semafory směr na Ploče.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 14:50
Uvítal bych, zda má někdo zkušenost, kudy je nejlepší cesta z konce dálnice u Vrgorace směrem na Neum. Podle mapy tam vidím několik možností, ale podle vrstevnic na mapě to asi nebude nic moc rychlost. Zajímavěji by mohla vypadat silnice 62 sice se zajížďkou na Metkovič, ale vypadá, že vede relativně rovně údolím a mohla by tedy být rychlejší. Máte někdo zkušenost? Čeká mne to začátkem září.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 16:17
A mně za deset dní smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 16:25
Osobní zkušenost je taková, že z Vrgorace je to na Neum aktuálně nejlepší dolů na Vrgoračko polje. Silnice od mýtnice přes Vinu serpentinami dolů je trochu hrbatá, i když největší díry před otevřením mýtnice záplatovali, ale od mostu přes Maticu přes Umčani, Staševicu až po Plina Jezero a kruháč směr Ploče<>Mali Prolog je kvalitní. Od kruháče po Bačinu jsou opět trochu hrby, ale je to krátký úsek. U Bačiny už člověk najede na magistrálu a frčí směr Neum. Od mýtnice po křižovatku v Opuzenu je to 36 km.

Minulý rok jsem jel z Vrgorace přes Prology, Kobiljaču, pod stavbou viaduktu Brečići a po fungl nové spojce na křižovatku Čeveljuša u Ploče, ale silnice hrbatá v jednom kuse až po stavbu, tam navíc makadam a semafory, mezi Velkim a Malim Prologem hnusné zatáčky, prostě bez pohodlí. 41 km.

Zpět jsem pak jel přes Metkovič, Kulu Norinsku, Nova Sela, Pozla Gora - silnice hrbatá komplet (jezdí tam všechna nákladní doprava z Metkoviče do Zabiokova), ale skoro nikdo na ní nejel. Opět hnusné zatáčky za Malim Prologem. 48 km.

Ve Vrgoraci se taky staví kanalizace, díry slušné, semafory směrem k mýtnici atp. Když není fronta na mýtnici, lepší se Vrgoracu úplně vyhnout.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (12. 07. 2011 16:46).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 21:26
a co cesta do Podgory. Je lepší sjet v Šestanovci nebo jet až do Ravči a poté vnitrozemím přes Gornje Igrane? Jaká je ta cesta vnitrozemím?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 22:28
Ja bych vyjel v Sestanovaci a jel pres Zadvarje na magistralu a do Podgory. Silnice od dalnice je opravena a jeste o neco rozsirena. Az bude tunel Sv. Ilija bude to pak lepsi. Ale jet pres Igrane do Podgory je pro me nesmysl. To je tak na kochacku a pro zdatne ridice, kteri nejsou unaveni po 800km jizdy.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2011 22:29
Samozřejmě bych volil "zatím" ten Šestanovac-cesta k moři perfektní.

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 07. 2011 07:02
To Radim: Já jezdím přes Vrgorac často. Semafory jsou minulostí, silnice pěkně vyspravena. Do Neumu bych to vzal přes přechod Mali Prolog-Crveni Grm (Asi 10 km za Vrgorcem směr Ljubuški, Medžugorje), projet Ljubuški (za tímto městem je odbočka k vodopádům Kravica-doporučuji navštívit) a pak do Čapljiny. Projet Čapljinu a dostanete se do Stolacu. Ve Stolacu je odbočka na Neum.Cesta přes Bosnu předloni opravená, Vrgorac - Stolac necelá hodinka pohodové jízdy. Ze Stolacu do Neumu neznám.
Srećan i siguran put
Mike
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 07. 2011 08:33
Od Čapljiny na Stolac vede slušná silnice, ale odtud "dolů" na Neum bych to tak jistě netvrdil. Rozhodně ještě loni v úseku Neum Hutovo (Hadžibegova kula) a odtud na téčko nad jezerem Hutovo Blato byla víc, jak polovina z celkových asi 28km silnice profilu jen na jedno vozidlo se dvěma pruhy šotoliny po stranách, aby se protijedoucí mohli vyhnout. Projel jsem to průměrnou rychlostí pod 30km/h, protože není mnoho míst, kde se dá předjet, a navíc toho jezdilo poměrně dost v protisměru. Ke všemu jsem cestou v jedné bezejmenné vesničce s úzkokolejným přejezdem zakufroval na silničku, která vypadala lepší, ale po asi 3km končila na pasece v lese. Značení je v tomto úseku jen pro znalé místní, podle map se těžko chytneš.
Podotýkám, že se v terénu orientuji celkem dobře, ale tentokrát ani to nestačilo.
Tento stav trvá už několik let téměř beze změny, jen nad Neumem se pomalu staví nová silnice do vnitrozemí (ale letos asi nevyzkouším, jestli už vůbec někam vede), tak bych si nedělal iluze, že by z roku na rok tu silnici dokončili.
Kolem jižního břehu ptačí rezervace Hutovo Blato k silnici z Mostaru na Metković je cesta velmi pěkná, lepší, než mnohé naše jedničky, předpokládám, že na druhou stranu na Stolac také tak pokračuje, ovšem o celé délce bych to netvrdil: v roce 2004 nebyla výrazně lepší, než ta z Neumu do vnitrozemí.

V každém případě, jsi-li dobrodružnější letory a nespěcháš-li, případně se smíříš s nějakým tím blouděním, pak ti připadne trasa Ljubuški - Čapljina - Stolac celkem nudná, zato "dolů" na Neum se pobavíš. Nakonec tam dojedeš, ale časově bych si to netroufl odhadnout od Stolce po Neum pod 2 hodiny, ani to, kolikrát se budeš někde otáčet před pro jinostrance neprůjezdným hraničním přechodem nebo (jako já) na pasece mezi klečí na vrchu hory...
Zkrátka - jestli jedeš k moři a máš za sebou nějakých 10 a víc hodin cesty, ani to nezkoumej, vyignoruj se na Stolac (mimochodem je to slušná zajížďka, nejedeš-li do Černé Hory: do Neumu je tudy nejméně o 40km dál, než přes Ploče) a jeď jako ostatní.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (13. 07. 2011 09:27).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 07. 2011 10:52
to Puamik-do Podgory musíš sjíždet už v Šestanovači. Ravča - Podgora je uzavřena z důvodu zřícení časti skaly nad Podgorou...pěkně sem se sebou vydrbal,zajíždka do Ravči a tradá zpět na Šestanovač.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 07. 2011 11:28
Už tady bylo psáno, že Stupicu chtějí otevřít v půlce července a stihli to dřív:
[www.slobodnadalmacija.hr]
Nicméně jet do Podgory je samozřejmě nejlepší přes Zadvarje.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 07. 2011 19:39
Kudy jet do Podace? smiling smiley Šestanovac nebo Vrgorac? Pojedeme v úterý. A jestli přes Vrgorac tak kudy do Ploče? Minulý rok jsme jeli přes Prolog a cesta byla dost špatná...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 07. 2011 20:44
Taky jedem do Podacy ale v pátek .Sjíždím v Šestanovaci tak mi to poradil domácí.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 07. 2011 21:32
Na dálnici jsem se těšil pět let, potom jsem ji 2x projel a vrátil jsem se k puvodní cestě od Karlovace dolu.Je fakt,že dálnice této cestě výrazně odlehčila, je to uplně něco jiného.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 07. 2011 21:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 09:40).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 07. 2011 22:40
Už dlouho ne.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 07. 2011 08:49
Kde je lepšie zísť z diaľnice do Drvenika? Šestanovac alebo Ravča? Aby sa nemuselo vracať po starej ceste? Vďaka
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 07. 2011 09:22
Bobila1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kde je lepšie zísť z diaľnice do Drvenika?
> Šestanovac alebo Ravča? Aby sa nemuselo vracať po
> starej ceste? Vďaka
nezlobte se ale neumite precist ani jednu predeslou stranku ?! ihvar
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.