Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rukavice pro řidiče

Autor Fido 
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 10:30
Ahoj Fido, rukavice na řízení používám. Sice odpověď pozdě, ale přece. Nosím je v létě i v zimě a je to přesně kvůli tomu pocitu ulepených rukou, a to mám kožený volant, ale ten to buhužel nezachrání. Pokud budeš mít zájem, tak napiš, pošlu odkazy, které mám odzkoušené osobně. A divné pohledy? Jo ty budou, ale dá se na to zvyknout. Kdo s nimi neřídil nepochopí. Jednou mě kvůli nim stavěli policajti, divili se na co to mám, za dva měsíce jsem je potkal znovu, a chlapi se už "opičili" a měli je oba!!! Jenže oni je mohou fasovat....já ne:-((
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 10:33
jsou různé, s prsty i bez, preferuju s prsty. Jsou z různých materiálů - kozina, jehnětina, hovězina....Kozina je asi nejlepší.
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 10:33
ty ti budou dost klouzat:-(( taky jsem to zkoušel...
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 10:57
Ahoj, můžu tě potěšit, ruce se v rukavicích moc nepotí. A komfort řízení je nesrovnatelný. Mrkni na e-rukavice.cz, mám s nimi velmi dobré zkušenosti. Občas jsou i na Aukru či eBay.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 11:25
Co je zase tohle ???
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 11:54
onemaen se vzbudil a odpovídá na otázku starou tři roky !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (25. 06. 2010 11:55).
avatar Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 13:27
To by som pochopil, ale prečo odpovedá na 4 rôzne otázky a na niektoré sa dokonca nikto nepýtal?

Hlavne, že si pokecal smiling smiley
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 18:53
tak tada vaše starosti bych chtěl mít,co jste zač že musíte mít rukavice???
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 19:24
je jim zima
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 21:36
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:50).
Re: Rukavice pro řidiče
25. 06. 2010 21:47
o rukavicích na motorku určitě nikdo nepochybuje, že jsou přímo nutností. V autě je to ale spíš taková záležitost ala 70. léta. A důvod v té době byl ten, že ty úzký a hladký plastový volanty neskutečně klouzaly a rukavice z kůže měly tudíž svůj smysl. Dneska to vyvolává spíš úsměv.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
26. 06. 2010 08:04
Ještě je jedna možnost, koupit si potah na volant - prodávají se různé. Ale jen ne ten chlupatý a zavěsit kostky na zpětné zrcátko.
Re: Rukavice pro řidiče
26. 06. 2010 08:54
ano, ten materiál se jmenoval "leskimo" a byla to opravdu velká "paráda". Nedávno jsem ale někde viděl koženou obšívku na volant a vypadalo to opravdu jako originál.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
26. 06. 2010 09:01
za 1 500 si můžete nechat obšít celý věnec, vypadá to pěkně.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
26. 06. 2010 19:13
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
...... Dneska to vyvolává spíš úsměv...
ne ne,
když máš podobnej pekáč viz
[chromephi.files.wordpress.com]
tak barvou sladěné rukavice s karoserií ( a i třeba se slunečními brýleni od Versaceho), tak celek vypadá poměrně hezky....smileys with beer
Re: Rukavice pro řidiče
26. 06. 2010 19:55
tak to máš nepochybně pravdu, ale nejsem si jist, že měl na mysli něco podobnýho zakladatel tohoto tématu. Myslím, že šlo o obecnej dotaz, jestli jako řídit běžný auto v rukavicích.
Re: Rukavice pro řidiče
19. 07. 2010 10:52
Zdarec, tak používám bezpodšívkové a barví první tři čtyři nošení. Záleží na kvalitě obarvení a výrobci, levnější barví déle. Mám vyzkoušeno.
Ruce mi kloužou i s koženým volantem, dost se mi potí. Až skončíte v příkopě, pochopíte a přestanete se smát....Ale to je vaše věc.
Potah nic neřeší....a téma jsem objevil až nyní takže tolik k vašim podivujícím se dotazům,:-) Říkal jsem si, že to i po 3 letech někoho může zajímat...protože těchto praktických info na netu nikde moc není, leda v AJ....
Tak zdravím a přeju bezpečnou jízdu!!!
Anonymní uživatel
Re: Rukavice pro řidiče
19. 07. 2010 11:45
Rukavice pro řidiče?
Kdyby to k něčemu bylo, tak se budou nosit a povinně!!!!!smileys with beer
Hlavně mi nikdo nevykládejte že se Vám potí ručka atd. Otevřete okna nebo pusťte klimu. Při nejhorším zajděte k lékaři a požádejte ho o pomoc.
Kdysi se rukavice nosili třeba na závodech, pro závodní jezdce kvůli tomu, že měl jezdec šílené mozoly na dlaních. Při jejich prasknutí - hrůza. Za závod se řadilo až 3500 x !!!! Pravá ruka doslova nebyla na volantu. Nebyl posilovač, nebylo nic. V autě 75°C. Dnes opět pouze na závodech a proti teplu a jinému nešvaru - na př. ulétnuvší odražený kámen, havárie nebo jiné. Tedy jako pracovní rukavice. Neviděl jsem řidiče profesionála s rukavicí na ruce.
Pan Kodet, pan Hugo Haas, pan Nový - ano, rukavička na ruce, druhá sundaná, v ústech cigaretka, čepička s kšiltem nebo klobouk, na botách psí dečky. Rukavičky bílé - jiné nebylo módní.
Mike Hawthorn to byl gentleman každým coulem, Alberto Ascari, markyz de Portage, Graham Hill, John Surtes, Jack Brabham - oni všichni a mnoho dalších nosilo rukavice - v závodních vozech. Při normálním ježdění asi néééé!
Ale pokud bylo cabrio - tak ano.grinning smiley
No a když vidím kolem sebe proletět cvoka na záležáku 220 km/hod a v bermudách a tílku, tak si jenom řeknu - tobě nepomůže ani desatero párů rukavic. angry smiley
avatar Re: Rukavice pro řidiče
22. 07. 2010 12:23
Já mám koženej interiér a jednou jsem čistil a patlal sedačky nějakým čistiičem, kterej i konzervuje kůži a vzal jsem i volant. To byl pak skluz jak fík a slovo lepení jsem nepoznal hooooodně dlouho.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
22. 07. 2010 15:02
Mám doma kožu z kozy ... kdo mi ušije rukavice ?? grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
rrn
Re: Rukavice pro řidiče
31. 03. 2011 08:54
Jedny v kufru mám, kdybych sbíral díly po cestě!!thumbs up smiley
Re: Rukavice pro řidiče
31. 03. 2011 20:46
Len teraz som zbadal toto vúžasné vlákno. Rukavice na šoférovanie, super, ešte klobúk na hlavu aby bolo každému jasno ským majú tú česť.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 14:37
Co máš proti kloboučku ? Já s ním jezdím každý den grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 15:11
tiez nosim v lete klobuk smiling smiley a je to paradna vec smiling smiley
avatar Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 15:17
Já řídím zásadně v těchto latexových rukavičkách...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 15:32
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já řídím zásadně v těchto latexových
> rukavičkách...
si robis srandu?
Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 17:23
prečo, ja som už videl aj ludí čo nosia latexové slipy atď.
avatar Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 17:24
tak ale to je fetiš grinning smiley tak ale v latexovych rukaviciach sa celkom potia ruky a paria
rrn
Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 19:29
Vysoukané téma, co? Nakonec jsme všichni fetišisti.hot smiley

Fakt je, že mění-li se brzdové obložení 15km za Grazem, tak mi nevadily. Od tédoby jsou v rezervě!! angry smiley
Re: Rukavice pro řidiče
01. 04. 2011 20:46
rukavice samozrejme nosím v aute, dokonca jedny tenké a jedny teplé-zimné, ale nie na šoférovanie
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 181
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.