Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

!JIHLAVA!-kolony, uzavírky!

Autor hoblina 
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 07. 2011 21:40
Alda: My většinou taky jezdili Hatě - ale letos jsme jeli přes Mikulov a manžel si to moc pochvaloval thumbs up Cesta Rakouskem byla ok, za chvíli na dálnici a protože mají u Vídně udělanou novou silnici směr Mikulov říkal že cesta přes Vídeň byla mnohem kratší. Takže vloni Hatě, cestou z5 Mikulov - ovšem to jsme to někde zakufrovali a pak jeli někde okrajem Vídně chvíli, letos tam i z5 přes Mikulov a vše super
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 07. 2011 21:58
Mohu porovnat obě cesty.

Soukromě na dovolenou jezdím přes Znojmo. Nechce se mi kupovat českou známku a drncat se do Brna. Množství vesnic na silnici za Jihlavou mne ale poměrně dost štve. Už jsem si to zkusil zredukovat přes Pelhřimov a Telč. Silnice jsou tam sice klikaté, ale docela kvalitní. Vesnic taky dost, ale nejsou tak roztahané a navíc se v nich neměří. Ne že bych byl pirát.

Služebně občas létám z Vídně. Na letiště jezdím přes Brno. Služebního auta mi na D1 není líto a pocitově to víc odsýpá. I když celkový čas je ve finále stejný. Cesta je v noci plynulejší a bezpečnější.

Každá ze dvou variant má své výhody i nevýhody. Ani jednu nedokážu označit jako lepší. Ve dne bych dal přednost Znojmu (menší provoz). V noci Mikulovu. Na dovolenou jezdím v pracovní den odpoledne, proto letos zase přes Znojmo.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 08:35
Díky za názory, sice nejsou nikterak jednoznačné, ale dám asi Mikulov, víceméně jsem to tak plánoval a Žabák mě utvrdilasmiling smiley Ještě musím ukecat druhé auto...
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 09:48
Taky jsem střídal Hatě a Mikulov. Teď už jen Mikulov. Po skončení dálnice na naší straně se dá jet stále přes sto, jen na hrázi omezení dodržovat, často tam měří, na Rakouské straně snad jen tři městečka a pak tradá Vídeň po nové dálnici. Přes Hatě mi vadí mnoho vesnic na naší straně s radáristy a pak na Rakouské dálnice nedálnice, kdy to pořád střídá dva a jeden pruh a střídání rychlosti 80 a 100 a nemožnost předjíždět, pokud je jen jeden pruh, protože jsou ve středu vozovky panely.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 19:19
to Alda:Taky řeším tohle dilema, jestli Hatě, nebo Mikulov.Já osobně bych preferoval Mikulov,ale zbytek výpravy se chce zastavit na Hatích (už asi po sedmé).Jinak docela náhoda.Jedeme ve stejný termín 12.8. , ze stejného města - Nový Bor a stejným autem .- Xsara Picasso.To bychom se měli někde na cestě sejít :-)
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 20:27
bblaha: Mohu se zeptat co spešl na Hatích kupujete? Já musím říci že my při cestě do Hr nic - jezídme totiž vnoci, takže ptevřené mají sem tam něco - a to co jsem tam chtěla nikdy neměli - vžycky jsem chtěla parfém. Jinak mi přijde že to outlet centrum není špatně, ovšem někdy předloni jsme tam sice nakoupili, ovšem vzápětí na to v rakousku jsme zjistili ež ceny tam jsou ještě nižší - takže dneska už to mám na háku thumbs up smiley
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 20:56
Zabak: Nekupujeme nic , ale děti se chtěj podívat na letadlo,hrad s rytířema atd.Taky jezdíme na noc, tak že outlet jsme nikdy nestihly a chlast máme nakoupenej z free shopu v Rožanech v dostatečný zásobě smileys with beer
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 22:16
bblaha: tak děti nám naštěstí tou dobou v autě spí, koukaní na dvd atp. Jinak na letadlo na hatích jsem zapomněla - taky na něj koukali když se náhodou probrali - ovšem to že ho letos neviděli jim vůbec nevadilo - ani si nezdechli - pro změnu se pobavili když jsme kroužili po Mistelbachu a hledali pumpu thumbs up smiley Jo kdybychom jeli směr Vídeň a neměli strach že dříve než benzinka bude dálnice byl klid - no nic...
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 07. 2011 22:51
bblaho, ty bláho, to je teda náhoda - napsal jsem ti SZ, ať to tu nezaneřádíme.
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
17. 05. 2012 11:30
Letos klasicky opět jedna komplikace : [jihlava.idnes.cz]
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 08:58
píšou o tom i v dnešním Blesku, ach jo, moje oblíbená trasa....

_______________________________________________________
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 10:58
Taky jsem to četl,zas přes Brno ach jo
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 11:16
Já to máznu z Pelhřimova na Horní Cerekev a pak do Telče. Silnice srovnatelná. Alespoň vynechám ty nekonečné vesnice mezi Jihlavou a Stonařovem.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 14:45
Podle místních co jsem dnes potkal tam je mega objížďka snad 20-25 km dlouhá, ale prej lidi s místní znalostí to objedou jen na 4 km mimo off značení. Tak se uvidí jestli to někdo upřesní a bude to v sezóně použitelné, nebo si tam obce přidají zákazy"!
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 16:36
Prostudoval jsem mapu a letecké snímky na Dlouhá Brtnice,těsně před obcí se dát vpravo a pak buď na první vlevo a nebo kousek dál vlevo do obce. Dle mapy se krásně napojí na 38 za opravovaným mostem. Odhaduji tuto objížd´ku na cca 4-5 km.
Kdo tudy pojede ,nechť prosím hodí info.thumbs up
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 20:24
Jo tyhle radosti na této trase mě přesměrovaly na Mikulov. A mám to i přes Mikulov radši, je to i rychlejší.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
18. 05. 2012 22:15
Na krátkou objízdnou trasu po místních komunikacích bych moc nespoléhal. Většinou je tam do týdne zákaz vjezdu, protože se tudy valí skoro všichni a kašlou na značenou trasu.
Navíc to nestojí za hledání nějakých myších děr. Objížďka je delší pouze o 14km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (18. 05. 2012 22:25).
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 05:36
Pánové,kolik je to km z hranic v Mikulově než najedu na dálnici směr Vídeň?
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 06:14
Podle Google je to 32km
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 06:33
Díky a silnice dobrá?Leta jsem jezdil na Znojmo ale s tou oblíždkou to nepojedu tak to zkusím přes Mikulov.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 13:37
Z Brna až po Pohořelice jedeš po rychlostní komunikaci, potom se to mydlí okolo stovky i více, samá rovina, jen si dej pozor na omezení před křižovatkami, tam rádi pomahači vybírají a pak na hrázi, kde je taky omezení a taky tam rádi a skoro pořád kasírují. Na A straně jen čtyři vesnice a u Schricku už jseš na dálnici.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 16:42
Po té silnici se dá jet okolo stovky, ale bohužel tam po velkou část je 70 a PČR připraveni.
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 19:30
A co to protáhnout až na D2 a přes Břeclav?
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
19. 05. 2012 22:22
Lidi, vy naděláte s jednou objížďkou - ztratíte řekněme dvacet minut a to zdržení vám může ušetřit stejně dlouhé čekání ve frontě před hraniční závorou. Taky nemusí, samozřejmě.
Ale mnozí to mají do Vídně o 300 km dál, než Brňáci, a cíl v Bosiljevu má taky málokdo, téměř všichni ho minou a dlouho ještě tím kolečkem hýbou.
Jak moc vadí 20 minut v cestě, která trvá řekněme 17 hodin čisté předpisové jízdy, tím míním mimosezónní jízdu bez tankování, čekání u závor a jiných přestávek? Jestli chci chytit trajekt, vyjedu o půlhodiny hodinu dřív, na konci se zpomalit nebo prodloužit pauza dá vždycky.
Nevím, proč, ale vybral jsem si úsek Rumburk - Konavle, snad proto, že většina tuzemského úseku vede po osmatřicítce...
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
20. 05. 2012 08:26
Těch omezení cestou na Mikulov není tolik, jen před každou křižovatkou a na hrázi. Křižovatek je cca 6. Všude je do dálky vidět, takže pomahačů netřeba se bát. Na hrázi bývají u rybárny. Tato cesta mi vyhovuje lépe. Přes Hatě je to pruda, moc vesnic, v každé švestky na číhané s radarem a na A straně pseudo rychlostní komunikace, která se furt rozšiřuje a zužuje a když už je možné jet 130, tak jen kousek před Vídní.
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
20. 05. 2012 09:13
Zahajskej: díky,pojedu tedy na Mikulov
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
20. 05. 2012 14:40
Minulý rok jsem jel se známím do Vídně a jeli jsme podleněj přes Mikulov,ale nějak mě to nenadchlo.Jinak každý rok jezdím přes Znojmo a letos zase.Někdo tady psal,že to je jen o 14 km.delší. V celé cestě to je zanedbatelný.
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
20. 05. 2012 16:14
Jen aby to bylo jen 14km
Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
20. 05. 2012 19:43
Dle novin 26km. Ono nejde o těch pár km navíc, ale o to, kudy ta objíždka povede. Před dvěma lety jsem byl na této trase objíždkou nahnán pomalu na polňačky, na silnicích jsme měly problém se dvě auta vyhnout a skončil jsem ve městě na sídlišti a motal se mezi paneláky, než jsem se dostal zpět na hlavní tah. A to jsem jel podle oranžových šipek. Byla asi 20km a jel jsem to třičvrtě hodiny. Rok před tím jsem poznával okolí zase na jiné objíždce. Né děkuji, ale tahle trasa je pro mě zapovězená.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (20. 05. 2012 19:50).
avatar Re: !JIHLAVA!-kolony, uzavírky!
21. 05. 2012 04:23
Napodobne
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.