Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ALBÁNIE

Autor Míra11 
ALBÁNIE
23. 05. 2007 16:44
Ahoj máte někdo nějakou zkušenost z výletu do Albánie ?
Každá informace se hodí .
Re: ALBÁNIE
23. 05. 2007 17:26
Loni jsem byl od ní 2 km, ale letos to prubnu.
Re: ALBÁNIE
23. 05. 2007 17:49
taky bych rád proto scháním informace - jedu na blint koncem července do Černé hory rád bych do Ulcinj-nu
avatar Re: ALBÁNIE
23. 05. 2007 18:10
Jedeme do Ulcinje v červnu - po návratu sem napíšu postřehy.
Re: ALBÁNIE
23. 05. 2007 21:41
Tak to se možná uvidíme. Budu za Ujcin jezdit jak děcka říkají na bablavý píseček. Ujcin je už trochu cítit orientem (mešity atd.), ale proti třeba Maroku je to slabý odvar.
avatar Re: ALBÁNIE
23. 05. 2007 23:25
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to se možná uvidíme. Budu za Ujcin jezdit jak
> děcka říkají na bablavý píseček. Ujcin je už
> trochu cítit orientem (mešity atd.), ale proti
> třeba Maroku je to slabý odvar.


Odjíždíme 6.6. a vracíme se 23.6. - a kdy Ty? Tak to bude moje první seznámení s "orientem", jsem moc zvědavá a těším se. Podle fotek je to překrásná země.
Re: ALBÁNIE
24. 05. 2007 10:24
My vyjíždíme 29.6. dopoledne, pokud se rychle vybaví vysvědčení. Vracíme se 14.7., takže se mineme.sad smiley
Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 16:45
Tak to se s "residents" uvidím spíš já. My budeme v Ulcinji v době 05. - 17.07. Už se také moc těšíme. Akorát ještě nemáme vyřešenou cestu (stále se dohadujeme kudy).
Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 17:05
Čau Evino. Nakonec pojedem ještě dřív než 29.6., protože holka končí ve škole už v úterý. Teď si hraju s GPS a tras jsem našel několik, postnu. My jedeme do Buljarice případně někde poblíž. Bereme to jako základnu. Stejně budeme furt jezdit na Velká plaža - Ada, Kamenovo, Drobni pjesak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (26. 05. 2007 17:05).
Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 17:11
Na výběr je několik tras. Mě vycházeli nejlíp a nejrychleji po dálnici přes Maďarsko - Srbsko do Černé Hory, případně s minimem poplatků přes Maďarsko - Bosnu do Černé Hory.
avatar Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 20:46
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na výběr je několik tras. Mě vycházeli nejlíp a
> nejrychleji po dálnici přes Maďarsko - Srbsko do
> Černé Hory, případně s minimem poplatků přes
> Maďarsko - Bosnu do Černé Hory.


Ahoj, můžeš ty trasy poslat e-mailem i mě? Už to máme na spadnutí a stejně pořád ještě zvažujeme. Díky. BoMaMi@seznam.cz
ben
Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 21:26
Nechcem vam moc do toho kecat.Boli sme v CG 3x. Najlepsie/pre nas/ ale vychadzala cesta cez Madarsko, Chorvatsko do CG. Co sa tyka km,na pocudovanie to nebol nejaky dramaticky rozdiel. Usek Horgos/ prechod/, Novi Sad, Belehrad je spoplatneny. Isli sme cez Madarsko/Szeged- Horgos/Belehrad, Podgorica, Petrovac. Nezabudajte, ze najtazzsi usek cesty, /a ten zacina za Belehradom horami/ pojdete uz riadne vystaveni. Navyse sama 40-tka hojne kontrolovana radarmi. Ale priroda- BOMBA. Kochanie je slabe slovo. Nadherne kanony, rieka , udolie , skaly, ale POZOR!, aj riadne rokliny. Samozrejme pri normalnej pozornosti v pohode. Otazne vsak je, kolko z toho je este posadka schopna vnimat, pokial vobec pojdete cez den. Podla mojho nazoru je to cesta o par km kratsia , ale o par hodin dlhsia ako cez Chorvatsko. Dialnica predsa len urobi svoje.

Prajem pokojnu cestu.
Re: ALBÁNIE
26. 05. 2007 22:25
2 ben: Přes Bosnu jsem jel loni. Právě jsem se chtěl podívat do Srbska. Kolik se platí ty poplatky?
avatar Re: ALBÁNIE
27. 05. 2007 13:02
ben napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechcem vam moc do toho kecat.Boli sme v CG 3x.
> Najlepsie/pre nas/ ale vychadzala cesta cez
> Madarsko, Chorvatsko do CG. Co sa tyka km,na
> pocudovanie to nebol nejaky dramaticky rozdiel.
> Usek Horgos/ prechod/, Novi Sad, Belehrad je
> spoplatneny. Isli sme cez Madarsko/Szeged-
> Horgos/Belehrad, Podgorica, Petrovac. Nezabudajte,
> ze najtazzsi usek cesty, /a ten zacina za
> Belehradom horami/ pojdete uz riadne vystaveni.
> Navyse sama 40-tka hojne kontrolovana radarmi. Ale
> priroda- BOMBA. Kochanie je slabe slovo. Nadherne
> kanony, rieka , udolie , skaly, ale POZOR!, aj
> riadne rokliny. Samozrejme pri normalnej
> pozornosti v pohode. Otazne vsak je, kolko z toho
> je este posadka schopna vnimat, pokial vobec
> pojdete cez den. Podla mojho nazoru je to cesta o
> par km kratsia , ale o par hodin dlhsia ako cez
> Chorvatsko. Dialnica predsa len urobi svoje.
>
> Prajem pokojnu cestu.


Bene, díky. Je tedy rozhodnuto - Mikulov, Graz, Maribor, Zagreb a pak se rozhodneme, zda přes Plitvice starou cestou s noclehem nebo po dálnici s odpočinkem několik hodin v autě na odpočívadle. Mimochodem, nevíte někdo, zda se objevují i kolem dálnice nabídky na ubytko nebo třeba nějaký motel?
Díky.
Re: ALBÁNIE
28. 05. 2007 11:41
2 Rosemarie: Tak jsem jel loni po dálnici do Zagrebu, pak po dálnici až na hranice k Bosně, pak Bosanská Gradiška - Jajce - Mostar - Neum - Dubrovnik - Černá Hora - trajekt (spíš převoz) přes Kotor - atd.

Teď jsem si vyjel následující trasy - pro tebe až do Ujcinu, aby to bylo víc univerzální, tak odjezd z Brna:

1) nastavení rychle, dálnice a placené dálnice, 1230 km, 13:43

Brno (Ikea, Skandinávská 4) - Bratislava D2 - Rajka M15 - Mosonmagyaróvár - Hegyeshalom M1 - Györ M1 - Tatabánya - M0 Budapest M5 - Kecskemét - Szeged - Subotica - Novi Sad - Beograd - Čačak - Požega - Užice - Podgorica - Vranjina - Virpazar - Bar - Ulcinj

2) nastavení rychle, bez dálnic a placených úseků

Je při změně na toto nastavení mě to nabídlo trasu po dálnici klasicky přes Rakousko po Maribor, ale dále jen po okrskách přes Slovinsko - Karlovac - Titova Korenica - Bjelopolje - Gračac - Knin - Cista Provo - Baška Voda - Makarska - po pobřeží - Gradac - Neum - Dubrovnik - převoz přes Kotor - Ulcinj

1272 km, 19:00

3) detailnější nastavení - rychle, dálnice nastaven průjezd Vídní (dle návodu ve fóru), dálnice až do Splitu

Brno (Carrefour, Vídeňská 100) - stačilo zadat odbočku z Brünnerstrasse na Seyring a hned to našlo dokonale celou objížďku (Seyring - Gerasdorf - Industriestrasse - Nordostbahnstrasse (B8) - Wiener Nordrand Schnellstrasse (S2) - Südosttangente Wien (A23) - A2 - Graz - Maribor - Dugopolje - Split - po pobřeží - Ujcinj

1259 km, 13:58

4) to samé co 3) jen přes Zagreb a po dálnici A3 Kutina - Dubovac - po Slavonski Brod - Bosna - Zenica - Sarajevo - Nikšiš - Podgorica - Virpazar - Bar - Ulcinj

1223 km, 14:09

5) jak 1), ale Maďarsko bez dálnic
Brno (Ikea, Skandinávská 4) - Bratislava D2 - Rajka M15 - Mosonmagyaróvár - Györ M1 (bezplatný obchvat) - Pér (81) - Kisbér - Mór - Söréd (81) - Moha - Székesfehérvár (8)- Sárbogárd (63)- Cece - Szekszárd (56) - Bataszék - Bár - kolem Mohács - Udvar (7) (hranice na navigaci na mapě je hraniční silnice přerušena - posunutí mapy, ale je tam oficiální mezinárodní přechod) - Kneževo - Kozarac - (2) - Livana (7) - Ovčara - okolo Dakovo - Slavonski Šamac (M17) - (M17-2) - Zenica (M17) - okolo Sarajevo (M18) - Nikšič - okolo Podgorica - Virpazar - Bar - Ulcinj

1155 km, 15:50, ale započítalo to objížďku mimo Mohacs a dálniční přechod Udvar - Kněževo, přes tento přechod je to víc jak 20 km kratší.

Já volím trasu 5)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil residents (28. 05. 2007 14:23).
avatar Re: ALBÁNIE
28. 05. 2007 15:42
Pro residents:
Klobouk dolů, člověče - s vyhledáním jsi měl určitě plno práce.

Manžel rozhodl, jak už jsem výše psala a on je hlavní řidič, tak je to jasné. Ale v každém případě se těším, že po návratu napíšeš, jaká ta trasa byla. A protože jedeme do Č.H. sice poprvé, ale určitě ne naposledy, tak můžeme příští cestu změnit.
Re: ALBÁNIE
28. 05. 2007 15:52
2 Rosemarie: Ani ne, měl jsem to za hodinku i s napsáním do fóra.smoking smiley Jinak jak chceš, ale rozhodně bych nejel od Splitu celou štreku dolů po pobřeží. Pokud tam člověk jede poprvý, tak je to vyhlídková, ale jinak raději v chládku přes hory. ad 4) rozhodně nic nepokazíš. Po dálnici se taky projedeš. A o co se cesta zrychlí do Splitu, to zase po pobřeží ztratiš. Pokud nejedeš někde poblíž.
Re: ALBÁNIE
28. 05. 2007 20:05
Tak my máme zase toto dilema:
1.trasa je totožná s trasou č. 1 od "Residents" a
2.trasa je Brno - Bratislava D2 - Rajka M15 - Mosonmagyaróvár - Hegyeshalom M1 - Györ M1 - Tatabánya - před Budapeští na E73 - Paks 6 - Pécs 58 - Harkány - Donji Miholjac (vstup do CR) - Osijek E73 -Dakovo - Bosanski Samac (vstup do BiH) E73 - Sarajevo E762 - Scepan Polje (vstup do ČH) - Virpazar E65 - Bar E752 - Ulcinj

1.trasu jsme si našli dle navigátora a sháněla jsem informace od lidí, kteří s ní měli nějaké zkušenosti. Vím, že v Srbsku se za dálniční úseky (jsou 2) platí vždy po 6 Eurech, tzn. 12 Euro pro jednu cestu a ještě jsou tam prý policajti na každém rohu a vyloženě číhají na cizince. Pokutují potom každou maličkost.
Tu 2.trasu mi navedl "Pete" s tím, že v Harkánech se dá dobře přenocovat v nějakém campíku a trasa přes Bosnu není sice po dálnicích, ale za to v hezké krajině a samozřejmě bezplatná.

No a my teď fakt nevíme. Obě trasy mají svá pro i proti. 1. vyjde dráž (poplatky jsem spočítala na 1.610,- Kč pro obě cesty) a jsou tam ti nebezpeční policisté, ale zase je rychlejší a asi schůdnější. A 2. vyjde hodně lacino na poplatcích (asi 880,- Kč tam i zpět) a pojedeme prý krásnou krajinou, kterou jsme my ještě nepoznali, ale zase doba jízdy je delší a asi ty silnice nebudou nic moc.

Nejsme schopní se dohodnout angry smiley
Re: ALBÁNIE
28. 05. 2007 23:24
Se Srbskem mám zkušenost z dřívějška (1991), kdy tamní policajti byli hodně otravní a loudili neustále nějaké úplatky. Pak jsme tam byl o pár let později (1998) a nic takového nebylo. Kromě horských oblasti je tamní cestování po dálnicích dost úmorné. Je to taková panelovka jak D1 nebo spíš jak byla dřív do Berlína. Z Bosny jsem měl daleko lepší pocit.
Re: ALBÁNIE
29. 05. 2007 16:51
to Evina: Já stále také nemám jasno kudy , ale to Maďarsko určitě platí, zřejmě zůstaneme v Kiskunmajse, kde si dáme masáže a termálky.Pak asi směr Novi sad - Bosna-Sarajevo - Nikšič-Ulcinj.Docela bych uvítal zkušenosti, jedeš dříve než já.
Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 16:32
Slibuji, že si celou dovolenou budu dělat zápisky a až se vrátíme, tak budu všechno "žalovat"! smiling smiley
Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 16:50
I když.... ještě před námi jede Rosmarine, tak doufám, že po svém příjezdu také něco ze svých poznatků hodí do placu. Ale o cestě to asi nebude, jelikož jak jsem pochopila, tak oni budou svištět po chorvatských dálnicích.
Trasu přes Chorvatsko jsme zamítli hned na začátku. Hlavním důvodem byly samozřejmě poplatky sad smiley Jsem totiž "děsný lakomec" (to tvrdí manžel - já říkám, že umím šetřit tongue sticking out smiley) a když jsem spočítala, na kolik by nás ty cesty vyšly, raději volím cestu lacinější i když trochu dobrodružnější. A pak za ušetřené peníze to dobrodružství po cestě rozpustíme ve skleničce něčeho dobrého v místě pobytu! smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evina (30. 05. 2007 16:52).
ben
Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 18:02
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2 ben: Přes Bosnu jsem jel loni. Právě jsem se
> chtěl podívat do Srbska. Kolik se platí ty
> poplatky?

Poplatky si presne nepamatam, ale...tak sa mi zda,ze to bola polovica z Chorvatskej dialnice.
Rozhodne treba vymenit na hraniciach dinary. Pri plateni Eurami zaokruhluju drsno smerom hore. Inostranec-cudzinec- plati raz taku sumu ako domaci. A POZOR. Ked pojdete v noci, cena poplatku sa meni podla nocnej hodiny. A dalsia vec. Nejedna sa o ziadnu dialnicu. Max. rychlost 100 a taktiez casto kontrolovana radarmi. Platili sme cca 30e/chcel 200/Takze opatrne. Cesta co sa tyka kvalitynic moc, ale aj tam sa budovalo. Usek cca 200 km macacie hlavy, myslim niekde za Belehradom. Za Uzicami su dost velke hory a kanony, ale rychlost omedzena na dlhe km na 40.Taktiez radar, pozor-niekde na 1-2 km aj 2x .
Ale nadherne scenerie nahradia vsetku namahu a unavu-cez den.My sme isli tam nad ranom takze sme moc nevideli. Ale pri navrate domov sme sa nevedeli vynadivat.Lenze to sme boli este oddychnuty, no a vo vnutrozemí si clovek uvedomi, ze sa vlastne mame super.
Do CG sa planujeme pozriet aj tento rok.

Prajem bezpecny navrat domov.
avatar Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 18:22
Tak Bene,když to tak čtu tak tě to vlastně vyšlo stejně,ne-li více než HR perfektní dálnice.Jet 200km po kočičích hlavách a ještě za to platit a bát se,že mne změří,aby si vylepšili rozpočet tak to si asi rozmyslím kudy jet.Jinak podle informací od těch co jeli přes Srbsko do Řecka tak poplatky byly asi 80 EUro,ale nevím teď jestli jeden směr a nebo oba???

MirekŠi
Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 20:20
Tak to je celkem ranec. Ale myslím, že víc jak v Srbsku se platí za Makedonii, ta je tím vyhlášená.
ben
Re: ALBÁNIE
30. 05. 2007 20:47
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to je celkem ranec. Ale myslím, že víc jak v
> Srbsku se platí za Makedonii, ta je tím vyhlášená.

Minuly rok sme boli v Grecku na Thasosse. Poplatky + trajekt myslim 120e tam a spat. cca 40-50e za prejazd Srbskom a Macedonskom jednym smerom. Cez Mac., cca 250 km. Ale ako vravim, cim hlbsia noc, tym drahsie. Hlavne Macedonsko-tam
cca 6 e, naspat v noci 100% prirazka./do vrecka/
A dialnica.......skoda reci.
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 01:54
Vážení toto vlákno je určeno pro zajímavosti o Albánii - a né o cestě do Černé Hory to patří na vlákno Doprava !
ben
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 08:39
Míra11 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení toto vlákno je určeno pro zajímavosti o
> Albánii - a né o cestě do Černé Hory to patří na
> vlákno Doprava !


Ja som myslel, ze som na fore Cerna Hora. SORRY.

Ak vsak vies nieco o pohranicnej oblasti CG s Albanskom alebo priamo o Albansku,
napis. Bolisme uplne na hranicich, stacilo. Nemam zajem. Znamemu komplet vyrabovali auto pred hotelom. Pozri Veliku plazu po ich odchode. Dostavaju podporu z unie a ich prva cesta je do CG /info domacich/. Skus, ked tam budes, si toto pozret.Alebo este lepsie, podebatuj s domacimi, co ti povedia.
Tak potom je jasne preco nie Albansko. Nie kvoli prirode / ta je tam podla vsetkeho super/,ale kvoli vlastnej bezpecnosti seba a svojej rodiny. Vytykaju CG sluzby a spinu. A co potom Albansko. Zabudni na akekolvek sluzby. To este asi potrva.
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 09:12
Forum : Chorvatsko - Černá Hora - Doprava sem patří zajímavosti o cestě do Černé Hory. A né do vlákna Albánie ! Pak už se v tom nikdo nevyzná, když bude všechno na jedné hromadě !
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 09:40
Dobrá, tak požádáme admina, ať příspěvky co se týkají dopravy v tomto fóru hodí do Černá Hora - Doprava
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.