Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Tankování LPG při cestě z Chorvatska

Autor jira486 
Já jenom koukám eye popping smiley a doufám, že to byl vtip.
S LPG můžeš všude, jen ne do většiny podzemních parkovišť.


to Mirek_05: ta trasa od maďarska mi pomůže určitěthumbs up
už jen pár dní...
Co znaci u tech oteviracich hodin "n/b" ???? (n/b ne radi)
"su" je snad sobota proc tedy neni nedele "ne"?
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
25. 07. 2007 11:05
Přeji krásný den. Vím, že jsem v LPG tématu, přesto využiji zmínky o možnosti vyhnout se Grazu a Mariboru - viz Bařik. Poprosil bych, nešlo by tu trasu popsat podrobněji, případně upozornit na záludnosti a zda fungují přechody v noci.
Díky
Ať nemusíš přemýšlet, co je n/b tak tu máš otvírací doby anglicky:
[www.unp-udruga.hr]

(ale co je to "b"nevím takydrinking smiley )
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
11. 08. 2007 08:47
prosím vás jedu za týden do CHorvatska Umag mám auto na plyn a asi pojedu přes Slovinsko kde se tam dá po cestě dobře natankovat a taky v Chorvatsku okolí Umag
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
11. 08. 2007 10:59
To MichalK
Sjíždím na 138km na Ilz, potom Feldbach a přechod do Slovinska Bad Radkersburg. Ve Slovinsku pak Radenci,Ljutomer,Ormož. Pozor, Ormož je sice přechod, ale jednou mě tam nepustili s tím, že je to pouze pro SLO/HR. Vloni jsem ovšem již projel,ale nevím, zda to bylo tím, že jsem tam byl okolo 3.hod. ráno a celníci byli poměrně malátní. Letos jsem přejel přes přechod Središče ab Dravi, za kterým je obec Nedelišče s LPG pumpou nebo Varaždin, kde je pumpa přímo u výjezdu z města k dálnici a prakticky nelze minout. Jezdím takto každý rok a cesta po těcho okreskách trvá 1 hod v Rakousku a 1hod přes Slovinsko. Já jezdím v noci, ale pokud pojedete přes den, tak průjezd Rakouskem a Slovinskem je skvělý. Mají ty vesničky opravdu krásně upravené.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
11. 08. 2007 22:51
to: J.Vyrostek
v HR - Tankovat blízko Umagu můžeš v BUJE nebo v POREČI.

po cestě-Slovinsko:
Seznam_Ceny_Slovinsko
Slovinsko LPG NON-STOP na dálnici je např. na ČS Petrol:
* Barje I, jižní obchvat Ljubljana
* Barje II, jižní obchvat Ljubljana
* Lom I, dálnice "avtocesta" Ljubljana-Postojna(směr Postojna) u města LOGATEC

Mimo trasu do HR:
* Povir sever,dálnice "avtocesta" Ljubljana-Sežana (A3 na Terst)
* Povir jug,dálnice "avtocesta" Sežana-Ljubljana (A3 na Terst)



Šťastnou cestu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirek_05 (11. 08. 2007 23:01).
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
13. 08. 2007 09:14
To Bařik
Díky moc. Asi to po těch hrůzách co čtu na fóru o Mariboru zkusím taky.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
15. 08. 2007 13:02
Na čerpání LPG u pumpy Švajlkovec musím sjet z dálnice?
Dík za odpovědi!
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
17. 08. 2007 08:43
Tak jsme jeli felicii na LPG nadrz 35litru. Brno - Makarska klasicka trasa. cesta tam v poho lpg v mikulove dosel na A2 za grazem slovinsko na benzin v chorvatsku do plnech a dolu na makarskou to je pohoda.Divate se na cedule a kde je GPL tak berete. V basce vode je plin ve 2km vzdalene obci. stim jsme dojeli po A1 zhruba za malou kapelu a zase jsme dobirali.schovali jsme si kuny na benzinku pred slovinskyma hranicama ze natankujeme..borec na nas ze mu plyn nedovezli a leda se vratit 20km do zahrebu ze tam nekde je. jenze sjet z dalnice o 5km dal zaplatit myto vzt listek v zahrebu zaplatit apod...bylo jednodusi jet na benzin a ze vemem na kartu ve slovinsku. To samozrejme nejde kdyz maji benzinky do 20h takze slovinsko na benzin. V rakousku Macelj - Graz benzinky bez LPG takze az jak je v tomto foru 106km A1 benzinka Agip tam nam vyrazili dech cenou takze jsme brali jen za 20euro. (litr meli za 0,78 - cca 22KC u nas v obci 13,50Kc) stim jsme dojeli do mikulova a tam shell benzinka.
Ahojte, chcem sa opytat na tu pumpu PETROL v Slovinsku: LJUBLJANA BARJE (I-S) a LJUBLJANA BARJE (II-J), ci sa tam da platit kartou VISA, a tektiez ci beru aj EURO, alebo musim menit Toliare. Vdaka.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
30. 08. 2007 07:53
Od 1.1.2007 mají Slovinci měnu jen Eura,tolary už nejsou
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
10. 09. 2007 08:53
To Bařik
Cestu přes Ormož jsem vyzkoušel, přechod funguje bez problémů, tak se mi to líbilo, že jsem tama jel i zpět. Díky za radu.
Nevíte někdo, jestli se může s LPG na trejekt na Brač?
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
26. 01. 2008 14:21
Na trajekt můžeš s lpg v poho. Na Brači jsem byl 2006-07 a bez problému.Odjezd vždy z Makarské.
Léta již jezdím přes Madarsko a vždy je to v pohodě. Z Bratislavy po staré silnici, abych se vyhnul dálnici. V prvním městě/Mosommagyarovár/ dám bazén v místních lázních a pokračuji na Czornu a Szombately na hraniční přechod Redics.Kousek Slovinska přežiji a v chorvatském Varaždinu najíždím na dálnici.Žádný problém.
Re: Autem do Chorvátska s LPG
02. 06. 2008 01:46
Nazdárek...., zajímalo by mne jestli nekdo jel autem do chorvátska s LPG, ktere nemnel zapsané v TP..
Prípadne nejaké užitečné pripomínky k tomuto.... , jestli se vyplatí jet s takovýmto autem tam...

Predem dík.. smoking smiley
Re: Autem do Chorvátska s LPG
02. 06. 2008 08:21
Vyplatí se tam s ním nejezdit ...
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
02. 06. 2008 22:19
Osobně si nemyslím, že by se na hranicích někdo zaměřil na to ,jestli je LPG zapsané nebo ne. To se me ještě nestalo. Ale problémy můžou nastat v případě nehody neba dalších komplikacích. Osobně bych to radši neriskoval.
Re: Autem do Chorvátska s LPG
06. 06. 2008 01:53
BaDDog napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdárek...., zajímalo by mne jestli nekdo jel
> autem do chorvátska s LPG, ktere nemnel zapsané v
> TP..
> Prípadne nejaké užitečné pripomínky k tomuto.... ,
> jestli se vyplatí jet s takovýmto autem tam...
>
> Predem dík.. smoking smiley

Nejlepší je tam jet rovnou s autem, které má místo nádrže velkou pb bombu na vaření.
To není možné! 20% nádrže zůstává nečerpáno (nespotřebováno).... Jinak: čerpadlo proti uzavření jde lehčeji ! Je to "nepochopitelné", ale je to tak. Přes 20let dělám voda/pára... Až do cca 1,3 MPa (13 atm)- v tomto tlaku čerpám kapaliny a když zavřu mezi čerpadlem a nádrží ventil, tak než dojdu čerpadlo vypnout,tak začne běžet lehčeji. Stejné je to proti tlaku v nádrži auta..... Mám toroid. nádrž (VIALLE) na 60 l a víc než 48-49 l se tam nedá dát. A to mi čerpadlo čerpá kapalný plyn až do válců. Když vyjedu 80% nádrže, tak prostě cukání přinutí přepnout na benzín. Nádrž se nedá vyjet do "mrtě", vzniklo by tam skoro vakuum a následné zhroucení nádrže, nebo hadiček/trubiček, snad až imploze. Asi máte špatné číslo obsahu nádrže. V úctě Vladimír
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
16. 07. 2008 22:21
S nepřihlášeným autem na LPG jsem se minulý týden vrátil z Chorvatska.Nikdo mě samozřejmě nekontroloval a věřím tomu,že nikoho z Vás ani kontrolovat nebude.Taky nevím kdo by o to měl zájem!
Potraviny,alkohol,cigarety atd ano...Ale LPG,proč?
Auto jsem nestihl přihlásit z toho důvodu,že jsem ho 2 dny před tím přestavěl na plyn.takže na to nebyl čas.
Jinak cesta na plyn v pohodě, fantastická cena 12 kč,ale pozor plyn při zpáteční cestě čerpejte myslím hned na první čerpačce za Zagrebem,pak už není kde.Ta čerpačka ale není předem značená LPG,je to až na návěstidle,ale kdo jede rychleji nestíhá odbočit!!.Já tam proto nezastavoval a spoléhal se na další čerpačku,pak ale už nic.
Všem přeji příjemnou dovolenou.Jirka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka G (16. 07. 2008 22:22).
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
17. 07. 2008 19:36
na kterych strankach najdu lpg stanice v cesku..diky
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
17. 07. 2008 21:12
duso napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na kterych strankach najdu lpg stanice v
> cesku..diky


skus trochu googleovat - vyplatí se to.Není to uplně nejaktualnější ale tady jeden seznam je:seznam LPG v ČR
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
18. 07. 2008 19:35
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To není možné! 20% nádrže zůstává nečerpáno
> (nespotřebováno).... Jinak: čerpadlo proti
> uzavření jde lehčeji ! Je to "nepochopitelné", ale
> je to tak. Přes 20let dělám voda/pára... Až do cca
> 1,3 MPa (13 atm)- v tomto tlaku čerpám kapaliny a
> když zavřu mezi čerpadlem a nádrží ventil, tak než
> dojdu čerpadlo vypnout,tak začne běžet lehčeji.
> Stejné je to proti tlaku v nádrži auta..... Mám
> toroid. nádrž (VIALLE) na 60 l a víc než 48-49 l
> se tam nedá dát. A to mi čerpadlo čerpá kapalný
> plyn až do válců. Když vyjedu 80% nádrže, tak
> prostě cukání přinutí přepnout na benzín. Nádrž se
> nedá vyjet do "mrtě", vzniklo by tam skoro vakuum
> a následné zhroucení nádrže, nebo
> hadiček/trubiček, snad až imploze. Asi máte špatné
> číslo obsahu nádrže. V úctě Vladimír


Dá se tam natlačit víc. Záleží na pumpě jak má nastavené čerpadlo. 15 let jezdím na lpg takže nějakou skušenost mám.
Anonymní uživatel
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
18. 08. 2008 00:08
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:58).
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
25. 08. 2008 12:31
Ahoj, a proč nejedeš ve Slovinsku na Ptuj a pak Chorvatskem po dálnici dál na Záhřeb? Po tvojí trase je to delší,ale je tam možná menší provoz??? Díky
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
27. 08. 2008 22:18
gasi motor by mělo znamenat vypni motor.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 297
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.