Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 03. 2009 21:50
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdar
>
> tak mě cesta k moři trvá strašně dlouho, nemužu se
> dočkat
> a zpět je strašně rychla vubec se netěším domu...
>
> bob

Domů jo yawning smiley ale do práce néééé smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 03. 2009 14:27
No já nevím, ale myslím že 31 hodin jsem to ještě nikdy nejel,ale je fakt že se mám zadařilo v loni myslím červenec 2007 na spáteční cestě 26 hodin a jak psala jedna pisatelka jen nevím jméno bylo to na vraždu. Jel jsem z Gradace a už na Makarské mezi semafory to bylo 1,5 hoďky na Brele taktéž. Po dálnici dobrý ale pak jsem nesjel u Zadaru z dálnice a u tunelu Sv.Rok 2 hodiny. Další papání u mýtnice v Zagrebu to ani nevím jak dlouho a vrchol byl na HR-Slo. hranicích. Z krásné nové dálnice nás odklonili na starou Krapinu a pak ještě někam a přes hranice jsme jeli někde kde domorodci snad ani neviděli auto protože seděli na terasách pili kafe a měli to místo televize. Vrchol byl na hranici kdy tam byly dvě kukaně a jeden celník pracoval tj. prohlížel každý pas a opravdu zodpovědně no druzí dva hráli karty prostě paráda.Musel jsem ze vnitř zamčít auto protože manželka startoval ,že jim vyčístí žaludek . ( není blondýna ) Ale asi by to stálo další drobné zdržení. nakonec než aby jsme byly ve 2 ráno doma tak jsme teprve dojeli na Slo-A hranice takže super. Pak už to šlo ,ale zážitek na dlouhou dobu naprosto famózní.

V loni jsme vyjeli místo v sobotu v pátek o půl třetí odpoledne a v pět ráno jsme i ze zastávkami byli doma a to jsem jel opravdu v klidu max. 120 na dálnici. a nekecám. Každopádně všichni mějte.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 03. 2009 18:02
> paaga napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Z Ostravy do Rijeky sviznejsi jizdou za 7
> hodin!
> > Cesta v noci, pres
> > Makov,Bytca,Bratislava,Madarsko(poE65),Zagreb a
> > Rijeka...
>
> Fido napsal(a):
> No, možná, že se to dá ujet.Podle plánovače je to
> 826 km, což vychází na 118km/hod. pokud má paaga
> rychlé auto, tak to není úplná blbost (i když to
> Maďarsko - no, nevím). Já mám Fábku tříválec a
> když jsme se loni museli urychleně vrátit z Omiše
> na plzeňsko, tak jsme tu trasu ujeli podle
> palubního kompu průměrem 100km/hod.(1131km za
> čistý čas 11hod 15min).

Takte pro upresneni: Vyjezd 23h a v 6:30 jsme sjizdeli z Dalnice v Rijece(prestavky cekem asi 15min),tzn 7h15minut zhruba...
Auto mame Vw Passat 1.9Tdi 85kw 6kvalt a tomu vdeci spotreba 5,3l...Nekdo z vas psal ze pres madarsko o tom pochybuje, tak neni duvod cesta docela dobra, neni to dalnice ale da se tak taky casto jet 140-150km/h...a hlavne to chce stesti nikde jsme nestali!
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 03. 2009 12:03
Takže chceš říct, že jsi to jel za 7h při spotřebě 5.3L? Za kolik potom jezdíš normálně? Za 2l?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 03. 2009 12:31
Paaga napsal:
Takte pro upresneni: Vyjezd 23h a v 6:30 jsme sjizdeli z Dalnice v Rijece(prestavky cekem asi 15min),tzn 7h15minut zhruba...
Auto mame Vw Passat 1.9Tdi 85kw 6kvalt a tomu vdeci spotreba 5,3l...Nekdo z vas psal ze pres madarsko o tom pochybuje, tak neni duvod cesta docela dobra, neni to dalnice ale da se tak taky casto jet 140-150km/h...a hlavne to chce stesti nikde jsme nestali! ...

Doplňuji:
... rozstřelení o strom nebo jinou pevnou překážku díky "liknavosti silničářů" - viníci jsou přeci vždy oni.

Taková individua za volantem mám nejraději, už i "blondýny" jsou na tom lépe. Ale aby Paaga netruchlil pro rychlou jízdu, taky jsem jel Rozvadov - Ulm pod 2 hodiny, ale oproti němu s dodržením rychlostních limitů (a že těch "120" je okolo Norimberka dost). Pašíci chrochtající svých 180 hodinově byli ve zpětném zrcátku rychle hodně maliččí.
Je to na červenou, chápu, ale pointa dopnění silácké informace je důležitější...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 03. 2009 14:16
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže chceš říct, že jsi to jel za 7h při spotřebě
> 5.3L? Za kolik potom jezdíš normálně? Za 2l?

No jistě,to nevíš,že TDI čím rychleji jede,tím míň žere? smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 03. 2009 19:54
Folin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Takže chceš říct, že jsi to jel za 7h při
> spotřebě
> > 5.3L? Za kolik potom jezdíš normálně? Za 2l?
>
> No jistě,to nevíš,že TDI čím rychleji jede,tím míň
> žere? smiling smiley

Tak teď už jsou mi jasní všichni ti závodnici (hlavně) v octavii F TDI grinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 20:18
V loňském roce nám cesta tam trvala:
Hostouň-5.00,Praha,D1,Jihl,Znojmo,Vídeň,Ilz,Körmend,Csorna,Lenti ve 14.00,pár čůracích pauz a 600 km na tacho.
Z Lenti po koupání,jídlu a prospání v 17.30,Goričan,dálnicí do Splitu a trajektna luka ve 24.00 a 525 km.To je 15.5 hodiny jízdy +/- dle předpisů a stan.limitů.Dálnice tempomat na 125 co situace dovolila.Auto F Focus kombi benzín 1.6 a spotřeba dle BC v cílové destinaci/Hvar-I.D./spotřeba 6.8/100 km. cool smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 21:12
To Jarda.OL:

Ten červenec 2007 a odklonění někam mimo standardní přejezd mohu potvrdit. Asi jsme byli ve stejné frontě. Nejdřív nás odklonili z dálnice, pak nás hnali na vedlejší přechod, asi 100 m před ním nás opět odklonili ještě na další ...

Jízda se trochu protáhla a poznali jsme další části HR a SLO, kde jsme před tím nikdy nebyli.

Pavel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 21:14
Každý rok si tak trochu plánuju cestu a říkám si kolik asi najedu km. do přestávky a kde bych si mohl v kolik hodin po kolika km. dát šlofíčka.No a jako každý rok je to pokaždé ůplně jinakyawning smiley Cesta se prodlouží, nebo zkrátí různými okolnostmi jako počasí, doprava, nevolnost spolucestujích, děti, jízda v tandemu atd. atd.Jezdím vždy přes Maďary, vyjma Istrie, protože jsu z valachů.
Takže třeba Mala Duba 2005 jsme jeli tři auta celých 1000km. v neskutečném lijáku, v kolonách na nové dálnici a na magistrále celých 22hod.
Nebo Baško Polje 2006 domů 10hod. sami.pohoda.
Nebo Lanterna Poreč 1998 dvě auta přes Klagenfurt v pohodě za 8.5hod.
Prostě je to tak, že dovolená začíná i cestou tam a tak není potřeba se stresovat kór v autě.A taky si uvědomuju, že nejhorších je posledních padesát km.
Kvůli dětem jezdíme vždycky přes noc a to ranní sluníčko dělá divywinking smileyA myslet si že už to dáš a vidět se už v moři, může být někdy velice osudová chyba.Takže jeďte tak aby jste si dovču užili a je jedno jestli bude kratší nebo delší o nějakou hodinkusmoking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 22:41
...v roce 88...Praha Ruzyně...Split....1 a 1/2 hodiny...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (02. 04. 2009 22:42).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 22:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:39).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 04. 2009 22:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:48).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 13:30
...je to tak, máte pravdu...cesta do Práglu... čekat na letišti ...to vyjde s autem asi na stejno...grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 18:38
V roce 1997 z baráku půl hoďky na ruzyň,2 hoďky čekání a odbavení,necelé 2 hodiny letu do Dubrovníku,půl hodiny odbavení,3hodiny autobusem
do Orebiče a půl hodiny lodí na Korčulu přímo před hotel.Celkem 8 a půl hodiny pro pražáka.(zase to mám daleko do Mistřínasmiling smiley)
PS Od té doby jezdíme autem
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 18:38
A)
...pravda...ještě se to dá zkrátit na letišti v Praze na 5 minut ( v případě soukromého letu, kdy jste bleskově " projeti " a přijde si pro Vás pilot ...který má mašinu 50 metrů od haly...)
...malým Bombardierem, který letí trochu rychleji než běžný let je to do Splitu ...cca 1 hod, 10 min...
...od domu na letiště do Prahy cca 2 hodiny...( do Brna 20 minut )
...takže se vším všudy z Prahy...3,5 hodiny...z Brna do 1 a 3/4 hodiny ...celkem vč. cesty z domu i odbavení...grinning smiley



B...cena...?thumbs down



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (03. 04. 2009 18:45).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 19:37
no, jedná se sice o OT, sorry, ale nedá mě to. Letadlo není vždycky špatná a drahá varianta.
Byl jsem o jarních prázdninách v Neapoli, byly jsme tři osoby. SkyEurope koupené v akci cca 1/4 roku předem 3,5 tis. pro všechny, týdenní parkování u letiště 700 Kč, dohromady tedy něco přes 4 tis., cesta od „baráku k baráku“ cca 6 hodin.
Autem by to vyšlo i s poplatky na cca 13 až 14 tis. a cestu bych za méně, než 13 hodin neudělal. A to ještě za předpokladu jízdy přes noc, tedy bych dorazil ve stavu značně nepoužitelným….. Takto pohodička. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 19:53
To Jarda OL a Pavel63
Buďte rádi, že vás odklonili. Dělají to, když mají plnou dálnici před přechodem do SLO. Stoprocentně jste ušetřili nejednu hodinu. Stalo se mi to taky a místo čekání v 12 km koloně jsme to po zánovní silnici podél dálnice objeli na starý přechod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 21:55
Tak, pokud jste nepostřehli, tak se podívejte na
[www.chorvatsko.cz]
Tradiční dlouhé fronty na mýtnici před Zagrebem cestou od moře snad budou minulostí.
Více takových zpráv. Ještě nějaká potěšující, že třeba Slovinci zruší mýtné v úseku "kruháč" - Maribor a už se těším na červenec.
Pavel.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 23:24
To vočko, možno preháňam, ale zase do Klášterního pivovaru si to tak ďaleko nemal. thumbs up smileysmileys with beerthumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 23:33
pro Eifel:to jsem nevěděl,že nejaké setkání je-jsem tu krátce
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 23:34
Bolo, koncom novembra (listopadu).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 04. 2009 23:38
to Eifel-omlouvám se,nějak mi to uniklo,abych byl alespoň blízko tématu-jak dlouho by mi trvala cesta?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 04. 2009 18:51
cesta z J.Hradce do makarsky... cca 1000KM 9hodin
vyjedu 22h a sem tam kolem 07hod rano
samozrejme to je v zari
rekord mam 8hod, ale to sem jel fakt na doraz
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 04. 2009 19:03
2paaga: tu spotebu ti neverim... ja co mel oktavku obdobnej motor 1.9tdi 81kw tak pri takovy jizde co pises a predpokladu je ze jedu nalozenej tak jsem mel stezi 6
s passatem 1.9tdi 74kw tak 6.5
a ted s 2.0tdi 125kw tak 7
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 04. 2009 20:42
Jirkajh-Já mám 1.7 tds a jel jsem 1550 km stoho dobrých 400 po makarské a pruměr 5.2 nafty. Rychlost 130 km. docela mě to překvapilo,v čechách jezdím za 7-7,5 l A ten šestej převod asi má své kouzlo. Já ho nemám
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 04. 2009 18:03
OPRAVDU 5,3l SPOTREBA!!! Hlavni duvod je opravdu ten 6kvalt. a taky samozrejme taky kvalita ridice:-) Jinak slusnou jizdou tak do 100km/h se dokazu dostat hodne pod 5l, rekord mam 4,2l. A to jeste pujdu v lete to ciptuning a pry by se mela snizit jeste o 20 procent:-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 04. 2009 20:35
paaga napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OPRAVDU 5,3l SPOTREBA!!! Hlavni duvod je opravdu
> ten 6kvalt. a taky samozrejme taky kvalita
> ridice:-) Jinak slusnou jizdou tak do 100km/h se
> dokazu dostat hodne pod 5l, rekord mam 4,2l. A to
> jeste pujdu v lete to ciptuning a pry by se mela
> snizit jeste o 20 procent:-)

Potom ještě vložku vzduchového filtru, dalších - 20%. A ještě pár úprav a nafta bude v nádrži ještě přibývat.... smiling bouncing smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 04. 2009 21:04
To Valeri a Pavel 63. Když to tak sleduju tak máme podobný zážitky a dokonce i stejný fronty. Je pravda , že jsme poznali i jiné části HR a SLO ale upřímě v té chvíli jsem to tak moc nebral protože to byla dost hrůza. Každopádně ,teď už se tomu směju ,ale tenkrát ?!: Mějte se a šťastnej dolet.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2009 00:57
paaga napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OPRAVDU 5,3l SPOTREBA!!! Hlavni duvod je opravdu
> ten 6kvalt. a taky samozrejme taky kvalita
> ridice:-) Jinak slusnou jizdou tak do 100km/h se
> dokazu dostat hodne pod 5l, rekord mam 4,2l. A to
> jeste pujdu v lete to ciptuning a pry by se mela
> snizit jeste o 20 procent:-)


hmmmm vono to cipovany ukazuje nizsi spotrbu ale vetsinou to neni pravda je to tim ze ti sice prehrajou soft v eepromce ale ne uz v budikach takze ten pocitac pak ukazuje bludy je potrba VAG a nastavit spravne hodnotu na kanle 3.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.