Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 04. 2008 07:58
U nás je to jako u JAREDA a hlavně PROCHYHO(protože přesně tkhle to proběhne u nás)Naplánujem 17 hodinu jako výjezd-a vyrážíme v 15-protože si to vždycky nějak zdůvodníme(třeba-aspon pojeem ve větším klídku atd)
Kolik hodin jedem přesně -to je pokaždý jiný.Záleží na počtu zastávek na kafe-čurání a protáhnutí se.Máme ještě malou holku(4)takže děláme než večer usne i zastávky aby se proběhla atd..Taky záleží jestli jedem po dálnici nebo po staré(to je jak kdy se nám chce)
Každopádně ráno kolem 8 jsme vždycky v Omiši.(někdy si dá manžel cestou pauzu 30 minut na odpočinutí očí-jak říká)
Jinak manžel jedzí raděj v noci-nabíc nikdy nejezdíme v pá-nebo o víkendu-vždycky ve středu a navíc mimo sezonu(posleních 14 dní v červnu)-takže to je asi taky jiný .
Ještě jsme za poslední 3roky nezažili kolonu na hranicích-ani u tunelů.
Ale jak tak koukám na výjezdový kalendář-tak mám dojem že červen se bude asi brzo počítat za sezonu-protože v červnu jezdí čím dál tím víc lidí.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 04. 2008 22:29
...není kam spěchat...někdy se to vleče, když někdo jede... na kole...
...jindy to frčí...ale je potřeba být stále ve střehu, znáte to...všimněte si toho světlého auta, jak to stříhá...


Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 04. 2008 14:00
Bessy, ty jsi ale taky tu plnou caru nijak nesetril grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2008 08:55
Horní Bečva - Jadranovo : 11 hod ( 760 km)
Ahojky může mi někdo poradit cestu do Chorvatska. Pardubice-Šibeník. Zda je lepší vyrazit v Pátek navečer. Díky
steeve
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2008 22:49
Pájo, já jezdím z krkonoš do Šibeniku a vždy: Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor Zagreb, šibenik- akorát letos se budu snažit kvůli slovinské dál. známce objet slovisko a to u Graze na maďary a pak zpět na Zagreb, ale ještě nejsem pevně rozhodnut, uvidím, jak se to nakonec s těma známkama vyvrbí.
A v sezóně určitě ne v pátek večer, to je nejhorší termín, většinou zácpy, raději v týdnu.
To Pája.Doporučuji jet dle návrhu steeve jezdím to více jak 10 let a je to zcela vyhovující.Bezesporu nejhorší úseky silnic jsou u nás pak je pohoda.
Jen malou radu jedeš-li to poprvé-ve Vídni si hlídej cedule a za třetím tunelem jež je dlouhý 3,2 km nezapomeň odpočit vpravo Slovenija,Gratz ale je to výborně značené.Mám-li dát svůj postřeh-já to jezdím i v pátek na noc,trošičku hustěji může být u nás a ve Vídni,ale nechá se to ustát a pak dolů už je pohoda.Ale záleží na momentální situaci.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2008 11:15
Z Prahy do Gratze není nutné jezdit přes Vídeň. Cesta na Příbram, Čes. Bud., Linz, Alpin Kreuz a po A9 do Gratze je dokonce o 20km kratší. Netvrdím, že je to lepší nebo horší, ale berte to jako jasnou alternativu.
Rozumím tomu, že mnoho řidičů jezdí v noci, ale my se těšíme na cestu stejně jako na dovču, takže vždycky jedem za světla.
Steeve díky ,jaký je problém se Slovinskými dálnič. známkami. Nejedu poprvé ale minulý rok jsme jeli 3auta tak jsem moc o cestu nezajímal ale letos jedu sám se ženou.Takže v pátek navečer 27.6. je špatný vyrazit na noc. Zpět domů je lepší ze soboty na něděli v noci -ráno-poradte.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2008 18:46
Pájo, Pájo, přečti si vlákno "Slovinsko - dálniční známka 35 Euro" a dozvíš se vše. Přece to steeve nebude tady znovu rozepisovat. Jinak z pátka na sobotu znamená zácpy ve Slovinsku, zácpy před tunelama v Chorvatsku, ale to už se tady probírá od té doby co fórum existuje. Je to furt stejná písnička. Hledej a čti.hot smileyhot smileyhot smiley
Pája
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2008 20:36
Já jsem to forum našel až tento týden neměl jsem ho předtím důvod hledat. Ale přesto moc díky.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2008 22:27
...Pájo....ještěžetak...drinking smiley...tady se dovíš.....
Ahoj všem,

pravidelně každý rok Praha - Pula, od bytu k baráčku 899 km +-20 km. Vyjíždíme pravidelně v pátek kolem půlnoci až jedné v noci, přes Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Maribor -Ljublana - Postojna - Koper.
Pak si vystojíme frontu na SLO-HR Dragonja s výhledem na moře.

Tankuji jen jednou v Mikulově u Shellu naproti Tescu, vždy plnou a stačí to až na místo a na couračky po okolí. Cestou zpět tankuji v Pule, s bebou 5l kanistr jako rezerva (Skoda Octavia 2.0 TDI). Zastávky pravidelně Mikulov (čerpání) a Shell u Grazu (výborná kuchyně) a na odpočívadle na SLO dálnici a u McDonalds v Koperu kvůli rodině a synovi (4r).

I když podle zkušenějších trasa není optimální, pro mě má jednu výhodu: jedu neustále po dálnici, nastaven tempomat, navigace se stará o cestu a já si vychutnávám jízdu na přes CB zjišťuji aktuální stav, dopravu, kolony, atd.

Letos jedeme s půlročním synem, takže vyrazíme opět v pátek, ale dříve (cca 18:00).

V Pule u baráčku jsme na místě, podle délky a počtu zastávek, cca mezi 11:00 až 15:00.

Klidnou dovolenou

JIK
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2008 12:25
My tedy jezdíme zásadně v noci, a to kvůli dětem, páč spí a neprudí yawning smiley
Máme v plánu vyjet kolem 18hod, v poklidu, žádná honička, budeme tři řidiči, tak se prostřídáme (jedeme Galaxáčem 4 dospělí + děti). Navíc se nám podařilo ubytování čtvrtek - pátek, takže se vyhneme klasickým odjezdovým sobotám, tudíž by to mělo být vklidu :-)
Když jsme jezdili na Lanternu na Istrii, z Brna je to cca 740 km. Jeli jsme Mikulov, Vídeň, Tarvisio, Terst, Kopar, Novigrad, Lanterna - jezdil jsem to cca 10 - 12 hodin. Vzhledem k tomu, že jezdíme s dětmi a se psem, tak zhruba po hodině až hodině a půl jízdy jsme dělali desetiminutovku.

Vloni jsme byli v Mali Ratu u Omiše, tam jsem najel 876,6 km cesta přes Slovensko a Maďarsko mě trvala 14,45 hodiny. Vyjížděl jsem asi ve 20:00 hodin - tedy cesta přes noc. Dvě hoďky jsme ztratili v Maďarsku, kde jsme chytli takový slejvák, že nebylo vidět na 30 metrů a stěrače nechtěli brát vodu. Pak jsem 50 minut bloudil okolo Zagrebu, kde jsem si blbě najel a nakonec jsem chytil někde u Gračace šutr na spodek auta a posledních cca 200 km jsem jel max. 70. No a nakonec ze Splitu do Mali Rat to byla jedna kolono s rychlostí cca 15km/h. Takže bych tu cestu udělal býval s přestávkami za asi 11 hodin.

Zpátky jsem najel 863,1 km a jel jsem to s přestávkami 11 hodin. Cesta byla přes den. Jediná dálnice, kterou jsem použil byla Brno - Bratislava a Varaždin - Karlovac a zpět. Jinak pěkně po staré. Letos nevím, nechám to na navigaci, chci jet přes Rakousko, ale nevím co udělám se Slovincama. I mezi Maďarskem a Chorvatskem by snad už letos měla být dálnice (alespoň jak jsem se v srpnu vracel, projížděl jsem po rozestavěné dálnici Mursko Sredisce - Lendava - Dolga Vas - Rédics). A jestli bude i ta zpoplatněná angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2008 21:28
pánové jedu poprvé do chorvatska do Vodice směr Šibenik od cestovky takže v sobotu dopoledne nástup...
vkolik hodin mám vyjet z Třebíče jedu Renaultem scenicem 1.9 dci ve třech lidech 5 července
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2008 22:32
gimik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pánové jedu poprvé do chorvatska do Vodice směr
> Šibenik od cestovky takže v sobotu dopoledne
> nástup...
> vkolik hodin mám vyjet z Třebíče jedu Renaultem
> scenicem 1.9 dci ve třech lidech 5 července

cca 20:41
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2008 22:45
Loni - Beroun 02,00 /všední den/ - Omiš 15-16,00 -
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2008 23:04
Loni 1.9.2007 Pardubice 19:00 Omiš 9:00
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2008 14:28
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:34).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2008 19:24
...Gimik...asi pojedeš z Třebíče ...
...na Znojmo..Hatě....kolem Stockerau...průjezd Vídní...na Graz...a protáhneš to Slovinskem...a Chorvatsko kolem Zagrebu po HR dálnici A2

...nebo objedeš Slovinsko např....z rakouské A2...takto........na 138 km A2 je odbočka HU...z dálnice do prava nadjezd nad dálnicí a za chvíli na křižovatce do leva na 65ku do Maďar (HU) z A2 na hranice 29 km, z hranic v Maďarsku stále po 65tce 29 km do Kórmendu...ten celý projedeš a na konci je kruháč a v pravo obchodní centrum, tak z kruháče do prava směr SLO, HR...přes Zalalóvo po 86tce...Kálocfa...Zalabaksa...za ní asi 4 km odbočka do leva na Lenti...sjedeš z 86tky...(musíš odbočit,!!! jinak přijedeš až do Rédicse a jsi ve Slovinsku ...a to nechceme )..takže ...z Kórmendu (stejne Zalalóvo s přehlasovaným ó) ...do Lenti je cca 50 kmz ...z Lenti stále rovně dolů na Tórnyiszentmiklos...tj. cca 15 km za ním je kruháč a z něj najedeš na polodálnici bez poplatku směr Letenye, HR po ní asi 15 km hraniční přechod HU Letenye /HR Goričan.....jsi na chorvatské dálnici A4 ...a směr Zagreb atd

...a nebo zvolíš jinou cestu...je tu spoustu možností...po dálnici na Brno... Bratislavu a přes celé Maďarsko apod.

...takže jako začátečníkovi na Jadran...i s dobrým autem...ať máš rezervu...na zastávky...(nevíme co se bude dít ve Slovinsku)...řekněme 12 hodin...(někdo by tam byl i za 8 hodin......ale proč...?)
doporučuji...vyjet v pátek 04.07.2008 ve 22,00 hodin...a měl by jsi být ve Vodici, než to najdeš v sobotu kolem 10,00 hodiny...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (10. 05. 2008 19:54).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2008 22:39
Zdravim,taky jedu letos poprvé autem na Jadran konkrétně na Rab a jelikož taky od cestovky,takže to znamená co!Ano vyjet v pátek a v sobotu dopol. nahlásit příjezd.Podle víše napsaných příspěvků to znamená sebevražda ale třeba budu mít štěstí.To neřeším ale nad čim špekuluji je, kterej čas je nejlepší vyjet.Zas abych tam nebyl zbytečně brzy a nebo naopak. A to je teprve květen to jsem zvědav co budu dělat 24.7. kdy mam výjezd.Zase si myslim že pro ty co jedou poprvé není moc dobrý jet na noc,i když samozřejmě každej se cítí za volantem jinak.
Komu bych chtěl poděkovat je Bessy kterej první co udělá když zapne PC je to že zkontroluje příspěvky a ihned zareaguje a poradí.Díky němu znám cestu nazpaměť a to jsem to cestou nikdy nejel.
Přeji všem pohodovou cestusmoking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2008 23:07
...hlavně se připrav na tunely...dal jsem je na dopravu...dálnice....některý jsou dlouhý...ale dá se to...nezaspat...a držet odstup...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (10. 05. 2008 23:09).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2008 23:22
To dolphino. Tiež som to mal raz prvýkrát. Bolo to v 2004. Asi som mal výhodu v tom, že som sa rozhodol necelé 2 týždne pred cestou. Naplánuj si to určite s rezervou a ak dorazíš skôr tak sa prejdeš, pozrieš okolie atd. Myslím, že iné riešenie nie je. Ideš na dovolenku, teda oddýchnuť si, nie stresovať. Kľuuuuuud.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2008 00:14
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:21).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2008 08:17
dolphino napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim,taky jedu letos poprvé autem na Jadran
> konkrétně na Rab a jelikož taky od cestovky,takže
> to znamená co!Ano vyjet v pátek a v sobotu dopol.
> nahlásit příjezd.Podle víše napsaných příspěvků to
> znamená sebevražda ale třeba budu mít štěstí.To
> neřeším ale nad čim špekuluji je, kterej čas je
> nejlepší vyjet.Zas abych tam nebyl zbytečně brzy a
> nebo naopak. A to je teprve květen to jsem zvědav
> co budu dělat 24.7. kdy mam výjezd.Zase si myslim
> že pro ty co jedou poprvé není moc dobrý jet na
> noc,i když samozřejmě každej se cítí za volantem
> jinak.
> Komu bych chtěl poděkovat je Bessy kterej první co
> udělá když zapne PC je to že zkontroluje příspěvky
> a ihned zareaguje a poradí.Díky němu znám cestu
> nazpaměť a to jsem to cestou nikdy nejel.
> Přeji všem pohodovou cestusmoking smiley

Každý jednou musí začít. Já jsem jel poprvé do HR v roce 1979 a samozřejmě přes Maďarsko. Informace téměř žádné. Forum HR ještě nebylo a Bessyho jsem neznal ( nevím kolik měl tehdy roků). Cíl cesty byla Makarská. A podle mapy nejkratší cesta Rožnov pod Radhoštěm - Trenčín - Hlohovec - Komárno - Budapest a po E73 Dakovo - Doboj - kolem Sarajeva - Mostar - Makarská. Šťastnou cestu přeje Ruda.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2008 09:51
Já si myslím-že každý to máme jinak-jedem jinou cestou-někdo má děti který mají častější potřebu čurat-někdo dává kuřpauzy,někdo jede skoro na jeden zátah-někdo odpočívá častěj.Nemyslím že se dá odpovědět nějak jednoznačně :JAK DLOUHO trvá cesta.Taky je potřeba zvážit-že někdo jede v červnu mimo sezonu a to jsou hranice a tunely volné(3roky po sobě vlastní zkušenost)Když pojedete v sezoně-tak asi bude cesta delší.To jenom aby ten kdo jede poprvý si tady nepřečetl-že cesta trvá cca 15 hodin a pak nebyl v šoku že jede dýl.My když jeli poprvý-tak jsme dostali popis cesty od CA i s nafocenýma orientačníma bodama které se nemění(mosty,velké budovy atd)A zvládli jsme to vpohodě a 18 měsíční dcerou za zadkem.
Takže si myslím že spíš JAK dlouho bych si poprvé našla tady na foru nejjednodušší cestu(určitě tady je hromada cest popsaných)a jela bych podle sebe svým tempem a podle potřeb.
No a když už k tématu.My jezdíme v cca 17 hodin z Čech-Lysá nad Labem-jedem přes Hatě a SLo -většinou po staré(ikdyž loni jsme zkusili dálnici na cestě tam)Cestou děláme zastávky podle potřeby-většinou jak si děti vymyslí.Takže od těch 17 jedem fakt celkem pomalu-zastavujem jak je potřeba nebo jak se nám chce.Děti se utahají a od asi 21 hodin jedem už jen s malýma zastávkama v kuse.Dojíždíme do Omiše tak v 8ráno.Hned jak otevřou pekárny koupíme si pečivo a dáme kafčo a děti první zmrzku.A pak se jedem ubytovat.Ikdyž jsme jezdili přes cestovku mohli jsme se ubytovat už hned ráno(jezdili jsme vždy ve stř. a v půli června-takže jsme vždycky byli ten rok první hosté v AP a nemuseli jsme čekat do oběda kdy mělo podle CA nastat střídání.
Letos jedem poprvý v neděli-zase v půli června-ale jedem už k majitelům co loni a budou nás čekat hned ráno.
Takže zatím neznám ten způsob jak to probíhá když se střídají lidi v nějaký daný čas.(například z IT. si pamatuju že jsme po dojezdu brzy ráno čekali půl dne u zbalených tašek než jsme se mohli ubytovat-bylo to dosti děsný-unavení-horko-vytáhli jsme ručníky a šli spát na pláž-a těšili se na spchu jako na smilování po takový cestě)
A jinak-tady svítí sluníčko a dovča se blíží-tak at nám to čekání všem uteče!thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (11. 05. 2008 09:52).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2008 19:13
...Rudane...ahoj...je to jak to říkáš...každý musí nějak začít...forum má ale tu vlastnost, že si tady chceme ve většině případů vzájemně poradit...resp. venku i pomoci...(jistě...lepší...když nebude třeba a dojedeme každý po svých)...
...no...já vyjel po prvé v 31i ...t.j. 7 let po Tobě...štastná sedmička...?...jak pro koho...bylo to necelé dva měsíce po Černobylu...a Jadran to tehdy údajně dostal dost " naplno "...vím o několika známých co se to u nich projevilo ...a u asi dvou...co vím... krátce ...do 2 let...na K skončili ...tak končím i já tuto smutnou kapitolu " svého příspěvku...
...a chci každého ujistit...že pokud to bude v mých silách...budu se snažit v případě potřeby ...
i venku pomoci ...pokud jde o forum..to je spíš sranda a souznění lidí, kteří mají jedno společné Jadran...hezký nedělní podvečer...všem...
...P.S. Fido...zkusím to s tím zastíněním...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 05. 2008 19:51).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2008 23:36
Bessy, potlesk - pěkné smileys with beersmiling smiley
thumbs up
Bessy-opět bez komentáře se připojuji k Rosmarine,své už jsem řekl
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.