Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 11:37
Pozor by si měli dávat ti, kteří pojedou v sezoně v jiné dny,než je Pá,So,Ne, nebo mimo sezonu a nebudou zastavovat na čurpauzu a cigárko.
A pak že kouření škodí! Mirus. smoking smileytongue sticking out smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 17:02
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> když před
> Rijekou platil mýto rovnou si ho vyzvednul
> policajt !! Podle času vjezdu na dálnici a výjezdu
> mu spočítali průměrnou rychlost a hned byl o 600
> kuna lehčí !! Zřejmě to okoukali od Italů,kde se
> tohle již praktikuje dávno. Tak aby se nám cesta k
> moři neprodražila angry smiley

Jsi si jistý, že v Itálii? A v kterých oblastech?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 18:09
Velmi dobře tenhle systém "počítání průměrné rychlosti" funguje ve Francii.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 18:50
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luboš napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > když před
> > Rijekou platil mýto rovnou si ho vyzvednul
> > policajt !! Podle času vjezdu na dálnici a
> výjezdu
> > mu spočítali průměrnou rychlost a hned byl o
> 600
> > kuna lehčí !! Zřejmě to okoukali od Italů,kde
> se
> > tohle již praktikuje dávno. Tak aby se nám cesta
> k
> > moři neprodražila angry smiley
>
> Jsi si jistý, že v Itálii? A v kterých oblastech?

Takhle nás jednou propočítali na dálnici u Milána.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 14:47
loni na tohle mereni rychlosti diky mitnicim bezel soud v rakousku. mam tuseni ze jim to ustavni soud zakazal - zduvodnil to tim ze na to nemaji zadny zakon - takze kdo vi jestli uz si ho neudelali confused smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 14:58
Ano, to můžu potvrdit. Ovšem jak to je nyní, s novou úpravou, to by se dalo zjistit dotazem na OAMTC.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 18:00
Do HR z Havířova výjezd kolem 18.00,pak Mc.Don... v Olomouci(vyžaduje posátka),čur pauzy tak co hodku(:-))),Viden projíždim na půlnoc(z důvodu známky),za Zagrebem tak 150km zastavuji a spim tak hodinku a pul,pak vyprašuji po prázdné dálnici do Splitu,4km za Splitem cil kolem 8-9hodiny(jízda ve čvrtek,jednou v útery,jdnou v sobotu).Zpátky nejčastěji v neděli,výjezd kolem 9.30,jízda bez kolon až na Viden jizda 60km/htak 4km před Vídní,po obchvatu(zatí jen po jeho části),pak již bez problému,doma tak 20.00.V HR doporučuji dodržovat rychlost,stálo mně to 40 euro,přehlídnul jsem asi jediný pasát na 15" plechových kolech bez puklic(jak na zimních u nás),v bílé barvě a bylo vymalováno...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 18:59
V Rakousku? To jsem jelen! Copak jsou tam někde mýtnice na stejný způsob, jako v HR, I, F,...? Na těch pár úsecích, kde se platí hotově, se nevytahuje žádný lístek a tak nemůžou vědět, jak jsem jel rychle, ne?
Rád se od vás nechám vyvést z omylu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 20:31
Když dokážou Rakušáci podle kamer na m. branách zjistit neplatnou dal. známku, tak nemůže být problém vypočist průměrnou rychlost mezi Wídni a Gracem př. Rakušáci je mají asi rok a slyšel jsem, že budou i u nás toť smůla.sad smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 20:50
titino napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když dokážou Rakušáci podle kamer na m. branách
> zjistit neplatnou dal. známku, tak nemůže být
> problém vypočist průměrnou rychlost mezi Wídni a
> Gracem př. Rakušáci je mají asi rok a slyšel jsem,
> že budou i u nás toť smůla.sad smiley

Vidíš, tohle mi nedošlo... Ale jak je to s cizinci? Předávají snímky a výsledky do zahraničí nebo je to jako "za stara", kdy stacionárními radary byli postihovány jen domorodci?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 20:54
Já bych měl zrovna smůlu - ve směru jih v Rakousku nestavím a ve směru sever jen u Meka ve Vídni na Brněnské.sad smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2008 21:02
Ty dobře čtoucí kamery jsou teprve rok a oni to testovali.Podle mne nahodně zastavené auto ověři centralním počitačem nebo c. počítač vyšle sígnal hlidce a ta tě zastaví.Dodatečně to asi vybírat nebudou, ale kdo ví? Oni jsou schopni pro čecha udělat vše.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2008 10:04
Jak nyní u nás, tak i v Rakousku (a to již dlouho) existují stacionární radary, které při překročení nad určitou toleranci rychlosti udělají fotku a zahájí se správní řízení. Tedy předpokládám, že i v tomto novém systému, kdy se určuje nikoli okamžitá, ale průměrná rychlost porovnáváním časů přítomnosti vozidla u mýtných bran, se to bude vymáhat dodatečně. Teď jen doufejme, že jen v rámci státu, ne celé uniesad smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2008 10:43
Vzdálenost Lučko - Dugopolje je 375 km. Při průměrné rychlosti 125 km/hod je to rovné 3 hodiny. Já jezdím rychlostí 140 až 150 km/hod minimálně 4 hodiny, někdy i déle. Zastavím se na kafčo, protáhnu se a pod. a čas přibývá. Takže bych se průměrného měření nebál. Nebezpečnější je měření okamžité, loni měřili na dvou místech, měl jsem tam 140 ale asi čekali na větší ryby.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2008 12:03
deda
Jestliže je tachometrová rychlost u mého vozu 150km/h, ukazuje mnohem přesnější navigace okamžitou rychlost 135-138km/h, tzn. že ve vašem případě bych byl více, než v klidu . Takto proměřuje většina vozů a tachometrová rychlost a její odchylka od skutečné rychlosti roste dle mého geometrickou řadou se vzrůstající rychlostí v rozmezí od 10 do 20%.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2008 12:32
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 20:12).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 02. 2008 18:24
Taky jsem porovnával tachometrovou rychlost (V70) s navigací (mio520) a vycházelo mi cca 5-6 km rozdílu, tudíž jedu tacho 140 a jsem v úplným klidu. Víc ani nemá cenu, již jsem zažil vedle mne 170 km jedoucí Porsche v A s puštěnejma majákama, NAŠTĚSTÍ bral toho Pažouta z Ústí, se kterým jsme trochu závodili. Pocit to byl nic moc, loni v září nás cca 170 předjel někde u Zadaru na A1 polák s nějakou amerikou a po pár kilometrech ho mělo mondeo s majákem v odst. pruhu, bylo tam taky nějaký omezení, tuším na 100, pokud se pozorně podíváte, jsou občas vidět na stožárech měřiče, zřejmě jsou policií hojně využívány. Podstatně větší strach mám z tunelů, když jedu na tempomat 90 a idiot je za mnou 15-20 metrů ... osobně si myslím, že je mezi námi dost kaskadérů. Jinak doba jízdy, z Olmiku odjezd cca 18 hod. a ráno cca 06 Brela, cestou si dvakrát asi 35 minut schrupnu, to mi stačí. Důležitý jsou pauzy po zhruba dvou hodinách, je to přece jen jízda na dovolenou, ne závody, že?
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 02. 2008 09:42
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:42).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 02. 2008 21:47
Prochy si macher. Ja naplánujem odchod na 17.00 a odchádzame o 19.30. nedočkaví sme tiež, ale to balenie nám nejako nejde.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 02. 2008 22:01
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:16).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 02. 2008 19:44
Prochy je můj člověk, odpočinek dle rozumu, tělo si samo řekne o pauzu, jen je potřeba poslechnout a nedělat machra. Hlavně pít, když už je žízeň, je moc pozdě. Zpočátku jsem dělal frajera na staré cestě, ale jízda po dálnici před Splitem, když vlevo svítá a vpravo je tma jak v pytli, a ostatní spí, to je prostě romantika. Loni v září jsme udělali po 9-ti letech vyjímku a vyjeli jsme již po snídani v 9 hod. zpět, tempo zcela rekreační cca 120 - 130, (dokonce mne jedna mladá paní na pumpě chválila, že se za mnou pěkně jede). Konečně jsem si prohlídnul okolí dálnice, zjistil jaký kopce překonává, ve Slovinsku někde u Miklavže jsme si v hospůdce u silnice dali v klidu gulášek, v tu chvíli jsem zapoměl na ty kolony na mýtnici v Krapině a večer v 22 hod. jsem byli v Olomouci. Bylo by to o 2 hoďky dřív, nebýt v Rakousku té kolony kdy se jelo jedním pruhem a spousta hlupáků nevěděla, co je to zip. Holt, to je daň za cestu ze So na Ne, že?
To je dobrá zpráva,ale ja bych klidně Jihlavou směrem od HB klidně projížděl dál,protože to je úpozlátko proti tomu co čeká dál do Znojma.Vím,že to je hezký a malebný kraj,právě proto si myslím,že těch obchvatů vesnic a měst mělo rapidně vzhledem k důležitosti této komunikace,velice rychle přibývat,ale to je myslím utopie.Vždyť tam snad není rok aby z nějakého důvodu někde něco uzavřeli a objížďky jsou řádově v desítkách kilometrů po nemožných kotárech.A k tomu stačí když je ve vesnici posvícení.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 03. 2008 19:04
Cesta nám trvá podla toho , že odkial odchádzame a kam. Ja som v 90 tich rokoch jazdil s Favoritom a cesta mi trvala väčšinou 12 hod. Dnes mi to trvá skoro tak isto a to mám výkonejšie auto a jazdím po dialnici. Už som to vedel porovnat aj v 99tom roku,ked švagor išiel 100konovou oktávkou a ja s Favoritom. Išli sme nezávisle a cesta nám trvala rovnako dlho. Popritom švagor je skúsený vodič točí to každý rok. Tak, že je to v ludoch a nie v autách. Netreba si precenovat sili a lámat rekordy.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 04. 2008 09:42
Tak nam trvala cesta 16 hodin a jel sem nonstop, coz je asi normalni , tak jezdi kazdy.
Tady je Itinerář cesty, po stare.
Cesta do Chorvatska
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 04. 2008 14:32
Jeli jsme ve čtvrtek 23.8. z Týna nad Vltavou v jižních čechách do Gradacu Octavií II. Čas výjezdu je leta stejný - 2:30 ráno. Na výběr máme 2 trasy, přes Linec a nebo přes Vídeň. Obě trasy mají své pro i proti, proto je střídáme. Loni jsme jeli po 3 letech zas přes Vídeň. Do Vídně to máme 210 km a cesta trvá necelé 3 hodiny. Začíná se rozednívat, projíždíme město a zhruba po 30km na dálnici dáváme asi 15 min zastávku a frčíme dál. Rychlost po dálnici okolo 140 km/hod. Překročíme hranice do Slovinska a v Mariboru bereme benzín. Přijíždíme na hranice s Chorvatskem, je přesně 8 hodin ráno (píply mi hodinky, proto si to pamatuju), máme za sebou 450 km, tzn. ani ne půl cesty. Mineme Záhřeb, mýtnici Lůčko a na prvním odpočívadle dáváme přestávku. Je 9:30, pěkné slunečné ráno, teplota stoupá nahoru a my máme za sebou 600 km. Do cíle chybí už jen 440 km po nové dálnici. Prostě pohoda. V 13:37 (dle stvrzenky) sjíždíme v Šestanovaci z dálnice a míříme směr Makarská. Jedeme 11 hodin a na tachometru 990 km. Posledních 50 km jedeme volně a kocháme se pohledem na moře. Co jsme nenahnali na dálnicích už teď nedoženem. Navíc by bylo trapný dostat téměř v cíli pokutu za rychlost. V 15 hodin jsme v Živogošči, cesta trvala 12,5 hodiny, měřila 1040 km. Cestu jsme odjeli na 2 zastávky, řídil jsem jen já, protože manželka si doma zapoměla řidičák. V kempu Dole jsme přespali 2 noci pod stanem a v sobotu ráno jsme se přesunuli o 20 km dál do Gradacu, hotel Laguna.

Zpátky jsme vyjeli v sobotu 1.9. v 8 hodin ráno. Na dálnici jsme se napojili až ve Splitu. Počasí krásné, ideální na cestu. Cesta po dálnici byla až k tunelu Malá Kapela bez problémů, tam jsme se ale dostali do kolony a 5 km k tunelu jsme jeli 1,5 hodiny. Po projetí jsem trochu zvýšil rychlost, jednak abych dohnal ztrátu a jednak abych předjel všechny ty, co byli přede mnou v té koloně a na Lůčku nemusel zas tak dlouho čekat. Kupodivu jsme zas tolik aut nepředjížděli, takže je mi dodnes záhadou proč se tam ta kolona vytvořila. Lůčko jsem opět čekal zacpaný, ale stáli jsme jen asi 10 minut. Za Záhřebem jsme dali asi 15 minut přestávku na cigaretu. Díky té cigaretě jsme ale ušetřili nejmíň 2 hodiny času, protože chorvati uzavřeli ten nový úsek dálnice na Krapinu kvůli totální dopravní kalamitě a všechno svedli na starou cestu. My jsme byli mezi prvními, co to takhle objeli. Pak už cesta ubíhala normálně, tak jak by si každý představoval. V Mariboru jsme opět vzali benzín a vyrazili směr Rakousko. Za Grazem jsme dali zase malou přestávečku, která sice nebyla třeba, ale je to už takovej zvyk, když ještě manželka sebou vozívala řidičák a chtěla si zajezdit po dálnici. Poslední přestávku jsme měli těsně před Vídní jen kvůli mě, měl jsem chuť na cígo. Domů jsme přijeli v 22:15. Cesta trvala něco málo přes 14 hodin. Cestu tam jsme absolvovali v tamdemu ještě se švagrem, zpět jsme jeli už sami, protože musel odject o den dřív kvůli problémům v práci.
dejv
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2008 12:40
a to jse ti chce tak rodrbavat dva dny na ceste myslim jsi že lepši vyjet v noci a rano byt na miste .
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2008 13:06
Dejve,ty jsi asi z Maďar nebo co když to stíháš za pár hodin a nebo je pro tebe noc po večerníčku a i tak bych tě chtěl vidět ráno v 8 třeba na Makarské!?eye popping smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2008 14:02
Mně cesta trvá tak dlouho, dokud nejsem na místě a rychlewji to nezvládnu, ikdybych tu fabii přetrhnulhot smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2008 14:24
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a to jse ti chce tak rodrbavat dva dny na ceste
> myslim jsi že lepši vyjet v noci a rano byt na
> miste .


Mě to vyhovuje ject přes den. Není to tak únavný, něco z tý cesty mám, něco uvidim. Přijedu tam brzy odpoledne, relativně v pohodě, a ještě mám pár hodin na koupání. Přes rok se za hranice nedostanu, tak se ještě nechci šidit o 2 dny. Krom toho, já řídím rád a těch 1000 km mi nedělá problem.
Po dojezdu mám vždy takovou otázečku na ostatní: Nepůjdem se ještě někam project? drinking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2008 17:14
Jezdíme vždy na noc. Je to pro mě lepší, nevadí mi řídit v noci, naopak. Je menší provoz, není horko jako ve dne a když ráno dorazim na místo, tak šup do vody a celej den před sebou. Jezdíme v týdnu a dálnice je v HR poloprázdná.
Z Plzně do Splitu - 12 - 13 hodin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.