Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2007 10:05
Romis, tato diskuse nemá cenu a k ničemu nevede.
Blinkry Ti nepodsouvám. V příspěvku z 8:36 jsi o nich sám psal a vyrozuměl jsem, že podle jejich používání nebo nepoužívání poznáš sváteční řidiče od vyježděných.
Tvůj poslední příklad mi poznatelnost svátečních řidičů neulehčil. Ten kdo jede tímto způsobem, je podle mě špatný řidič, ale to ještě neznamená, že je sváteční.
Howgh.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (29. 06. 2007 14:52).
D33
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2007 11:48
K původnimu tématu "jak dlouho vám trvá cesta" jezdím do (Y) a HR již mnoho let od roku 90 kdy se dalo jezdit přes A stále stejnou trasu (Videň - Maribor) s přetíženým autem 3 kola na štřeše nakladní vlek (gumák motor) takže moc nemůžu a ani nechci závodit a na dálnici se v noci nudím takže sleduji auta která mě přejíždí a musím konstatovat, že úspora času bude asi 0 jezdím to na jednu zastávku na P v lese před přechodem A-Slo a každý rok se mě stavá, že spousta těch závodníků mě předjíždí i 3 krát a některé potkám v Mariboru u OMV kde beru benzin. Také se domnívám. že cestou do HR (tedy z 80 procent po dálnici a ze 100 procent po hlavní se nepozná ani zkušenost a vyježděnost) a bezpečně tam dojede každý kdo nemá hlavu jen na klobouk i když se mu ještě rozmazáva razitko v ŘP.I když nejsem zrovna junior také rád šlápnu na plyn, ale jen pouze právě po těch zkušenostech tam kde to jde s tím, že jsem měl stěstí a ty špatné zkušenosti jsem přežil já i ostatní.Štasnou cestu všem mám to za 15.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 06. 2007 10:33
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:37).
avatar yawning smileyRe: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 07. 2007 08:43
jděte do háje, Praha - České Budějovice 151 km za 51 minut:



avatar Re: yawning smileyRe: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 07. 2007 09:42
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jděte do háje, Praha - České Budějovice 151 km za
> 51 minut:
>
>



To je fakt síla. Normálně jsem se držel stolu a brzdil. A to nejezdím zrovna pomalu. Ten měl potkat stejnýho magora v protisměru.sad smiley
Re: yawning smileyRe: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 07. 2007 09:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:33).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2007 21:39
souhlas,at si jede magor na letiste zlikvidovat auto a neohrozuje ostatni.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 01. 2008 20:54
Loni jsme zvládli Praha-Duče u Omiše za krásných 12hodin.Zastávky pouze na čůrání a tankování,žádná zácpa na hranicích a silnice průjezdná.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 01. 2008 21:30
D33 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> každý rok se mě stavá, že spousta těch závodníků
> mě předjíždí i 3 krát

Tak tohle ti potvrzuji. Já patřím k té druhé skupině a furt je mi divný, že ty loudaly předjíždím i několikrát. Nejsem teda extra závodník, jezdím fous na limit. Ale klidně třikrát vidím auto, které jede tak stovkou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 13:22
Tak taky přispěju svými zkušenostmi. V chorvatsku jsem byl už 5x, z toho pořádně si cestu pamatuju jen 3x, jelikož první dvě dovolené jsem byl malý.

Vyjíždíme z F-M.

Před šesti lety jsme jeli směr Petrčaně, vyjížděli jsme v devět hodin večer, přes slovensko na maďary. Na chorvatských hranicích jsme byli v šest hodin ráno. Poté nastalo hrozné utrpení aneb sobotní špička. U Karlovace jsme stáli v koloně snad čtyři hodiny, hrozné horko, auto bez klimy, no prostě hrůza. Dálnice ještě nebyla čili pak stará cesta a v Petrčane jsme byli kolem sedmi večer. Čili cesta skoro 24 hodin. No prostě hrůza.

Před čtyřmi lety. Směr Sv. Filip i Jakov. Tentokrát už poučeni výjezd ve středu, ve tři ráno. Mikulov v 6h, za Vídní jsme byli kolem osmi a pak už to odsýpalo na dálnici, žádné kolony nic. Na místě jsme byli kolem čtyř hodin odpoledne, čili cesta kolem 13 hodin včetně 4 zastávek.

Před dvěma lety. Tentokrát ostrov Pag, čili zase okolí Zadaru. Opět výjezd ve tři ráno, středa. Cesta naprosto stejná, na místě zase kolem čtyř hodin odpoledne.

Tento rok jedeme do Gradace, což je o 200km níže, čili budeme zřejmě vyjíždět o dvě hoďky dřív. Samozřejmě opět středa. V sobotu bych už do chorvatska v životě nejel. Středa je naprosto vyhovující. Tak snad jen, aby počasí vyšlo smiling smiley
¨to HAck

Zdravím ,do Gradacu jezdím již 5 let a jsem max.spokojený.Jinak jezdím dle situace,loni jsem vyjížděl ve čtvrtek okolo 21:00 a na místě jsem byl ve 13:00.Na cestě 3 zastávky ,jedna delší k ránu na malé schrupnutí.Cesta nic moc,přes celé Rakousko mlha,potom už to šlo.Kde budeš ubytovaný a kdy jedeš?Já asi posledních 14 dnů v srpnu.Měj se.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 14:45
martinirosso999:

taky zdravím

To jsem rád, že je tam pěkně. Trošku jsem to popletl, nejedeme ve středu, ale v úterý 8.7 na deset dní (11 nocí). Ubytování budeme v Apartmánu Jelena smiling smiley
HAck napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martinirosso999:
>
> taky zdravím
>
> To jsem rád, že je tam pěkně. Trošku jsem to
> popletl, nejedeme ve středu, ale v úterý 8.7 na
> deset dní (11 nocí). Ubytování budeme v Apartmánu
> Jelena smiling smiley

Nic mě to neříká,nevím zda je to přes CK nebo soukromě.Jinak pokud budeš chtět vědět něco blíže ,můžu poradit pokud teda budu vědět.Když tak napiš martinslepanek@seznam.cz. Měj se.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 15:17
Je to přes CK (Firotour) smiling smiley Jinak díky za nabídku, pokud bych něco potřeboval vědět, ozvu se!
steeve
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 17:01
Taky přidám svoje zkušenosti, jezdíme chorvatsko již 6 rokem, 2x ročně, ale vždy červen a září a snažíme se jezdit mimo Pá-SO, aby jsme se vyhnuli dopravním zácpám, jezdíme do okolí šibenik- Omiš cca 1100 km, odjez vždy ve 16 hod, podle mě je nejhorší projet přes čechy, takže kolem 19-20 jsme na Hatích, kde večeříme, a děti se vyblnou na hřišti cca 1 hod. přestávka, a pak přes noc s max. 3-4 přestávkama na čůrání jsme okolo 6 ranní na místě, takže 1100 km za cca 14 hod. na dálnici většinou tachometrových 140 což dělá skutečných asi 130km/hod,
jen jednou jsem se nechal zlákat manželkou a jeli jsme v sobotu v poledne z chorvatska domů, a cesta trvala 20 hodin, no hrůza, na HR/SLO hranicích jsem stáli na místě 3 hodiny
asua
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 18:14
Teď v létě se chystáme autem do Petrčane. Jaké to Petrčane vlastně je na dovolenou - klidné městečko? Jsou tam alespoň nějaké obchůdky na běžné nákupy?

Někdo tady i psal, že jel přes Maďarsko což se chystáme i my a rád bych se dozvěděl poznatky lidí co tudy jezdí (dálniční známky - seženu je i u nás v ČR nebo jen za hranicemi u nich v HU, kvalita dálnic, hustota provozu, značení....).

Pojedeme v úterý tak to by snad provoz ani neměl být tak velký? A jaké to je s návratem domů v sobotu - kdy vyjíždět, aby jsme se vyhli zácpám?

Děkuji za odpovědi.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 19:11
Petrčane - mno, nevím, ale co jsem tam byl před šestli lety tak se mi tam moc nelíbilo. Samozřejmě se to mohlo změnit. Jinak obchůdky tam samozřejmě jsou, restaurace. Běžný nákup rozhodně v pohodě uděláš. Jinak je to takové poklidné městečko. Tenkrát se nám tam nasbíralo až příliš mnoho negativních aspektů, čili to nebyla moc vydařená dovolená. Ale jak říkám, bylo to před šesti lety.

Pokud jedete v úterý tak se žádných kolon bát nemusíš. Zpátky vyjeď kolem pěti, šesti ráno, ať stihneš projet tunely dřív, než to uzavřou...

Jinak to maďarsko, no nevím jestli je to v dnešní době nutné jet přes Maďary, to už bych radši vybral cestu přes vídeň na Graz...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 19:33
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 16:21).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 20:00
Já zase nedám na Maďarsko nedám dopustit.Vyzkoušel jsem i cestu přes Rakousko,ale cesta přes maďary je mi prostě "bližší".Znám tam už každou zatáčku nazpaměť a neměnil bych.Jeden má rád vdolky,druhý holky a vo tom to jesmileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 20:41
Vloni po cestě tam nocleh cestou. Zpátky přes Maďary 12 hodin z Brely.
Klidná cesta v poho.
Pet
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 20:50
Loni : Teplice 18:00 - Brist 10:15(16h/1283km),z pondělí na úterý, přes Jihlavu, Vídeň, Maribor, Zagreb po dálnici k Šestanovaci, přestávky cca 1,5 hodiny,domů z pátka na sobotu o hodinu míň.Téměř podle předpisů, dálnice někdy 140.Bez problémů,nikde zácpy,hranice bez zastavení.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 21:00
asua napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někdo tady i psal, že jel přes Maďarsko což se
> chystáme i my a rád bych se dozvěděl poznatky lidí
> co tudy jezdí (dálniční známky - seženu je i u nás
> v ČR nebo jen za hranicemi u nich v HU, kvalita
> dálnic, hustota provozu, značení....).
-----------------------
Po létech pravidelné obvyklé trasy přes Vídeň a Graz jsem minulý rok poprvé zkusil cestu přes Maďarsko. Jezdíme pravidelně z pátku na sobotu a zpět v sobotu, tedy v nejméně vhodný čas, kdy to na trase vypadá, jak vypadá (zvláště Slovinsko + Macejl). Volba přes Maďarsko se ukázala jako velice vhodná, obě cesty byly bez jakýchkoliv problémů. Byli jsme v Duče u Omiše a z Prahy to bylo 12 hodin včetně přestávek v rozumné míře.
Z dálnic v Maďarsku toho moc neuvidíš, dálniční známky se kupují výhradně u nich, tedy nejdřív na hranicích a vystačíš pouze s nezpoplatněnými úseky. Jinak se jede po hlavním tahu č. 86 a pak je výhodné odbočit na přechod Goričan, kde se najede na chorvatskou dálnici. Daná trasa je chvílemi trochu méně kvalitní – vyjeté koleje, ale jet jde bez problémů a to i velice svižně. Se značením jsem neměl žádný problém, jel jsem sice v noci, ale na navigaci. Dcera, která seděla vedle a myslí si, že navigace je obecně blbost prohlásila, že bez ní by to bylo možná problematické….. A hustota provozu byla v sobotu přijatelná. Jen to chtělo furt předjíždět a předjíždět…., ale dalo se bez problémů a v noci se pak chytit kamionu (valí to většinou tak kolem 100 km/hod).
Jo a pro případ problémů na Lučku a hlavně u tunelů jsem měl připravenou i náhradní trasu přes Bosnu. Nevyužil jsem ji, jsou tady lidi, kteří si ji chválí, já však po výletě do Mostaru, a když jsem tam viděl, co jsem viděl jsem usoudil, že modré přílby tam asi nejsou zbytečně a příště se tedy Bosně vyhnu obloukem.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 22:07
Těšte se všichni co jezdíte směr Jihlava-Znojmo. Letos se bude na jaře otvírat obchvat Jihlavy. Je kompletně opraven přivaděč ze směru od HB (mimo asi 200 m). Takže Jihlavu objedete za pár minutek.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 01. 2008 22:39
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Těšte se všichni co jezdíte směr Jihlava-Znojmo.
> Letos se bude na jaře otvírat obchvat Jihlavy. Je
> kompletně opraven přivaděč ze směru od HB (mimo
> asi 200 m). Takže Jihlavu objedete za pár minutek.

Hurááá,jen aby opět nerozkopali Želetavu grinning smiley Ňák dlouho je to tam otevřený smiling bouncing smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 01. 2008 09:53
Odjezd v neděli 02:45 z Ostravy přes Vídeň k Šibeniku. Z dálnice v Chorvatsku(Šibenik) jsme sjížděli ve 14:00. 3 zastávky po 20-30min. (za Vídní, Slovinsko OMV a před Malou Kapelou). Cestu v Neděli doporučuji - žádné nucené stání v kolonách.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 01. 2008 11:49
Polovina srpna Opava nedele 17:30, Brno, Widen, Maribor, Zagreb, Split, Sestanovac, Gradac pondeli cca. 06:30, na pohodu, nikde zadny znatelny provoz.

Prestavky:
Mikulov(tankovani,curani) +-20minut
Nekde mezi Widni a Gratzem (deti curani) +-10minut
Zagreb (motorest Plitvice tankovani a delsi pauza +-30minut)
Tesne pred Splitem (-+10minut)
Nad Baskou Vodou (-+30 minutek, kavicka, rozcvicka, kochani se)
smiling smiley)))

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (14. 01. 2008 11:54).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 01. 2008 20:42
Polovina srpna Opava sobota 17,00 Brno, Wíden,Maribor,Zagreb,Sibenik 8,00 menší čekani hranice SL HR asi 1,00hod jinak klid.


Přestávky.
Mikulov 0,10
Gratz 0,10
Za tunelem Mala Kapela spánek asi 3,00
Sibenik 8,00thumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 20:07
Tak nějak každoročně téměř stejně. Z Kladna do Duče přes Jihlavu,Vídeň,Maribor,Karlovac,Knin,Split po staré (silnici) s přestávkou ve Znojmu-tankování,čůrání,Maribor-tankování,čůrání,Plitvice-čůrání cca 13 hodin.
Po zprovoznění dálnice se cesta zkrátila na 11,5 hodiny.
Pro moralisty,kteří by mě chtěli označit za hazardéra a vraha podotýkám,že 12ti hodinová směna za volantem autobusu je pro mě téměř každodenní chleba hot smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 20:32
z Prahy do Duče přes Blavu, Goričan a po dálnici 12 hodin pohodové jízdy lehce nad limitem omezených rychlostí. Tankování Blava a někde kolem tunelů jinak každých cca 2 hodiny přestávka na cigárko, pro neukázněné i pro jisté potřeby a 2 svačinové přestávky.
Pro moralisty taky, sice ne každodenním chlebem, ale je, např. v jednom dnu 2x 5-ti hodinové jízdy a mezi nimi 3 hodiny tvrdého pracovního jednání spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 20:48
No prosim,ale stejně máte pane profesore červenou jako já grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.