Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2007 21:32
Hulča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tome, já jsem na tom úplně stejně jako Ty.
> Nechápu, když někdo napíše, že jede na 3-4
> zastávky. To se mě nikdy nepovede. A ani snad
> nechci.hot smileyhot smileyhot smiley


Ono na tom není nic tak divného. Pokud se jede jenom ve dvojku, tak to není žádný problém. Cestu tam jedu většinou s přepáním u Plitvic a jedu přes den, takže těch přestávek je víc (vžducky se najde něco zajímavého pro oko). Zpátky jezdím na noc a je to max. na čtyří zastávky. Zatím jsem byl vždy v Podgoře, z tama odjezd mezi 17-18h, provní zastávka za Splitem u OMV, druhá zastávka v Zagrebu u OMV (ani u jedné z těch OMV netankuji), třetí zastávka ve Slovinsku na dotankování a poslední zastávka buď v Maďarsku a nebo až v Bratislavě. Pro úplnost ještě dodám, že jezdím, kromě úseku Zagreb - Karlovac, mimo dálnici. Pokud bych jel po ním, asi by ještě nějaká ta zastávka ubyla.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 05. 2007 15:47
Je to všetko relatívne . Pri prvých výjazdoch preveruješ čas jazdy neskôr pokiaľ nejdeš v noci, s malými deťmi necítiš potrebu si niečo dokazovať. Z odstupom času sa mi zdá , že tie časy keď som ešte jazdil starou škodovkou a volil vždy inú trasu , navštívil so zástavkami Jajce, Travnik, starý Mostar,Banja Luku , Počitelj.Tie cesty boli na zážitky najbohatšie , Vlastne už nikdy neuvidím malebné Olovo, či Srebrenicu pre tragédie čo sa tam odohrali.Diaľnica síce všetko urýchlila, ale už neodbočím do Varaždinu v čase mestského"korzovania"v tomto meste baroka, sv. Zeliny atď.
Možno sa objaví niečo nové. Napríklad minulý rok som zastavil po diaľnici v Otočaci na Like. Má všetky predpoklady pre zaujímavé tranzitné zastavenie.Lesy, rieku plnú rýb, medvede, mlynice. Sú tam však dáko prispatí. Na námestí majú elegatnú tabuľu darovanú UNPROFOR s vyznačením mínových polí, čo nie je lákadlo ,naviac obrátenú tak hlúpo, že manželka si myslela , že smerom ku krásnej rieke Gacka sú mínové polia. Miestna turistická kancelária "Turistička zajednica síce funguje, ale len od 9,oo do 15,oo , čo je na tranzitné miesto neuveriteľne zbytočné.Prenajímatelia nie sú doma , okrem domu na kraji mesta ktorí májú riadnu tabuľu a preto májú vždy plno.Orientacia v pôvabných uličkách farmársko - rekreačného mestečka -žiadna.Takže diaľnica síce prišla , ale domáci sa ešte nezobudili.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2007 18:44
Nazddar lidičky.
Také už se nemůžu dočkat datumu 23.6.2007 (směr Omiš)
Už po šesté do Chorvatska a až na první solo jizdu jen s rodinkou do Biogradu, stále jen do Omiše(cetina,rafty,kola,lezeni ve skalách)ve čtyřech (rodinách)
Ješťe v loni po staré,klasika,pohodička, pijánko V 18.00 odjezd z Přerova a příjezd do Omiše v 8.00
Letos pojedem poprvé dálnici tak to tipujem na 11 hod.
Ale je pravdou, že po otevření dálnice je stará cesta lidupázdná.
Tak Všem krásnou dovolenou a šťastnou cestu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2007 00:37
Já jezdím už několik let každý rok až na Makarskou riviéru a cesta po dálnici mě z Prahy až do např.Baška vody trvá okolo 12až13 hodin s jednou tak hodinovou zastavkou a pak nějaké to krátke zastavení na záchod ale pravda jednou ještě po staré cestě jsem taky jel 23hodin.Pro mě je dálnice no.1 a jezdím max.tachometrových 150 ale vždy jezdím tam ve čtvrtek a zpatky také ve všední den a zacpy žádné nejsou
sam
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2007 08:37
Já bydlím ještě pár kilometrů na západ od Prahy a jezdím taky Baška Voda po dálnici a to za 14 - 15 hodin a stavim skoro každou 1,5 hod celkem mi to vychází 1200 km ,rychlost dodržuju dle předpisů akorát na dálnici taky tak do 150 km/h.Jezdím v neděli nebo taky ve čtvrtek,jak to vyjde.
avatar
cvt
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 06. 2007 16:32
Zdar, když jsem jezdil po staré cestě, tak ve 14.00 ze Zdic, kolm půlnoci na Plitvicích, po páté odjezd a kolem desáté Baška Voda. Po dálnici odjezd tak kolem 19.00 ze Zdic a Baška Voda tak kolem deváté ráno
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 06. 2007 08:57
Ahoj, my patříme spíš mezi ty rychlíky, co nikde moc nestaví. Rychle tam. rychle zpátky, žádný zdržování. Ale vrchol byl asi před 2 lety, kdy jsme udělali první zastávku až v Mariboru kvůli benzínu. V loni jsem jel poprvé s někým v tandemu (švagrem). On je vyježděnej, takže problem žádnej. Myslel jsem si že ho trošku s tím nestavením podusím. Ale nakonec jsem to byl já kdo blikal, ať zastaví. Manželka se už se mnou v autě rozcházela.
Jinak vyjíždíme už asi 9 let vždy ve 2:30 ráno a kolem 8 jsme na Krapině, a tedy už v Chorvatsku.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 06. 2007 19:11
BA - Drvenik (kusok za makarskou)

cesta trvala 14-15hodin s asi troma 15 minutovimi prestavkami
vyrazali sme vtedy tak ze v piatok som si zobral v skole vysvecko, o polnoci sme balili do auta, a o 1:15 sme vyrazili z Blavy (viden, graz, maribor, zahreb, dialnica, split, drvenik

(zdrzanie sposobila najme zapcha ktora sa tiahla od Slovinskej dediny Ptuj po mytnicu za krapinou (to bolo na 1-2 hodiny

a nasledne Mala kapela asi polhodinku (ale to len tak hruby odhad
Redin
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 06. 2007 22:24
Letos už devátý rok (v některém roce dvakrát,třikrát) z Kolína na Pelješac (Potomje-Potočine). První rok 22 hodin. Myslel jsem, že umřu. Pak se to každý rok zkracovalo. Co udělali dálnici, jezdím to 13-14 hodin.Paráda. Vyrážím vždy ve čtvrtek mezi pátou a šestou. Nemůžu se dočkat, až udělají dálnici až do Ploče a most na Pelješac. Pak tam budu jezdit i na víkend :-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 06. 2007 10:44
To se těšíme všichni,snad příští rok to do toho Ploče otevřou i s tunelamathumbs up

MirekŠi
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 08:42
snad tahle poznámka nebude nějak urážlivá, ale vás ani trochu nezajímá krása okolí a tak? my to máme naplánováno na výjezd ze severní Moravy ve 3:00 (zhruba), v Chorv chci jet po staré (snad mi to projde :-D ) a zastavit v Karlovacu, Slunji (Zřícenina a vodopádky), teď jsem zapomněla, kde ještě, jestli si nepletu název - ale zřícenina u Drniše a snad zvenku Bencovat... a dojet na Murter, až tam prostě dojedeme, případně přespat někde v kempu po cestě, abysme to všechno pěkně stihli
a zpátky zase Starigrad - Paklenica - Senj - Ozljak(pokud to jméno zase nepletu)

přijde mi to lepší, než jet na rychlost (a to nám je 24 a 26 let :-D) a chceme si to užít
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 08:57
Marně tady dumám nad tím, kdy vyrazit. Nástup 2. 8. Pelješac. Což je čtvrtek. Tedy odjezd 1. 8. Ale netuším, jak budou vypadat cesty, a tedy neumím odhadnou dobu odjezdu z Opavy. A jestli Maďarsko nebo to hnát na Vídeň. smileys with beer Po loňské zkušenosti nástup i odjezd v sobotu jsme se zařekli, že toto už tedy nethumbs down
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 09:15
Čau leguán, my sme si to tiež pred pár rokmi užívali, keď sme boli sami. Teraz, keď máme malé dieťa, ozaj sa skôr ide na rýchlosť. Toľko k tvojmu dotazu. Keď budete mať malé deti, ktoré aspoň v noci vydržia a prespia sa v sedačke, tak budeš tiež rozmýšlať o tom, aby si večer v pohode vyrazil a ráno bol čím skôr na mieste, vybalil veci a potom si v kľude užil dovolenku. Lebo s umrnčaným dieťaťom v aute to nie je bohviečo, ver mi.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 09:48
Hopinda: Myslím, že datum 1.8. není taky až úplně nejlepší.Myslím, že právě začínají prázdniny v Itálii a nevím, jestli nezačínají i v Německu.Nechci strašit, je to jen taková domněnka a vůbec to tak nemusí být.Já jsem vždy vyrážel v neděli ráno přes Madarsko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kened (12. 06. 2007 09:52).
Ladax
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 10:10
taky razím na Brelu a v tomto vlákně se ptáte za kolik dojedu?? Nu, bývá to po různu, ale já nejezdím rychleji , jsem klidový řidič a bydlím na j. Moravě, přejedu Hatě a Vídeň, tam bývá trošku problémek časovej a najedu na dálníčku, dám kafíčko z butylky na parkovišti, odfrknu 20 minutek a jedu dál, Slovinkso projedu plíživou rychlostí a někde v Chorvatsku odpočívám , po staré Plitvice zastavím a po nové dálnici, pojedu letos opět taky odpočinu. NO A TAK ZÁVĚR je po dálnici půjde-li vše OK pojedu okolo 10 hodin na BRELU, souhlas??? AHOJ a šťastnou cestu
Bedýnka
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 16:05
My letos jedem poprvé, vyrážíme v pátek 29. 6. po vysvědčení přes Maďarsko. Na Slovensku se někde pěkně nadlábnem a u chorvatsko-maďarských hranic přespíme v kempu Lenti. Večer se zkoupneme v termálech a druhý den ráno pokračujeme směr Zaostrog. Chceme jet po staré, přestože máme taky malé holky, tak si myslím, že by taky měly cestou něco vidět. Když už se poštracháme takový kus cesty. je pravda, že holky už nejsou mimina, takže snad cestu vydrží a nebudou kňourat. Vždyť si pak budeme celý týden válet šunky u vody.
Pokud máte ještě nějaké tipy, co vidět cestou, napište.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 18:49
Jezdím na Pelješac - do Orebiče. Vždy jsem jezdil přes Bosnu. Vyjel jsem ze Slaného asi kolem 02.00 ráno v sobotu a ve 21.00 hod. jsem byl na místě. Cesta byla vždy volná, žádné kolony. Letos pojedu v pátek kolem 9.00 hod. a přespím někde v severním Chorvatsku - Virivitica, nebo Daruvar, podle situace. Cesta přes Bosnu je krásná.
Asi se zblázníte z těch neustálých dotazů ale mohl by mi někdo prosím poradit jestli je dobrý nápad vyjíždět okolo 22 z Brna??Jedem s malým děckem tak nechcem trávit hodiny v kolonách.Jedem k Omiši. Dík moc
Jo vyjíždíme 4.8.
ještě jednou dik jestli nekdo poradi
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 21:15
Jestli se nepletu tak je to sobota večer. Teoreticky by směrem do HR měl být celkem klid. Provoz asi bude zpátečním směrem.
Redin
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 06. 2007 22:43
Lumír: přes Bosnu jsem jel dvakrát a máš pravdu, že je to opravdu moc hezká cesta. Ale když jednou se proti nám vyřítil tank a kámoš, co jel přede mnou, to musel loupnout do škarpy, myslel jsem, že na dovču už budu jen létat (dokud nespadne letadlo :-) ). Ale jiak vřele doporučuji. Je to hezká změna.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 12:20
Upřesněte mi cestu přes Bosnu. Mě se to podle mapy zdá jeko zajížďka jet z Plzně do Orebiče přes Bosnu.confused smiley A ze Slaného taky.
Ahojky lidičky,
sbírám tady mezi vámi zkušenosti, protože jsme si doposavaď vozili prdelky letadlem :-)), tak se trochu obávám dlouhé cesty s dvěmi dětmi. Vy co nejezdíte najednou, jaké máte zkušenosti se spaním cestou? Když nemáte nic zajištěno? Není to risk, sjet z dálnice a něco někde hledat, Do kolika hodin je slušné se někde ptát na nocleh? Jedeme na Hvar a stále se nemůžeme dohodnout s posádkou druhého auta, jestli rovnou či s noclehem:-(
zdraví nezkušená cestovatelka
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 13:38
My taky jedeme z Brna,loni jsme vyjížděli (Brela) v září ve čt. 19:00, cesty prázdné,ˇna hranicích jsme ani nezastavovali. Za Karlovacem jsme 3 hodiny zdřímli, takže na magistrále od Splitu podel moře byl už trochu provoz a jelo se pomalu. Letos to nehrozí, bude už otevřený další úsek dálnice (30.6.) až po Brelu. Mirus.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 13:51
Pro Aneleh:
Jezdíme do Chorvatska od 1 roku našeho dítka. Podle délky trasy načasujeme odjezd buď na odpoledne a nebo podvečer. Nocleh nerealizujeme a jedeme pouze s přestávkama na protažení. Synek to zvládá bez problémů a my taky. Čím je starší tím méně chce z auta vůbec vylézat. Každému může vyhovovat něco jiného a někdo raději cestou přespává. Pro mě je lepší to vzít najednou a zbytečně se z auta nevypakovávat a pak zase pokračovat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 13:59
Raději pojedu s dětmi přes noc kdy spí než přes den kdy se pořád budou ptát "už tam budem?". Stejně jako lála to takto praktikujem prakticky od stejného věku dětí a vždy v pohodě. Večer děti v autě usnou. Nad ránem, kdy se mi začne chtít spát (řídím sám) někde zdřímnem a pak zas dál. No a než se děti ráno pořádně probudí jsme na místě. Jezdíváme do oblasti Makarská - Dubrovnik. Myslím si, že kvůli cca 12ti hodinové cestě někde shánět nocleh je zbytečné.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 15:35
Pro J. Cimrmana. Ze Slaného jedeme do Bratislavy, poté projedu Maďarsko a na hraničním přechodu Barcs - Terezino Polje vjedu do Chorvatska. Tímto projedu asi 80 km a poté pokračuji do Bosny. Takže trasa je Virovitica - Daruvar - Stara Gradiška - Banja Luka - Jajce - Jablanica - Mostar - Metkovič a jsme vlastně u moře. Na km. je to kratší než po dálnici a je na co se dívat.Ale časově delší.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 06. 2007 16:25
2 Lumír: Touto trasou jsem jel loni a je to v pohodě. Větší provoz byl akorát v Gradišce a dál už celkem mrtvo.
Zdravím,přesně takhle jsme jezdili za totáče k příbuzným k Metkoviči se zastávkou u druhých příbuzných v Sarajevu.Pamatuju si že ta krajina byla fakt nádherná a otec volil takové zkratky přes hory kde ještě snad ani neviděli auto,mimochodem tenkrát Volhu pohodlně v 6ti lidech v letech 84 a 88 ,pouštěli nás po 4 letech... ale dnes jezdíme Znojmo,Víden,Zagreb a po dálnic... je to pohodovka,vyrážíme vždy ve čtvrtek...přeji všem štastnou cestu spinning smiley sticking its tongue out
Jezdíme s manželem pokaždé jinam, ale vždy s obytným přívěsem do FKK kempů, a zásadně sami. Vždy na noc někde zaparkujem a přespíme. Nikam nespěcháme, cestou si prohlídnem, co nás zaujme. Moře si užijem i tak dost....Někdy na místo dojedem i za dva dny, ale v pohodě. Pokud to jde , vyhýbáme se dálnicím.
Za pár dní odjíždíme na ostrov Hvar, cestou konečně snad navštívíme Plitvická jezera ( pokud nebude lít jak z konve, jako minule). Odjedeme v pondělí ráno kolem 7.00 a na Hvar dojedeme asi ve středu večer - možná ve čtvrtek. To není tak podstatné. Důležitější je ten pocit, že jsem na dovolené a nikdo mě nehoní. Přeji všem dovolenou bez stresů a šťastnou cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.