Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2007 21:29
Jezdíme pravidelně na noc.Jedeme z Mikulova asi v 18.00 a na místě, v Drveniku jsme asi v 11.00 ráno. Cesta by trvala určitě o 3 hodiny méně,kdybychom pravidelně neodpočívali v Karlovaci.Znáte někdo nějaké lepší odpočivadlo na chorv.dálnici /i s WC?/
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2007 22:27
Pro Jarku: Na dálnici je jich hafo. Zastavíš, mrkneš, bude líbit, zůstaneš, nebude, pojedeš dál. Odpočívadla s benzínkami jsou nová stejně jako dálnice, takže nema problema.hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2007 22:55
Jezdím 15let poprvé dvě auta,loni už 11 aut. Odjezd v 11.00 od Brna. Příjezd 3-4hod ráno Mimice u Omiše, nebo 7.00 Pelješac-Borak. Po jedné zkušenösti s dálnicí jezdím po staré. Cestu beru jako součást dovolené. Nejdelčí zastavka Šentilj nafta nebo benzin .
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2007 23:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:16).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2007 20:44
Pro Ragulin:
Díky za odkaz na ty špičkové "HAC" stránky.Už jsme si i vybrali,kde budeme odpočívat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2007 08:45
Jezdíme z ValMezu, vyjíždíme pravidelně kolem 17,00 hod a na místě(většinou Brela) jsme kolem 6,00hod ráno. Takže 13hod. se vším všudy. Někdy se to protáhlo o 2hod.,jednou jak řádily požáry jsme jeli 21hod.Jo a jezdíme přes Maďary
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2007 20:59
Další valmezák - vyjíždím po ránu mezi 8 -9 hod., přes Maďary a po staré do Splitu.Delší přestávka na Plitvicích a pak hajdy na trajekt do Splitu s odjezdem 01.30 hod.na Hvar. Po 4 hod. ranní už vyhlížím východ slunce v Ivan Dolac s chlazeným šampáněm v ruce.Letos 10.7. !!!!! dnes za 79 dnů, 19hod.1 min. a 4 sek. teď !
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2007 21:01
A POTOM UŽ NÁSLEDUJÍ JEN SAMÁ POZITIVA A SOCIÁLNÍ JISTOTY...grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 04. 2007 14:57
Vysočina - Makarská riviéra

Jezdíme na den, nejlépe v neděli, kdy je minimální provoz, ve 3 hod ráno, Vídeň projíždíme před 6 hod ranní, takže žádný provoz, pohoda a s cca 5 přestávkami jsme za 12 hod na Makarské riv. hot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 09:52
Minulý rok Michalovce - Selce přes noc (Miškolc, Budapešť, Zagreb) - 15 hodin.
Cesta domu - Selce - Michalovce - 10 hodin.
Samozřejmě po dálnici rychlost cca 160 km/h.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 13:59
Jak dlouho jedete trasu Praha - Záhřeb?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 14:48
Stačí sa pozrieť na:
[www.viamichelin.com]#
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 19:03
router skodovky je dle mne realnejsi, dava delsi casy a spise odpovidaji, viamichelin mi pripada prilis optimisticky
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 21:32
Koukám nikdo nejezdí na Istrii. Já jedu z Mladý Boleslavi zpravidla na noc kolem osmý až devátý večer. Samozřejmě naplánovaný máme vyrazit v sedm, ale je dovolená a nic nelámeme přes koleno i tak je s balením dost straostí. Jezdíme buď přes Salzburg, podle chutě a jízdy 10,5 až 12 hodin nebo přes Vídeň, Graz, Maribor - 11 - 12,5 hodiny. Tu druhou cestu mám raději, protože je pohodovější - míň tunelů větší rozhled do okolí atd. smoking smiley Přestávky děláme tak čtyři podle nálady, fyzických potřeb a mé eventuální potřeby odpočinku. Ale krizovky jsem za ta léta vychytal a vím, že kafe nebo nějaký redbully můžu pít až po první třetině cesty jinak po polovině přijde útlum a v autě jsem zpravidla jediný kdo je vzhůru...winking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 22:41
Pred troma rokmi som šiel Prešov - Omiš 21 hodín. Bez skúseností, dialnice len Chorvátsko, Zagreb-Karlovac. Vyrazil som o 2O.OO, spal som pri Balatone. V Chorvatsku veľa prestávok. Späť po dialnici od Splitu, ale "bura" urobila svoje a aj tak som šiel 4Okou. Tohto roku sme sa rozhodli pre Omiš znovu. Určite po dialnici v Maďarsku a od Goričanu až po Sveti Rok, ale potom odbočím na Gračac, Knin atd. Je tam fantastická krajina.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 04. 2007 22:55
No jo, když je na co koukat, hned se jede lípthumbs up
Tom
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2007 11:36
No tak já nevím, jezdíme na Čiovo a pod 16 hod se nedostanu nikdy. Ono je to těžký, my vyrazíme z Hradce Králové a u Jihlavy už jíme smiling smiley …Pak jsou to čůrpauzy , samozřejmě každý jinak, takže my to máme jak malou expedici. Jezdím klasickou cestou Hatě – Gratz – Maribor – a pak dle toho,jestli jedeme na Plitvice či Krka. Jinak jezdím vždy po dálnici.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2007 17:41
Tome, já jsem na tom úplně stejně jako Ty. Nechápu, když někdo napíše, že jede na 3-4 zastávky. To se mě nikdy nepovede. A ani snad nechci.hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2007 07:43
To jsem rád že nejsem sám, stavíme každých 100 max. 150km, je super se protáhnout, probrat s lidmi z jiných aut co jsme projeli, vypít kafčo a frr dál. Jen jednou jsem jel Makarskou na 4 zastávky a stačilo - ušetřil jsem asi hodinu ale cesta rozhodně nebyla prima.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2007 16:52
Aldo, taky jsem měl z toho mindrák, že se vleču, ale přesně jak píšeš, 100-150 km a malá pauzička na protažení, cígo, kafčo, čůrandu apod., cestu si užívám a nikam se neženu. Kolega, který jel před 2 lety s námi na mě najel skoro 3 hodiny, ale přijel příliš brzy a pak čekal, než ho domácí pustí do baráku, protože ještě neměla uklizeno.hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2007 09:27
Aldo, Hulčo - jsem ráda, že nejsme sami, kteří nejzdí závody a dostihy. Ty pauzy děláme podobně, hlavně kvůli našemu ml. synovi, který je trochu víc "učůraný". Ale hlavně my pracujem do poslední chvíle, "protože se vše musí udělat před dovolenou". Pak rychle sbalit a jet. Protože máme dodávku a tam udělaný spaní, tak si už třeba i v Rakousku na hoďku odpočinem. Snažíme se jezdit podle předpisů- takže pomalu - a navíc za sebou tahnem vlek s lodí (8O km/hod).Letos ale plánujem skončit s prací 1 den před odjezdem. Tak uvidíme.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2007 10:02
Asi jsem z jiný planetygrinning smiley, jak to tady tak čtu, přijdu z práce nahážeme věci do auta, já dám chrupku tak dvě hoďky a když nespím, tak se jen tak převaluju, ale ten odpočinek je pro mě důležitej a razíme na jih, ty čůrpauzy dle potřeby, většinou ale stavíme až v Rakousku, potom v Mariboru a tak dva až třikrát v Chorvatsku, ale to bylo při cestě na Pelješac.
Cestou zpět většinou z Mariboru až do Mikulova jedu na jeden zátah...a pak jsme i brzo ráno v Olmiku, to je z hranic už jen hoďka a půl...
Letos berem o jednoho člena posádky navíc a když jí to tak říkáme co a jak, je z toho dost na větvi....tak snad se pod ní nezlomí,...thumbs up smiley
Ahoj K...grinning smiley
Anonymní návštěvník
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2007 21:08
Jezdíme asi jak Hulča a VěraCB jedem na dovču a ne na závody pauzičky máme dle potřeby nebo kde se nám líbí,znám ale člověka,který udělal Ostrava-Trogir za 10 hodin ten snad ale měl i pytlík v autě na čurání on je to bývalý pilot stíhačky.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2007 21:39
To je zajímavý,jak se to mění-vloni samý příspěvek o tom jak tam být co nejdřív-letos si/zatím/každý bude cestu vychutnávat.grinning smiley
Abych řekl pravdu,vloni cestou přes Bosnu jsem pod Banja Lukou a kolem Vrbasu zastavoval skoro na každé odpočívce-ty kaňony jsou fantastický-odpočívky už ne,Bosňáci jsou čuňáskové-a tolik PET flašek ve vodě jsem v životě neviděl...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2007 15:05
Tak ja tiez chodim na nejake max.3-4 zastavky, jednak som zvyknuty z prace, dost jazdim sluzobne, chodime v noci, manzelka so synom spia a v noci toho aj tak vela nenapozeram.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil juro (02. 05. 2007 15:07).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2007 15:13
smazáno



Upraveno 7krát. Naposledy upravil brad (02. 05. 2007 18:08).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2007 15:25
Nějak se to nechce otevřítthumbs downsad smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2007 21:14
No jo pauzy jsou důležitýthumbs up, ale jak už jsem psal, jsem asi po hodině jízdy jedinej, kdo je v autě vzhůru. Tak se sám ukecávám - jěště 100 kiláků,ještě padesát, ještě dvacet...eye rolling smiley Děláme tak průměrně 4 pauzy. První na hranicích a pak podle mý potřeby. Zajímavý je, že posledně jsem jel na další noc po dvou nočních dvanáctkách, myslel jsem že odpadnu a ono naopak!thumbs up Organismus si odvykl v noci spát a jelo se mi fajn...smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2007 08:41
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2007 09:43
Tak taky přidám moji zkušenost. Jsem ze severní Moravy.

V roce 2000 jsme jeli do Chorvatska poprve s přítelkyní + další kamarádi a známí a rodina - celkem 4 auta. Jeli jme do Pisaku - k Makarske, přes Znojmo, Vídeň, atd a jeli jsme jak jinak po stare - dalnice ještě nebyla. Neměli jsme žadne děti , samí dospělí mladí lidé a tak cesta odsýpala, ale přes to nam to trvalo neuvěřitelných 17 hodin. Hodně krát jsme stáli a čekali na sebe a odpočívali a kecali o průběhu cesty. Jeli jsme fakt na pohodu a bylo to fajn. Bylo to tehdy dle tachometru cca 1150 km.

V roce 2005 jsme jeli sami se ženou ( puvodně přitelkyně ) a děti 2,5 a 0,5 roku. Tentokrat do Poreče , dle tachometru cca 800 km. A opět neuvěřitelný extrem , jel jsem to 9 hodin. Bylo to v polovině září a vyjeli jsme od nás ráno ve 3 hodiny a v 6 hodin jsme byli na hranicích v Mikulově a pak kolem 7 hodin ve Vídni a pak to šíleně odsýpalo a poprve jsme zastavovali na hranicích mezi Rakouskem a Slovinskem na vyčůrání a to jsme museli děti budit ať se najíme. Přestávka proběhla OK a už jsme to sypali po dalnici na Koper a pak kousek po istrii a v poledne ve 12 hodin jsme už stáli u moře v Poreči. To byla fakt rychlovka.

Mezi tím v Chorvatsku pokaždé jinde a samozřejmě cesta pokaždé jinak dlouhá jak na kilometry tak na hodiny. 2 krát Pisak, ostrov Cres, Poreč, ostrov krk - Baška, a letos do Starigradu-Paklenica.

Takže opravdu záleží na provozu, na momentalni situaci, na pohodě v autě - i když i ja to tak mam, že po 30 km všichni spí a já si cestu užívám v klidku. I když asi bude zastávek trochu více, přece jenom děti maji už 5 a 2 roky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 287
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.