Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2022 13:17
Jezdíme k Zadaru, z domu to máme nějakých 1000km. Startujeme většinou v sobotu kolem 18.30.. Než se mi překulila pětačtyřicítka na věku, dával jsem to prakticky na jeden zátah, jen s drobnými přestávkami na koupi paliva a WC. Cesta trvala +- 11hod., pokud nenastaly neplánované potíže na trase- nehoda, požár před tunelem, atd. Poslední dvě cesty dolů už jsem doplnil o jednu cca dvouhodinovou přestávku, protože tělo a smysly si žádájí. No a až se mi překulí 50, tak nejspíš ještě hodinku přidám, nebo budu volit cestu ve dne. Pred 12ti lety trvala naše první cesta na Pag 18 hodin- neznalý situace jsem vyjel v pátek večer. Nechápu, jak jsem to tenkrát celkem bez problémů dal.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2022 20:33
Radku, ještě to má jinou korelaci. Před pár lety sice nebylo tolik dálnic, a pokud bylo, nebyl takový provoz. Snad jen Vídeň je stále stejná...
Dříve to šlo i rychleji bez dopravy. Do 12 hodin někam dolů pod Makarskou, odněkud ze středu Moravy. Jak jsem psával z hatí do splitu za 9hodin.

Dnes sice google píše na té stejné trase 10.47 min. ale to je ideální čas... a často se to změní "jen" dopravou.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 05. 2022 07:00
.....nebylo tolik dálnic, a pokud bylo, nebyl takový provoz......
Pamatuji si, že provoz "i tenkrát" byl tedy dost velký v prázdninových měsících. Možná se našly dny, kdy kolony nebyly.
Ale mám v paměti, že v pátek, sobotu po několik let, jela kolem Plitvic po staré jedna velká kolona aut. Tolik červených světel za sebou jsem v životě neviděl. A že jsme se na vojně najezdili v kolonách při přesunech něco kilometrů. A nebylo to jen cestou tam, ale i zpět. Pomalu se nedalo zařadit z "parkování" do proudu.
A Vídeň se mi nezdála tak ucpaná jako nyní. Sice to jede, ale jak jistě víte jsou to teď 3, čtyři souvislé proudy vozidel. A to už se průjezd moc v sezoně neopravuje.
Takže....šťastnou cestu, bez kolon, s průjezdem v rekordních časech....že by jak zamlada?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 05. 2022 07:42
Úprava po textu Kabinet302, máš pravdu to si pamatuji jako děcko z autobusu. Já to myslel ve vztahu k jízdě po dálnici.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2022 22:28
Tak ve středu v 19:00 jsem odjel z Chebu, ve čtvrtek (včera) jsem ve 14:40 pořijel do Žuljany. Trasa Cheb-Č.Budějovice-D.Dvořiště-Linz-Graz-Maribor-Zagreb-Ploce-Neum-Ston-Zuljana, celkem 1329km.

1329km za 19hodin a 40 minut je průměrná rychlost 67,6km/h. Pokud odečtu přestávky v celkové výši 5 hodin, pak průměrná rychlost jízdy byla 90km/h. Když to porovnávám, vychází mě to kupodivu úplně stejně, jako před 4 a 5ti roky.

Průjezd ČR od Chebu do D.Dvořiště naprostoi plynulý, provoz téměř nulový a dopravní omezení na silnici na této 288km trase pouze dvě, neuvěřitelné. Za to Rakousko po A9 byla "lahůldka" pouze pro pevné nervy. Myslel jsem, že se na té dálnici budu sám bát, ovšem omyl, zapoměl jsem na kamiony. Dálnice A9 je odhadem tak v celkové d´élce cca 60km v rekonstrukci. Jsou to úseky dlouhé od 5km až třeba po 12km úseky, kde je provoz sveden do jednoho pruhu a samozřejmě s omezením rychlosti na 80km, někde na 60km/h. V těchto omezeních mě vždy dojely kamiony, nalepil se mě na zadek a neustále mě problikával, některý i troubil. Pokud mě povolily nervy a jel jsem o 10km/h rychleji než bylo povoleno, stejně to nepomohlo.
Na 28 až 36km A9 jsou tunely TUKE KLAUS, ty byly kompletně uzavřeny kvůli celkovému čištění a tak zde byla objížďka po silnici 138, odhaduji v délce cca 12 až 15km. Peklo, opět samozřejmě rychlostní omezení a za mnou blikající a troubící kamion po celou cestu. Neskutečné.
Parkoviště všechna nepoužitelná, neboť byla ucpaná kamiony. Na prvním, na které jsem vjel, mě musel jeden kamion uhnout abych vůbec projel. Takže jsem mohl zastavit až na parkovišti na cca 111km A9, kde jsem se nějak na jedno místo mezi ně nacpal. Pak jsem stavěl až dole pod Grazem na parkovišti 225.

Jel jsem letos úplně sám, takže jsem porušil i zásadu, že Slovincům 15€ za 60km nikdy nedám. Na tom parkovišti 225 jsem si to nějak rozmyslel, vzal jsem mobil a slovinskou dálnici jsem si zaplatil. Sice jsem njikam nespěchal, ale jet celou trasu sám je dost náročné na to, abych ztrácel další hodinu navíc jízdou přes Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin.

Jinak na Rakouskou A9 včetně tunelů jsem měl vše zaplaceno elektronicky přes web Asfinag. Paráda, na mýtnicích tunelů stačí zajet do úplně levého pruhu (označený zeleně) a plynule 50km rychlostí jsem projel.

Pak již nikde žádná zdržení, hhranice A/SLO projety bez zastávky, na hranicích SLO/HR si celník vzal jenom pas do ruky a obratem měho vrátil ať jedu. Provoz po celé chorvatské dáůlnici plynulý, bez problému. Hranice BIH přes Neum, tam jsem si chvilku počkal v koloně, na vjezdu cca 8 minut a na výjezdu cca 10minut. Kontrolovali každý pas, strčil ho někam do "čtečky" a zase vrátil.

A ještě ceny benzínu 95:
Nejdražší u nás, po cestě jsem kupoval na Benzině za 46,70Kč/l.
Slovinsko PETROL na dálnici u Mariboru 1,56€/l = 39,50Kč/l (dle toho, co mě strhla banka). Ceny PHM ve Slovinsku jsou všude stejné, bez ohledu na to, zda je to na dálnici nebo někde mimo.
Chorvatsko - ceny v podstatě taky všude stejné, 13,37Kn/l = 45Kč/l.
Bosna - INA Neum 3,11KM/l = 40,40Kč/l.

A ještě pokud jde o mýtné v Chorvatsku, překvapiulo mě když jsem viděl nad každou bránou nápis No Cash. Platím všude kartou, takže je mě to jedno, ale že by se už nedalo platit hotově?

** Petr **
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2022 22:34
A ještě doplnění. Jako vždy časovšě nejpomalejší je trasa z Ploče do Žuljany. Cestarinou v Ploče jsem projížděl ve 12:15, v Žuljaně jsem byl ve 14:40, ta trasa má přitom pouze 90km. Pravda, zdržení na hranicích v Neumu + na čerpací stanici, ale i tak je to velmi pomalé. Za mýtnicí Ploče omezení a semafory atd.., staví se příjezdové komunikace k mostu, předpokládám.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (20. 05. 2022 22:35).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2022 22:47
Dobře, že jsi dojel. Jinými slovy, hodně lidí odradí nyní cesta přes Rakousko a pojedou Maďarskem? Je to vůbec efektivnější ? Cena dalnic, poměr km, vs cena PHM? (ptám se za kolegyni, co hodlá jet maďarskem, ale pořád počítá, kude je to vlastně s osobákem nejlevnější). Já tvrdím, že o co je to maďarskou dálnicí pohodlnější, o to projede více PHM.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2022 23:24
Tak já jezdím z Chebu, takže Maďarsko bych měl hodně z ruky yawning smiley

** Petr **
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2022 23:33
Není to už lepší jet přes Německo, než na Budějice?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 02:35
Přes Německo normálně samozřejmě jezdím. Jenomže Nemci jsou totálně jeblí covidem, takže zatím až do 31.5. platí, že tranzit do dalšího státu není bez prokázání bezinfekčnosti povolen!
Výjimku má pouze malý příhraniční styk, takže například do Waldsassenu si nakoupi klidně můžu. Ovšem na dálnici, tam bych zřejmě mohl nakazit půl Německa.

Proto jsem se rozhodl, že nebudu riskovat případné potíže a pojedu přes Dolní Dvořiště rovnou do Rakouska. Drobnou výhodou bylo, že jsem Rakousko alespoň v pohodě projel bez potřeby tankování. Když jedu přes Německo, tak v Rakousku už natankovat musím, protože dál než 550 až 600km na nádrž nedojedu.

** Petr **
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 08:13
V posledních letech melo Rakousko dobrou cenu za benzin, letos ne? Jinak dik za info. Právě z duvodu kamionovy dopravy jsem letos naplanoval odjezd na nedeli rano
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 08:44
S těma kamionama je to různý. Nejsem odborník, ale mám oči. Minulou neděli jsem jel z Ostravy a jeden "mražák" za druhým. Něco byli i slovinci atd.. Do toho zprávy u nás, že kamiony nebudou muset dělat povinné přestávky (nevím tomu hlavu patu, ale už ten nadpis mi přijde divný.

Neděle ráno je asi na odjezd do Gradacu dobrý Valeri akortá takovej nápad bude mít více lidí zřejmě. Jak to slyším. Záleží také na dnu (datu odjedzu).

Já jezdil středy i neděle. Teď mě čeká "poprvé" pátek smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 08:58
Pevně věřím, že to přes to Rakousko pospravují, tak aby nás moc nebylo v Maďarsku, kudy pofrčíme my spinning smiley sticking its tongue out. Ale ze západu Čech se to na Maďary asi moc nevyplatí.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 09:26
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes Německo normálně samozřejmě jezdím. Jenomže
> Nemci jsou totálně jeblí covidem...

thumbs up Tak to je jasné, na Covid jsem už zapomněl... grinning smiley


couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Jak to slyším. Záleží také na dnu (datu odjedzu).
> Já jezdil středy i neděle. Teď mě čeká "poprvé" pátek smiling smiley

Petře, když si tady na fóru přečteš příspěvky z dvou posledních let, tak to vypadá, že už většina(?) se začala vyhýbat dříve nejkritičtějšímu termínu - z pátku na sobotu... a z tohoto termínu se stává pohodový smoking smiley
Minulý rok jsem trčel v neděli odpoledne na HR/BiH hranici cca 2 hodiny... a to když se nehýbala Gradiška, tak jsem to vzal mazácky přes neprofláknutý Jasenovac... Také zásek, údajně jim nějak haproval registrační systém.
Tak si pak vyber thumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 10:31
Jsem od Mělníka a HU považuji, od té doby, co jsem jsi ho zkusil, za dobrou variantu cesty. Stačí dát do plánovače a ejhle, ono je to pro mě, pokud se nepletu, jen asi o 20km a 3/4 hodiny delší. Vyhnu se za ta léta okoukaným trasám přes A, letos velká výhoda ceny PHM v HU, nakoupím tam proviant, mohu použít ENC již od HR hranice, okresky mi srazí spotřebu.
Poslední léta byla cesta přes A někdy utrpením. Omezení na dálnici kvůli opravám přibývala, IGL okolo Grazu je už asi nafurt, Turků plná odpočívadla, kvalita povrchu dálnic se přiblížila k naší D1.
Takže příští týden upět, jen si zkusím dát ten kousek A bez známky.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 13:26
Za těch 22 let, co jezdím ze severní Moravy do Biogradu jsem projel snad všech trasy, ale už několik let preferuji přes slovenskou D1 a Maďarskou M86, Lenti (tankování) a Starý Goričan. Je to časově i finančně nejvýhodnější. Bohužel Trnava-Bratislava to bývá dost pomalé a most přes Dunaj na Petržalku bývá dost zasekaný. I když se postupně uvádí do provozu obchvat Blavy D4, z nepochopitelných důvodů chybí stěžejní křižovatka D1/D4. Takže letos zkusím přes Brno, snad nezradí rekonstrukce křižovatky D1/D2. Jezdím v neděli, není tolik kamionů a provoz je spíš od moře než k moři.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 05. 2022 19:16
Taky tak poslední roky jezdím a zvláště od té doby co rezeseli na staré cestě do Varaždinu radary. Jediná dílčí nevýhoda je ta pumpa v Lenti a její otvírací doba do 21,00. To prostě nestíháme pokud vyjíždíme v podvečer z Olomouce. Ale jinak pohodová trasa, letos v srpnu znovu.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 05. 2022 11:41
Zahajdo, o jak velký kousek Rakouska bez známky se jedná?......""Takže příští týden upět (?), jen si zkusím dát ten kousek A bez známky."
I když tě nezastaví policajti, nezapočítají ti to "k dobru" do budoucna z "archivu" při nějaké náhodné další kontrole?
My to střihneme klasicky po rakouské dálnici. Když už budeme mít dálniční známku zaplacenou. Teoreticky nevadí ani omezení rychlosti na 100 kolem Grazu, pořád je to rychlejší než 90 na maďarské okresce. Určitě i bezpečnější, většinou na dálnici neběhají svině s podsvinčaty.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 05. 2022 12:15
kabinet302, pokud Michal nezměnil plán, tak se jedná samozřejmě o LEGÁLNÍ variantu (přes kousek AT) od Břeclavi na Fertőd, po rakouských okreskách 49,.., 51 kolem Neziderského jezera, tzn. cca 130-140km. Dál bude pokračovat přes HU.

Něco málo jsme kolem toho komunikovali...
smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 05. 2022 14:10
Jak napsal Pavel, pojedu legálně po okreskách.. A do HR nejedu zase, ale už konečně. Nějak do toho furt něco lezlo, od chřipek po housera.
Jelikož bude cesta výletní, tak vyzkouším opět něco nového. Jen se uvidí, zda nebudu cestou opět improvizovat. Vždy mám při odjezdu nějaký plán a pak ho z rozmaru cestou měním. Nevzpomínám si, že bych za ta léta jel 2x stejnou cestou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 05. 2022 20:33
To Slavkov. Pavle.
Samozřejmě si ty texty zhruba vybavuji a myslím, že jsem byl jedním z těch "propagátorů", taky beru v podtaz červen, ale i právě proto, s kým teď mluvím a jede v červnu, jede v pátek. Z tohoto titulu jsem to napsal.

Jinak, že jsi mazák jsme věděli. smiling smiley A veřejně Ti děkuji za soukromé rady. Moc si toho vážím !
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2022 09:12
to couddy
nějak jsem stále mimo a tak PHM teď po trase HU - SLO - HR nesleduji,ale pokud se nemýlím - zastrop v HU je jen do 1.7.,ale copak ?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2022 22:15
Mě trvá cesta průměrně,najdou se i ti ,co to dovedou velmi urychlit.
Je to patrné na konci.


[photos.app.goo.gl]

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (26. 06. 2022 22:20).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2022 21:41
Dá se jet "klasicky" a na Macelj být po 6ti hodinách z Moravy.
Fakt stačí trefit dobrý čas.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2022 22:49
Vloni 10.9. výjezd z Brna 17:45 hod. a příjezd na Macelj 22:40 hod., což je 440 km za 4:25 hod. ( půlhodinová pauza na Zobernu po ujetí 240 km na WC + nákup SLO dálniční známky).
Brno 17:45 hod. - Drvenik 8:00 hod. To je 956 km za 10:15 hod. čisté jízdy (mimo přestávky), takže průměr cca 93 km/Hod.
Při jízdě v sezoně bychom se ale asi bavili o jiných časech.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2022 07:53
Jo pánové vloni poslední srpnový pátek odjezd z Ivan Dolac v 7.00 přes Sučuraj (bláhově jsem si vymyslel kochačku po Hvaru), příjezd Zlín sobota 5.30. Myslím, že velmi výmluvné.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2022 12:32
Většinou mi to přes HU do Drveniku dává kolem 10 hod. čisté jízdy. Záměrně píší okolo, nejedu závodit, ale na dovču. A mám rád svižnější jízdu, ale žádné divočení.
Uvidíme dnes, dle toho, kdy vyjedeme. Pak dám obvyklé hlášení do příslušného vlákna.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2022 13:40
Jak bylo uvedeno v jiném vlákně, že nevyhovuje cesta na noc s tím, že dotyčný vyjížděl ve 21,00 a dojížděl kolem poledne, to je právě ta nejhorší varianta. Nejlepší je vyjet tak, abych dojížděl brzo ráno na místo. Ideálně SLO/HR hranice okolo půlnoci, zbyde i hoďka dvě na šlofíka. Právě ten velký přesah přes svítánî je strašně unavující. Takhle se dojede na místo třeba v 6 a v pohodě. Také jsem asi 2x vyjížděl pozdě večer a dojížděl v poledne či chvilku po poledni a od deváté rano byl pro mě každý kilometr nekonečný.
Tak ještě 2x7 a jedem, letos již podruhé.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 06. 2022 20:17
Souhlas s variantou výjezdu v podvečer z Ol., Lučko obvykle ve 24,00 hod a za tunelem cca 03,00 někde dýchánek. Dojezd Makarska riviera kolem 08,00, káva apartman a pohoda u moře. Ale nemusí to vyhovovat všem. Jednou jsem vyjížděl v 01,00 z Ol a už nikdy více, ten dojezd v plném slunci a provozu byl alespoň pro mě nevyhovující.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 06. 2022 07:17
@Zahajskej
Přesně jak říkáš... V noci a nad ránem ještě pohoda, ale po snídani na nějaké čerpačce a pak dojezd posledních cca 200km je pak nekonečných.
Do Brely dojíždíme před polednem a když vylezu z auta, tak se klepu jako ratlík. Proto letos asi po 10 letech chceme vyzkoušet odjezd kolem té 3 ráno. Protože ta varianta, že bych někde po cestě zastavil a dal si 1-2 h šlofíka u mě nepřipadá v úvahu. Já to prostě neumím vypnout. Potřebuji mít absolutní klid na spaní.
My to máme ode dneška za 30. Pokud tedy se Hyundai otelí a během července mi dodá auto, které už mělo být v květnu. eye popping smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.