Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 03. 2022 08:23
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cesta k moři 1189 km, z toho 36 % po dálnici: se
> zastávkami celkem 20:14' (průměrná rychlost 58,62
> km/h), přenocování nepočítám. Čistý čas jízdy
> 17:35' (teoretická průměrná rychlost 67,49 km/h).
>
> Cesta domů 1330 km, z toho 40 % po dálnici: se
> zastávkami celkem 20:54' (průměrná rychlost 63,64
> km/h), přenocování nepočítám. Čistý čas jízdy
> 17:28' (teoretická průměrná rychlost 76:15').
>
> Průměrná spotřeba naturalu 4,81 litru/100 km.

Co za auto má tak hezkou spotřebu? Je to plugin hybrid - nebo "jen" mild hybrid? I tak vzhledem k jízdě i na dálnici, předpokldádám, že se jelo s dost lehkou nonou, ano?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 03. 2022 12:54
Už jsem na to tady někde jinde dával odkaz. Mám mild hybrid, SHVS, 1,25 litru, 66 kW motor + 2,7 kW ISG. Na samotnou elektriku to nejezdí.
Ale to všechno se tam dá najít taky.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 03. 2022 14:49
Díky. Zajímavé autíčko. Nedávno jsem měl půjčený jeden mild hybrid ve spojení benzínovým motorem a byl jsem hooodně překvapen spotřebou i dynamikou. Myslím, že pro toho kdo nepotřebuje často hltat velké porce kilometrů v rychlém tempu už nafta nedáva smysl. Tj. pro většinu populace. Ať autíčko slouží.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 03. 2022 13:36
Lehká noha je potřeba hlavně tam, kde se měří rychlost, nikoli spotřeba. Při jízdě převážně po dálnici (a zvlášť, když se do toho namotá cukání v zácpě od Rajhradu až kamsi za Holubice), spotřeba stoupne o třičtvrtě litru na sto, on už pak elektromotor nepomáhá. I na letních gumách.
Ale snažím se omezení rychlosti příliš nepřekračovat. Netroufám si hádat, jak moc u nás, ale v okolních zemích ta omezení skutečně smysl mají.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2022 19:40
Tak já to počítám teď tak od oka a 1.8 103kw benzín a mýto...určitě přes 11 tisíc jen za cestu. To je naše cena apartmánu na dost dlouho...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2022 20:49
Ja vzdycky pocital cestu se vsim všudy 8000 kc. Realne to bylo těsně pod, ale tak aby se mi to lepsi pocitalo. 1000km, cca 11-12h cesta. Prvnich 100km na Dvoriste jedu za 6l, pak uz to jen roste na konecnych 7,2 l/100 km. Zpatky mi to zere vzdycky nejak vic, to se blížím k 8 l. Letos to asi bude drazsi, odhadem tak o 1200kc
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2022 20:54
Zpátky jedeš nahoru, tedy do kopce, viz mapa ! spinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2022 21:21
Přesně. Zpět je to do kopce. smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 13:02
Já už roky jezdím tak, že na půl cesty přespíme, za prvé mě už není 20 abych to dal na jeden zátah, protože k ránu kolem 4 mě už fakt za volantem bere spaní … a za druhé, je to pohodlnější … dojedu do Maďar, okoupeme se v bazénu, dáme véču a ráno po snídani a coffee jedeme odpočatí dál do Chorvatska. Takže to jezdíme na 2 dny … bereme to už jako součást dovolené. Spotřeba kolem 6,5 l., 2.0 Tdi. Doporučuji všem co nechtějí riskovat, že nedojedou. V Maďarsku je celkem levně, mají dobrou kuchyni a aparmán v penzionu s bazénem a se snídaní vyjde pro 3 osoby na cca 70€, takže pakatel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 13:18
Ve svých 70 letech dám Borak na Pelješcu za 14 hodin , 2 zastávky, tankování + odpočinek, zacvičit. A mám to z baráku k apartmánu přesně 1100 km. Jezdím ve dne. Vyjíždím ráno ve 4, na místě bývám tak do 18. hod. Nemyslím, že bych riskoval, byl unavený, každý to máme prostě jinak. Důležité je udržet si vysokou hladinu tryptofanu v krvi a jde to.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 13:23
A jak se udrzuje hladina toho tryptofanu?

Ja patrim teda taky ke skupine lidi co prespavaji cestou...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 13:29
V 70 letech klobouk dolů, i když podle mě už to je hazard a nechtěl bych vás potkat v protisměru, nebo ještě hůře ve svém pruhu. To neberte jako útok na vás, to je prostě fakt.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (09. 05. 2022 13:33).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 14:51
Pro ty, co ujedou 10k km za rok je náročné ujet i 300km. Pokud jezdíš 40-50k km ročně, není 1000km zas tak daleko.
Já nezdil dolů na noc, zpět přes den. Dvakrát jsem jel přes den tam s přespáním v Slunji. Nevyhovuje mi to, protože se mi ráno nechce znova na pět šest hodin do auta. Takže loni v září jsem jel opět na noc, resp.vyjel jsem před obědem, před půlnicí jsem byl u Splitu, zářez na odpočívadle, pak přesun ještě za tmy za tunel na pobřeží, tam opět šlofík a procházka v šest ráno po nábřeží v Makarské neměla chybu.
Na cestu musí být i nálada. Někdy mě to nebavilo v půlce, jindy mě mrzelo, že už jsem na místě a nemohu jet dál. Důležité je nepřeceňovat své schopnosti a včas zastavit, když přijde únava. A je jedno, jestli je ti 30 nebo 70.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 14:55
To je teda blbej "neútok"......
To budeš nejspíš ty, co v HR kolem nás proletíš 160 a víc......nebo se před námi plížíš na padesátce čtyřicítkou.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 15:20
V obci jezdím 60, dálnice 160. Možná to byl blbý “neutok”, ale vzhledem k tomu, že každej rok sbíráme na cestě v létě ty borce, co prostě nad ránem zachrápnou, každej rok je to stejný. Bohužel a nenaděláš nic … s jezdím po republice z jednoho konce na druhý.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (09. 05. 2022 15:22).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 15:25
Tam vždy tak kolem osmé ráno, kolem půlnoci zastavíme na odmorišti Mosor a ráno tak v pět šest posnídat a dojet. Zpět taky kolem osmé ale beze spaní. Například loni zpět Živogošče 8.25, Starý Goričan 14.25, skoro hodinu pauza a v 22.15 HK. Zpět celkem 1115km, průměrná rychlost 87km/hod a spotřeba 6,2l/100. Koukám na itinerář, loni cesta tam přes Brno, Vídeň, Szombathely a Goričan 1114 km a zpět Goričan, Szombathely, Bratislava a Brno 1115 km!
avatar
mdr
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 16:41
Karle, kolik a jak dlouhé děláte přestávky, že to prodlouží cestu o 5 hodin?

[sk.mapy.cz]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 17:35
Trasa do Biogradu 980 km, dělám to za cca 11-12 hod. Zásadně přes den, od 5 do 17 hod. V noci spím. Jezdím tak už 22 let, takže se cestou nekochám, pokud možno po dálnici, jen nezbytné zastávky (čurpauzy a občerstvení). Pro udržení bdělosti a svěžesti se mi osvědčuje Zero Cola. Je mi 76, mému cabriu 23. S otevřenou střechou do 110 km/hod. vítr ve vlasech, se zavřenou 130. Úplná pohoda.
Pro MichaIII - neboj, nebezpečí číhá spíš od těch mladých, zejména těch co jezdí 160 a více. Každý je tak starý, jak se cítí. A troška taktu ti možná neuškodí, taky nebudeš věčně mladý.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (10. 05. 2022 11:23).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 18:35
mdr - už si zkoušel jet s vnoučatama 6 a 8 v sedačkách co se furt ptají kdy tam budem, furt chtěj čůrat a jíst a dokola poslouchat písničky od Svěráka? To aby vydržel kůň! Předloni jsme je nemohli dostat z dětského hřiště na 86 a loni jsme jeli přes totálně ucpanou Vídeň páč byla zavřená D2. Mám psaný záznamy z každé jízdy 24x ale neumím to sem dát.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 19:55
To Michalll, celkem restriktivní soud. Nevím kolik Ti je, ani kolik "natočíš" za rok, ale například můj děda v 90ti letech točil ve svém Mitsubishi Galant (již sedmém v pořadí). Kempten - Přerov. S přestávkou na jídlo atd...

Karel z HK. Svěrák dobrý, ale mě to v zimě donutili pustit jenom na hodinu a půl jízdy, 6 dětí zpívalo v transportéru. No na Pradědu jsem chtěl utéct do kotle a už se nikdy nevrátit smiling smiley)

Zahajskej: totéž, kolikrát vyjedu radši na noc s vidinou, že to bude "bolet", ale těším se a pro cestovní horečku bych stejně nespal. Tak radši jedu. Po 400km chytím "tempo" a je to super. Ale 2 - 3 ráno bývá těžkých. Zastavit hoďku nebo tak a se svitem už to jde až na pláž a první Karlovačko smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 20:36
@Karel z HK kde je take super ihrisko na 86 ze sa detom nechcelo prec? Tento rok idem prvy krat s detmi cez den, tak si davam dokopy zoznam bodov kde sa da zastavit.

Dakujem
avatar
mdr
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 05. 2022 21:47
Karle - nezkoušel hot smiley děkuji za vysvětlení.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2022 10:49
vpohodechalan - jeho asi 10 km pod Csornou je to vidět na mapách u Sopronnémeti. To se nedá ani napsat natož přečístthumbs down
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2022 11:15
Ahoj Karle, taky bych mel zajem o to hriste,...
je to toto?
[www.google.com]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2022 12:00
zdravim, to hriste je jenom na spatecni ceste?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2022 13:23
Patrik to má dobře je to na obou stranách.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 05. 2022 23:25
Přesně tak Michale.
Už víc jak 20 let ... a teď už “73+” ... tak pár zkušeností máme...Fakt jo💪💪💪.
Jezdíme na ostrov Hvar - vesnička Jagodna. Cestu tam volíme s odjezdem z Plzně kolem ráno kolem čtvrté, za 3 hodiny jsme na A3 na německo/rakouské hranici, za další 3 hod jsme na SLO/HR hranici a pak už je to jen o tom, jak se ten “ředitel” za volantem cítí a jestli třeba má někoho na vystřídání. Máme před sebou ještě pár zastávek na odmorišti na chorvatské dálnici A1 a pak jestli stíháme/nestíháme v 17 hod. trajekt ze Splitu do St.Gradu ... tak to v nouzi protáhneme po dálnici o 50 km dál a pak ještě po Makarské až do Drveniku .... a pojedeme dál navíc ještě dalších 60 km po ostrově, navíc proti sluníčku (představte si kolem sedmé-osmé večer jízdu proti ostrému zapadajícímu sluníčku, kdy i sluneční clonky jsou k ho..u).

Je to pokaždé o tom, na co si kdo troufne.

My už teď hledáme možnost přespání někde na půl cesty na pomezí AT/SLO/HR ... jako ideální vychází lokalita Krapina-Ptuj ...
Konkrétně pro nás ve Slovinsku vesnička Zgornji Leskovec - penzion “Boris Leska”. Využíváme hlavně cestou domů, když bývá “zasekaný” přechod Macejl, tak jezdíme na vedlejší přechod Cvetlin a pak komplet objíždíme slovinskou dálnici přes Ptuj - Lenárt - Mureck na rakouskou A9 a hurá domů💪

Držím palce. Ať si tu dovolenou užijeme. I s cestu tam a zpět domů - hlavně se všichni v pořádku vraťme a těšme se na příští rok.

BUDE LÍP
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2022 20:56
Respekt k těm 70+, jako je i můj otec, co to dáváte až na jih do Dalmácie. Mně zatím vyhovuje odjezd v podvečer z Ol a na noc dolů. Obvykle někde za Svetim Rokem podle toho jak to jde odpočinek a poté na pohodu dojezd až dolů, první ranní káva se šlagom, ubytko a k moři. Zpátky roky jezdíme ráno, jednak i slunce do zad převážnou dobu a tu náladu s koncem dovolené už asi nic u moře nezvedne. Takže večer doma ve svém pelechu.
Letos srpen Promajna a už se těšíme. Tak všem pohodovou jízdu podle toho jak komu svědčí a hlavně kolečkama dolů.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2022 21:09
Taky se pripajim s tim respektem k tem 70+ co to davate na jeden zatah. Zajimalo by mne jak to delate :-).
Nejaka specialni strava? :-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 05. 2022 21:27
Respekt k těm 70+ taky, já bych to nedal, to vím už teď. Na rozdíl od Petra z OL ale musím vyrazit brzy ráno, obvykle v 1, protože cestou nedokážu odpočívat, natož spát. Proto ani moc nestavím. Pamatuju si, že jsem jednou dal 1 zastávku až v Chorvatsku a to tehdy ještě nebyla SLO dálnice. 22 let jsem vždycky vyrážel brzy ráno, zpočátku ve 3 a postupem let jsem se dostal až na 1 ráno, to mi přijde z mnoha důvodů ideální. Jednou jedinkrát jsem zkusil jízdu na noc, výjezd v 7 večer, cesta v pohodě, ale ta krize v 6 ráno na Makarský? To už nechci znovu zažít. 6 hodina ráno je u mě konečná. Celou magistrálu od Šestanovace do Gradacu jsem bojoval s mikrospánkem, místo kochačky jsem se snažil neusnout
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.