Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 11:14
Zahajskej nezoufej.Někdy nepomůže ani svěcená voda,či pokec v autě a jeden zakufruje.Letos trocha přípravy s předsevzetím,že napotřetí se výjezd z BIH musí zadařit přes Šamac neb Slavonský Brod je permanentně ucpaný.Takže za Dobojem po pár kilometrech v pravo
na zmíněný Šamac.Křižovatka nikde žádná a pak už jen směrníky Sl.Brod.Asi jsem vypustil pár vulkarismů ale z vedlejší sedačky jsem ujišťován, že tam žádná odbočka nebyla.Aktivuji hlavu,mapu a navi.Vítězí hlava která mě asi po deseti kilometrech a okreskách navádí na výpadovku na kýžený Šamac.Tím ovšem neomlouvám jinak svoji totální neschopnost.Do Vídně přijíždíme od Budapešti,takže v páteční odpoledne trocha hustoty při nájezdu na most,za mostem doprava a pak už jen rutina a výpadovka směr Prag,Stokerau.Řeči typu,jak ty se tady vyznáš atd.,nechávám s pýchou sobě vlastní ,cudně bez odezvy.Tedy jen do doby kdy se naprosto bez jakýchkoliv důvodů a podnětů řadím do pravých pruhů a odbočuji směr- Brno.Relátka spínají okamžitě,řešení se naskýtá záhy na nebližším nadjezdu,při čemž opět vlastní neschopnost tentokrát
zastírám hlasitým projevem a obdivem, dosud nepoznaného dalšího Vídeňského tunelu.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 12:00
Vašku, ještě, žes cestou nemusel tudy...
Ještě, že autobusák je místní a zná to tu. Ale značení mají slušně přehledné, tak bych snad trefil taky napoprvé...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 17:23
Na me slozity....kor v noci...
Vzpominam jak pri prvni ceste na istri jsem neodbocil na maribor a jel na KLagenfurt...
Tam nad ranem komolenou nemcinou dopit stoupani do hor prujezd tunelem a hranice slovinsko...
Nastesti jsem jel do Vrsaru...
Psal se rok 96
Jak.rikam na me slozite...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 21:21
Jardo, nemusíš jezdit až zas tak daleko, i v Práglu mají něco podobného, koukni
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 02. 2020 21:17
Pánové, přiznám, že hlavně u nás úplně nedodržuji limity - hlavně mezi HK a Brnem, kde jezdím poněkud rychleji. Ale to bude jednak tím, že tu trasu velmi dobře znám a pak také tím, že jezdíme obvykle v neděli večer a tím pádem je menší provoz. Na dálnici pak nastavím tempomat na 130 a kromě stoupání do Alp v Rakousku nechám auto jet.... Cestou zpátky je to podobný, jen od Brna možná víc šlapu na plyn abych byl už doma.
Je to už pár let kdy jsem za motorestem Koliba pár kilometrů od Hradce potkal srnce. Ten "blbec" neměl na zadku odrazky a naštěstí šel po krajnici. Jinak bych ho v cca 120 km/hod trefil a to by nedopadlo dobře... Od té doby v tom úseku v noci jezdím povolenou rychlostí a i tak mám oči na šťopkách....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2020 09:35
Moc často neporušuji pravidla,především v Rakousku su opatrný, okolo Klagenfurtu se to samý radar, ale do Boraku na Pelješacu je to od nás 1100 km, přes Graz a trvá mi to cca 14 hodin. Někdy kolona, někdy delší odpočívky, ale v pohodě. No a do Livorna na loď, kam poslední leta směřovaly naše cesty je to také cca 1100 km a trvá mi to také 14 hodin, častěji se projíždí městskými či příměstskými okruhy a bývají kolony hlavně Venezia, Padova, Ferara,Bologna, Firenze, ale jede se tam jaksi víc na pohodu, Makaroni jsou pohodáři, nepřístojnosti dělají pouze Poláci. Mám tam trochu problém s tunely, ty jsou o moc delší než Sv. rok. i 10 km a je jich hodně, a mívám z toho trochu fobii, hlavně když to tam stojí. Tož asi tak.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2020 13:33
vyrážam na Brač vždy na začiatku sezóny v sobotu okolo 18:00 zo Žiliny cez HU M85,M86 po dialnici až po Dugopoljie a v prístave v Splite po 970km okolo 7:00 ráno...
samozrejme prestávky bývajú pribúdajúcimi kilometrami a rokmi častejšie ale cestou nespíme nikde.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2020 14:55
Tohle už jsem dával?

avatar
mdr
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 02. 2020 15:07
Tak to nebylo s dodržením povolené rychlosti, když si vzpomenu na to množství úseků s MPR 100 km/h.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 13:09
Citaci
donald ve vláknu Kdo jste se letos... na straně 99 napsal(a):
...Ujeto 819 km bez tankování, doba běhu motoru 9:42 hod, průměrná rychlost 84km/h, průměrná spotřeba 6.2 l/100 km. Pohoda, klídek, bez kolon, bez komplikací...
Citaci
ptr277 reagoval(a):
Priemer 84km/h je naozaj strašne nízky.

Co je na tom průměru tak špatného? Schválně si všimni, jak strmě padá celkový průměr při každé pauze, kdy musí motor běžet kvůli klimatizaci, ale nejedeš. Hranice, mýtnice, čekání na trajekt, předpokládám, že to všechno v tom je zahrnuté. První půlka cesty z Ilzu do Gleichenbergu sundá dálniční průměr klidně i o 15 km/h, dál už to je zase o ty osmdesátky skrz vesnice rychlejší, ale do Halbenrainuten průměr o moc nezvedneš. A Slovinsko, to je skoro 50 % cesty vesnicemi, tedy padesátkou a radši méně, tam se často a dobře vybírá. Zrovna tak šedesátka na každém druhém přechodu a před důležitější křižovatkou, mezi vesnicemi často ani nemá cenu odbrzdit, abys do další nevlítl moc rychle, každou chvíli dojedeš kolonu, kterou vede někdo pomalejší, prostě při objíždění slovinské dálnice sotva uděláš úsekový průměr přes 62 km/h. A čas přitom běží stejně rychle.
Když si tu pohledáš v tomto a v uvedeném vláknu, zjistíš, že dálnice nedálnice, zdaleka ne každý ma ni může najet za humny a opustit ji u apartmánu. Takže ty průměry jsou častěji nižší.
Třeba mně se u nás nepovedlo už po několik let za sebou ujet těch 220 km na hranice pod tři a čtvrt hodiny, to máš necelých 68 km/h. Všechny dálnice vedou napříč mé cesty, tedy nepoužitelné. Ze Znojma přes Vídeň až po Ilz ten průměr naroste, ale na objezdu Ilz - Bad Radkersburg (tedy stejném, jakým jel Donald) záleží na tom, jaký je tam provoz, můžeš udělat průměr až sedmdesát, ale často jsi rád za šedesát. A to nebývám v rychlostních limitech zase příliš úzkostlivý, že mi nepřišel z Rakouska či Slovinska žádný pozdrav, je spíše náhoda.
No, a protože Donald jel většinu cesty po dálnici, jen těch 135 km z Ilzu po Varaždin s průměrem pod 60 km/h, vychází mi jeho průměr 84 km/h za celou cestu lepší, než dobrý.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 14:15
Já v pátek Fabia 3, 1.0 70kW s širokou rakví, 1115 km, 87 km/hod, 6,2 l/100. A to Svitavy HK dost pomalu byla tma a jemně mrholilo. Ty LED světla protijedoucích byl opravdu zážitek kdyby pršelo tak je to lepší.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 15:15
Chtěl jsem reagovat na ptr 277, ale než jsem našel naše cestovní podklady a trochu zaspolupracoval s elektronickým "sčotem" už mně Hill předběhl.

Délka jízdy i průměrná rychlost jsou pro mne nic neříkající čísla:
Někdo ( jiný né) do délky jízdy počítá i tankování, čekání na hranici i mýtnici nebo trajekt, popř.přestávku, takže vlastně neporovnatelné údaje.
Proto používám ve svých záznamech výraz "čistá jízda", tzn. že se auto pohybuje (né na trajektu thumbs up smiley) a je to ničím nezkreslený údaj.

A teď k té rychlosti:
Přesně jak napsal Hill, né každý najede u baráku na dálnici a nesjíždí u apartmánu.
Někteří z nás i dost kilometrů najedou mimo dálnice nebo po silnicích, kde je třeba i 30km/h moc.

Podíval jsem se na poslední normální rok (2019).

13.9.cesta k moři:

Brno - Makarská 960 km, čistá jízda 10:30 hod., průměr 91,5 km/h.
Brno - ID Hvar 1047 km, čistá jízda 12:50 hod., průměr 82 km/h.

Při zpáteční cestě 28.9.

ID Hvar - Brno 1015 km, čistá jízda 10:30 hod., průměr 98,2 km/h.
Makarská - Brno 923 km, čistá jízda 9:00 hod., průměr 102 km/h.

Všechno výpočteno, ne PC auta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (13. 07. 2021 14:05).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 15:30
Kucíí v čem je problém že cesta tam trvá delší čas ? že by řízky zatížili vozidlo ? thumbs up smiley vždyť by jsme se tam měli těšit a vlastně jsme rychlejší vždycky směrem domů.confused smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 16:24
Citaci
Mirus mimo jiné napsal(a):
Délka jízdy i průměrná rychlost jsou pro mne nic neříkající čísla:
Někdo ( jiný né) do délky jízdy počítá i tankování, čekání na hranici i mýtnici nebo trajekt, popř. přestávku, takže vlastně neporovnatelné údaje...
...né každý najede u baráku na dálnici a nesjíždí u apartmánu.

Správně, navíc ta nic neříkající čísla tu nejsou od toho, abychom si poměřovali, kdo má větší.
Ale, když už jsem zaměstnával děti psaním záznamu o cestě, nějak ta čísla vypadla sama. Je z nich hlavně vidět, co udělá i pět minut cukání v koloně k okénku na celnici. A taky, že se během další cesty to zdržení obvykle zvětšuje, než dohoní.
A k tomu druhému jen zopakuji, co jsem tu už si taky někdy použil: vždy na hranicích, ať už jsou to Hatě nebo Slavonice, hlásím "nejhorší kus cesty je za námi, už jen tisíc kilometrů..."
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 16:28
Tak jsem to spočítal, nenechal jsem to na dlouhé zimní večery. Je neděle, tak se "nepracuje".....nebo ano?
Podle map Googlu jedu k moři zhruba z celkových 907 km plných 822 km po dálnici. tj. 93%.
Navíc z 85 km mimo dálnici vychází 48 km "po Rakousku", kde mají správně povolenou rychlost mimo vesnice 100 km/h.
Proto ta poměrně vysoká průměrná rychlost auta o které jsem psal v jiném vlákně.
Je to výhoda, mít kousek na hranice. Závidět ale nemusíte. Vy to máte zase blíž oproti nám třeba do Prahy, popřípadě do Aše či do Špindlu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 16:51
Tam jedu na pohodu, jelikož se těším (řízek na cestu nevezu).
Domů jedu nasr.ný, mám křeč v noze a nemažu se s tím.
(fotku se mi nedaří vložit).





Upraveno 17krát. Naposledy upravil Mirus (12. 07. 2021 20:44).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 18:18
.....domů jedu nasr.ný, mám křeč v noze a nemažu se s tím.....
Fotku nemusíš, živě si tě dovedeme představit.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 20:25
... cestu domů vůbec nezrychluje šofér ...
v praxi je ověřeno, že jsou to koně, které se těší do maštale ...

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2021 22:39
Môj tohtoročný priemer 102km/h, cesta cez Maďarsko, žiadne závodenie, 5×státie. Nájazd 1006 km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2021 20:23
Takže jsi jel 160km pořád smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 00:04
To určite nie, to by asi spotreba 5,2l/100km nebola....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 01:15
No já nevím, 102 průměr (předpokládám pohybu) + 5,2 spotřeba, to může snad jen Octavia 1.9 tdi... yawning smiley
Jezdím podobné průměry a bez tlačení "na pilu" se to moc udělat nedá. Není to moc eko jízda. Čím to jedeš?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 10:23
Passat 2.0 Tdi, 140kw,automat, r.v.2015. Ja v tom problém nevidím. Sk diaľnicu mám od domu cca 1km, Maďarsko idem cca 110, mimo obcí, HR tempomat 140. Schádzam z diaľnicedole cez Sv.Ilju, do apt. to mám cca 40-50km. Okolo 85 km/hod som mával priemer v ďalekej minulosti,keď som v HR diaľnicu nevyužíval. Nebolo akú smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 13:58
Ty průměry co píše počítač jsou pěkné, ale skutečnost je jiná. Zkuste natankovat plnou a pak zase plnou a přepočítat podle najetých km a nebudete se divit. U mého Yeti 2.0 tdi 103 KW 4x4 to dělá rozdíl cca 0.6 až 0.7 l na 100 km navíc. A mám to ověřené i u bývalých aut Superb 2.5 Tdi, Passat 2.0 Tdi. Scaut 2.0 Tdi a Octavie 1,9 Tdi. Vždy nová auta. Co se týká průměrné rychlosti, je zajímavé ,že jsem se nikdy nedostal nad 100 km/h. a to mám 20 km na slovenskou dálnici a pak mimo asi 100 km v Maďarsku a pár km v Chorvatsku stále po dálnici. Je to asi tím, že se snažím jet podle předpisů. Ono i na té dálnici nejedete stabiln 130.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 14:21
No vidíš a u naší Mazdy máme rozdíl mezi ukazatelem v aute a skutečnou spotřebou 0,1 l.Takže né u každého auta musí být tak velký rozdíl.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 14:58
Když může lhát koncern s emisema tak proč ne se spotřebou smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 15:15
Netvrdím, že je to u všech stejné, jen mé zkušenosti.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 15:26
Mne na Passat B7 1,6TDI počítač ukazuje 5,6 v skutočnosti je to 5,1. Vždy tankujem po hrdlo tak nie je problém vypočítať.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 18:58
Ja sa tiež snažím chodiť podľa predpisov,pokutu som veru už dosť dlho neplatil.Diaľnicu mám zvyčajne na tempomat 140km/hod, čiže reál cca 136. Je pravda,že Maďarsko mimo miest a obcí cca 110. Tiež vždy čapujem do plna, takže poznám reálnu spotrebu auta. To rob už 30 rokov, čo jazdím. Pri takýchto dlhých trasách spotreba podľa dotankovania prakticky totožná s počítačom, pri kratších trasách-mesto počítač podmeriava cca 0,3l/100km. Ten tohtoročný priemer mi ešte klesol v HR o 2km/hod, nakoľko som sa stavoval po ceste v Šibeniku.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2021 19:11
V pondělí 5.7.2021 jsem se vracel z Podgory do Ostravy....

Čistý čas dle palubního PC cca 17 hod (přesně už jsem doma zapomněl podívat). Celkový čas vč. tankování, jídla, kafepauz, kontrol na hranicích a prodloužení cesty díky dementnímu uzavření hranic Slováky cca 21 hod. Cesta kompletně mimo placené dalnice (tzn. kolem Zagrebu jsem dálnici, na těch cca 30km použil). V noci už jsem jel pomaleji, protože na Slovensku se zvěří jen hemžilo, od Plitvic až po Karlovac se taky nedalo jet "normálně", pořád se tam někdo motal, nebo se zbytečně "plazil".

Když jde všechno dobře, trvá mi stejná cesta cca 16 hod čistého času a 19 - 20 hod celkově.

Je to cesta, kdy jedu sám a jde o to, že "cesta je cíl" (cesta tam i zpět). Jezdím tak několik let na prodloužený víkend a u samotného moře se zdržím jenom "chvilku". smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.