Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 11:14
Zahajskej nezoufej.Někdy nepomůže ani svěcená voda,či pokec v autě a jeden zakufruje.Letos trocha přípravy s předsevzetím,že napotřetí se výjezd z BIH musí zadařit přes Šamac neb Slavonský Brod je permanentně ucpaný.Takže za Dobojem po pár kilometrech v pravo
na zmíněný Šamac.Křižovatka nikde žádná a pak už jen směrníky Sl.Brod.Asi jsem vypustil pár vulkarismů ale z vedlejší sedačky jsem ujišťován, že tam žádná odbočka nebyla.Aktivuji hlavu,mapu a navi.Vítězí hlava která mě asi po deseti kilometrech a okreskách navádí na výpadovku na kýžený Šamac.Tím ovšem neomlouvám jinak svoji totální neschopnost.Do Vídně přijíždíme od Budapešti,takže v páteční odpoledne trocha hustoty při nájezdu na most,za mostem doprava a pak už jen rutina a výpadovka směr Prag,Stokerau.Řeči typu,jak ty se tady vyznáš atd.,nechávám s pýchou sobě vlastní ,cudně bez odezvy.Tedy jen do doby kdy se naprosto bez jakýchkoliv důvodů a podnětů řadím do pravých pruhů a odbočuji směr- Brno.Relátka spínají okamžitě,řešení se naskýtá záhy na nebližším nadjezdu,při čemž opět vlastní neschopnost tentokrát
zastírám hlasitým projevem a obdivem, dosud nepoznaného dalšího Vídeňského tunelu.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 09. 2019 12:00
Vašku, ještě, žes cestou nemusel tudy...
Ještě, že autobusák je místní a zná to tu. Ale značení mají slušně přehledné, tak bych snad trefil taky napoprvé...
29. 09. 2019 17:23
Na me slozity....kor v noci...
Vzpominam jak pri prvni ceste na istri jsem neodbocil na maribor a jel na KLagenfurt...
Tam nad ranem komolenou nemcinou dopit stoupani do hor prujezd tunelem a hranice slovinsko...
Nastesti jsem jel do Vrsaru...
Psal se rok 96
Jak.rikam na me slozite...
29. 09. 2019 21:21
Jardo, nemusíš jezdit až zas tak daleko, i v Práglu mají něco podobného, koukni
06. 02. 2020 21:17
Pánové, přiznám, že hlavně u nás úplně nedodržuji limity - hlavně mezi HK a Brnem, kde jezdím poněkud rychleji. Ale to bude jednak tím, že tu trasu velmi dobře znám a pak také tím, že jezdíme obvykle v neděli večer a tím pádem je menší provoz. Na dálnici pak nastavím tempomat na 130 a kromě stoupání do Alp v Rakousku nechám auto jet.... Cestou zpátky je to podobný, jen od Brna možná víc šlapu na plyn abych byl už doma.
Je to už pár let kdy jsem za motorestem Koliba pár kilometrů od Hradce potkal srnce. Ten "blbec" neměl na zadku odrazky a naštěstí šel po krajnici. Jinak bych ho v cca 120 km/hod trefil a to by nedopadlo dobře... Od té doby v tom úseku v noci jezdím povolenou rychlostí a i tak mám oči na šťopkách....
07. 02. 2020 09:35
Moc často neporušuji pravidla,především v Rakousku su opatrný, okolo Klagenfurtu se to samý radar, ale do Boraku na Pelješacu je to od nás 1100 km, přes Graz a trvá mi to cca 14 hodin. Někdy kolona, někdy delší odpočívky, ale v pohodě. No a do Livorna na loď, kam poslední leta směřovaly naše cesty je to také cca 1100 km a trvá mi to také 14 hodin, častěji se projíždí městskými či příměstskými okruhy a bývají kolony hlavně Venezia, Padova, Ferara,Bologna, Firenze, ale jede se tam jaksi víc na pohodu, Makaroni jsou pohodáři, nepřístojnosti dělají pouze Poláci. Mám tam trochu problém s tunely, ty jsou o moc delší než Sv. rok. i 10 km a je jich hodně, a mívám z toho trochu fobii, hlavně když to tam stojí. Tož asi tak.smileys with beer
07. 02. 2020 13:33
vyrážam na Brač vždy na začiatku sezóny v sobotu okolo 18:00 zo Žiliny cez HU M85,M86 po dialnici až po Dugopoljie a v prístave v Splite po 970km okolo 7:00 ráno...
samozrejme prestávky bývajú pribúdajúcimi kilometrami a rokmi častejšie ale cestou nespíme nikde.
07. 02. 2020 14:55
Tohle už jsem dával?

mdr
07. 02. 2020 15:07
Tak to nebylo s dodržením povolené rychlosti, když si vzpomenu na to množství úseků s MPR 100 km/h.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.