Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 18:46
Jasne Zahajskej to máš pravdu našťastie sa rieši 40 minút a bezpečnosť teda ako pohoda :-)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 20:29
Ja neriešim nič yawning smiley
Len pre mňa osobne príde zbytočne ísť Rakúsko Slovinsko ak ideš z BA niekde dole.
Inak BA Primosten 790km cez A/SLO a 751km cez HU a časovo rovnako.
Časovo sa nemôžu porovnávať dve rôzne posádky. Ani jeden nevieme ako ten druhy jazdí a tak.
Čiže rozdiel okolo 30 minút beriem ako zanedbateľný.
Bezpečnosť neviem ci je nejaký rozdiel. Na trase A/SLO je väčšia premávka a viac "bláznov" a na trase cez HU je viac zveriny.
Ale asi sa každý zhodneme na to ze každý si ideme to komu čo vyhovuje smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 05. 2018 11:18
Neviem asi vyskúšam možno cestou späť ísť cez Maďarsko aby som vedel porovnať. Väčšiu premávka mi nejako neprekáža a priznám sa v Rakúsku a Slovinsku sa mi veľmi dobre jazdí tak neviem na bláznov som nemal nešťastie. Iba raz ale to bolo v Chorvátsku klasika BA ŠPZ ma vytlačilo z pruhu nepoužíval spätné zrkadlá. Ale inak pohoda sem tam akurát Poliaci čo sa snažia dohnať svoj vláčik ale to keď zbadám tak pridám plyn aby som sa im vyhol.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 05. 2018 10:24
V sobotu 5.5. ráno odjazd z Bratislavy, o 7.30 nákup matrice na hraničnom prechode s Maďarskom, o 9.35 kávička na pumpe Petrol pred kruháčom v Dolga Vas. Keby som si nedal kávu, tak som v Murskom Središći o 9.45. Celou cestou úplná pohodička, žiadne hliadky a radary, trošku ťažšia noha na plyne a cez dediny, ktorých je ozaj pár, predpisovo. S Rakúskom sa to jednoducho nedá porovnávať, tam idem vždy predpisovo, lebo neviem kde ma zas odfotia.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 05. 2018 12:38
maďari ustupujú od meraní priamo na mieste a montujú stacionáre na mýtne brány a dokonca sa zapodievajú na niektorých miestach aj meraním úsekovej rýchlosti, zastaviť ťa pomaly nikto nezastaví ale potom príde pošta...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 05. 2018 12:57
Dost těžká noha. Dřív jsem jezdil z Bratislavy na Vídeň a pak až k moři co nejvíc po dálnici. A je pravda, že jsme jezdili i přes Rakousko i s kamarádem jako blázni. ( Zlín - Baška 7 hodin a podobně).Bratrnec toho kamaráda nám říkal Angličani, protože jezdíme jen v levo. Je pravda,že už je to víc jak 15 let a i provoz byl menší. Ale kamarád už nejezdí a já se hodně zklidnil. A kupodivu mi nic neuteče. Teď se snažím jezdit podle předpisů. A navíc jsem přešel na variantu přes Maďarsko. Zkusil jsem to po dálnici, uplně mimo dálnice i různými variantami, které jsou na foru vzpomínané. Nakonec mi nejvíc vyhovuje koupit dálničku , ale od Hegyfalu jedu na Sárvár, Vasvár, Zalaegerszeg směr Nagykanizsa, kde najedu na dálnici. Přechod buď po dálnici nebo Starý Goričan. Je tam sice více vesniček než po 86, ale mně se to prostě víc líbí. Přes Maďarsko jedu vždy plus mínus tři a půl hodiny v klidu. Většinou jezdím první týden v září do Maďarska vjíždím okolo půl šesté ráno v sobotu. Asi mám štěstí, ale žádný velký provoz. Jen asi před dvěma roky jsme se zasekli v koloně za Lučkem až po Bosiljevo. Největší hovada v koloně byli Němci, jakmile se udělala průjezdová ulička, pravidelně ji nějaký Němec hned ucpal. Slováci a Češi byli pohodáři a nikdo nedělal žádné zmatky.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 05. 2018 13:55
Pepa62thumbs up
Jinak auto s německou SPZ nemusí vždy řídit Němec. Myslím si, že v popisovaném případě to rodilí Němci nebyli, Ti jezdí většinou předpisově.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 05. 2018 14:36
To je pravda, já jen, že se pořád píše jací jsme špatní a na ,,západě" je vše ok.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2018 09:59
Mám zkušenosti se strojírenským průmyslem u nás, na Slovensku, Německu, Rakousku, Francii. Určitě nejsme špatní. Naopak, největší problémy (např. dodací lhůty, termíny a kvalita dokumentace) jsou právě v Německu, Rakousku, Francii. a pořád čteme a slyšíme, jak máme nízkou produktivitu práce. Ano, protože se u nás vyrobí výrobek třeba za 20,- se vstupními náklady za 10,- a doveze se třeba do Německa, kde ho zabalí a prodají za 100,- se vstupními náklady 20,-
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2018 15:13
Mel jsem možnost navštívit v B.avorsku fabriku na výrobu radiatoru a sprchových koutu. Ze by se přetrhly jsem si jaksi nevšíml. pěkně lank sám.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2018 20:17
Hoši ,založte si nové vlákno.
Jak dlouho Vám trvá projektová příprava a realizace výroby.
Snímek pracovního dne jednotlivých zaměstnanců atd!
Dík
Zdarec
smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 05. 2018 20:20
Držte se tématu.
Dík
smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 06:46
Trochu opráším toto téma na základě příspěvků ve vlákně o Gradaci.
Pobavil mě příspěvek Valeriho o tom, že jet ještě do Prahy by nedal. Já to mám cca 50 km nad Prahu a jsou tu i tací, co to jedou od Liberce. Mě by se také líbilo vjíždět skoro se studeným motorem do Rakouska. Bohužel, na Dvořišti už mám skoro 300 km z cesty odkrojíno, k tomu si přidám 900 plus mínus, podle toho, kudy jedu a jsem na místě. Pelješac byl pro mě pomalu už pod rovníkem. Cestu pod 15 hodin jsem snad nikdy nedal, už jsem se dostal i přes 20.
S každým přibývajícím rokem cestu tam na noc už dávám jaksi o něco hůře, holt doby, kdy se padesátka přibližovala, už jsou pryč, teď se vzdaluje.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 09:15
Ale dal bych to, nejsem na konci cesty nejak vyzdimanej. Ale uz by me ta cesta asi nebavila. Ale jsem urcite rad, ze to mam na hranice s A jen tu hodinu, i vzhledem k uzavirkam a opravam silnic u nas.
Cesta mi obvykle trva 11-12h. Zalezi na okolnostech. Moc nestavim a kdyz, tak jen kratce. Letos tam 11.5h, zpet 10.5h. Obe cesty probehly podobne, jen pri ceste tam jsem si hodku poskakal pred Gruskovje, proto ten hodinovej rozdil



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 08. 2019 09:17).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 10:28
Cesta 904km čas naštartovaného motora 8:55h. Prestávky pre rodinu a tankovanie a kúpu známky 40minút. Spolu cesta 9:35h. Gruškovje - Macelj žiadne státie rovnako Trakoscan nic akurát Zapresic asi pol minútky nakoľko som špatne strčil lístok a už som tam súkal kartu. Lučko asi minútka.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 10:47
Od roku 96 minulého století Pelješac autem pravidelně každý rok až dosud. Od baráku k baráku 1250 Km, ani jednou trajektem. Jezdím po 15. září mimo víkendy, pokud to je možné, takže se mne kolony na hranicích ani na mýtnicích netýkají. Doposud vždy na jeden zátah v rozmezí 14 - 19 hodin (nebyla dálnice) s dostatečným množstvím přestávek. Letos jedu směrem k moři sám, žena za mnou přiletí o týden později. Již pár let mne láká pohodový dojezd kamsi k Plitvicím s přespáním a snídaní v přírodě a pokračováním směrem k moři. Vždy to zatím skončilo na tom..."a kdy tam už budeeeemmmm...?" To, že pojedu po staré cestě je jasné už nyní. Dálnice je fajn, ale ta nuda je pekelná. Bohatě si jí užiju cestou zpět. Velmi dobře rozumím Zahajskému, ono když se to překulí za půlku, jednomu se už nechce být první v cíli za každou cenu. Takže před tou snídaní bude ještě večeře po příjezdu. cool smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 10:59
Letos jsem jel "tam" sám v autě. Cesta od baráku ke stanu mi trvala 20 hodin, mám to cca 940km (v Chorvatsku po staré). Vyjel jsem dřív, byly kolony, v Maďarsku déšť jako prase, kolona na Lučku, celý Karlovac zacpaný kvůli nehodě, 2x jsem si udělal oraz (3hodiny a 2 hodiny), zastavil se na jídlo, prostě pohoda. V Chorvatsku fest pršelo od Karlovace po Gračac? nevím přesně. Sice pršelo moc, ale když jsem zjistil, že nové pneu to dávájí, tak jsem si "jel kolik chtěl". Vykoupeno spotřebou 10l/100km Naturalu. Moje nejdelší, ale nejlepší cesta.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 11:02
Z letošní cesty zpět mám přesná data: Od Ninu k Prostějovu v úterý 9.7.2019 přes Maďarsko: odjezd v 9:20, příjezd v 19:18, vzdálenost 831 km, čas jízdy 9h18min, průměrná rychlost 89 km/h, průměrná spotřeba 7,3 litrů nafty. Nikde po cestě žádné zdržení ani kolona.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 12:31
Citaci
MartinV napsal(a):
...Již pár let mne láká pohodový dojezd kamsi k Plitvicím s přespáním a snídaní v přírodě a pokračováním směrem k moři. Vždy to zatím skončilo na tom..."a kdy tam už budeeeemmmm...?" To, že pojedu po staré cestě je jasné už nyní. Dálnice je fajn, ale ta nuda je pekelná...

Nás to před pár lety zlákalo taky. Chtěli jsme to zapíchnout někde ve Štýrském Vulkanlandu, ale tam měli všude zarezervováno snad půl roku předem, prostě všude plno. Tak jsme zastavili ve Slunji a od té doby tam nocujeme pokaždé, někdy jak tam, tak zpět. Krátká procházka do Rastoke, to jsou takové kapesní Plitvice, večeře přímo nad vodou, nebo o kousek dál kávička U Vodní ovce, rovněž nad vodou, to je místo, kde voda sklepy protéká, ani se tam nemusí stát hodinová fronta na lístky, jako na Plitvičkách. A, když se dá ve Slunji a okolí najít na druhý třetí pokus dobrý nocleh i na vrcholu sezóny, v září si můžeš vybírat.
Je nás jich tu víc, kdo si z té pauzy sotva 500 km před Pelješcem udělali rituál a pravidlo, ten šum vody všude okolo hladí duši.
Na Pelješac to mám taky 1250 km, někdy se držím volantu čtrnáct a půl hodiny, někdy se ho (i stejnou cestou) nepustím 16 hodin. Samozřejmě s přestávkami ty hodiny naskakují: vyjíždím ve čtyři ráno, v Žuljaně bývám mezi devátou a jedenáctou večerní. Tedy - býval jsem. Už také nejezdím na jeden zátah, po necelých 11 hodinách vcelku pohodové jízdy (včetně oběda ve Slovinsku a několika dalších zastávek) dorazím do Slunje. A ráno po staré do Biska, nájezd na dálnici, na rotoru u Pločí na osmičku, a za šest sedm hodin jsme na místě, i kdyby se celníci kolem Neumu rojili.
A nevěřte moc časům udávaným plánovači, třeba od Google: v roce 2016 jsem se vyhnul Znojmu a Vídni přes Slavonice a Baden. Volantu jsem se držel čtrnáct a půl hodiny, ačkoli mi to mělo trvat o hodinu a čtvrt déle. A to se mi ta cesta z Jihlavy do Slavonic zdála pomalá.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 19:35
Vyjíždíme obvykle v neděli večer cca mezi 21:00 a 21:30 z HK a v pondělí ráno mezi 8:00 a 8:30 býváme v Primoštenu. Řídim já a tím pádem určuji kde a na jak dlouho se zastaví. A to vlastně skoro celé Rakousko, celé Slovinsko a až na posledních cca 20 km ze Šibeniku do Primoštenu jedeme po dálnici. Ale ten úsek HK - Svitavy - Brno - Mikulov - Poysdorf se jede min. 3 hodiny, někdy i více.
Zpátky jedeme obvykle v sobotu večer mezi 18:00 a 19:00 a v HK býváme tak mezi 4:00 a 5:00. Je to trošku rychlejší, možná je to tím, že to už chci mít za sebou a tak víc šlapu na plyn. Ještě že v noci moc nefungují radary, to by pak asi bylo dost mastný. Tuhle jsem udělal cestou zpět Brno - Svitavy - HK cca za 80 minut.....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 08. 2019 20:20
Ahoj, tak co se mě týká, vyjíždíme z Rakovnicka vždy po 20hod, jelikož valíme přes Brno, tak se chceme vyhnout nejhoršímu na cestě a to je naše D1, poté u Břeclavi po půlnoci nabíráme malého bratrance a přes Blavu, Gyor, Szombatheli, Lenti se dostáváme po 6hod ranní na St.Goričan s cílem být po 7hod za Lučkem. Vždy po dálnici až k moři(oblast Makarské - Živogošče, Staniči atd...). Cesta kolem 1250km, kolem poledne jsme již na místě. Jedeme za dodržování všech limitů a přestávek cca 14hodin, v řízení se střídáme. Ještě ani jednou jsme neměli problém na hranicích ani na mýtnicích - a to nám někdy vyšli termíny sobota-sobota v nejexponovanějších termínech.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 08. 2019 16:29
My odjezd tam v neděli v 21h z Bělé nad Radbuzou. Okres Domažlice, západní Čechy. Přes Folmavu, směr Straubing,Passau, Graz. Objezd Slo dálnice přes Cvetlin a pak do Brely délka 1070km Dojezd s přestávkami v pondělí před polednem. Zpátky stejná cesta jen míň přestávek čas cesty 11 a 1/2 hodiny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2019 07:24
Ted pouze cesta tam na minutu 14 hodin
Cesta 1060 km do znojma 3 semafory
Pres rakousko same omezeni bylo jich dost a hodina kolona macejl
No a pul hodiny koupě smart karty lucko
A dve delsi zastavky odmoriste modrus obed a krka nase oblibena nadherny vyhled a vune more
Celkem pohoda
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2019 07:30
Nejlepsi cas necych 12 hodin
Nejhorsi 21 hodin sobota zari 2015
Sama kolona uz nikdy..
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2019 08:10
K těm dojezdovým časům se sluší ještě dodat, že samozřejmě záleží na tom, kde se kdy zdržíte, čímž i sebepečlivěji naplánovaný itinerář začne nabírat zpoždění za zpožděním, protože se už netrefíte do volnější doby zejména v těch známých úzkých místech. Tím myslím hraniční přechody a mýtnice, pak také proměnlivá rychlostní omezení, objížďky a staveništní semafory. Průjezd Vídní už hezkých pár let není strašákem ani při uzavírkách některých jízdních pruhů (jak to ti Rakušani dělají, že to jde?).
Ale hlavně: k moři vesměs dojíždíme ve dne, kdy je nebezpečí mikrospánku podstatně menší. To na zpáteční cestě je to jiná: po celkem svižném průjezdu po zahraničních cestách přijedeme potmě na ty české, na nichž často ani není vidět značení jízdních pruhů, teda aspoň, než si oči zvyknou ho najít. Jistě se shodneme na tom, že českých silnicích nepříjemně klesá rychlostní průměr. Koně ale cítí maštal, takže radši bez pauzy, často v noci či nad ránem... a pak se to řeší v černé kronice. Kdysi jsem se přistihl, že noční cestou od Hatí domů je moc i třičtvrtě hodiny jízdy mezi pauzami. Zatím, co cestou tam jedu do Znojma tři hodiny s jednou pauzou někde mezi, zpátky jsem až za Poděbrady nad ránem zastavoval pětkrát.
Následující výjezd na podzim jsme to zkusili vyjet ve čtyři ráno, zastavit se cestou na oběd a večer v devět jsme byli "na chalupě". Zpátky stačilo vyjet kolem sedmé ranní, doma jsme byli hodinku po půlnoci. Oči vytahané, že jsem si ani v občance nedokázal přečíst, jak dlouho koukají na tento svět.
Tak jsme si cestu začali dělit a vrátili jsme se na starou silnici. Cestou přenocujeme ve Slunji nebo okolí a jedeme tak, jako ostatní.
Všem proto přeji šťastnou cestu a hlavně šťastný návrat, ať už vám cesta trvá 10 nebo 20 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2019 10:07
Cestu na dovolenou je lepší brát jako součást dovolené a ne jako nutné zlo, dojet to co nejdříve na sílu.

Už hodně let si cestu půlíme, přespáváme tam, kde jsme ještě nebyli a je to moc fajn.
Na přespávacím místě je člověk docela brzy a není tak unavený, dá se stihnout malá procházka s večeří.
Dojezd k moři je potom na pohodu a více si to užijete.

Ano vím, je zapotřebí více dovolené i peněz na noclehy, ale vyplatí se to.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2019 11:14
Jezdíme zcela zásadně přes den. Dříve jsme jezdili do okolí Makarské, později jsme zjistili, že pěkná dovolená se dá prožít i kousek víc na severu, takže poslední dobou Zadar a okolí. Je to "jen" 800 km a dá se to zvládnout za 10-12h i s přestávkami při dodržování všech limitů. Případně si cestu rozdělíme na dva dny, ubytování v Raztoke nebo ve Slunji. Obvykle prvních 10 dní v červenci, to ještě není takový nával turistů. Cesta tam v pátek brzy ráno a nebo v něděli brzy ráno. Přes Maďarsko, takže jediné problematické místo je vlastně jen Lučko. Cesta zpět opět v neděli brzy ráno a nebo se nám osvědčilo i uprostřed týdne třeba někdy kolem 9h ráno, ve všední den v první polovině července dopoledne v HR moc zácpy obvykle nejsou a do ČR vjíždíme k večeru, kdy již provoz také slábne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (27. 08. 2019 11:44).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 09. 2019 21:25
Dotaz původně ve vláknu Kdo už jste se letos vrátil...
Citaci
Mucik napsal(a):
A co casy...za jak dlouho jsi napr. Na Cvetlin. Samozřejmě pri pohodove jizde. Ja jezdím z Kolina.
Takze Kolin hranice cca 3 hodiny. Je to hrozna cesta.
A Spielfeld taky 3 hodinky.

Sice jsem tu každý rok vkládal tabulku s evidovanými časy jízdy včetně zastávek, ale stručně to zopakuji:
nejčastji mám najetý úsek Jičín - Kolín nádraží, což jezdím za typicky 50 minut (s návštěvou medvědů na konci Okružní to samozřejmě trvá déle, ale to se nepočítá), můžu ty minuty s dostatečnou přesností odečíst i v případech, kdy jsem v Kolíně nestavěl. Tak si projdeme ty záznamy:
dokud nebyla potřeba slovinská známka, jezdil jsem někdy přes Ptuj a Dražence, občas trénoval přes Cvetlin. Vždy sjíždím v Rakousku na km 138 A2 na Ilz a jedu přes Gornju Radgonu, Lenart a Ptuj, uvádím časy netto jízdy, nutno připočítat zastávky.
2009: Kolín - Znojmo za 2:10', Znojmo - Macelj přes Vídeň, Feldbach, Radgonu, Ptuj a Dražence za 4:50'. Zpět Korneuburg - Kolín za rovné 3 hodiny.
2010: Kolín - Znojmo za 2:25', Znojmo - Ptuj za 4:15', Ptuj - mýtnice Trakoščan (23 km!) za 1:20'
2011: Kolín - Znojmo za 2:12', Znojmo - Macelj za 4:48'. Zpět Macelj - Znojmo za 5:09', Znojmo - Kolín za 1:56'
2012: Kolín - Znojmo za 2:30', Znojmo - mýtnice Trakoščan 4:49'. Zpět mýtnice Đurmanec - Cvetlin 0:24', Cvetlin - Kolín za 7:15'
2013: Kolín - Znojmo za 2:03', Znojmo - mýtnice Trakoščan za 3:59'. Zpět mýtnice Trakoščan - Znojmo za 4:28', Znojmo - Kolín za 2:04'
2014: Kolín - Znojmo za 2:07', Znojmo - Macelj za 4:28'. Zpět Macelj - Znojmo za 4:46, Znojmo - Kolín za 1:56'.
2015: Kolín - Znojmo za 2:24', Znojmo - Macelj za 5:00'. Zpět Macelj - Kolín za 7:19'
...a pak jsem se rozhodl objíždět Znojmo a Vídeň přes Slavonice, Waidhofen, Gföhl, Krems, St. Pölten, Alland, Baden a za ním nájezd na A2, tu opustit opět výjezdem 138 a po B66 a B69 na Radkersburg, Radgonu, Lenart, Ptuj, Videm a Cvetlin...
2016: Kolín - Slavonice za 2:05, Slavonice - Cvetlin za 5:49'. Zpět Đurmanec - Kolín za 7:53'
2017: Kolín - Slavonice za 2:11', Slavonice - Đurmanec za 5:54'. Zpět jsme jeli přes Vídeň, to sem nepatří.
2018: tam jsme opět jeli přes Znojmo a Vídeň, zpět jsem to zkusil přes Krems a Tulln na Znojmo, no míval jsem i lepší nápady...
2019: Kolín - Cvetlin za 7:57'. Zpět plus mínus pár minut stejně dlouho, to jsem ještě přesně nezpracoval.

Jak vidíš, ty časy se nijak podstatně nemění, i když je na nich znát, kolik semaforů bylo mezi Jihlavou a Znojmem, kdy vsadili na těch zoufale málo obchvatů měst a vesnic omezení na sedmdesátku před odbočky, kdy přidali radarový semafor do další vesnice... Prostě dojeď na hranice a Rakouskem a řekni si: nejhorší kus cesty mám za sebou, už jen nějakých 1000 kilásků...!
Stačí ti to takhle?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 09. 2019 10:39
Diky mocbudu to studovat...
Ja si tve cesty hledam na mape
Posuzuji....))
Ale ty mas vyhodu spinkas na pul cesty
Ja to musim dojet
Pristi rok 3x ztoho jednou letadlem....
Tak napisu....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 09. 2019 13:41
Tady nejde o to, jestli cestou přespíme, nebo ne. My jsme totiž přes Ilz a Bad Radkersburg poprvé jeli v roce 2008 (zavedení slovinské vinjety), od té doby jinou zkratku Štýrskem nepotřebujeme. Ještě v roce 2016 jsme to jeli na jeden zátah. Z Gornej Radgony na Ptuj a z Ptuje do Đurmance jsme si taky pojezdili po různých cestách, ale, jak vidíš, neznamená to automaticky vždy časovou ztrátu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.