Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 20:43
Sice zalezi a kazdem, ale 5-6 hodin je tak jako tak moc. Nam se osvedcily prestavky po trech hodinach, idealne se prohodit za volantem, ale takhle mam za sebou i 15 hodin sam v aute pres noc (listopad 18.00-09.00).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2017 09:25
Pálení očí v autě je od klimy, klima vysouší. Stačí ji vypnout, nebo dávkovat po troškách a je klid. Zkus si posedět někdy 12 hodin v klimatizované místnosti, budeš na tom stejně.Já mám po cestě oči plné skleněných střepů. Nejsem na klimu zvyklý a i když se jí snažím vypínat, narážím na odpor z vedlejšího sedadla. Že prej je v autě bez klimy nedýchatelno. Holt si budu muset před cestou dát něco jiného, než čočkovou polívku s hrachovou kašígrinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2017 11:20
Jako je to jedna z možností, sám jsem na to poukázal. Ale opravdu to taky může být tím, že jak i Gandalf napsal, každej jsme jinej. Prostě mu delší noční jízda nedělá na oči dobře. Můj exšvagr byl známej tím, že přijížděl s očima jako angorák. Pomoct by mohly polarizační brýle, teoreticky... Já si je loni koupil, teda spíš takový ty klipsy, protože na řízení si beru dioptr. brýle. Ale osobní dojem z nich nic moc. Někde uprostřed Rakouska jsem je sundal. Buď jsem naletěl a koupil nějakej fake, nebo prostě moje očekávání bylo jiný.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2017 11:58
Jazdil som Zadar 850 km za 8 hod. ale išiel som to už aj za 24 hod... Pelješac 1100 km som išiel 12 hodín ale aj za 24 ... keď som minulý rok chytil pod Balatom zapchatú diaľnicu a na sever sa odbočiť nedalo ..Jazdím cez Budapešť centrum v pohode cca 20 min , obchvatom to trvá aj hodinu . Niekedy som jazdil v noci ,teraz vyrážam jednoznačne skoro ráno cca 03.30 hod.Tiež používam polarizačné okuliare kúpil som si ich na ryby nejaké značkové boli aj dosť drahé asi polaroid a hodne šetria oči.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 05. 2017 18:30
Citaci
valeri mimo jiné napsal(a):
...Pomoct by mohly polarizační brýle, teoreticky... Já si je loni koupil, teda spíš takový ty klipsy, protože na řízení si beru dioptr. brýle. Ale osobní dojem z nich nic moc. Někde uprostřed Rakouska jsem je sundal. Buď jsem naletěl a koupil nějakej fake, nebo prostě moje očekávání bylo jiný.

To jsem si myslel taky, ale optička mě poučila, že stejně, jako dioptrická skla musí mít osy výbrusů navzájem vzdálené stejně, jako je rozteč zřítelnic zírajících do dálky, je třeba i ty polarizační klapky vybrat tak, aby zakrývaly pokud možno celou plochu brýlí (nebo raději o malinko přes). Když prý jsou menší, tak sice klapky nenutí tolik šilhat, jako příliš úzké nebo naopak příliš široké brýle, přesto prosvítající okraje oči namáhají podstatně víc.
Tak jsem vyzkoušel troje a nekoupil ani jedny, počkal jsem si a dobře jsem udělal. Dnes se mi blíží stejný problém - ty klapky mají už mikrorýhy od prachu a chtělo by to nové, ale ty, které by mi seděly, zrovna nějak nejsou.
Pak může být nepříjemné zvýšení hmotnosti brýlí, po hodinách jízdy dřou na nose, ale to jde o zvyk, stačí ty klapky používat postupně déle a déle nějakých pár týdnů před odjezdem na dovolenou.
Doufám, že jsem to reprodukoval co nejpřesněji, přece jen ten původní výklad byl daleko delší a celý si ho nepamatuji...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 09:36
A jakou barvu mají ty skla, Je lepší černá nebo žlutá.

1997 Poreč, 2001 Poreč, 2004 Mimice, 2005 Makarská, 2006, 2014, 2015 Tučepi, 2017 Trpanj, 2018 Gradac
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 11:31
Mám hnědé filtry a jezdí se mi s nimi dobře.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 12:43
Dík za info, já právě uvažuji o těch žlutých a tak jsem chtěl vědět jestli jsou dobré. Ale ono to bude asi všechno stejné.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 13:36
Kvůli odleskům je jedno jaká je barva skel. Ta je důležitá podle světla při použití. A jak je dobrá polarizace sa projeví když je třeba v obchodě vitrína která je osvětlená a podíváš se na ni s brýlama a dobré polarizační brýle by měli odfiltrovat drtivou většinu odlesku a zrcadlení.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 16:19
Kvalitní polarizační brýle poznáte podle úrovně ztmavení při pohledu na LCD displeje (TV, mobil atd.). Po otočení o 90°by naopak měly ztmavit jen málo.
Polarizační brýle
Polarizační brýle
Je potřeba si také dát pozor, aby obě oči vnímaly úroveň ztmavení přibližně stejně. Pokud je např. pro jedno oko filtr pootočený, má menší ztmavení a oko je míň chráněné.
Taky je potřeba počítat s tím, že budou hůře viditelné LCD displeje - navigace, mobil atd. To ale neplatí pro OLED.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 22:12
A cesta s těma brejlema vám trvá déle, nebo je rychlejší?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2017 22:16
Spíš bezpečnější aspoň mě nepálí oči.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2017 06:41
Já hodně jezdím celí rok a používám je pravidelně. Ale netroufám si říct zda je cesta díky nim rychlejší. Spíš ne. Ale je pohodlnější a bezpečnější.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2017 08:23
Asi můj největší extrém byla moje první cesta z Prahy v roce 2004 z níž jsem vyrazil v pátek ve 14:30 a do Kleku jsem dorazil v sobotu po 8 hodině večer. Pravda pauzy tam byly - první větší už ve Znojmě na večeři, pak pár hodin na parkovišti v Záhřebu. Potom ovšem proběhla návštěva Plitvic a cesta po "staré" do Šestanovace a dál po magistrále. Dnes bych si to už takhle netroufl udělat. Cesta přes den není pro mě problémem - to moc pauzy nepotřebuju, v noci už je to náročnější. A to jsem zvyklý vstávat ve 3 ráno, nebo jít spát ve 2 v noci - pracoval jsem jako řidič, a potvrzuji to, že ani profesionál není neúnavný.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 05. 2017 23:11
Mě trvá cesta z Krnova do Ploče v 15 .00 vyjíždím a na místě jsem 6.30 + -,je to asi 1 170 km.Přestávky dle potřeby 15 minutové co 3 hod.Jinak kolem 2 hod na odpočivadle to zalomím tak na 1-2 hod a pokračuji dál.Letos poprvé budeme na řízení 3 řidiči ,takže to bude o něco lepší.Jízda v pohodě žádné závodění.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 05. 2017 17:11
Třeboň - Halámky - Krems - objezd Vídně - Ilz - sjetí z dálnice (objíždím SLO dálnici) Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb - Ploče - Gradac = pod 11hodin čistá jízda + přestávky (různě dlouhé, jak potřebuju), cca 1050 km.
Nejpomalejší část cesty: Bad Radkersburg (hranice A / Slo) - Ormož - Varaždín tj. 70 km, kde projíždíte často vesnicemi 50km / h. Touto trasou je to o 1 (slovy jeden) km dál a o 45 minut déle do Záhřebu, než klasicky přes Graz, Maribor, Ptuj, Krapina. Za 5 let to mám již spočítané a ověřené.
yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (20. 05. 2017 17:20).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 13:19
Já jedu vždy necelých 13 hodin čisté jízdy z Lysé nad Labem do Neumu přes Znojmo mimo Slovinskou dálnici.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 15:55
Ja uz sice psal, jak dlouho mi trva cesta, ale hodim sem porovnani s dobou, kdy slovinska dalnice stala 0,75€ a chorvatská neexistovala.
Loni cesta do Gradace z jiznich cech pres Linz-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Zahreb-Sestanovac-Makarska-Gradac celkovy cas včetně prestavek 11h.
Před nejakymi 10 lety stejna cesta do Grazu, pak po slovinsky dálnici do Mariboru-Krapina-Zahreb-Karlovac, po staré pres Plitvice, Knin, Sinj do Cista Provo, sjezd k pobrezi a pres Makarskou do Gradacu celkem 14,5 h.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 21:27
Preferuji čístou dobu jízdy bez přestávek !

Informace : celkovy cas včetně prestavek 11h. vůbec nic neříká !!!
( kolik bylo přestávek a jejich celková doba - 1 hodina , tři, pět ?)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 21:50
Mne "nic neříká" celá táto zbytočná diskusia- /tak ako 80% ostatných, do ktorých som sa zapojil bohužial aj ja/ jedine snáď keby sa jazdila rovnaká trasa z A do B. Takže ako vo filme Slavnosti sněženek: " Až to bude, tak to bude!"
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 21:59
Mirus
Tak to nemůžu sloužit, protože si přestávky nestopuju. Vím kdy vyjedu, kdy dorazím na místo a kolik ujedu km. Možná bych to vydoloval z palubního PC nebo z navigace, ale můj názor je, že celková doba jízdy, na jeden zátah, je průkaznější než čistá doba jízdy. Jezdím na 2, častěji na 3 zastávky, odhaduju že prostojím asi hodinu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (23. 05. 2017 22:08).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 05. 2017 23:26
Citaci
Mirus napsal(a):
Preferuji čístou dobu jízdy bez přestávek!

No vidíš, a v tom je ten rozdíl: sice si eviduji jak dobu jízdy, tak trvání přestávek, takže znám jak průměrnou rychlost samotné jízdy i průměrnou rychlost celé cesty s přestávkami, ale důležité pro mě je, za kolik hodin asi tak budu na místě. Samozřejmě s jistou tolerancí, nikdy nevím, kde mě na tak dlouhé trase čeká nečekané zdržení.
Ať chci nebo ne, s těmi přestávkami i nějakým zdržením navíc musím počítat.
Proto se v tom těžko domluvíme.
Jinak ale souhlas - debatovat o tom, za jak dlouho dojedu z Podkrkonoší na Pelješac nebo z Vysočiny do Zadru, případně z Valach na Makarskou přes Maďary a BiH, je opravdu zbytečné. Jiné kilometry, jiné trasy, jiné hraniční přechody, různě komisní celníci, jeden řidič nebo dva střídající se řidiči...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 05. 2017 09:47
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... jeden řidič nebo dva střídající se řidiči...

Možná i proto se přikláním k uvádění času čisté jízdy smoking smiley
Samozřejmě i to bude ovlivněno schopnostmi řidičů, jízdím stylem, ale i momentální dopravní situací.
Co se týká přestávek, tak ty jsou podle mého názoru mnohem více individuální a časový rozptyl na shodné trase je ve výsledném času mnohem větší... Domnívám se, že potřebné přestávky si pak každý dokáže připočíst dle svých obvyklých individuálních potřeb, někdo 30min po každých 2h, jiný 10min po 4h... někdo si po 6h dá 2h spánku apod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 05. 2017 10:21
Moje rekordy jsou pokaždé jiné jedním autem 11,5hod druhým 12hod a třetím jezdím pomalo tak 12,5 smiling smileywinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil schaublin (24. 05. 2017 10:27).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 05. 2017 14:36
Já běžně dávám cestu z Makarské do Uherského Hradiště za deset hodin. Jediné přestávky jsou tankování, případně toaleta.
Trasa: nejrychlejší: dálnice Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko a to přes noc.
Jde o cestu zpět.

Cestou tam se spíše kochám, resp. rozděluji na dva dny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 05. 2017 22:05
V dnešní době jezdím trasu Praha-Promajna tak 11-12 hodin od baráku k baráku po dálnicích,ale nejdelší cesta byla v roce 2000 ze Zadaru do Prahy za 20 hodin,dálnice žádné a na staré cestě u Plitvic byla bouračka,tak nás odklonili na silnici přes Gospič a jen ze Zadaru do Karlovacu to trvalo dnes neuvěřitelných 9 hodin
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 05. 2017 22:52
Jen pro vysvětlení mého předchozího příspěvku:

Kamarád jezdí Brna na Makarskou a to tak, že vyjíždí kolem 19 hod., o půlnoci to zapíchne a spí do 5 hod.
Potom teprve pokračuje v cestě a do cíle přijíždí kolem 10 hod. Takže by napsal, že cesta mu trvá 15 hod.

Pokud si to přečte někdo, kdo doposud např. jezdil na Istrii (Pula) a uvažuje o změně (např. Makarska) a vidí 15 hodin cesty, troufnu si tvrdit, že zůstane věrný Istrii.

Jak napsal Slavkov : počet a délka trvání přestávek je u jednotlivých řidičů tak individuální, že tak jako jsem napsal, informace o trvání cesty nic nevypovídá.

Pro svou potřebu si sám (závoznice skoro celou cestu prospí) zapisuji např. časy zastávek (nejsou vždy stejné), průjezdných bodů, hranic a mýtnic.

Výcuc průjezdných bodů : Brno - Ivan Dolac - půlka září. (km/čas)

2013 Brno 0/19:45, Vídeň 140km/21:15hod, Mureck 383/0:10, Zagreb 493/1:40, PUA Dobra 588/2:40-5.50, Drvenik 979/10:30, Sučuraj 979/11:10, I.D. 1044km/12:30hod.
Čistá jízda 12:40 hod.

2015 Brno 0/19:30, Vídeň 140km/21:30hod, Zagreb 500/1:30, PUA Dobra 586/2:30-5:15, Drvenik 990/10:00, Sučuraj 990/11:15, I.D. 1052km/12:30hod.
Čistá jízda 12:45 hod.

2016 Brno 0/19:30hod, Vídeň 138/21:30 (bouračka), Graz 330/23:15, Mureck 384/00:00, Macelj 443/1:10, PUA Dobra 590/3:00-5:30, Drvenik 983km/9:40-12:00hod (čekání na trajekt), Sučuraj 9+83/12:30, I.D. 1047/14:00.
Čistá jízda 12:20 hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (24. 05. 2017 23:16).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 05. 2017 07:56
Mirus,
thumbs upPerfektní, přehledné, jasnéthumbs up

Už od roku 1999 používám do Chorvatska starý ne moc hezký zápisník. Ale je to přehledná historie a musím ho mít sebou každý rok.
Já nebo manželka zapisujeme trasu podobně jako ty, včetně přestávek a nočního spánku.
Takže například z Dobříše do Bašky Vody to mám 1100 km.
Čistou jízdu za volantem včetně posouvání na hranicích a mýtnicích mívám kolem 13 hodin.
Spaní v oblasti Plitvic asi 4 hodiny v autě. Ostatní přestávky jsou celkem asi hodina a půl. Ale nebudu psát, že mi cesta trvá 18 hodin.
To je přece zavádějící údaj, který o skutečné cestě nic nevypovídá.
Za týden 2.6. budeme zapisovat znovu. Ale teď budeme spát celou noc v chatkách kempu Korana. To samé i na cestě zpět.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 05. 2017 09:23
Jen tak ze srandy k tem cistym casum. Rodinka mi odletla k mori. Cesta trvala 2:50, oblibeny to argument "letadlistu" proti "autarum". A ve skutecnosti? Od baraku jsme odpichli v 01:45, protoze na letisti museli byt nejpozdeji ve 2:45. Odlet ve 4:45. Prilet 7:35, na hotelu budou ve 13:00. A ted co je delka cesty, ze...

Osobne se snazim uvadet delku cesty celkovou a vypichnout prestavky, protoze nic jineho asi vypovidaci hodnotu mit nebude. Nekdo je schpen valit 15 hodin s jednou curpauzou a pak nekdo jiny, pod dojmem tehle zpravy vyrazi, po sedmi hodinach bude ve tretine a na maler bude zadelano.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 05. 2017 09:24
Nevím jak vy, ale já jedu na dovolenou, tak je mi nějaké zapisování, zda jsem tudle stál deset nebo třicet minut, ukradené. Jedu, cestu si užívám, někdy nadávám, že je nějaké omezení, občas trasu i v průběhu cesty změním. Pro mě je cesta součástí dovolené. Samozřejmě, někdy se snažím stihnout trajekt, tak to přišlápnu. Stejně ho pak nestíhám. Někdy stavím po hodině, někdy jedu tři hodiny v kuse. Dle nálady a chuti ,hlavně chuti na cigárosmiling smiley Zastavím desetkrát, někdy čtyřikrát. Cesta domů už je něco jiného. To to hrnu, jen abych to měl co nejrychleji za sebou. Ale v obou případech stejně, abych dojel v cajku, bez ztráty kytičky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.