Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 14:49
chlapi můžete mi poradit?
do Chorvatska (Pakoštane)jedeme poprvé,manžel moc neřídí.
Kolik můžu po chorvatské dálnici ,aby o nebylo na pokutu (předpisy znám smiling smiley,ale jak je to skutečně) nechci se ploužit?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 14:52
marci.pol , 130 jako skoro všude.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 14:55
marci.pol, to je hodně odvážná otázka, po diskuzi, která tady proběhla smiling bouncing smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 14:56
ja bych nerozlisoval narodnost, ale spis typ a vykon auta. Kdo si koupi auto s nejmene 200 konmi, bude jezdit rychle, to je jasny, proto si ho kupoval. A naopak, clovek s fabii ma predpoklady ze bude spis ostatnim prekazet, nez diktovat tempo. Auto o cloveku prozradi hodne. Ale osobne se bojim nejvic asi cechu a jejich ega.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 16:16
Neviem, co je na tom zle, ked chcem ist po dialnici 100-110. Samozrejme, ze predbiehat budem na 130, ale zvysok cesty pojdem pohodovo. Mam Fabiu 1.2 a chcem prist na dovolenku zdravy.
Cesta je sucast dovolenky, tak preco si ju nevychutnat.....
:-)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 16:25
Když jedu na dovolenou, tak v pravém pruhu předemnou auto cca 50m a rychlost dle auta předemnou většinou 120-130, když jede pomalej, tak samozřejmě předjedu. Aspoň v Itálii to fungovalo a auta za mnou dodržovaly stejnou vzdálenost a stejnou rychlost a bylo jedno jestly Ital, Rakušák nebo kdo. Vůbec nemá cenu se dohadovat jak jet rychle 1000 lidí 1000 názorů, ale nesnesu když s károu za mega na 60tce na mostě v zátočině mně předjíždí a zbytek cesty na 90tce jede těch 60 a nedá se předjed, protože do protisměru je provoz.

To 7Peter7: možná se na Seti Rok potkáme, taky tam hodlám pospat. Vysílačku máš??
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 16:34
Loni nám cesta z Teplic do Makarské/klasika Pha-Vídeň-Maribor-Záhřeb..../ trvala 17 hodin,ale my jedem v klidu odpoledne z domova,zastávka ve Znojmě na kafe u známých,pak tankování v Rakousku,průjezd až za platidla Lučko a první benzínka svačíme a káva,což už je v noci.Projedem pak v klidu tunely a za Sveti Rok na hoďku dvě usínáme,snídaně a pokračujem do Makarské.Vím,že je to hodně hodin,ale kam se hnát,manžel je profi řidič a ujel by to bez zastávky,ale k čemu?Není náš cíl se servat na 1200km trase a urazit jí za rekordní čas.Nejedeme pomalu,ale často stavíme.
Vyrážíme v neděli a tak jsem zvědavá,jak dlouho tentokrátyawning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 17:22
... Tony Stark ... thumbs up

... tak jako v ČR ... dá se jet v Chorvatsku po dálnici ( je to proti předpisům ) max. do 140 ... na dálnici u Brna i s měřícím Passatem v zádech ...
a v HR jsem takto přijel před ruční radar ... ( OK ) bez sankce ( ale sám to nedoporučuji druhým ... je věc každého ) těch deset km je v rámci tolerance a chyby tachometru ...
... pokud ovšem není omezení na méně než 130 ... zvláště při nárazech větru za tunely to bývá staženo i na 50 km / hod. a to bych doporučil dodržovat ( viz. spoustu příspěvků o tom, co nárazy větru dokážou ) yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 17:30
Jedu na dovolenou !!!! Nejsem na útěku !!! Až tam budu,tak tam budu grinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 17:52
... Lubo ...kde jsi byl tolik let ... ? smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 18:44
Už su tu !!grinning smiley Loni bylo Chorvatsko paséé. Letos jedeme,ale naposledy,tak tu honím aktuální informace grinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 18:50
jasne, nekdo nechvata, tak jede pomaleji. Jen bych chtel apelovat na ty pomalejsi aby nedelali naschvaly, koukali do zrcatek a uvedomili si svoji rychlost a zrychleni oproti tem v levym pruhu. Vsichni, at mame pod kapotou jakykoliv stado koni, jsme nekdy ti pomalejsi. Na dalnici neni misto na frajeriny ani na nepozornost. Za volantem je podle me nejdulezitejsi predvidavost
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:05
No jistě !!! Po 17 letech za volantem autobusu tvrdím,že ten kdo jede v pravém pruhu 150 km/h (osobně tak nejezdím,páč mé velké rodinné auto,se zlatíčkama uvnitř mě to neumožňuje) je méně nebezpečný,než ten,kdo jede v levém pruhu 80 km/h !!! Já prostě nic nehrotím !!! Rozhodně si nedávám limity,kdy kde budu !!! Klídek,piánko,dovolená,léto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Až tam budu,tak tam budu !!!
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:22
v pravym pruhu se da jet nejak dyl 150km/h? Prijdes mi nejakej nevyrovnanej, delate v praci psychotesty? Napsal jsem predtim snad neco kontroverzniho? Myslim ze ne. Tak pak tvoji reakci nechapu
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:25
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...pomalejsi aby nedelali
> naschvaly, koukali do zrcatek...

thumbs up

Musím říct, že vyloženě naschvály jsem já zažil při cestě na dovolenou jen od polských řidičů ve směru Goričan - Zagreb (A4)...něco ve smyslu, když nemůžu já, tak ty taky ne...na tacho max 140, úsek mezi Var. Toplicemi a Breznički Hum(celkem zatáčkovité) - rozdíl mezi nimi a mnou v tom, že mě to v zatáčce díky 4x4 drží víc......

Na silnici zásadně nikoho "nevychovávám" a očekával bych od ostatních to samé. eye rolling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:31
tak nejak, taky nikoho nevychovam. To je vystizny. Kdyz se nekdo cpe dopredu bez problemu mu uhnu. Stejne by me nekde predjel, tak co budu riskovat, ze to udela v nejmene vhodny situaci
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:39
Takže po rychlostních axtempore některých pisatelů na tomto fóru, pár reálných čísel. Před ca 2,5 h jsem se vrátil. V následujících obrázcích jsou nafocená data z navigace. Trasa byla Živogošće Blato - Zagreb - Macelj - Ptuj - Juršinci - Sveti Jurij - Bad Radkesburg - Feldbach - Ilz - Vídeň - Mikulov - domov (ca 20 km od Mikulova). Navigace spočítala před výjezdem dobu jízdy na 10:28 h.
Rychlost byla udržovaná do +5% aktuálně povolené (je to vidět i na grafech) s občasným "ujetím" (synátor si sem tam s někým zazávodil - já jsem mezi tím poklimbával yawning smiley).
Z kompjútru auta jsem po dojezdu opsal tyto hodnoty:
- průměrná spotřeba 5,6 l/100km (Octavia Combi 1,9 TDi, po dálnici se jelo většinou s tempomatem),
- čas 9:27 (měří se např i při zapnutém zapalování, kdežto navigace přestane počítat čas jízdy při poklesu rychlosti pod 10 km/h)
- vzdálenost 911 km (rozdíl oproti navigaci bude v tom, že pneu už nemám nejnovější)
- průměrná rychlost 96 km/h








avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:46
me by z tvyho prispevku nejvic zajimalo proc si jel na Feldbach. Tuhle trasu jsem jel pred 2 lety opacne, zpatky pro srovnani z Murecku pres Graz. Pres ten Graz se mi to zdalo lepsi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 07. 2010 19:48).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 19:51
... jen pro odlehčení ... a pro potvrzení Valeriho příspěvků ( myslím extrémy ) grinning smiley
... já musel na Slovensku šlápnout na 110 na okresce ( 90 nestačilo ) na předjetí traktoru s hnojem ...
... Bohužel nedodržel jsem povolenou rychlost ... ale to Vám bylo cítit jak svi.a ... i když jsem pustil vnitřní okruh vzduchu ...
... další možnost byla počkat někde na odpočívadle ... ale to tam nebylo a navíc těch traktorů tam cirkulovalo více ... grinning smiley
... už se prosím nehádejte a mrkněte na název vlákna ... thumbs up


Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 20:08
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> me by z tvyho prispevku nejvic zajimalo proc si
> jel na Feldbach. Tuhle trasu jsem jel pred 2 lety
> opacne, zpatky pro srovnani z Murecku pres Graz.
> Pres ten Graz se mi to zdalo lepsi


No, říkal jsem si, že pokud budou slovinští policajti někde opruzovat, tak to na této trase určitě nebude.Loni jsem ji jel stejným směrem jako dnes a celkem se mi zamlouvala. Na slovinské straně je silnice trochu horší (a užší) s několika úseky s horším povrchem (různě "polátané", ale žádné díry). Na rakouské straně je to perfektní (častokrát se dá jet i daleko rychleji než povolených 100km/h) a jsou tam nádherné výhledy do krajiny (např na hrad Riegersburg-ten obrázek níž je můj vlastní, žádná pohlednice). V každém případě to ale není trasa vhodná pro jízdu s přívěsem (dost se na ní musí točit volantem)




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (14. 07. 2010 20:10).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 20:27
No tedy na dovolenou a ještě s takovým přístrojem. Neurčuje i přesnou dobu použití toalety. grinning smiley
Jen se naivně jako neznalec zeptám : k čemu toto vše je nutné? Já prostě, jakožto kmet, nepoužívám tyto vymoženosti. I mobil mám jenom na telefonování. SMS - copak to ano, ale co brýle? thumbs up smiley
Furt je vytahovat ? Nebo sebou vozit TV !!!!!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 20:40
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No tedy na dovolenou a ještě s takovým přístrojem.
> Neurčuje i přesnou dobu použití toalety. grinning smiley

Zcela určitě to zvládne. Když si ho při tom uvážeš k pasu, zaznamená Ti podle nadmořské výšky např. i to, jestli jsi při tom na míse seděl, nebo byl v předklonu. thumbs up smiley

> Jen se naivně jako neznalec zeptám : k čemu toto
> vše je nutné?...

No, jak už jsem psal dříve, mladý si při dnešní cestě občas trošku zazávodil. Pokud mi dojde od chorvatské nebo rakouské policie fotka, budu vědět, ze kterého účtu na ni bude potřeba vybrat
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 20:53
Valeri,Valeri !!!!!! Psychotesty potřebuješ asi ty !!!!!! Vůbec nereaguji na tebe !! Jseš poněkud paranoidní a vztahovačný !!! Odpovídám dlouholetému kamarádovi na zdejším fóru Bessymu !!! Ty jseš mě neznámý a ukradený :-))))))))))
Nehledě na to,nejsem si vědom,co bych napsal špatně,je to prostě taková ta věc,které se říká demokracie a hlavně svoboda slova,tudíž,každý může napsat ,či říci svůj názor !!!! Což tebe soudruhu asi popudilo !!! Tak to se omlouvám !!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (14. 07. 2010 21:05).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 22:28
Pane Valeri, Vy jste s tou demokracií a svobodou asi poněkud vedle. I v demokratické společnosti existují určité společenské normy, které se nesmí překračovat. Demokracie a svoboda jednoho končí tam, kde se začne dotýkat druhého. Svoboda slova existuje, ale opět pouze po hranice společenských norem. Jinak některý světoznámý filosof (již nevím, který) konstatoval definici svobody: svoboda je poznaná nutnost.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 22:34
Nevíte někdo, jakou značku navigace tady Alf60 předvádí?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 22:51
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte někdo, jakou značku navigace tady Alf60
> předvádí?


Mám pocit že to je Tom Tom smoking smileyAle proč mu nepošleš sm zprávu ? On ti určitě poradí a nebo možná u toho oboru dělá smoking smiley Já jsem spokojen co poradil to platí thumbs upsmoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 23:15
Není to TomTom. Ten na to ani zdaleka nemá. Je to iGO Primo se skinem Gurjon 1.11 na SD kartě v Mio moov 360.
Stačí?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 23:34
Děkuji, stačí.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2010 10:21
Ale no tak pánové......
Včera středa 5:25 výjezd, za Vídní 7:20,sjezd 226, Mureck, Lenart, Ptuj, Lučko 12:25, sjezd Šestanovac, výhled na moře nad Brelama 17:00, cíl v Zaostrogu 18:00 .......985 km.
Ve Vídni trochu popojíždění, hranice HR tak 15 aut předemnou, přestávek asi pět, dodržovali jsme poctivě rychlostní limity.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2010 14:01
Alf60
super veselá odpověď. Ale ono to tam zůstane i nějak v paměti? Něco třeba jako papírový kotouček u tachografu? Nebo video u hokeje? To jsou tedy skutečně vymoženosti. Ale asi pro nás to již nebude to pravé ke koukání.
Já si jenom prohlížel ty jednotlivé obrázky a .....čučel jsem že je toto možné. Večer přijel syn - 42 let - a povídá ať se mu podívám na telefon. On prý tam má téměř to samé.
Ne opravdu. Nobelovu cenu dostane kdekdo: fyzika, chemie, literatura, mír atd. Ale že by ji někdo dostal za vynález piva a se zpětnou platností to nééé.
A to jsou už takové vymoženosti. A o slivovičce a vínečku již vůbec nehovořím.angry smileysmileys with beer
Vždyť by se na základě takové techniky určila i velikost bot vynálezce .
Viz John : dvojku bílého v ruce a už žvanil. ten a ten region, ten a ten kopec a ta a ta stráň toho kopce, v tolik a tolik hodin sklízeno ?
No já když ho poslouchal - to byla navigace !!!! No a dotáhl to až na ministra.hot smiley
Krapejtko jsem odbočil ale je to docela s tou navigací zajímavé.drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.