Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 20:14
jestli tam chces dojet rozumne, mel bys vyrazit driv. Videl bych to tak na 18-19 hod jizdy, vcetne prestavek. Takze vyjet bys mel nekdy o pulnoci. Pocitej, ze na jeden zatah to bude zaprah, pokud ses jedinej ridic
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 21:31
Já původně uvažoval o tom, že pojedu na dva dny, ale protože mám problém sjet z dálnice a něco hledat, tak nějak psychicky tak uvažuji to vzít na jeden zátah a protože nerad jezdím v noci tak uvažuji o tom vyjet hodně brzy a stihnout to. Jedu do Luka Dubrava a právě si nedovedu představit ten spodek po konci dálnice. To myslím, že bude to nejhorší.
Tak ještě o tom budu přemýšlet. Do Zadaru to bylo v pohodě 12 hodin s přestávkami, ale to je ještě kus cesty.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 22:14
Vidím to přesně tak,jak píše Valeri.Jeli jsme to před 3roky - z Mljetu.V Prapratnu na Pelješacu jsme se vylodili ve 13.00.Doma 10km za Libercem jsme byli cca v 8.00 ráno následujícího dne.Podotýkám,že jsme jeli dva řidiči s minimálními přestávkami.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 22:21
Což o to zpět by se člověk nebál, ale tam je to spojené ještě s hledáním ubytování a to za tmy jde dost blbě. Máme tedy zablokované ubytování, ale heldej ten dům v noci. Takže asi nezbyde než to rozdělit na dva dny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 22:53
No tak to je skutečně DOST blbý.Hledej někde něco totálně vyčerpanej,akorát budeš na nervy.Stav se na Plitvicích,pokoukej na přírodní fenomén,přespi třeba v Rastovaće /u vlezu 1 - cca 100Kn za osobu/ a pak jeď v pohodě odpočatý dál.Je to pár kaček navíc,ale jsi v klidu,vidíš i něco navíc a předčasně neodpočíváš v pokoji smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 22:59
No jo ale to znamená jet po staré a to já nerad. Proč tu dálnici nemohli udělat tamtudy.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 23:09
Nepojedeš moc dlouho po staré.Na Plitvice sjedeš v Karlovaci a pak se buď vrátíš,nebo sjedeš do Obrovace a na dálnici se zase napíchneš.Když budeš mít dost času a dobrou káru tak můžeš ještě vyjet do hor na Mali Alan,jako jsme to udělali před měsícem.Boha,to byla nádhera...smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2010 01:08
a co treba vyrazit o den driv, v ty 4 hodiny rano, ubytovat se v kempu napr v Zivogosci v kempu Dole, vecer se vykoupat, vyrazit na pizzu a pivo a rano tech 100 kilasku na Peljesac uz das v klidu. Ja mam ty kempy na jedno prespani radsi nez privat, nemusis nic hledat, prijedes, postavis stan a je to.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2010 03:16
M.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové,hlavně nezapomínejte,že kdo
> pospíchá,odpočívá v pokoji thumbs up smiley

Tak když to pročítám, toto je ten pravý příspěvek.

A vím o čem hovořím. Až to někdo bude chtít zkusit jet 200 a více - tak to dnes problém není ale jeden problém je stále stejný - rychle to z té rychlosti ubrzdit. Toho se držte a podle toho jezděte. Nekoukejte 10 m před Vaše vozidlo nebo moto ale 10 minut dopředu. Vteřina, když je potom zle, to je hrozný kvalt. Nějaké ... to ubrzdím jak prd - prostě neexistuje. A když vidím motorkáře v zatáčkách - jsou k smíchu. Sedí na motorce jak vosy na bonbonu a potom se divějí, že padají na hubu. Musejí si uvědomut, že v zatáčkách je předjede i Trabant. A konstatování že .... plná čára není zeď je na nic. Ono je to potom totiž úplně jinak.angry smiley Na motu jet třista po dálnici - to umí každý blbec, to umím i já a autem co to dalo i přes dvěstě osmdesát. To také. Ale min. 10 let jsem takto nejel. Možná i o něco déle. Jo, ano dvěstě jsem schopen jet i dnes. Nepředvádím se, neriskuji a nikoho, ale opravdu nikoho nechci omezit natož ohrozit !!!! Možná i proto ještě chodím a žiji. Možná i toto vlákno není to pravé ořechové.
Nenabádá tak trochu k riskování a nebo k nepravdomluvnosti ????
angry smiley

Kolik stál benzin v r, 1962 - (rok vydání mého ŘP) si nepamatuji ale za pět nebo šest korun byla plná nádrž do Pionýra a protože jsem jako správný mladý muž začínal kouřit - BT v Bulharské prodejně tabáku a později i v ostatních prodejnách to bylo 6,- kčs. DETVY - 10ks za 1,- kčs. Oběd v restauraci - smažený sýr za 4,50.- kčs. Jenže toto je opravdu do Bejvávalo....... protože jsem měl po škole plat 1450,- kč hrubého.Fabrika byla fabrika. Družstevní jednotka byla třeba 17,- kč + naturálie. Tedy asi dnes málokdo ví co to bylo. Člen družstva měl třeba 900,- kč měsíčně.thumbs up smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2010 16:39
Chorvatští reportéři srovnávali trasy.
[www.jutarnji.hr]
[www.jutarnji.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alesim (08. 07. 2010 16:41).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2010 17:38
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chorvatští reportéři srovnávali trasy.
> [www.jutarnji.hr]
> d=845251
> [www.jutarnji.hr]
> tId=845251

zajímavé, ale ta třetí trasa tou Josefinskou cestou je asi jen pro velké nadšence...eye rolling smiley.( přes Karlovac a Vratnik do Senju, Karlobag a po magistrále do Splitu...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 10:03
Zdravim, mám dotaz na ty co jezdí v pátky v sezóňe. Jak dlouho může trvat cesta až k Makarské. Jedu 23.7, takže předpokládám kolony v jakoukoli dobu a snad všude. Jde mně o to kdy vyjet, když na místě chci být v cca 6-7h a chtěl bych někde odpočinout tak na dvě hodiny
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 10:21
Záleží odkud pojedeš. Když jsem jezdil v hlavní sezoně, vyrážel jsem kolem 18.00 hodiny ze Znojma. Před půlnocí jsem byl v Chorvatsku, projel jsem Lúčko a pak už je většinou klid. Chvíle spánku na odpočívadle a v 7.00 ráno není problém být v Makarské. Je to možná zbytečně brzy, ale jezdím radši v klidu, bez velkých kolon.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 10:53
to joko69:

ja tiež odchádzam 23.7. a tiež do oblasti Makarskej rivieri. Po skúsenostiach z minulého roka, kedy som odchádzala 24.7.2009 podvečerom 17-tej z Leopoldova. Idem po 86, následne na Letenye a starý Goričan. Na Goričane som bola presne 21:30. Tam hodinová pauza. Potom dalsie státie a čapovanie za Malou Kapelou. dalsia cesta 2 hodinky v kuse. Ale potom som pozrela na hodinky a videla som že ak by som išla stále takýmto tempom /na dialnici som išla max. 120/ tak u domácich "zvoním" ráno o 5-tej. Preto som si dala v oblasti Splitu hodinovú pauzu. Aj som sklopila sedačku, že zaspím, ale nevidalo sad smiley. Zjazd v Šestanovači bol cca 5:30. Prvý pohľad na more pred 6-tou a príchod to Tučiep 6:30. Zrejme zvykom nie je tak skoro chodiť ale naštastie moja drahá Senka už bola hore a hned robila kávičku ... smiling smiley
Takže po skúsenostiach z minulého roka volím tu istú trasu a ten istý odchod z domova - už len preto, aby som viac menej stihla prejsť madarsku zem za svetla

a medzi rečou - môžem zodpovedne prehlásiť, že som kolony žiadne nezažila, či už na hraniciach ani na mýtniciach. Asi to bolo tým výjazdovým časom.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil luciask (09. 07. 2010 10:55).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 11:11
To je těžko říct,já jsem na hranicích s Rakouskem až kolem 21 až 22 hod.,takže na místo dorážím většinou kolem poledne (i s pauzami).Od našich hranic mi pak čistá jízda trvá kolem 13 hodin-dost záleží na zdržení ve Slovinsku,taky se mi už stalo,že průjezd přes SLO trval i více než 3 hodiny..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 11:38
Jedu kousek od Brna a první zdržení počítám hned v Brně ( Wídeňská)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 18:15
Kdykoli jsme opouštěli Znojmo mezi 17. a 18. hodinou, projeli jsme bez potíží Vídeň. Zásek byl zpravidla až ve frontě před hranicí Gruškovje - Macelj. Jinak, co se nejezdí přes Maribor městem, žádné problémy po celý zbytek cesty.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 18:30
... joko69 ... Vídeňská Brno ...? a zdržení ... ?
... jak zbytečné ... už to tu tolikrát bylo ...
... takto se " ošetří " výjezd z Brna na jih ( Mikulov ... Vídeň ) smiling smiley
... červená je tradiční nájezd z D1 na Vídeňskou ( od Prahy ) ...z důvodu oprav na Vídeňské jedeš po fialové na D2 jako na Bratislavu, po 3 km u Olympie na Modřice ...po 152ce ... " a je to ... Pat a Mat "

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 18:46
a jaká je plynulost cesty v Brně směr na Bratislavu zhruba mezi 15:00-16:00,díky za rady..thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 18:48
To Bessy: tuto variantu samozřejmě znám, ale lidi to znají taky a čím dál víc to využívají a co poslouchám Brněnský rádio tak už párkrát jsem slyšel že je to zacpané i tam a to nebyl pátek
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2010 21:48
Olomouc-Vrsar.....nejlepší čas 7 hod
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 09:59
A kolik jezdíš po dálnici? ?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 14:21
Orebič Borje-Ostrava přes Slovinsko
odjezd včera v 17:45
příjezd dnes v 5:50
z toho 30 min byly přestávky na tankování a protáhnutí kostry
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 14:48
Není to tak jednoduché, jak píše Bessy - opravdu záleží na hodině průjezdu. Ve čtvrtek (okolo 15.00 hod.) a v pátek (17.00 hod.) byly na označeném úseku kolony ze všech stran. Uzavřen jeden jízdní pruh - ucpáno ze všech silnic i z D 1 v obou směrech a cesta od křižovatky u Makra (začátek dálnice bez poplatku) na odbočku u Olympie mi trvala 1 hod. a 55 min. (je to cca 3,5 km). Opravdu se teď nedá odhadnout, jak to bude s provozem v okolí Brna. Co vím, tak jsou i další omezení na dálnici z Brna směr Bratislava (od Olympie dál na Břeclav). Těžko radit, asi se nejlépe před odjezdem podívat na PC - dopravní uzavírky, ale ty jedno nebo půldenní se tam objevují zřídka.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 14:49
Kdo jede z Prahy, tak se zapyká hned na začátku na D1
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 16:09
Tak jedu, otec měl před 14 dny ještě lepší, jel to z Ol-VRSAR 6,5 hod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 20:47
To je ještě moc pomalu, trochu bych ubral.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 22:00
Valmez Trogir 11hod. Nazpátek 13hod. oběma směry prázdné dálnice. Rychlost do 140km/hod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 22:20
fargas: myslím, že to je hodně dobrej čas....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2010 22:27
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo jede z Prahy, tak se zapyká hned na začátku na
> D1


Taky záleží kdy a v kolik hodin ?smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.