Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2010 10:13
Asi před 6 rokama jsme jeli od Šumperka do Gradace, mi s dodávkou a další dvě auta byly škodovky 12O byla to perfektní cesta skoro všechny věci ze škodovek jsme měli naložený v dodávce a škodovky za námi po dálnici valily kolem 130km.,předjížděli jsme další auta,která ač byla mnohem mladší,řidiči z těch aut po nás hodně koukali asi hodně tenkrát nechápali do Gradace jsme to zvládli asi za 16 hodin i z přestávkami.Naše škoda tour jak jsme říkali naší koloně to zvládla bez chybičky tam i nazpět.Jo jedna škodovka teda celou dobu topila a nešlo to vypnout to byla asi jediná závada.Jnak když jezdíme sami tak kolem 14 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2010 13:09
crhi75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi před 6 rokama jsme jeli od Šumperka do
> Gradace, mi s dodávkou a další dvě auta byly
> škodovky 12O byla to perfektní cesta skoro všechny
> věci ze škodovek jsme měli naložený v dodávce a
> škodovky za námi po dálnici valily kolem
> 130km.,předjížděli jsme další auta,která ač byla
> mnohem mladší,řidiči z těch aut po nás hodně
> koukali asi hodně tenkrát nechápali do Gradace
> jsme to zvládli asi za 16 hodin i z
> přestávkami.Naše škoda tour jak jsme říkali naší
> koloně to zvládla bez chybičky tam i nazpět.Jo
> jedna škodovka teda celou dobu topila a nešlo to
> vypnout to byla asi jediná závada.Jnak když
> jezdíme sami tak kolem 14 hodin.


To už je reájné. Taky tam jezdím.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2010 17:41
Taktiež suhlsim s sk@net cestu do chorvatska si vychutnávam hlavne po tom dlhom čakaní na dovču. Takže minulí rok Košice - ostrov Rab miesto Lopar
cca 850 km aj s trajektom asi 12 hodín.Snažime sa chodit mimo soboty čiže bolo to v nedelu cesty poloprazdne proste pohodička.No naspät je to už asi inom tak ako už to tu bolo spomenuté je v tom kus zlosti že dovča konči tak to bolo za 9,5 hodín. Tohto roku ideme na Mljet tekže pochybujem že to bude 12 hodín to by som musel bavoraka+policajnú eskortu
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2010 19:44
Nepotřebuju se kochat, dám měsíčně 7-10 tis km tak se těšim až auto píchnu u hotelu a čtrnáct dní do něj nevlezu.smoking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 04. 2010 21:36
Cestu tam si také vychutnáváme, kocháme se, ale jedu svižně.
Cestu zpět už jedu otráveně a svižně.

Co se týká rychlosti, tak ji přizpůsobím podmínkám, ne však rychleji než o 20km tachometrových proti předpisům!

Vyrážíme z Uherského Hradiště v pátek tak kolem 10 dopolední, večer přespíme ve Splitu a v sobotu se koupeme a popíjíme orosené Karlovačko v Orebiči smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 04. 2010 14:33
Loni v polovině července z Přerova do Vrsaru cca 760 km. Vyjeli jsme asi v 19:00 hodin a na místě jsme byli asi v 05:30 hodin. Jeli jsme s ročním dítětem , který celou cestu prospal, jen na hranici Rakousko - Slovinsko se krmil. Cesta naprosto v pořádku bez nějakých kolon. Letos pojedeme zase přes noc.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 15:23
Minulý týden Praha-Vodice za 10 hodin a zpět to bylo za cca 9,5 hod. Časy jsou bez přestávek.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 15:35
pánové,já mám lepší zážitek.Vloni jsme jeli do Moldavska přes Polsko a trasa 1200 km trvala 23 hodin včetně 4 hodin čekání na hranicích a hodinový šlofík v Jaroslawi.letos mě čeká Makarska( cca 1030 km- 12 hodin podle navigace), takže čekám celkem lehároš
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 17:47
Když jedu na sever cca 1000 km od domu tak 12 hodin v pohodě s přestávkami, teď jedu na Pelješac 1370 km a tak počítám 14 hodin když se budu snažit. Chtěl jsme jet na dva dny cestu, ale asi jsem to přehodnotil raději v 5 ráno a do večera tam. Jedu v pondělí ráno tak by to neměl být problém. A zpět v neděli za 14 dní. Tak snad to klapne.
Ale naposledy před třemi roky odjezd v sobotu večer od Zadaru v 22 a dojezd do Liberce až v 16 hodin druhý den. Strašné už nikdy více na noc.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 20:17
zpět jedeme podobně jako tam - tedy podobně dlouho. Vyrážíme mezi 10.00-11.00 z Bolu, po poledni býváme ve Splitu a před půlnocí doma v Brně. Průměrná rychlost podobná jako při cestě tam. Těšení se je ale pryč, maximálně se těší manžel, až dojede a bude konec té dlouhé cesty. Dá se říct, že jsme smutní až zpruzení, že jedeme domů....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 20:19
No jo Brno to mám před sebou ještě 300 a průjezd Prahou, ale i tak už je to skoro doma.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 21:07
Z Ostravy do Poreče 9 hodin s třemi přestávkami. Vlastně 90% dálnice a bez kolon.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 21:10
Já také doufám, že to bude jíné než před 11 lety kdy jsem byl na jihu naposledy. Že to bude rychlejší.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 22:16
Tak když jsme jeli se známýma poprvé, zvládli jsme to za 8-9 hodin až na místo..tedkom jsme rádi, pokud cestu uděláme za 12 hodin. Nejdelší čas sme měli 16 hodin. Ted za nějakých 14 dní odjíždíme, tak doufám, že to půjde dobře a že se přiblížíme našemu začátečnímu času...:-) Jinak od nás až na místo je to +-800 km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 22:41
Prostějov - Podgora 13-14 hodin. Kdysi před dávnými lety (přesněji třeba v roce 1998), když se ještě jezdilo pouze po "staré" a dálnice existovala jen na papírech, tak nám cesta trvala 12 hodin. Nevím, kde se stala chyba grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2010 23:20
V roce 2006 Cesta Brno - Rab. Celkem 22 hodin. (bezne tak 10) Po dojeti do destinace jsem vynesl bagaz a uplne odpadl. Ono 50 hodin bez spanku je trosku vycerpavajici i na trenovanej organismus sad smiley Ted uz dolu do Igrane max do 14 h.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 06:09
VeronikaF. napsal(a): > Prostějov - Podgora 13-14 hodin. Kdysi před dávnými lety (přesněji třeba v roce 1998), když se ještě jezdilo pouze po "staré" a dálnice existovala jen na papírech, tak nám cesta trvala 12 hodin. Nevím, kde se stala chyba...
-------------------------------------------------------
K tomu mám jen připomínku s návratem v tomto vláknu o 11 měsíců zpět: [forum.ihvar.cz] - většinou jsme jezdili spolu, u zmíněných případů jsem byl vždy, tak vím, o čem to je.
Buď máš kliku, že se trefíš do všech "děr v provozu" a hladce to projedeš, aniž bys dráždila radary, nebo se to prostě jednou dvakrát cestou ucpe a čas letí, jen cíl se neblíží. Co na tom, že dálnice umožní (většinou) svižnou a plynulou jízdu, když provoz zhoustl a pořád zbývají jak na dálnici, tak zejména mimo ni, úzká místa. S tím se prostě musí počítat.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 09:58
Tak mám pocit, že do Chorvatska jizdí lidé jen z Moravy a Slezka. To je pohodička to mít 800 km a podobně. 1375 km je pak pomalu dvojnásobek. Tak jsem zvědavý jaký bude provoz poslední pondělí v srpnu.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 10:19
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:38).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 11:02
Motomoto, my jsme z jižní Moravy a stejně to máme 950 km smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 12:07
Taky závidím Moravákům, mám to jen do Brna nějakých 260 - 270, takže v okamžiku opuštění ČR mám už přes 300 km za sebou a spoustu km před sebou. Letos na Hvar cca 18 hodin, zpět 15 včetně zastávek a trajektů.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 12:08
Pod 1000 km je to brnkačka na 12 hodin klidné jízdy. Tím pátem jeden den. A tak začínám uvažovat že přespíme někde za Brnem a bude to těch 1000 km a pohoda. Než shánět něco po cestě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 13:36
Jestli jedu 950 nebo 1100 už je dle mého názoru jedno. A pokud je to na mě moc, dá se to řešit různými způsoby - nocleh po cestě, nocleh v autě, jet na dovolenou serverněji....
To bysme "my z Moravy" takhle mohli závidět těm, co jsou z Bratislavy... nebo Maďarům... nebo rovnou Chorvatům smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 14:18
No jo, jasně, jen jsem si postesknul že dobrých 300 k dobru, to nebylo předci myšlené ošklivě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 15:03
já vím... ale já těm Chorvatům tu vzdálenost k moři stejně závidím grinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 15:11
No kdyby nebylo tatíčka Masaryka, takbychom měli Jadran i Alpy, ale na vzdálenosti by to stejně neubralo. Jedině se tam na stará kolena přestěhovat. To je můj sen na důchod.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 15:11
A my to máme do Rakouska 13 km a je mi to na nic, protože letos budu v Chorvatsku"jezdit" pouze po webkách.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 15:15
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No kdyby nebylo tatíčka Masaryka, takbychom měli
> Jadran i Alpy, ale na vzdálenosti by to stejně
> neubralo. Jedině se tam na stará kolena
> přestěhovat. To je můj sen na důchod.

To jsme na tom se snem o důchodu stejně smiling bouncing smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 16:45
Vyhrát ve spotce tak se taky nerozmíšlím.hot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 16:52
Tak já to mám z domu k apartmánu cca 1.000km,letos to změřím přesně každopádně během dovolené natankuji 150 l benzínu.
Martin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 159
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.