Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
31. 03. 2009 23:18
to Jardaol

to je v pohodě, mě jsi se nedotknul, to jsi na to dost daleko,
na druhou stranu je to hračka pro chlapy, co maš dělat 10 hod za volantem,
počítáš kolik ti to bere, kolik daš na mýtné, jaký máš pruměr, kdy tam budeš,
hlídáš si max rychlost, apodobné blbosti... Co vy na to?

a to vše tě pustí s prvním olíznutím slané vody....

nemyslel jsem to vubec špatně jestli to tak vyznělo, a červené stejně příjdou... hahahahh
Vyzkoušel jsem docela dost navigaci a nejvíc mě baví tomtom a mio, ted mam Mio 720
jestli se nepletu, a jsem hodně spokojen. Sice foto jsem z toho ještě nepoužil,
ale zbytek používám i v kombinaci s telefonem, takže spokojenost.

ps a jak po dalnici je taky duležité!!! smiling bouncing smiley
Re: Navigace
01. 04. 2009 17:52
Ahoj,
už několik let používám ve svém PDA iGO2006 plus.
Aktuální mapy se vždy najdou díky dobrým lidem smiling smiley) .
Jinak vyzkoušeno co se týká podrobností v Chorvatsku tak mne to zatím vždy dovedlo kousek od cíle, do cca 20 m.
Re: Navigace
01. 04. 2009 18:14
Garmin 250 za cca 4000,-kc
Přednastavena mapa TOPO Czech,idealní pro pěší turistiku.Baterie vestavěna uvnitř přístroje,výdrž asi 3-5hod.
Velice jednoduchá a malá navig.
Re: Navigace
01. 04. 2009 18:24
Na turistiku Garmin Etrex Legend, jó geocaching máme rádithumbs up smiley
Re: Navigace
01. 04. 2009 18:26
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:50).
Re: Navigace
01. 04. 2009 18:31
Baterky-akumulátory tužkovky (myslím AA-čka) a výdrž na ně, 10 - 12 hodin. Dva dny na tůře a oki.
Re: Navigace
02. 04. 2009 10:17
Včera jsem koupil GoClever 4384FM Full Europe za 3500,-. Dle recenzí hodně muziky za málo peněz. Jednoduchá obsluha, zvládnuto za 5 min. bez manuálu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 04. 2009 10:20).
Re: Navigace
02. 04. 2009 16:54
Mám prosbu a dotaz. Máme ve firmě navigaci Myguide 3000. Moc ji nevyužíváme, ale protože má 3 - 4 roky, chtěl jsem ji aktualizovat.
Chlapi mi ale tvrdí, že nenašli žádné aktualizace na internetu. Prosím Vás, máte s touto navigací někdo zkušenosti a poradíte mi? Rád bych ji měl s sebou v HR, pokud bych chtěl někam cestou odbočit, zastavit se a pod.
Díky za případnou radu.
avatar Re: Navigace
02. 04. 2009 21:28
To Jíra
Trošku jsem pohledal a na základě této recenze jsem došel k názoru, že MyGuide používá stejné mapy jako IGO 2006.
Viz odstavec: .....Uživatele navigace iGo pro kapesní počítače nepotěší, že MyGuide obsahuje novější mapy České republiky. Zatímco u iGo jsou z ledna 2006, MyGuide používá říjnovou edici...
Ale nevím, vyzkoušeno to nemám, neb jí nevlastním. Za pokus nic nedáš.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (02. 04. 2009 21:36).
avatar Re: Navigace
02. 04. 2009 21:45
Bohužel-jednou a je po smrti,tomu věř !!!! Tato navigace je "neštěstí" a nelze sní prakticky nic dělat.Nemá USB , vše je na kartě a uvnitř a když jsem tam zasunul kartu s iGO6 tak se něco asi uvnitř přepsalo a na dotaz tenkrát ještě u existující firmy mi sdělili,že již s ní nikdo nic neudělá,ani oni.Údajně potřebuje nějakou instalační kartu,či co,ale ta prý v ČR není.Dnes už tato My Guide ani asi neexistuje.Prodávalo ji tuším Makro.Samozřejmě mapy nejde dohrávat /nahrávat/ , poněvadž ji nelze odblokovat.Existují snad prý i machři,kteří se napíchnou přímo uvnitř na čip a udělají s toho PDA,ale asi se ti nepodaří někoho takového sehnat.To je vše,co vím.

MirekŠi
Re: Navigace
02. 04. 2009 21:58
Mio poskytuje aktualizaci map zdarma(manipulační poplatek asi 230kč)má někdo zkušenost s těmito mapami?
Re: Navigace
02. 04. 2009 22:35
Pro aktualizaci C720 byla dodána pouze přenosná SD karta (tedy přenosná pro zařízení řady Mio Cx20) se samorozbalujícím souborem a s mapou Evropy (slibované DVD s možností přeinstalování "natvrdo" a s "ořezanou mapou" je pro nedodání reklamováno). Po spuštění přístroje (s původní verzí MioMap 3.3) se zasune SD karta do slotu a automaticky se spustí software z karty. Napoprvé je nutno přednastavit parametry (jazyk, jednotky atd.) a nakonec si i zvyknout na jiné rozložení doplňkových údajů na displeji. Také vlastní stromová struktura pro ovládání je trochu jiná, ale opět je to pouze o zvyku.
A vlastní mapy? CZ celkem v pohodě, realita odpovídá období přelomu let 2007/2008. Verze nepodporuje TMC, na to upozorňuje dodaný "pokus" o manuál.
Re: Navigace
03. 04. 2009 14:32
To Biobi, Díky za vzkaz ani na chvíli jsem nepochyboval o tom jak je Tvá odpověď myšlena a ty červené ? No bóže . Hraní s touto hračkou je fajn ale na druhé straně na teplotu, km, průměr, atd. mám v autě počítač jen mi chlapec neřekne jaký mají na pumpě kafe , ale to mi nevadí. Měj se člověče ať jsi chlap nebo holka zdarec.
avatar Re: Navigace
03. 04. 2009 20:16
Je lepší koupit výrobek ověřený od jiných uživatelů třeba zde na foru, než skočit po, na první pohled výhodné nabídce, třeba právě z Makra. Většinou je to past.
Nicméně co se týče MyGuide, se správnou licencí by v ní snad měly fungovat mapy jako v IGO 2006.
Re: Navigace
04. 04. 2009 05:49
Prosím, mohl by někdo napsat jaké má zkušenosti s Panasonic Strada. Podle toho co jsem se dočetl od odborníků na netu, je to pro mě zatím jediná možná volba, ale ještě by mě zajímal názor někoho kdo jí už má.
Moc děkuji.
Svoboda

Js13 Pelješac Blaževo
Re: Navigace
04. 04. 2009 14:50
Děkuji Valeri i Mirkovi Ši za informace.spinning smiley sticking its tongue out
Jíra
Re: Navigace
05. 04. 2009 13:28
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel-jednou a je po smrti,tomu věř !!!! Tato
> navigace je "neštěstí" a nelze sní prakticky nic
> dělat.Nemá USB , vše je na kartě a uvnitř a když
> jsem tam zasunul kartu s iGO6 tak se něco asi
> uvnitř přepsalo a na dotaz tenkrát ještě u
> existující firmy mi sdělili,že již s ní nikdo nic
> neudělá,ani oni.Údajně potřebuje nějakou
> instalační kartu,či co,ale ta prý v ČR není.Dnes
> už tato My Guide ani asi neexistuje.Prodávalo ji
> tuším Makro.Samozřejmě mapy nejde dohrávat
> /nahrávat/ , poněvadž ji nelze odblokovat.Existují
> snad prý i machři,kteří se napíchnou přímo uvnitř
> na čip a udělají s toho PDA,ale asi se ti nepodaří
> někoho takového sehnat.To je vše,co vím.

Ahoj,

Tvoja navigacia vobec nie je nestastie a "delat" sa s nou da uplne vsetko! Len treba vediet ako na to grinning smiley

MyGuide v pohode bezi aj s iGO8 - nedavno som to instaloval jednemu znamemu. Musis si vsak zohnat to "spravne" iGO8. Cela instalacia je tak na cca 5 minut a je "vymalovano"...
avatar Re: Navigace
05. 04. 2009 14:29
Mam dotaz,přemýšlím že si koupím Panasonic Strada co vy na to?
Prosím o vyjádření.
Re: Navigace
05. 04. 2009 14:38
Už druhý rok používám čecha Dynavix Delta a jsem s ním spokojený.Jako ukázka pro ty co znají Dubrovník(samá jednosměrka).Stál jsem úplně na hoře a díval se dolů na pláž a vůbec nevěděl jak tam těma uličkama prokličkuju.Na navigaci jsem našel tu pláž a přidal ji jako cílový bod a bez potíží tam dojel.Cca 4 km městem.V mapách jsou i novinky z Mikulova do Vídně.Dokonce ve Slovinsku při jízdě přes Mureck,Ptuj při nájezdu na E59 mě oznámila"Najeďte na dálnici".A ta bude kdo ví kdy.
avatar Re: Navigace
05. 04. 2009 15:54
bobbob napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....Dokonce ve Slovinsku při jízdě přes Mureck,Ptuj při nájezdu na E59 mě oznámila"Najeďte na dálnici".A ta bude kdo ví kdy.
--------------------------------------------------------
a právě toto mě silně pobavilo....., podle Tebe se pozná dobrá navigace s aktuálními podklady podle toho, že počítá s ještě neexistujícími komunikacemi? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
06. 04. 2009 13:50
To ivo1339
Takže nic moc,funkce TCM je super o to bych přijít nechtěl,asi si počkám na lepší řešení aktualizace.Díky za info.Čus
avatar Re: Navigace
06. 04. 2009 20:32
celvin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže nic moc,funkce TCM je super o to bych přijít
> nechtěl,asi si počkám na lepší řešení
> aktualizace.Díky za info.Čus


Lepší řešení už existuje => IGO8. Zatím ho mám teda jenom na kartě a v MIU je původní soft, ale už jsem ho pár měsíců ani neviděl. ;-)
Re: Navigace
07. 04. 2009 11:03
To Peťas
Ahoj,můžeš mi o tom napsat něco bližšího?Nevím kde bych to sehnal. smoking smiley
Re: Navigace
07. 04. 2009 11:11
Dobrý chtěl byc se něco zeptal stahnu si do mio 720 nějakou mapu a nejde spustit, oběví se tam u ní kliček jde něco stím dělat?
děkuji za odpovědi a rady.
avatar Re: Navigace
07. 04. 2009 13:29
Nový plánovač tras s technologií Tom Tom IQ Routes:

[navigovat.mobilmania.cz]

[routes.tomtom.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (07. 04. 2009 13:30).
Re: Navigace
13. 04. 2009 19:16
Prof.Klaus napsal(a):
---------------------------------------------------
> a právě toto mě silně pobavilo....., podle Tebe se
> pozná dobrá navigace s aktuálními podklady podle
> toho, že počítá s ještě neexistujícími
> komunikacemi? spinning smiley sticking its tongue out

Mě to taky pobavilo.A neřekl jsem že je dobrá,ale že jsem s ní spokojený a zatím mě dovedla kam jsem potřeboval.
Re: Navigace
24. 04. 2009 18:59
To Prof. Klaus - ve vláknu "Přes Maďarsko" jsi psal, že Navigon je v Maďarsku nepoužitelný. Můžu se zeptat proč?
avatar Re: Navigace
24. 04. 2009 19:35
To Gina:
Takto napsáno je to poněkud nehezké. Netvrdil jsem tam, že Navigon je obecně v Maďarsku nepoužitelný, tvrdil jsem, že je nepoužitelný, stejně jako TomTom v případě naplánování cesty. A myslel jsem to tak, aby se jelo po 86-tce mimo nutnosti placení za dálnice. Prostě se mě to nezdařilo, jedině i-GO fungovalo částečně tak, jak mělo (až na problém, že se nedalo spolehnout na mapovou informaci o tom, zda je daný konkrétní úsek placený, či nikoliv).
Aby nedošlo k nedorozumění, považuji Navigon za obecně nejlepší navigační soft, jenom v některých státech, případně lokalitách má smůlu na, ne vždy dokonalé mapové podklady. Pravda, a to se týká i ČR, často to vypadá jako poměrně podrobné mapy, ale ve skutečnosti mapové podklady nemají vždy všechny potřebné náležitosti, což v podstatě naráží až na nepoužitelnost. Tak např. Semily podle Navigonu nemají ani jednu jednosměrku (a že jich tam je), obecně Semilský kraj nemá kategorizaci silnic, tedy dálnice – lovecká stezka – jedno jest. Tímto neduhem trpí všechny, v poslední době, zmapované lokality, včetně Maďarska. Pak je tu problém i vlastního softu, např. v takové Itálii je to zase nepoužitelné , či obtížně použitelné ve váze jednotlivých komunikací, obecně v nově zmapovaných lokalitách při objížďkách atd. Tedy to má tendenci člověka stáhnout z dálnice i v nemožných případech apod. Já to sice vyřešit umím, zásahy do konfiguračních souborů, ale pro normálního uživatele to není ani náhodou. No a pokud budeme mluvit o Navigonu od verze 7 narazíme i na oblast radarů. V neznámém místě s databází radarů a nebezpečných míst o které nic nevím a hlavně k její kompletnosti mám značné připomínky to není nic moc. Přitom znám databázi, kdy se mě ještě nestalo, abych v Maďarsku narazil na radar, který by v ní nebyl, ale dostanu ji max. do PoiWarneru verze Nav 6. A tak se dá pokračovat. Tedy opakuji, pokud mám plánovat složitější cestu, nejlépe ještě variantně, Navigon mě nepomůže ani náhodou. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
24. 04. 2009 19:48
Mám NAVIGON 8110 a mapy 1.Q.2009.Jsem sní spokojen.Je pravda že Maďarsko nejezdím.Gina neplakej NAVIGON je jedničkayawning smiley
Prof. Klaus holt má navigace dobře proprané a vyzná se.smileys with beer
Re: Navigace
24. 04. 2009 20:03
To Pavel R. - proto jsem směřovala dotaz konkretně, protože vím, že ví.... A určitě nepláču....
To Prof. Klaus - děkuji, učím se se 7210, o víkendu v Itálii se chovala až na drobnosti docela slušně, v Česku ji potřebuji hlavně na průtahy Brnem či jinými městy, a tam stačí taky, tam se naopak ztrácel TT který mám v HTC. No a přes to Maďarsko to vyzkouším, vyjde-li vše tak jak má, v září. Jenom by mohla nahlas upozorňovat na problémy na cestě, ale to bych si musela počkat na 73.. řadu, tuším....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.