Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
01. 02. 2009 19:23
A co NAVIGON 8110 ?Vypadá slušně.eye rolling smiley
Re: Navigace
04. 02. 2009 17:28
Tak jsem se konečně rozhoupal a taky si tu navigaci koupím, ať nejsem moc pozadu za ostatními. Ale jakou????????????? Původně jsem byl rozhodnutý pro Garmin, no ale nevím.
Re: Navigace
04. 02. 2009 17:50
Vřele doporučuji Garmin a to Nüvi 760.Garmin je jako mezi auty Mercedes.
avatar Re: Navigace
05. 02. 2009 00:17
čert17 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vřele doporučuji Garmin a to Nüvi 760.Garmin je
> jako mezi auty Mercedes.


No jestli se sere stejně jako ty mercedesy, tak to sedí.... :-D Mě teda Garmin vůbec nevyhovoval. Tak debilní ovládání a šílenou grafiku snad nemá nikdo jiný - opět ale sedí přirovnání s Mercedesem, ten má taky šílené ovládání světel a stěraču jednou páčkou.

Takže to přirovnání teda vlastně 100% správné - Garmin je mezi navigacemi opravu jako mercedes mezi auty..... :-D :-D :-D
Re: Navigace
05. 02. 2009 09:56
Ako sa hovori, 100 ludi 100 chuti smoking smiley
ja osobne pouzivam PDA ale celkom ma prekvapil strojcek NAVON N460 GPS. obrazovka 4.3" je super a ku tomu iGO8 a mapove podklady od
TeleAtlas mi, co sa tyka Chorvatska, pridu trochu lepsie ako Garmin alebo TomTom

kuknite si popis

NAVON



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MatkoSpeed (05. 02. 2009 09:58).
avatar Re: Navigace
05. 02. 2009 14:31
i ta cena není špatná.smileys with beer
Re: Navigace
05. 02. 2009 18:00
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> čert17 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Vřele doporučuji Garmin a to Nüvi 760.Garmin je
> > jako mezi auty Mercedes.
>
>
> No jestli se sere stejně jako ty mercedesy, tak to
> sedí.... :-D Mě teda Garmin vůbec nevyhovoval. Tak
> debilní ovládání a šílenou grafiku snad nemá nikdo
> jiný - opět ale sedí přirovnání s Mercedesem, ten
> má taky šílené ovládání světel a stěraču jednou
> páčkou.
>
> Takže to přirovnání teda vlastně 100% správné -
> Garmin je mezi navigacemi opravu jako mercedes
> mezi auty..... :-D :-D :-D

Asi máš pravdu,i Trabant byl přece pro spoustu lidí perfektní vozidlo.Omlouvám se.
mm
Re: Navigace
05. 02. 2009 18:07
MatkoSpeed napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ako sa hovori, 100 ludi 100 chuti smoking smiley
> ja osobne pouzivam PDA ale celkom ma prekvapil
> strojcek NAVON N460 GPS. obrazovka 4.3" je super a
> ku tomu iGO8 a mapove podklady od
> TeleAtlas mi, co sa tyka Chorvatska, pridu trochu
> lepsie ako Garmin alebo TomTom
>
> kuknite si popis
>
> NAVON

k nám do práce teď kopili podobnou tuto a nezdá se mi tak špatná co sem měl čas ji prozkounat tak mapy tam sou podrobný - i cesty na Pelješaci - uvidíme časem jak bude spolehlivá



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mm (05. 02. 2009 18:10).
avatar Re: Navigace
05. 02. 2009 18:09
Tak jsem koupil Navigon 8110 Moc pěkná hračka a docela je to špička.smileys with beer
Re: Navigace
05. 02. 2009 18:12
to mm:

ono co sa tyka mapovych podkladov a softu, tak je to to iste len toto je viac multimedialne zamerane - DVB tuner, prehliadace a tak. Len potom bohuzial cena stupa.
Kazdy si musi rozmysliet sam ci chce len navigaciu alebo zazracnu krabicku smoking smiley
mm
Re: Navigace
05. 02. 2009 18:17
jj ale ta bez tuneru je v poměru cena - výkon myslím hodně slušná - osobně se v tom moc nevyznám navigaci používám jenom ve firemním voze ale tahle mě docela zaujala
Re: Navigace
05. 02. 2009 18:33
No je to presne o tom - pomer cena-výkon. Veď o čo ide? Potrebujeme sa predsa dostať z bodu A do bodu B bez zbytočných komplikácií. A ak mi to umozni navigacia za cca. 3000 korun, tak potom naozaj nevidim dovod platit 10000 korun za to, ze tam mam vycapene Baukpunt alebo Pioneer. No nie?
Re: Navigace
05. 02. 2009 19:43
Dostat se z bodu A do bodu B.Pokud je člověku jedno kudy to navigace vyhledá a vyhledá to téměř vždy jinak,než vy chcete,pak je to jedno a k tomu stačí navigace za 3.000 Kč.Pak jsou navigace,které pracují s vámi vytvořenými trasami ať v navigaci nebo v PC a jedete tudy, kudy chcete.A další velmi podstatná věc je citlivost příjmu GPS.Ty levné vám hlásí ztrátu signálu třeba při vjezdu do lesního porostu.A o tom to je.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil čert17 (05. 02. 2009 20:52).
key
Re: Navigace
13. 02. 2009 16:34
Navigon může být a opravdu je dobrá navigace, ale mapy které používá jsou v HR k ničemu. Mám osobně navigaci Navigon T7000 a poslední mapy 4Q/2008. Zrovna minulý týden jsem jen ze zvědavosti chtěl zadat město Rabac. Vůbec ho nezná. Před 2 roky jsem jel s touto navigací Do Orebiče. Přes Rakousko znamenitá navigace, v HR jsem jel po dálnici a v navigaci jsem se pohyboval v luftě. Teď už tam dálnice je, ale kolem je to slabota. O bodech zájmu kromě pár hotelů v největších městech si nechte zdát.
avatar Re: Navigace
13. 02. 2009 16:45
Něco na tom je.Navigon 8110 super ale v Chorvatsku je to slabota.Asi před 4 roky jsem měl Mio a v Chorvatsku i malé vesničky bez problému.smileys with beer
Re: Navigace
13. 02. 2009 17:54
Já koupil VDO Dayton 1000 s mapou celé evropy a zatím spokojenost, uvidím jak mě povede do Itálie nebo Chorvatska
Re: Navigace
14. 02. 2009 09:04
Zlatej TomTom spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
14. 02. 2009 12:31
mio je lepší
Re: Navigace
14. 02. 2009 19:12
Mám cca. rok navigaci Navigon 2110max, jednoduchá navigace bez dalších funkcí, kromě prohlížeče obrázků. Mapové podklady nové každé tři měsíce (čtvrtletí). Na to aby nás dopravila z bodu A do bodu B velmi dobrá.
plusy: dobré mapy (i když majitelé TomTomů a Garminů bodou asi namítat, že mapy Navtequ jsou špatné), rychlost přepočítávání trasy, jednoduchá obsluha, Reality View - fungovalo na všech dálnicích, kde jsem jezdil (ČR, SR, SRN, Rakousko, Itálie), RDS-TMC v základu (anténa integrovaná v nabíjecím kabelu)
mínusy: v některých případech v režimu "krátká cesta" naviguje na polní cesty - to se stává, ale jen na počátku nebo ke konci trasy, RDS-TMC někdy nesmyslně ukazuje uzavírky silnic (nemyslím, že to je chyba navigace, ale vysíláním hlášení RDS)
Re: Navigace
14. 02. 2009 21:45
Ja bych mel jeden takovej dotaz dostal uz nekdo pokutu at u nas nebo v zahranici za navigaci prilepenou skle? Znamej mi tvrdil ze pri bezny kontrole mu policista rekl ze za tu navigaci co ma na skel muze dostat pokutu. Nedal mu ji asi to toleroval ale..... Zakonem je pry zakazano umistovat na celni sklo veci,predmety ktere brani ve vyhledu.
avatar Re: Navigace
14. 02. 2009 22:04
Asi záleží jak jí má kdo umístěnou. vbiděl jsem frajery, kteří ji měli opravdu v prostředku okna. Tam by to policajti asi tolorovat neměli, ale někde kde to ve výhledu nebrání by problém být neměl.
avatar Re: Navigace
15. 02. 2009 09:33
Koupil jsem jiný držák a upavil.Mám ho přidělaný na palubce a bez problému.smileys with beer

avatar Re: Navigace
15. 02. 2009 10:39
já mám perfektní zkušenosti s těmito držáky [obchod.sunnysoft.cz]
v kombinaci s tímto [obchod.sunnysoft.cz]
dá se to dát do zorného pole přitom tak, aby to nebránilo výhledu, navíc ve vzdálenosti tak akorát na ovládání za jízdy….
Husí krk na přísavku mám akorát pro případ, že jedu s jiným autem, které mě neříká pane.
Abych pravdu řekl, neslyšel jsem o nějakých problémech s navigací na předním skle, ani jsem nikde neviděl, nejen u nás, že by někoho kvůli tomu šikanovali, a to jezdím poměrně často po značné části Evropy. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
15. 02. 2009 12:01
pro Pavel.R.
Ahoj Pavle,zaujala mě tvá fotka. Můžeš mi poslat podrobnosti,hl. o jaký typ držáku se jedná a kde a jak jej máš upevněný? Mail mám jiri1960@seznam.cz.Díky.
Re: Navigace
15. 02. 2009 18:30
TO. Prof. Klaus
No znamýmu se to opravdu stalo měl to na skle, pokud se to da jako to ma Pavel. R. na fotce tak tam je to v pohodě. Ale když tě policajt chytí a chce tě na něco "dostat" tak.......
D33
Re: Navigace
16. 02. 2009 09:13
Stanovisko MD k umísťování navigačních systémů na předním skle vozidla
[www.mdcr.cz]
Re: Navigace
22. 02. 2009 10:36
O tom kde umiestnit navigaciu sa uz toho popisalo kvantum aj na inych DF. Ja som skusal vsetko mozne a nakoniec som zvolil umiestnenie na palubke. Ziadne vrtanie, ziadna uprava drziaku.

Garmin dava k autonavigaciam plastovu "placku" ktora sa lepi na palubnu dosku. Mam to v pohode odskusane aj s kratkym husim krkom pre PDA ASUS.


Re: Navigace
25. 02. 2009 10:05
Před 14 ti dny jsem si koupil Navigon 8110, základní mapy Q2_2008, soft. verze 7.0.7. Registrace proběhla až po stažení nového Navigon Fresh a to je informace z podpory Navigonu. Na stránkách Navigonu bez šance na úspěch. No a to není vše. Včera jsem si chtěl stáhnout nové mapy. najprve to chtělo po mě update. soft. na 7.0.8, vše proběhlo OK. Jdu na ty mapy. Ejhle, chce to po mě další update softu na 7.0.9. , vše proběhlo jak má. Stáhl jsem mapy Q4_2008. Že musím smazat staré mapy ve služce "MAP" mě ani nepřekvapilo, ale že navigace nenajde satelity, nejde zvuk navigace, jen na startu první zvuk, přestali reagovat pravá boční tlačítka +- na regulaci zvuku, nejdou uložené oblíbené body, když chci zadat nový cíl v první položce země nemůžu zadat vůbec nic, protože se mi nesvítí žádné písmeno ani číslo. Podotýkám, že při update. softu mi to napsalo, že vše proběhlo v pořádku. Udělal jsem si i zálohu starých dat, jen doufám, že se to vrátí alespojň do původního stavu. Napsal jsem podpoře a uvidím co poradí. Akorát jsem zklamaný, že jsou s přístrojem za 9000,- kakovéto problémy. Předtím jsem používal ještě TomTom 6 a bez problémů. navigon ne pěkný graficky, ale ovládání bylo lepší u TomTomu.
Prosím, jestli má někdo radu co s tím, napište mi na lihimilan@seznam.cz
Psal jsem na podporu Navigonu snad něco poradí
Předem díky za rady, Milan
Re: Navigace
25. 02. 2009 10:50
V létě 2008 se mi osvědčila obyčejná Garmin 250 s novou mapou Adria Route 2.0
Mapa znala všechny silničky i v horách (Biokovo).
S citlivostí má trochu problém, ztrácí se v prudkých serpentinách.
avatar Re: Navigace
25. 02. 2009 10:59
Také jsem koupil Navigon 8110 a vše šlape bez problému.Mapy Q4 jsem stáhnul také bez problému.Jen jsem ji resetoval a vše nastavil znovu.smileys with beer
Ještě dodávám že na fóru navigon je hodně příspěvku a řešení.yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (25. 02. 2009 11:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.