Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 17:21
to Radomír:
můžu Tě ubezpečit, že žádná navigace není ideální a stoprocentní. Každý soft má určité nedostatky. TomTom opravdu není špatná volba i když za velký nedostatek vidím to, že nemá volbu optimální trasy (toto přímo souvisí s Tvým problémem) a zatím furt nedostatečné mapové podklady v našich zájmových destinacích.
Když jsem připravoval minule cestu do HR (poprvé přes HU) a zkoušel to připravit na různých softech, které mám na PDA, TomTom dopadl v podstatě nejhůř, z mého pohledu až nepoužitelně a vyhrálo to na plné čáře i-GO. V reálu i po praktické stránce pak bylo na jedničku.
Ale k Tvému problému, já to na všech softech praktikuji tak, že přidávám postupně průjezdní body až do ideálu, no a tady s TT nemám ty nejlepší zkušenosti. Pozor, v případě nutného řešení dopravních problémů je potřeba s těmito body počítat a včas je smazat.
Přeji pěknou dovču spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 17:56
Je to tak jak jsem myslel,děkuji,již teď vím,že se na navigaci není dobré vždy spoléhat.Myslím si,že je v tomto směru co dohánět a zlepšovat,přitom je fakt,že se navig.dostala ve větší míře mezi řidiče,cyklisty,a pokladáře.Škoda.Jo byznys je byznys.Takže ještě jednou díky a přeji příjemné léto.
P.S.Chlapi už jste něco písli do vlákna Umíme se smát?smileys with beer
Radomír
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 19:25
...Ráďo...vše máš zdokumentováno...a buď si jist, že s tím, co už víš ...a s prominutím " se selským rozumem "...přijedeš do Trpanje
i zpět ...spolehlivě i bez navigace...smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 07. 2008 19:26).
avatar Re: Navigace
31. 07. 2008 22:34
Ogaři....dobře nalaďte ty navigace,aby jste dojeli v pohodě!!!!!!smileys with beer

[www.novinky.cz]
Re: Navigace
01. 08. 2008 07:14
vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ogaři....dobře nalaďte ty navigace,aby jste dojeli
> v pohodě!!!!!!smileys with beerjavascript:editor_tools_handle_smiley_select("grinning smiley"winking smiley
grinning smiley

Tak mi to,Vojto, nedalo /protože jsem "starej šťoura grinning smiley/ naladil jsem si ji dobře a nacvakal si do Mia trasu Mold -Denbigh na silnici A541,která vede kolem té "díry" Botfari.Ale ani TIR ani AUTO mě to na tu "zkratku" nepustilo.Je to totiž ještě o 3 km víc.A taky s těmi popisovanými zatáčkami to není tak strašné.
TAKŽE,proč tudy ti šofíci jezdili? ÁÁÁ,-ledaže by tam jezdili za tou dcerou...grinning smileygrinning smiley. No,a když se teď odstěhovala,bude mít bába klid.
Trošku si z toho dělám srandu.Ono se nemá slepě věřit a při funkci "průlet" se podívám kam vůbec jedu /zabere to pár minut-jen co "žváro ohřeješ" thumbs up smiley/ a nedostanu se s kolosem do průseru.....
Nedávno se taky jeden Turek kvůli tomu dostal na opačný konec Evropy než chtěl.Takže učme se,chlapci,od toho tu kebuli máme.
avatar Re: Navigace
02. 08. 2008 18:14
Re: Navigace
09. 08. 2008 16:15
Zdravím všetkých "navigátorov". Uvažujem o kúpe navigácie MIO MOOV 330u. Chcem sa spýtať ako je tam pokryté Chorvátsko a Slovinsko, môže mi niekto poradiť, nerád by som sa stratil, idem do Opatije a chcem ísť autom aj do centra Rijeky, takže vďaka za každú radu.
avatar Re: Navigace
09. 08. 2008 17:56
Bene,
v Chorvatsku se i bez navigace neztratíš, stačí v postatě i méně podrobná papírová mapa.
Jinak, mapové podklady má MIO MOOV v podstatě jedny z nejlepších, co vůbec navigace v současné době může mít. Pravdou však je, že ostatní dodavatelé mapových podkladů (a tedy i nav. softů) se postupně dotahují a nebude to dlouho trvat, i oni budou velice dobře použitelní i v HR. Vlastní program (Mio zásadně nav. soft nakupuje, donedávna to bylo i-GO – perfektní) je od firmy Miero, shodou okolností chorvatská firma, a v různých diskuzích jsou k němu v poslední době i poměrně závažné připomínky.
Já osobně to mám řešeno formou PDA, mám tak 5 softů, které postupně střídám podle druhu cesty, ale i nálady a jsem spokojený. Doporučuji. Pravdou je, že PNA, což MIO je, jde buďto dříve nebo později odemknout a můžeš tam mít taky, co chceš. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
20. 08. 2008 07:26
Já vyzkoušel spostu navigací,hlavně map,spoustu jsem jich otestoval,libí se mi tohle cestování,ale obyčejnou mapu mám vždy s sebou.
Četl jsem tu toho dost a nějak se mi nezdá dohadování mezi mapami,která je lepší,jestli TT,i-GO,Garmin ,Mio a další.
Každému vyhovuje něco jiného. Asi bych začal u zařízení,to dokaže taky hodně změnit pohled k navigaci,pomalý,malý display,výdrž baterie a příjmač GPS.
Kamarád si koupil navigaci od MIO,byl naštvaný,že mu to nic nevyhledává,pořád strácí signál,posléze zjistil,že má pokovení předního skla a to nepropouští dostatečně signál,musel koupit extérní modul a nakonec ho to vyšlo na pěkný peníz,jelikož navigaci využil 3x za rok a do chorvatska říkal,že trefí už i snad poslepu.
Já mám rád navigaci,využívám hlavně POI,tohle obyčejná papírová mapa nemá. Navigace dokáže,člověku usnadnit cestování a proto je pravdou,že je k tomu zapotřebí,kvalitní přístroj,kvalitní mapu a aktualizace.
Co se týká jednoduchosti a kvalitních aktualizací je pro mne jedničkou TomTom,zkoušel jsem i route,ale zbytečně velký objem dat a přehlednost nic moc,navíc aktualizace taky žádná sláva,co se týče ovladatelnosti se mi hrozně líbí Garmin,ale u něj mám vyzkoušeno,že volí velice zajímavé trasy,při zadání nejkratší mě tahal velice zajímavými místy,jako bylo pole,lesy,řeky musel bych mít auto J.Bonda,Mio není špatné,dobrá dostupnost,pořizovací cena ujde. Je možné,že spousta se mnou nebude souhlasit a je zvyklá na to své a bude bránit to co už má,ale já využívám v součastnosti několik map a pro mne je jedničkou Teleatlas a pak TT.
Jen u pořízení TT by mi nevyhovovala další využitelnost nepodporování paměťových karet,chybí Bluetooth,nepodopora dalších formátů pro hudbu,film,chybějící USB nebo jen 1.1 USB.Na proti tomu TT co se týče příslušenství je asi jedničkou.

Do Chorvatska jsem navigaci využíval hojně,při zápcpách jsem věděl ,kde jsem a co mě čeká,dá se popř,slušně vyhnout či sjet,resp,zadat navigaci Najít alternativu a jede se dál,také při uzavírkách,né všude při uzavírce je dobré a srozumitelné značení,prostě na dnešní cestování je super věc.
avatar Re: Navigace
20. 08. 2008 11:22
Před dovolenou jsem si pořídil navig.TomTom a měl obavu,dle zde uveřejněných odpovědí,že nebude 100% fungovat.Opak byl však pravdou a navigace mi běžela celou cestu i v Maďarsku a dokonce mi ve městě Kormendu zkrátila a zjednodušila cestu.Jedinkrát se mi zasekla a to u obchvatu Jihlavy,odjížděli jsme den na to,když byl obchvat otevřen.Jinak opravdu naprostá spokojenost.Je pravda,že jsem jel v Chorvatsku po dálnici,ale poté jsem pokračoval přes BIH(tam navig.neměla mapy,bylo to ale jen pár km)dále pak na Pelješac do Trpanje.Tam mě opět nezklamala,fakt jsem se tomu divil.Přesto děkuji za podměty které mi ulehčili cestu a pomohli mi v orientaci v navigacích.
Radomír
avatar Re: Navigace
20. 08. 2008 12:55
Kvido,u kamaráda stačilo zakoupit externí anténu asi za 400 Kč a nemusel kupovat modul.Škoda,že si nepročítá diskuzi!

MirekŠi
Re: Navigace
20. 08. 2008 16:43
Mám v telefonu TomTom7 s nejnovějšími mapami a natrefil jsem na takovou zajímavost: když jsem jel po dálnici směrem ke slovinským hranicím, navigace ukazovala naprosto přesně. Ale jakmile jsem sjel na 226 km abych objel placený úsek ve Slovinsku, tak jsem rázem jel úplně mimo silnice. A to celou cestu kolem řeky až do Murecku. Jakmile jsem přejel do Trate, mapa už zase "seděla".
avatar Re: Navigace
20. 08. 2008 16:56
...Radku...ruku na srdce...že by jsi to trefil i bez navigace...?...maximálně párkrát stáhnout okénko...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 08. 2008 17:25).
Re: Navigace
21. 08. 2008 11:03
S Bessym souhlasím,já bych přes Maďarsko trefil i bez navigace,Maďaři mají super značení a když na to příjde i přes Slovinsko bych trefil bez mapy i navigace,jenže Bessy koho se chceš zeptat ve 2 ráno ? V noci se louskat v papírové mapě,vše to zdržuje,najíždět další zbytečné desítky kilometrů to vznáší nervozitu pro řidiče a konec konců i pro spolujezdce a cestující ve voze,né každý je kliďas,jako já.
Neodsuzuji moderní techniku,ale zároveň je dobré mít i osvědčnou klasiku,tedy papírpovou mapu a také ochotné lidi,kteří umí neználkovi poradit.
Re: Navigace
21. 08. 2008 12:32
Možná se mi bude někdo pošklebovat,ale já to používám i tam,kde to znám.Ona mi ta krabička hlídá radary i rychlost, a u nás "měšťáci" rádi sedávají s radárkem za bukem.A někde na velkém sídlišti hledat ulici je taky sranda - a místní kolikrát ví taky houby.
A venku vím dopředu o trase,ruku na srdce - komu se ještě nestalo že musel pořádně tahat za volant v zatáčce která byla ostřejší?Tím spíš v noci. Mně ta hračka pomáhá -vždyť si kluci hračky rádi kupují ,ne? Mít to jen na dovolenou a pak celý rok v šupleti by bylo k ničemu.A nebijte mě...spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
21. 08. 2008 12:39
brad - jak upozorňuje na radary? Určitě ne na mobilní, není to přece antiradar, jenom říká to, co má sw nahrané, ne?
Re: Navigace
21. 08. 2008 12:47
Gina . máš pravdu,jen co je nahrané - většinou mají oblíbená místa tak si tam docvaknu,když je vidím. A na netu jsou pravidelné aktualizace radarů. Jo,jo, proti mobilnímu není záchrana..
Re: Navigace
25. 08. 2008 07:44
Použil jsem Garmina - Nuvi 660 na cestu do Mali Rat. Na nové Evropě sice je Split a pak až Makarská, ale co. Měl jsem to spíše jako hračku, jak se bude chovat. Zazmatkovala ve Vídni v tunelech, ale vcelku dobrý. Pak to neznalo asi nový kus dálnice mezi Slovinskem a Zagrebem, tam mě to furt přepočítávalo a pak už to bylo bez problémů, dokonce se nezasekla ani v tunelu Sveti Rok - bez ztráty signálu, to bylo jen v té Vídni.

Zpátky problém opět HR-SLO. Pak mi však naskočilo jakési hlášení (RDS), které se mi objevilo poprvé a hlásilo to asi 18 minut čekání za 82 km mezi Grazem a Vídní. Nabídlo mi to vyhnutí, tak jsem to vyzkoušel a špica. Vlítli jsem do další kolony až ve Vídni. Po Chorvatsku mě to navigovalo bez problémů, na parkoviště Lozovac v NP Krka, na různá parkoviště ve Splitu, Dubrovníku apod. Asi bych se tloukl do hlavy, kdybych vyhodil prachy za Sdria route. NT Evropa bohatě stačí spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
25. 08. 2008 19:19
...kvido...i já si třeba časem navigaci koupím...ale zatím kam jsem jel jsem studoval mapu a nebyl problém...
ale ještě jedna perlička...jel jsem za " matoušem "...který měl na předním skle navigaci a za jízdy roztáhl ještě mapu ...div , že neviděl přes sklo...vzpoměl jsem si na Dalibora Jandu, který hrál před týdnem ve Vyškově písničku...Hráli jsme kličkovanou...ten dotyčný jel zrovna tak...smiling smiley
avatar
Lu.
Re: Navigace
29. 08. 2008 01:46
Asi téměř každý bez problémů dojede tam kam chce i bez navigace, ale jak už se tu psalo, je to zpestření a někdy zajímavý pomocník. Mě se například líbilo, že navigace zobrazuje cestu několik stovek metrů dopředu a je lehce vidět, kam se silnice bude „klikatit“. Například přes dálnici v Rakousku jsem jel v noci a nemusel jsem mít oči vyloženě na šťopkách kam to asi „teď“ bude zatáčet, stačí občas mrknout na displej thumbs up.
Sorry jestli už to tady někdo psalyawning smiley.

Navigace mě v podstatě nic nestála, mám Nokii E50 se symbianem, do toho staženýho TT6 a mapy celý Evropy (a několik dalších států ze světa)yawning smiley, pravda, šestka už je starší, ale mě to stačilo, protože kamkoli na Jadran člověk trefí v pohoděsmoking smiley. Na displeji mobilu to bylo taky dobře všechno vidět. Jediný co jsem kupoval, byl GPS modul (Nokia LD-4W)drinking smiley.
avatar Re: Navigace
30. 08. 2008 20:29
brad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Gina . máš pravdu,jen co je nahrané - většinou
> mají oblíbená místa tak si tam docvaknu,když je
> vidím. A na netu jsou pravidelné aktualizace
> radarů. Jo,jo, proti mobilnímu není záchrana..

[www.antiradar-shop.cz] smoking smileysmoking smiley
Co ta mě už ušetřila peněz, dámy a pánové . . . yawning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Modena (30. 08. 2008 20:30).
Re: Navigace
31. 08. 2008 00:33
[www.antiradar-shop.cz] smoking smileysmoking smiley
Co ta mě už ušetřila peněz, dámy a pánové . . . yawning smiley
[www.antiradar-shop.cz]

Modeno,souhlasím, -jen když do toho chce někdo investovat -hodně! Já nemám dělo,jako Ty -jsem skoro jako Bessy,prasátko od VW- a mám obavy že např.v Rakousku by se mi to nemuselo vyplatit.HODNĚ/ jaro 120Eangry smiley/Pro ostatní-
... ty červené jsou za co,kvůli ceně?-odpověď je pro nás,co to používáme-"hračky si kupujeme my kluci"
Re: Navigace
31. 08. 2008 10:19
jezdi podle předpisů a nemusíš si kupovat hračky. Porušuješ zákon. Co kdybych přišel s puškou k tobě domů a zabil ti třeba jen kocoura? Porušil bych jen zákon, zrovna jako ty. Budeš se na mě dívat zeleně nebo červeně?
avatar Re: Navigace
31. 08. 2008 10:23
brad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modeno,souhlasím, -jen když do toho chce někdo
> investovat -hodně! Já nemám dělo,jako Ty -jsem
> skoro jako Bessy,prasátko od VW- a mám obavy že
> např.v Rakousku by se mi to nemuselo
> vyplatit.HODNĚ/ jaro 120Eangry smiley/Pro ostatní-
> ... ty červené jsou za co,kvůli ceně?-odpověď je
> pro nás,co to používáme-"hračky si kupujeme my
> kluci"

Z červených já si osobně vůbec nic nedělám ! To je místní specialita !
Když totiž nemám staré a ošklivé auto a starou a ošklivou ženu, ničeho jiného se ani nemůžu dočkat !
To je prostě česká "přející" povaha ! Čech nesnáší "úspěch" druhého dle starého pořekadla :

"Já nechci stejné krásně vykrmené prase, jako má můj soused, chci, aby mu chcíplo . . " grinning smileyhot smileyhot smileyhot smiley

Proto radši ani nechci vědět, kdo komu ty červené zde dává !thumbs up smiley

K antiradaru
Výhoda detektoru je jasná ! Výhoda rušičky (vlastně vysokoúrovňových LED diod v laditelném pásmu) je také jasná a s ohledem na to, že laserové pušky hází na 10 změření 3 chyby nemůže policajt dokázat, že ERROR mu naskočil jako běžná věc, nebo "aktivním zásahem" z mého vozu !
Pro rakouské policajty mám jednu jedinou odpověď, kdyby se ptali, co že to mám za přední maskou za 2 čidla a vzadu nad difusorem :
"Das ist nur ein parking asistent, mein Herr" !grinning smiley
A ať mi dokážou, že né !yawning smiley
avatar Re: Navigace
31. 08. 2008 10:24
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jezdi podle předpisů a nemusíš si kupovat hračky.
> Porušuješ zákon. Co kdybych přišel s puškou k tobě
> domů a zabil ti třeba jen kocoura? Porušil bych
> jen zákon, zrovna jako ty. Budeš se na mě dívat
> zeleně nebo červeně?

S ohledem na to, co jsem právě napsal - No comment . . .grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Navigace
31. 08. 2008 22:53
Kde jsi slyšel to o těch třech chybách na deset měření?Z bohaté osobní zkušenosti vím,že chybná měření jsou tak max do 1%.A hezký dokumentek s fotkou k tomu.
avatar Re: Navigace
07. 10. 2008 21:50
[www.trackapartner.com]

vymakaný prográmek....
zadej číslo mobilu ( s předčíslím +420) a dotyčný(á) bude přesně lokalizován(a) na mapě....yawning smiley
avatar Re: Navigace
31. 01. 2009 10:49
Tak a můžete radit.Mám navigaci Navigon 7110 a pokrytí Chorvatska nic moc.Dají se někde sehnad novějsí mapy?U Navigonu jsou za 99 € a to se mi dávat nechce když nevím co tam bude.smileys with beer
avatar Re: Navigace
31. 01. 2009 15:38
v Chorvatsku obecně mapy Navteq, které tam máš nejsou nic moc. Dokonce ani v posledních, co jsem viděl 2008 4Q, žádný posun k lepšímu.
Zajímavá, a to i z turistického hlediska, je tato alternativa [www.smartmaps.cz] použitelná i na tvém stroji. Problémem je v tom, že léčivo dosud jaksi taksi není, tedy za penízky…..
Aktualizaci map Navteq lze vyřešit zde [forum.ppcwarez.org]
Tož tedy, mnoho zdaru spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
01. 02. 2009 18:31
Profesore, a poradil by si mi i z navigací TomTom ? Nějaké mapy Chorvatska tam mám, ale taky to je pokrytí jen ne na 100 procent. Ikdyž tedy musím říci že těch cest po Chorvatsku je v TomTom mapě co mám docela dost, ale existuje někde možnost podrobné mapy pro Chorvatsko.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.