Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
14. 06. 2008 18:19
Já mám v Miu520 také již všechny možné varianty tras na Jadran.Celkem to byla fuška tam zadat tu trasu přes ten Maribor,ale nakonec to mám přesně podle toho co je s těch novin ?? Tak uvidím,naplánováno tam i zpět.

MirekŠi
Zdevel
Re: Navigace
15. 06. 2008 00:14
Neví prosím někdo o nějaké mapě Rakouska, Slovinska a Chorvatska, kde by fungovaly souřadnice - Viz Mapy.cz?
Mila_N
Re: Navigace
15. 06. 2008 05:58
Já myslím,že Adria Topo, Adria Route-volně ke stažení navigo-system.hr ve verzích 2, Topo Ostereich - taky ke stažení (už to tady taky bylo). To jsou mapy pro GARMINy a na PC fungují v Mapsource
Zdevel
Re: Navigace
15. 06. 2008 14:37
Díky, mně se spíš jedná o mapy na PC. Mám TT a ten umí navigovat i podle souřadnic. Např. na Mapy.cz si mohu najít souřadnice libovolného místa, zadám do TT a ten v pohodě naviguje. Něco podobného si představuji pro Slovinsko a Chorvatsko. Zkoušel jsem takové mapy najít a zatím se mně to nepodařilo.
avatar Re: Navigace
15. 06. 2008 14:52
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky, mně se spíš jedná o mapy na PC. Mám TT a ten
> umí navigovat i podle souřadnic. Např. na Mapy.cz
> si mohu najít souřadnice libovolného místa, zadám
> do TT a ten v pohodě naviguje. Něco podobného si
> představuji pro Slovinsko a Chorvatsko. Zkoušel
> jsem takové mapy najít a zatím se mně to
> nepodařilo.


Vždyt na těch mapách.cz to máš, včetně Slovinska a Chorvatska



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (15. 06. 2008 14:59).
Zdevel
Re: Navigace
15. 06. 2008 17:08
To Valeri: Mají, ale ne v detailu. Zatímco v Česku si můžu zadat souřadnice kdejakého parkoviště, bankomatu atd., v Rakousku a jinde už to nejde. Mapy.cz mimo ČR takové rozlišení už nemají, proto hledám totéž (pokud jsou) pro zahraničí.
Re: Navigace
15. 06. 2008 18:12
mužu poprosit o odkaz kde to zdarma stáhnu nemůžu to najít moody smiley
avatar Re: Navigace
15. 06. 2008 18:13
Snad by to mohlo jít podle Google Earth ?? Ale chce si to nainstalovat /prohlížeč/ a ještě dobré PC. Tam je HR a ČH podrobnější než naše republika,samozřejmostí jsou souřadnice.

MirekŠi
Mila_N
Re: Navigace
15. 06. 2008 19:20
Tak se mi zdá,že z navigo-sistem.hr už nelze volně stahovat. Slovinsko se souřednicemi je na www.geopedia.si
Zdevel
Re: Navigace
15. 06. 2008 19:38
To MirekŠi: Google Earth je dobrý nápad. Problémem jsou ale lokality kde jsou použity satelitní snímky s nízkým rozlišením. Například na Pelješaci. Proti tomu zase v Dubrovniku, Splitu, Cavtatu aj. jsou v rozlišení jednotlivé domy a není to problém. (Jinak díky za upozornění právě jsem si stáhl poslední verzi).
Tiše doufám, že mapy.cz není jenom ojedinělá záležitost a že něco podobného funguje i v jiných státech.
Zubtel
Re: Navigace
16. 06. 2008 18:37
Mate nekdo zkusenost s navigaci v mob.telefonu?
Markox
Re: Navigace
16. 06. 2008 20:29
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak se mi zdá,že z navigo-sistem.hr už nelze volně
> stahovat.

To preto lebo DNES vysla nova verzia!!!

AdriaRoute v2.10

[www.adriatic-travel.net]
Re: Navigace
17. 06. 2008 07:26
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak se mi zdá,že z navigo-sistem.hr už nelze
> volně
> > stahovat.
>
> To preto lebo DNES vysla nova verzia!!!
>
> AdriaRoute v2.10
>
> [www.adriatic-travel.net]
> UTE_2.10.exe
--------------------------------------------------------------------------------
Tož se mi zdá, že to po mně chce odemčít, ale já neznám 25 místní kód, takže jsem asi nahranej. Naštěstí to mám jenom v complu.
Markox
Re: Navigace
17. 06. 2008 08:24
Sally napsal(a):
> Tož se mi zdá, že to po mně chce odemčít, ale já
> neznám 25 místní kód, takže jsem asi nahranej.
> Naštěstí to mám jenom v complu.

Na odomknutie v PC staci napisat DEMO.
Re: Navigace
18. 06. 2008 07:44
Pisu DEMO, ale porad nic, prosimte popis postup. Diky
Re: Navigace
18. 06. 2008 12:10
pslany napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pisu DEMO, ale porad nic, prosimte popis postup.
> Diky
______________________________________________
Jsem na tom stejně, ale především potřebuji mapu do Garmina, a nerad bych si ho zamkl.
avatar Re: Navigace
18. 06. 2008 13:43
Když to spustíš ukážou se ti dva přístupné řádky (jen chce 25 SN a ten druhý si již nepamatuji). Tak do toho prvního napíšeš velkýma DEMO. Mě to tedy takhle včera šlo. Bohužel to mám na jiné mašině takže se nemohu přesněji podívat.
Markox
Re: Navigace
18. 06. 2008 14:12
Je to tak ako pise TomasFuk: Pri spusteni programu Mapsource sa namiesto 25-miestneho odblokovacieho kodu napise slovo DEMO. Toto ale funguje iba v PC. Preto bacha!!! Keby sa niekto pokusal dat do navigacie mapy odomknute kodom DEMO tak mu to "lockne" vsetky mapy v navigacii (aj tie na ktore ma kod). Mapsource vsak na toto upozornuje hlaskou.
avatar Re: Navigace
20. 06. 2008 02:38
Tady máte Prográmek na odemčení všech map které existují.
[www.sendspace.com]
Honza
Re: Navigace
25. 06. 2008 19:12
tak jsme se v pondělí vrátili, jeli jsme s navi Tomtom one new traffic tuto trasu - Jablonec-Brno-Vídeň-Maribor-Zagreb-přes Plitvice Omiš-pak podél pobřeží do Rijeky-Slovinsko-Trieste(Itálie)-Alpy Rakousko-Vídeň-Brno---a můžu říct že super, asi dvakrát byla navi trochu zmatená, ale to bylo novýma křižovatkama a Rijekou nás dvakrát protáhla centrem města, protože předělávají dálnici ale pak jsme začali koukat na cedule a trefili jsme radši bez ní (holt jsme za celou dovču nějak zlenivěli sledovat cedule :-)) a je fakt že všechny cesty i přes města znala víceméně perfektně a vždycky (kromě rijeky) nás navedla kam jsme chtěli a to dost rychle. A co taky bylo super, že zobrazuje jaký zatáčky člověka čekají, takže vím jak moc musím brzdit, na což jsem si dobře zykl a cesta byla fakt pohodová. je fakt že to není taková ta romantika jako podle papírový mapy a občasných nervů, ale stojí to za to, ta cesta je příjemější :-)
Re: Navigace
25. 06. 2008 21:25
to Honza: nevim, ale s Rijekou mám ty nejlepší zkušenosti, projížděl jsem ji skoro celou skrze centrum bez navigace, a cesta byla prefektně vyznačena, asi i líp, jak mnohá naše města. Je tedy fakt, že jsme ji projižděli ve dne, kdy bylo na cedule lépe vidět.. :-D
Re: Navigace
26. 06. 2008 11:28
to anaximandros: jo máš pravdu, Rijeka byla značená suprově, ale do té doby jsem jezdil cca 1800km prakticky jen podle navi a vždycky perfektně a právě to mě odnaučilo čumět na klasický ukazatele. kdybych na ně koukal od začátku tak je to bez problémů. holt některý věci člověka strašně zlenivějí a to je chyba :-))) tím jsem ale chtěl právě podotknout, že navi je super, ale člověk musí občas kontrolovat kudy ho to vlastně vede. a ta Rijeka byla opravdu z celé cesty kterou jsme projeli jediný "problém" (no problém je asi velký slovo, pokud se člověk motá jen půl hoďky tak to ještě jde :-))
Re: Navigace
29. 06. 2008 20:31
Má z Vás někdo Navigon 2110 Max? (nakonec jsem ho koupil místo Mio Moov 330u).
Chtěl bych dohrát HU a HR.
avatar Re: Navigace
29. 06. 2008 22:31
Rohale, pokud sis koupil verzi 2110 měla by tam být Evropa celá, pokud 2100, koupil sis regionální verzi. U nás by tato verze měla být k dostání výhradně s mapou Východní Evropa a tam jsou i oba, Tebou jmenované státy.
Tedy, doporučuji návod…. – Nový cíl – Zadat adresu – a Ťuknout na pravý horní roh a naskočí výběr států (doufám, že si to pamatuji přesně).
Jinak bych doporučoval zkontrolovat, zda tam opravdu máš poslední mapu, tj. 2Q 2008 – velký rozdíl od mapy NT 2008. V případě, že ne, řešit! Přeji mnoho navigačního zdaru spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
30. 06. 2008 09:46
Hu a Hr tam je ale jak je níže uvedeno ani ne 50% jiné státy v pohodě. Myslel jsem dohrát tam to HU a HR na 99%.

Mapové pokrytí populace :
Česko (99%)
Chorvatsko (41%)
Maďarsko (30%)
Německo (99%)
Rakousko (99%)
Slovensko (99%)
Slovinsko (99%)
avatar Re: Navigace
30. 06. 2008 10:21
Tvůj požadavek je nereálný. Rozhodující je to, zda tam máš mapu 2Q 2008, či nikoliv. Pokud ano, máš to nejlepší a nejaktuálnější pro Navigon co se dá sehnat, pokud ne, budeš mít dílčí problémy i v CZ. Těch 30 až 40 % pokrytí populace většinou stačí na průjezd, mnohdy i na řešení dopravních problémů, na dojezd až do domu většinou však nikoliv. Taktéž např. 99% v CZ nic neříká o celkové kvalitě pokrytí. Tak např. mapa NT 2008 měla tkz. ověřeno komunikace jen v 6-ti největších městech a jinde mnohdy to ignorovalo i jednosměrky a pěší zóny, často to neznalo kategorizaci silnic apod. Až na pár lokací právě tyto nedostatky v mapě 2Q byly odstraněny. Důležité však je, že obě mapy měly pokrytí těch 99%..-)
Sice pro Navigon existovala i mapa Východní Evropy od TeleAtlasu, ale ta už je poměrně neaktuální a hlavně HR to mělo ještě méně pokryto než citovaná mapa od 2Q od NT.
Jinak nevím, kde jsi nakupoval, zda u odborníků, nebo u taky obchodníků s cílem ušetřit 5,50 Kč. Navigon v současné době nabízí, v podstatě za babku, tkz. FreshMaps, což je předplacená, tuším 2 letá, aktualizace map (za jistých podmínek tuším za 20 eurobabek). Pokud bys to chtěl řešit jinak, mapy se dají taky sehnat zde, ale do toho bych u nového přístroje nešel ani náhodou a spolehl se na FreshMaps.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
30. 06. 2008 12:27
->Rohal: Mám maxe s Evropou, testováno pouze u nás, mapa Q2, tj. nejnovější. Aktualizovat pře FreshMaps (měl bys mít taky slevu 80%) se vyplatí nejdříve tak ob kvartál, Navteq bude mít HR na 99% stejně až za rok nebo dva. Jinak nevím, zda se dá importovat Adria nebo jiné mapy Balkánu, Navigon nepodporuje volné stahování, má své proprietární formáty, což mu těžce vyčítám, ale navigovat umí a když se rozhodnu jet po svém, hned trasu přepočítá. takže k dotazu, nejde dnes sehnat vyšší pokrytí přímo od Navigonu/Navtequ, ale možná se dá nahrát mapa odjinud (TeleAtlas taky nic neřeší).
Re: Navigace
30. 06. 2008 14:17
pánové děkuji za vyčerpávající odpovědi.
avatar Re: Navigace
30. 06. 2008 15:30
neřeší to tedy problém mapy pro HR, ale zajímavé to určitě nejen pro uživatele Navigonu určitě je
[www.palmserver.cz]

EDIT 2.7.2008
ale řeší, viz. [www.palmserver.cz]
pokud to opravdu jede např. na Navigonu 2110 Max, pak jedná se o velice zajímavé dopnění mapových podkladů pro Chorvatsko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (02. 07. 2008 08:16).
Re: Navigace
02. 07. 2008 17:23
Profesore, je to od PLANstudia sice hezké, ale jejich 800000ka je díky měřítku k ničemu a chorvatská pobřežní 100000ka je lepší a levnější na papírové mapě. i to neúplné pokrytí HR Navteqem v Navigonu je na cestu autem dostačující, pokud šofér je schopen koukat kolem a nespoléhat na pitomý stroj... Snad jsem se nikoho nedotkl smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 281
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.