Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
10. 05. 2008 08:43
to Valeri:

Jasně že mám zakliklou, naše D1, Rakousko i HR až ke Splitu bez potíží dálnice, ale tam jí najednou rupne v bedně a hrr k moři. Teď jsem zkusil cvaknout místo rychlé trasu ekonomickou a vida, najednou to šlape. Ať mi ale někdo vysvětlí, proč si ta škatule myslí, že ze Splitu to bude rychlejší po magistrále...
avatar Re: Navigace
10. 05. 2008 21:21
A nepleteš si nejkratší a nejrychlejší? Z vlastní zkušenosti je nejrychlejší trasa velice podobná té ekonomické, na kterou jezdím já. A nejkratší je, z další vlastní zkušenosti, docela maso. Na Lipně jsem si díky ní kdysi zajezdil docela solidní Rallye Šumava.
Re: Navigace
11. 05. 2008 15:46
Jo, nejkratší je rallykros, už jsem to párkrát taky prubnul, ale je to tak jak popisuju. Před pár dny jsem byl na rybách u Jičína a navi mě zavedla do jakési Pařezské Lhoty "silnicí", proti které je Kitzbühel trapná placka smiling smiley
Re: Navigace
11. 05. 2008 16:11
Alda : To se už snad podařilo každému,kdo tyhle srandičky používá.Je to jen strojek,takže ještě musíme použít hlavu - občas.No, má to ale výhodu,že když ji pěkně vynadám,kam že mě to zavedla,tak se ještě nestalo,že by se urazila.Mlčí možná minutku,a pak zase klidně komunikuje a "neječí"grinning smiley
Příští měsíc mám v úmyslu vyrazit na sraz "Miovkářů" -tak mi tam snad pomůžou...
Re: Navigace
13. 05. 2008 21:36
ahoj,tak tyhle mapy jsou akorát dobrý u nás a ne v chorvatsku.Sežen si adria route 2.0,nebo alespon europe city navigator 2008 ten už alespon trochu obsahuje velká města a i krk.
Re: Navigace
14. 05. 2008 07:06
Asi bych takové mapy sháněl, pokud bych se chtěl pohybovat po městech a hrnout se do starých kostelů. Mým cílem je dotrmácet se ideální cestou k pláži a tam týden vorvanit a k tomuto účelu mi stávající mapa postačuje víc než dost smiling smiley
Re: Navigace
19. 05. 2008 13:03
Tak po delším váhání a rozhodování jsem objednal MIO Moov 200u uvidím jestli jsem udělal dobře.
steeve
Re: Navigace
27. 05. 2008 20:33
Prosím někoho, kdo má Mio 520 s mapami celé Evropy jak je dobrá mapa slovinka? Je tam podrobná nebo jen hlavní tahy, ?
Já má Mio 520 ale jen s mapami 8 východo evropských států + hlavní tahy evropou ale slovinsko tam vůbec není, tak uvažuji o pořízení karty s celou evropou, jestli mi to potom pomůže třeba při vyhnutí se platící dálnice po 1.7 . až bude potřeba známky. Standartně cestu po dálnici znám, jezdím tamtudy každoročně, ale nerad bych zakufroval při vyhýbání dálnice, jedu totiž 13.6 tam a 1.7 domů, a nechci si kupoval dáln. známku za 35 éček na jednu cestu. Díky za info.
avatar Re: Navigace
27. 05. 2008 22:18
Samozřejmě je podrobná,většina měst /Maribor apd./ jsou do uliční sítě.Řekl bych,že je dostatečně podrobná na objíždění snad i po "polňačkách".grinning smiley Já mám,ale osobně v Miu520 i současnou novinku iGO8 a tam jsou ještě podrobnější a asi snad nejaktuálnější mapy vůbec co jsem zatím viděl a v 3D grafice.confused smiley

MirekŠi
Re: Navigace
28. 05. 2008 07:25
to tvsat:
to steeve:

ja mam Mio520 s CR,vychodni evropa + hlavni tahy a na karte zapadni evropu...takze komplet
verze SW Mia leden 2008 mapy 2007.07 apod.
mapa slovinska neni soucasti (vubec tam neni a pozene te to vzdy pres madary...zdravy rozum tu politiku nechape)
sice se da stahnout z netu, ale nelze ji odemcit v Miu
slovinsko bylo funkcni u starsi verze Mia, hold licencni politika

naposledy jsem se o to zajimal a resil pred mesicem(upgrade,testy apod.), tak pokud je to jinak ....upresni to
avatar Re: Navigace
28. 05. 2008 08:11
Přečtěte si předchozí informace. Měl jsem stejný problémv Mio 520C a radu jsem tu dostal. Slovinsko už mám a funkční.
avatar Re: Navigace
28. 05. 2008 10:43
Slovinsko v navigacích není.Asi již počítali že zavedou známku za 35 E a nikdo tím pádem přes Slovinsko nepojede thumbs up smiley /neberte to vážně-sranda/. Je třeba si ji do Mia nahrát,návody jak jsou tady na fóru.Tak pohledat a bude to OK thumbs up

MirekŠi
Re: Navigace
28. 05. 2008 11:48
to tvsat:
diky ... mrknu nato
avatar Re: Navigace
28. 05. 2008 12:10
Mrkni na fóra o navigacích Mio.Je tam spousta rad. Já mám v Mio520 tento skin a zdá se mi jako jeden s nejlepších co jsem našel. [www.jnkopr.cz] , další info např. tady [tomasii.cdc.cz] a nebo další tady [www.volny.cz] Snad to pomůže i ostatním,kterým Slovinsko chybí.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
28. 05. 2008 20:03
Tak jsem si konečně minulý týden koupil PDA s navigačním modulem, konkrétně HTC Pharos. Dneska ráno jsem do něj nacpal IGO8 a vyrazil na cesty. Protože jsem zatim nekupoval držák, měl jsem přístroj volně položený mezi sedačkama a jen sem občas juknul na displej co ukazuje. Jinak jsem řídil jen podle hlasu. Skoda, že jsem MIO nechal doma, bylo by to zajímavý srovnání. První dojem je ale velice dobrý. Bál jsem se malého displeje, ale je to v pohodě. Hlasové navádění je na vysoký úrovni. Ikdyž jsem jezdil po známých cestách (Týn n/Vltavou - Tábor - C. Budějovice - Týn n/Vlt), zkoušel jsem řídit podle toho, co mi hlásí a ani jednou nebyl problem. Líbí se mi zobrazení statistických informací o jízdě, jako např: celkový čas a z toho doba jízdy a doba zastavení (to bude zajímavý např. právě do Chorvatska), nebo min. a max. výška. Naopak se mi nepodařilo zobrazit radary. Rekl bych že to bude těžký rozhodování, kterou z navigací si nechám. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (28. 05. 2008 22:14).
Re: Navigace
29. 05. 2008 06:53
to tvsat:
jj,tve odkazy na stranky jsem si prohlizel v prvni euforii....na tento skin se take chystam, ale nemel jsem cas....(coz je blbost zabere to jen malo casu:-)
pred mesicem jsem dal navigaci k ledu a vcera vytahnul a nenecham na ni sroubek suchy:-)

pri prvnich pohledech na SLO to vypada, ze je dostatecne...

to valeri:
az na sem tam fatal error je to dobry...o vykendu to doladim

diky
Re: Navigace
29. 05. 2008 08:55
Radary normalne jedou, soubor se musi jmenovat speedcameras.txt a ulozis ho do igo8/content/speedcam. Predtim vymaz obsah teto slozky ...
avatar Re: Navigace
29. 05. 2008 09:32
pslany napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radary normalne jedou, soubor se musi jmenovat
> speedcameras.txt a ulozis ho do
> igo8/content/speedcam. Predtim vymaz obsah teto
> slozky ...


Trochu tě opravim, ten soubor se má jmenovat speedcam.txt a včera se mi je tam konečně povedlo dostat. Jen je mi záhadou jedna věc, a to že se zobrazují jen tehdy, když je stahnu z poi.cz. Když je stahnu jinde a hodim do souboru *.txt, nic se neobjeví. Ještě to musim doladit.
avatar Re: Navigace
29. 05. 2008 10:52
Stránečka na radary celé Evropy a ne jenom na ně.Musí se ale provést jednoduchá registrace.
[www.gps-support.eu]

MirekŠi
avatar Re: Navigace
29. 05. 2008 11:24
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stránečka na radary celé Evropy a ne jenom na
> ně.Musí se ale provést jednoduchá registrace.
> [www.gps-support.eu]


Jj, znám, ale odtud mi do IGO8 právě nejdou. Zato jsem dneska objevil soubor SpeedcamUpdates.spud, který si IGO8 normálně vytváří samo. Tady je to nějakou dobrou duší vytvořeno ručně a je to funkční.
Ještě dodám, že je to stav k 26.2. a jsou to pouze české radary.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 05. 2008 11:27).
avatar Re: Navigace
29. 05. 2008 11:44
Jsou funkční "100%" mám je odtud stažené.Stáhne se txt pro iGO.I když se otevře jakýkoliv stát tak se stáhnou všechny.Je tam i HR a jiné státy.Tak nevím proč ti nejdou.Mě jdou ve všech verzích /Mio,iGO 6 a 8/.,čerpám odtud i zájmové body POI.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (29. 05. 2008 11:47).
Re: Navigace
29. 05. 2008 14:05
speedcam.txt byl ve verzi 2006, v 8 mam original speedcameras.txt, ale nezkousel jsem mozna jede i puvodni verze ...
avatar Re: Navigace
29. 05. 2008 14:18
Verzi 2006 neznám, ale na jiných forech jsem vyčetl, že IGO8 chce soubor speedcam.txt a je fakt, že mi to s ním nakonec šlo. Možná ale že to jede i s speedcameras.txt. To nemám odzkoušený.
Re: Navigace
05. 06. 2008 19:08
Ahoj lidičky, vím, že je toho tady o navigacích napsáno hodně, ale vůbec se v tom neviznám. Moc prosím poraďte jaká značka by byla nejlepší, aby měla podrobné mapy a ty se dali aktualizovat. A jsou i takove co hlásí kolony predem a varují před radary??Prosím prosím poradte mi.Díky Markéta.Cena kolem 8000.confused smiley
Re: Navigace
05. 06. 2008 22:18
Jestli chceš opravdu informace, podívej se sem [forum.navigovat.mobilmania.cz] . Je jich tam tolik, že se mi napoprvé až zamotala šiška. Koupil jsem nakonec Garmin Nuvi 770 (12.500,- Kč) a naprostá spokojenost. Stejný G. N. 760 (bez map USA a Kanady) je za cca 10.000,- Kč. Hodně chválí také Navigon 8110, cenu neznám.Tak přeju jasnou hlavu a šťastnou ruku při výběru. cool smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
06. 06. 2008 19:43
Díky snad vyberem dobře.smiling smiley
Re: Navigace
09. 06. 2008 11:37
Prosím o radu, nemáte někdo zkušenosti s navigací Panasonic ?
Re: Navigace
09. 06. 2008 12:52
A co tak TomTom Go 930 T? Chci si ho před cestou na Jadran pořídit. Nemáte někdo s touto navigací (ikdyž je to novinka) zkušenosti?
bobson
Re: Navigace
14. 06. 2008 09:13
Já si koupil Dynavix Delta za 6200kč(na stránká www.dynavix.cz je za 7700)Mapy celé evropy z tohoto roku od TeleAtlasu.Spousta vychytávek od knihy jízd s možností tisku v Excelu až po bůhví co.Mám zkušenosti i s Mio 520.Závěr:Mio je dobré,ale Dynavix mě sedí víc.Co se týká navedení na cíl tak občas každá navigace pošle řidiče někama jinama než by jel on.Já to řeším zadáním bodů přímo v mapě a je to.(hlavně při objezdu Mariboru)
Re: Navigace
14. 06. 2008 09:48
Zkušenost zatím dobrá. Už mám naplánovány různé varianty itineráře s příslušnými časy a délkami trasy.
Vypočítané hodnoty se dokonce mění podle času jízdy - pracovní den nebo weekend.
Navigace v ČR zatím v pohodě. Určité chyby v mapách a aktuálnost dopravního info se bude postupně řešit.
Na chyby v mapách je modul mapshare - vlastní zadávání oprav a jejich sdílení s ostatními uživateli. To funguje.
Hlášení aktuální o dopravní situaci v ČR se údajně bude prátě nyní měnit organizačně a doufejme ve zlepšení. Zatím mám jen žertovnou zkušenost, že mě TT svedl z dálnice, kde probíhal čilý provoz a po návratu na D1 jsem byl ihned v zácpě. Ale to je otázka aktuálnosti dat, systematičnosti a přesnosti. Uvidíme, jestli je to vůbec možné docílit v České kotlině.
A navíc - i přes omezení paměti na 4 B tam mám pár CD s MP3 pro běžné použití.
Suma sumárum, s TT930 určitě lépe, než bez.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.