Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
09. 04. 2008 19:30
bomber666 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně jak říká Prof.Klaus MIO nepodporuje to
> nejlepši co dle meho nazoru v navigačnim softu
> existuje a to je IGO...

Vážený příteli, kdyby jste o tom něco věděl, nemůžete napsat podobnou kravinu.
MIO MAP je soft, který přímo vychází ze SW iGO a proto tam také všechny mapy pro iGo běží. Něco o tom vím, protože MIO 520 mám a mám v něm všechny poslední mapy pro iGO a navíc samozřejmě mám PNA odemčené jako PDA ! Nevím, kde jste tohle moudro vzal . . . eye rolling smiley

Naprostý souhlas s tvsat !smileys with beer
avatar Re: Navigace
09. 04. 2008 20:28
To bomber666:
Mitac pro svoje navigace kupuje IGO 2006, které upravuje a prodává pod vlastní značkou MioMap. Tzn. že oba SW jsou téměř totožné a jedou i na stejných mapových podkladech. Jinak není problém MioMap trochu "poupravit" a můžeš používat mapy určené pro IGO, které jsou na internetu, jak sám víš, snadno dostupné. Stejně snadno si do navigací MIO můžeš nahrát i POI, radary atd.
Z toho všeho plyne, že tvoje zážitky vlastně zažívá každý majitel navigace MIO. Potom ale nevim, co ti na těchto navigacích tak vadí. Jinak Tomtom a Mio spolu nemá nic společného.
To jestli zvolit PDA jako ty, nebo jednoúčelovku jako já, tady neřeším, to je každého volba.
avatar Re: Navigace
09. 04. 2008 21:23
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To jestli zvolit PDA jako ty, nebo jednoúčelovku
> jako já, tady neřeším, to je každého volba.

Poukázal jsem v předchozím postu právě i na tu možnost, že zrovna PNA MIO 520/720 se dají velmi jednoduše upravit z jednoúčelovky na víceúčelovku.
Pokud vím, tak z jinými PNA to moc nejde - vůbec ne s pevným zařízením v autě, protože je SW pevně svázáno s ostatními funkcemi palubního počítače a do toho bych se nešťáral, velmi obtížně a nebo vůbec s PNA Panasonic, Pioneer, Becker, SONY, TomTom, částečně a nebo stejně dobře jako MIO jdou odemknout Garmin a ASUS.
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 10:26
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Poukázal jsem v předchozím postu právě i na tu
> možnost, že zrovna PNA MIO 520/720 se dají velmi
> jednoduše upravit z jednoúčelovky na víceúčelovku.

To máš pravdu. Mám MIO C710 a i u něj je to možné, ikdyž já to třeba nemám, protože přístroj používám jen a pouze na navigaci. Teď právě přemýšlím, že bych si udělal radost koupí PDA a rád bych tam měl i integrovaný GPS modul. Jednalo by se buď o HTC Touch Cruise nebo Asus P750. Ještě nevím, jestli dám přednost větší RAM nebo numerické klávesnici. Zatím vede Cruise. Tak pak uvidim, jak mi ta navigace na něm bude vyhovovat. Zatim jsem ale naprosto spokojenej a je klidně možný, že budu MIO používat i pak.
Re: Navigace
10. 04. 2008 10:35
Tak mám pocit,když to tady čtu,že letos k moři bez navigace nedojedu angry smiley
Tudíž jsem se rozhodl,že také chytrou krabičku zakoupím,ale když to tady čtu,tak nevím kterou eye popping smileyTudíž asi letos zůstaneme doma hot smiley
Anonymní uživatel
Re: Navigace
10. 04. 2008 11:03
taky ten pocit mám, no už ho nemám.Jednu dobu jsem přemýšlel o tom, jak vůbec můžu žít bez navigace. Jenže jsem zahrabal v šuplíku v sbírce map, průběžně doplňopvané a obměňopvané a jak jsem je roztahal po stole, bylo mi nádherně, i trocha whisky u toho padla. A přišly vzpomínky na doby, kdy jsem oprvé jel na Makarskou ve Š 105 S. Jo, to už je 22 let.
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 11:04
Navigace je prima věc do města, ne na dálnice. Já sem do takovejhle kravinek fanda, takže jsem jí mít musel. Když si ale sáhnu do svědomí a zeptám se sám sebe, jakou pro mě za těch investovanejch 12 000,- má užitnou hodnotu, tak teda nic moc. Párkrát mi pomohla, to ano, ale taky mě párkrát poslala úplně blbě. Nesmíš jí zas tak moc věřit. Teď o víkendu mě třeba v jedný vsi nechala dokola objet hasičskou nádrž uprostřed, aby se zas napojila na hlavní silnici. Ale co já vím, třeba tam do budoucna počítají s kruháčem kolem rybníka a v mapě už byl zanesenej. confused smiley
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 11:46
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .............Ještě nevím, jestli dám přednost větší RAM nebo numerické klávesnici.
> Zatím vede Cruise......................
------------------------------------------------------
nechci se vnucovat se svými názory. Taktéž zvažuji, lépe řečeno jsem si slíbil nové PDA jako odměnu za 6 měsíců nekouření, ale jsem přesvědčen, že současné, ale i budoucí navigační softy již vyžadují 128 MB RAM.
Konkrétně Navigon funguje slušně jen na WM 2003 za předpokladu, že se přidělí všechna paměť chodu programu, od WM5 je to bída a utrpení a na Kaiserovi šlape na jedničku. Taktéž na i-GO 8, alespoň podle jejich stránek, doporučují 128 MB.
Jinak s názory na zbytnost, či nezbytnost plně souhlasím. Ale hračka je to dobrá, ne? spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 12:15
To Prof.Klaus:
Nevnucuješ se. Já to sem právě proto napsal, aby se někdo chytil a řekl svůj názor na oba ty přístroje. Jinak hračka je to perfektní. Ale chci se zeptat, ty preferuješ PDA, že jo? Jak je to se zoomováním na PDA-čku? Dá se to za jízdy nějak slušně ovládat aniž bych se vyboural? Já totiž nikdy nebyl spokojenej s tím chytrým zoomem. Proto ho mám vypnutej a ovládám si ho za jízdy jak se mi to hodí, kudy zrovna jedu. Ve městě přiblížím, na dálnici oddálím. U PDA na menším displeji mám trochu obavu, jak se na ty ikonky prstem trefim.
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 12:39
valeri, abych pravdu řekl se zoomem tak, jak je „nastaven z výroby“ jsem u všech softů, které provozuji více méně spokojen, takže nemám potřebu s tím za jízdy cokoliv provádět. Jinak jsem zvyklý, pokud to daný soft umožňuje, na akce, které občas provádím za jízdy, si je nadefinovat na HW tlačítka. A u i-GO je to nadefináno z výroby - „nahoru“ a „dolu“, pokud by to nevyhovovalo jde to změnit (i když ne uživatelsky).
Jinak souhlasím, menší dispej by mě taky moc nevyhovoval. Zatím mám políčeno na HP 214 – jediný problém, že reproduktorek má na zadní straně – jinak by mě totálně vyhovoval. Zatím mám nutkání 6-ti měsíční lhůtu jednostranně zkrátit na měsíce 3 spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
10. 04. 2008 21:49
Tak bych prosil o zapsání do clubu navigátorů !!!!!!! Dnes jsem si pokoupil tom-toma . Tak nesmyslnou cestu z Prahy do Kladna by nevymyslela ani manželka !! Hlavně mě to nechalo na sídlišti,asi 3x obět blok. Pokud to takhle bude pomáhat i do HR tak pojedeme přes Balaton a skončíme v Albeně grinning smileygrinning smiley
avatar Re: Navigace
10. 04. 2008 21:51
Každý začátek je těžký smiling smiley. Musíš ji (myšleno navigaci) naučit jezdit podle tvých not.grinning smiley
Re: Navigace
10. 04. 2008 22:17
Luboši díky, tvoje zkušenost mi pomohla v rozhodování - Tom Toma mažu ze seznamu kandidátů. thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
11. 04. 2008 07:39
to hopkirk - Zdravim, nejdriv bych si tom-toma byt tebou vyzkousel, nez bych ho smazal ze seznamu kandidatu .... Pouzivam ho uz cca 4 roky, pro cestovani po cele Evrope - jsem s nim max spokojen. Zkousel jsem samozrejme i jine navigace (Igo, Garmin, Mio) ale tom-tom zatim u me vede. Mozna Lubos blbe zadal trasu, tom-tom ma radu moznosti nastaveni. Myslim ze pro nej hovori i to, ze zacal s navigacema jako jeden z prvnich v Evrope. Ostatni firmy az nasledovaly.... Mej se Lukas
Re: Navigace
11. 04. 2008 08:23
Lukáš - já to myslel trochu ironicky. Luboš tady totiž psal, jaká je navigace zbytečnost a najednou si ho koupí? confused smiley Není v tom velký rozpor ??? smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
11. 04. 2008 10:13
A tvrdím to dál !! Je to hrozná hovadina !! Ale musel jsem si to vyzkoušet grinning smiley
D33
Re: Navigace
11. 04. 2008 10:45
jenom pro doplnění prof. Klause. Pro každého kdo trošku ovládá PC jinak než že klikne na ploše na IE nebo Outlook pro poštu doporučuji koupit PDA (tedy dnes spíše PPC s WindowsMobile 6 nebo starší pětku). Nedá noc hledání sehnat PPC s procesorem kolem 400 MHz 2 GB Ram slotem pro SD MMC nebo SDHC karty s 20 kanálovým GPS příjímačem kterej má SIRFstar III držák do auta WiFi a BlueTooth v ceně kolem 7 kKč. Tam pak můžete při troše hledání vyzkoušet vše co je k mání Igo Toma Ozi GPS tuner Garmin AdriaRoute a pak teprve koupit co Vám vyhovuje. Navíc máte výhodu, že si tam můžete narvat vše co potřebujete slovníky jízdní řady prohližeče fotek přehrávače MP3 a videa popřípadě internetová radía Google maps hry a spoustu dalších aplikací ovládat přes BT mobil nebo se připojit přes různé remote desktopy i k PC doma nebo si i z Chorvatska s tím, že si v hotelu co má free hotspot dáte Karlovačko a u toho vyřídíte poštu a rozešlete SMS a přes RSS si přečtete čím nás během dovolené chce nas... naše strana a vláda.Dnes už skoro všude i v CZ najdete free Wifi a když je nejhůř tak zastavte nekde na sídlišti tam má hafo lidí různe Wifi zařízení třeba na ADSL které sice nikdy nepoužijí, ale mají je od ISP za 1 Kč ve standartím nastavení kde není WEP ani kontrlola MAC adresy,
Re: Navigace
11. 04. 2008 12:51
2 D33: to jsi to vysvětlil nerozhodným začátečníkům:-)))
Napsal bych jen jednu cenou radu: kupte si Pocket PC(tedy PDA) pro navigaci a NEMUSÍTE do toho cpát NIC jiného. Tedy může sloužit jen jako navigace.
Když vám to "přiroste k srdci", tak máte prostor pro ostatní prográmky.
D33
Re: Navigace
11. 04. 2008 13:55
To ivoš
máte pravdu začátečníkům jsem asi moc nepomohl, ale to je tím, že jsem starší ročník (navíc hračíčka) a u počítačů pracuji od dob kdy počítač kterej uměl trošku víc než kalkulačka stál v klimatizovaněm sále velikosti menšího supermarketu a pamět 16 kilobajtů měla 20 kilo na feritu takže občas zapomenu že někdo zná něco jiného než počítače, protože když by to znal každej umřel bych hladem :-).
avatar Re: Navigace
11. 04. 2008 15:05
**



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (11. 04. 2008 15:07).
Re: Navigace
13. 04. 2008 08:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:32).
Re: Navigace
13. 04. 2008 08:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:32).
avatar Re: Navigace
13. 04. 2008 09:18
a jéje, oponent Fido se nám zadrápkoval...
pošli sem někdy recenzi...smiling smiley
Re: Navigace
13. 04. 2008 10:34
kdyby jen on
po navigaci TT v N73 , kterou jsem na podzim prodal, take zacinam uvazovat
Slovinsko a Chorvatsko
13. 04. 2008 10:36
Re: Navigace
13. 04. 2008 20:12
Už nějakou dobu zkouším v MapSource (volně stažitelný program na mapy Garminu) mapy pro Garmin, které se mi podařilo také schrastit na webu (AdriaROUTE 1.6, Atlas Czech 7 NT, Slovakia roads v5, TOPO Czech v 1.20, Euro Greece v7.08). Musím říct, že až na nějaké drobnosti v Jižních Čechách jsem velké problémy nenašel. Navigaci ještě nemám, tak to zkouším v PC na místech které znám. Zadával jsem mu i vyslovené chytáky z našeho sídliště (někdy by složily i starousedlíky) a musím říct - za 1*. Bohužel jiné firmy (MIO, TT) tuto možnost nemají, ale jejich chyba - u mne to asi vyhraje Garmin 770. Takhle nebudu kupovat zajíce v pytli a vím do čeho pudu.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
13. 04. 2008 20:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:31).
Re: Navigace
13. 04. 2008 22:09
Navigace navigace navigace, kurňa !! Mám ji tři dny a zítra jí jdu reklamovat. Cajk jeden !!!
Re: Navigace
13. 04. 2008 22:18
Luboš - tak se svěř, i negativní zkušenosti někomu pomůžou. yawning smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
14. 04. 2008 07:02
Co člověk, to názor. Mám MIO 710 a dlouho předlouho jsem s ní zápasil proklínajíc ten hloupý nápad vyhodit 12.000 oknem, ale nakonec jsem si zvykl a teď na ní nedám dopustit. Jen mi pila krev absence SLO. Prohrabal jsem vše co mě na netu napadlo, nicméně mapa nokde. Nakonec mi pomohl zde někdo z fóra (omlouvám se, ale už fakt nevím kdo, zpráva se mi neuložila) a poslal odkaz, který opravdu funguje, tudíž trasa od baráku na pláž už nevede přes Balaton. Tomu člověku ještě jednou dík. A co z toho plyne? Pokud se vám zdá zvolená navigace špatná nebo komplikovaná, chce to vydržet a zvyknout si.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.